Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fürth : Mainz - 22. ledna 2022   15:30

Fürth
12' Dudziak (Seguin) • 66' Bell(vl.)
2:1
(1:0)
Mainz
90+3' Onisiwo  (Stöger)
Fürth
Burchert – Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Willems (69. Itter) – Seguin, Christiansen, Tillman (84. Abiama) – Dudziak (77. Nielsen) – Leweling (84. Bauer), Hrgota (C).
Linde – Asta, Bauer, Abiama, G. Jung, Itter, Pululu, Nielsen.
Schröder – Neitzel, Wessel.
Trolli Arena, Fürth
Mainz
Zentner – Bell (66. Hack), St. Juste, Niakhaté (C) – Widmer (80. Brosinski), Barreiro, Stach (72. Stöger), I Če-song (72. Nebel), Martín (66. Boëtius) – Burkardt, Onisiwo.
Dahmen – Brosinski, Hack, Boëtius, Lucoqui, Nemeth, Nebel, Stöger, Papela.

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a užijte si víkend.
Mohuč doplatila na chabé výsledky z cizích hřišť, kde se jí v této sezoně vůbec nedaří. V tomto ohledu je třetím nejhorším celkem Bundesligy. O poznání lépe se Mohuči hraje doma. Možnost ukázat to bude mít už v dalším kole, kdy přivítá Hoffenheim.
Fürth zapsal plný počet bodů teprve podruhé v sezoně. Poprvé to bylo 12. prosince proti Unionu Berlín, a když pomineme následnou prohru s Dortmundem, tak od té doby Čtyřlístek jenom kvete. Momentálně drží sérii čtyř zápasů bez prohry, kterou po třech remízách korunoval právě dnes. Ztráta na předposlední místo však zůstává dál značná, z jedenácti bodů se ztenčila na osm.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:12.
Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:15.
90+4'
90+3'
Mohuč právě vstřelila branku!
No vida, nakonec nás ještě čeká drama! Nakrátko rozehraný roh vystřídal prodloužený centr, Stöger pěkným obloučkem zleva vrátil míč na zadní tyč, kde KARIM ONISIWO hlavou vykřesal pro Mohuč malou jiskru naděje.
90+2'
Fürth mohl zatlouct třetí hřebíček do rakve Mohuče. Jeden z domácích totiž nabil Abiamovi, jeho rána z dobré pozice se však mezi tyče nevešla.
90'
Fürth ještě musí odbránit 2 minuty.
88'
Žlutou kartu dostává Paul Nebel (Mohuč).

Paul Nebel podrazil ve středu hřiště Abiamu, který se ho snažil zleva obejít.
87'
Jejda, jejda. Haavard Nielsen se pěkně vyhnul obránci a najednou měl otevřený výhled na bránu. Jenže jeho střela se k ní sotva došourala. Velká škoda pro Fürth.
86'
Žlutou kartu dostává Paul Seguin (Fürth).

Nebývá zvykem, že by první karetní trest přišel až na konci zápasu. Tentokrát tomu tak je, za šlapák na Onisiwa zpytuje svědomí Paul Seguin.
84'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jamie Leweling, přichází Maximilian Bauer.
84'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Timothy Tillman, přichází Dickson Abiama.
83'
Volný kop pro Mohuč. Boëtiusův dloubáček odhlavičkoval Nick Viergever ještě před šestnáctkou.
81'
Deset minut před koncem vede Fürth nad Mohučí 2:0, dalo by se říct, že vítězství má na dosah.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Daniel Brosinski.
78'
Vůbec nechápu, čemu se Karim Onisiwo diví. Tohle byl neoddiskutovatelný šlapák na útočné polovině.
77'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jeremy Dudziak, přichází Haavard Nielsen.
76'
Mohuč ubránila dva rohové kopy před chvílí, Fürth jí teď oplatil stejnou mincí.
75'
Držení míče: 51% : 49%.
73'
Domácí se dožadovali penalty poté, co zezadu obejmutý Branimir Hrgota uvnitř vápna upadl. Rozhodčí však prosbu hráčů Fürthu nevyslyšel.
72'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Kevin Stöger.
72'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Paul Nebel.
70'
Mohuč ubránila dva rohové kopy.
69'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Gian-Luca Itter.
68'
Střídání má v plánu i Stefan Leitl, u postranní čáry už netrpělivě přešlapává Gian-Luca Itter.
66'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Alexander Hack.
66'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Jean-Paul Boëtius.
66'
Fürth právě vstřelil branku!
Jeremy Dudziak zařídil i druhý gól! Tunisan si tentokrát vyzvedl míč do uličky, doběhl až na okraj malého vápna a následnou přihrávku pod sebe si do vlastní sítě nešťastně srazil STEFAN BELL. Podceňovaný Fürth tak vede už 2:0.
65'
Hosté se přesunuli na druhý konec hřiště, kde kopali roh. Po odvráceném pasu přilétl do šestnáctky nový, ale Stefan Bell ho mezi tyče neusměrnil.
63'
Moussa Niakhaté předvedl výbornou defenzivní práci, když u rohového praporku dokázal odtlačit od balonu Seguina. A ještě získal pro Mohuč aut.
62'
Napodobit svého spoluhráče chtěl Branimir Hrgota, přízemní střelu však zakroutil mimo.
61'
Po hodině vede Fürth nad Mohučí stále 1:0 gólem, který ve 12. minutě vstřelil Jeremy Dudziak.
60'
Držení míče: 52% : 48%.
59'
Tillmanův vysoký míč dlouho padal, takže hosté měli dostatek času na jeho odvrácení. Pomohlo jim i to, že soupeři zůstali nohama pevně na zemi.
58'
Rohový kop odvrácen na další roh.
57'
Po St. Justeho faulu kopal Fürth standardku ze střední vzdálenosti. Tu si vzal na starost Jetro Willems, jeho střelu přizvedla bránící zeď nad břevno.
56'
Hosté nechtěli zůstat pozadu. Silvan Widmer se proto na pravé straně hřiště rozhlédl a odcentroval směr pokutové území. Tam nejvýše vyskočil stoper Griesbeck.
54'
Následný roh už nebyl nijak nebezpečný.
53'
Tohle byla geniální souhra! Diagonální přihrávku nasměroval jeden z domácích fotbalistů patou přímo na Lewelinga, ten si položil tělo před Bella a Robin Zentner měl plné ruce práce s vyražením míče nad branku!
52'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Jetro Willems už je zpátky ve hře.
51'
Karim Onisiwo v běžeckém souboji povalil na zem Willemse a ten musel vyhledat pomoc lékařů.
49'
Po Willemsově centru ze standardky vznikla v pokutovém území nepřehledná skrumáž, ze svízelné situace se však hosté dostali.
48'
Timothy Tillman vedl míč, když byl okopáván dvěma protivníky. Po několika krocích upadl a rozhodčí Schröder to samozřejmě vyhodnotil jako faul.
47'
Fürth proniká dopředu díky autovým vhazováním.
46'
Fürth střílel přesně, Mohuč ne. To je hlavní rozdíl mezi oběma soupeři. Zatímco pět z pěti domácích střel šlo na branku, hosté se mezi tyče trefili z deseti pokusů jen dvakrát. A to je sakra málo. Chyběla jim však i trocha toho štěstíčka, když hned dva míče skončily na břevně. Uvidíme, zda se to po přestávce zlomí.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 0:8.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 3:4.
45+2'
45+2'
V samém závěru poločasu ubránil Fürth roh, takže si do kabiny odnese jednobrankový náskok.
45'
Rozhodčí nastavil 2 minuty.
44'
Mohuč dělily od vyrovnání centimetry! Aaron Martín dával od koncové čáry pod sebe Burkardtovi a největší strašák pro obranu Fürthu pálil ve skluzu kolem zadní tyče.
42'
Stachova dorážka skončila na bedrech zadáka.
41'
Na druhé straně mohlo být vymalováno, když si prudký přízemní centr srazil jeden z obránců na vlastní branku. Domácí podruhé zachránilo břevno! Opakované záběry prokázaly, že si zhluboka oddechl Jetro Willems.
40'
Po delší době se ozvali i domácí. Konkrétně Branimir Hrgota, který si zprava ušlapával cestu do šestnáctky, souboj jeden na jednoho ale prohrál.
38'
Tentokrát ho Mohuč rozehrála kratším pasem, Fürth vytvořil zónovou obranu a zažehnal tím další riziko.
37'
Na centr ze strany si naskočil I Če-song, po jeho sražené hlavičce uvidíme další roh.
35'
Po něm se o nůžky snažil Moussa Niakhaté, balon ovšem netrefil. Fürth potom odkopl míč do bezpečí.
34'
Mohuč je na koni, hned z další akce vytěžila roh.
33'
Jonathan Burkardt obdržel přihrávku do běhu, už měl odkrytý výhled na bránu, takže samozřejmě vystřelil. Těsně vedle tyče. Vzrušení bylo přesto zbytečně, asistent rozhodčího v té době signalizoval ofsajd.
31'
K individuální akci se nadechl I Če-song. Šikovný Jihokorejec se jednomu hráči lstivě vyhnul, tomu dalšímu už ale ne.
30'
Držení míče: 57% : 43%.
28'
Teď měli domácí velké štěstí! Brankáře Fürthu překvapila dalekonosná střela ze standardky, kterou Sascha Burchert vytáhl konečky prstů na břevno. Co chybělo k vyrovnání?!
26'
Kombinace mezi Martínem a I Če-songem přinesla jen aut, který na útočné půlce provede Moussa Niakhaté.
25'
Středem hřiště uhánějícímu Dudziakovi se postavil do cesty Stefan Bell. Hrát může Mohuč.
23'
Jenže ti u balonu dlouho nevydrželi a sami se provinili proti pravidlům. Stachovým centrem z nařízené standardky pak Jerry St. Juste přehlavičkoval břevno.
21'
Teď už se hraje ve středu hřiště, takže Robert Schröder má hru jako na dlani. Nemohl tak přehlédnout Stachův faul na Seguina, po kterém získali míč domácí.
19'
Rohový kop si vyzkoušela také Mohuč a odražený míč si za šestnáctkou našel Anton Stach. Jeho střela měla razanci, ale chyběla jí přesnost.
17'
Z něj už riziko nenastalo.
16'
S Mohučí mohlo být ještě hůře, kdyby Robin Zentner nezlikvidoval Willemsovu technickou střelu ze standardky. Míč letící kolem zdi skočil těsně před brankářem o zem a Zentner ho jen tak tak vytáhl na roh.
15'
Držení míče: 62% : 38%.
12'
Outsider jde do vedení! Chvíli před gólovou akcí Robin Zentner vychytal nepříjemnou dělovku, jenže pak obránci neuhlídali Seguinovu přímočarou přihrávku pro JEREMYHO DUDZIAKA a ten střelou k tyči nedal Zentnerovi šanci.
7'
Fürth opět u míče. Willemsův nízký centr odvrátil Jerry St. Juste na roh. Z něj následoval pas na přední tyč, kterou důkladně strážil opět St. Juste.
6'
Naštěstí to pro Mohuč nemělo žádné následky, protože Branimir Hrgota dostal přihrávku do ofsajdu.
5'
Hosté roztáhli hru doleva, kde operuje Aaron Martín. Samostatná akce se mu ale nevyvedla a po ztrátě míče musí upalovat nazpátek.
4'
Nakonec Timothy Tillman vymyslel průnikovou přihrávku, k té měl Branimir Hrgota příliš daleko.
3'
Fürth točí hru všemi směry, přesto nemá kudy projít.
2'
Dopředu se domácí vydali až o chvíli později. Meyerhöferovi však u postranní čáry zatarasil cestu Moussa Niakhaté a nakonec je z toho aut.
1'
Přihrávku dozadu vystřídal dlouhý nákop, který zachytili obránci. Fürth se ale ze svého území neprokombinoval a zůstává v defenzivní pozici.
1'
Konečně. Robert Schröder přivedl obě základní jedenáctky na hřiště a mezi kapitány už proběhl i los. Ten rozhodl o tom, že rozehrávku provede Mohuč.
Hlavní aktéři ještě nevyšly z útrob stadionu. Důvodem může být chybná časomíra na stadionu, která je oproti digitálnímu času opožděna o tři minuty.

SpVgg Greuther Fürth: Burchert – Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Willems – Seguin, Christiansen, Tillman – Dudziak – Leweling, Hrgota (C).
Náhradníci: Linde – Asta, Bauer, Abiama, G. Jung, Itter, Pululu, Nielsen.
Trenér: Stefan Leitl.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell, St. Juste, Niakhaté (C) – Widmer, Barreiro, Stach, I Če-song, Martín – Burkardt, Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Brosinski, Hack, Boëtius, Lucoqui, Nemeth, Nebel, Stöger, Papela.
Trenér: Bo Svensson.

Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Wessel.
Nejvýraznější postavou blížícího se zápasu má být Jonathan Burkardt. Německý reprezentant do 21 let patří se sedmi góly mezi deset nejlepších střelců Bundesligy. Dotáhne Mohuč k další výhře?
Svou pozici má jistou i Fürth. Nováček soutěže se totiž ne a ne adaptovat, na svého nejbližšího protivníka ztrácí propastných jedenáct bodů. Jakési zlepšení tu však přeci jen vidět je. Poslední tři utkání Fürthu skončila remízou (dvakrát 0:0 a jednou 2:2). To čtyřgólové představení bylo k vidění před týdnem v Bielefeldu, kde v souboji nováčků hosté přišli o výhru v 83. minutě.
Mohuč totiž ze svých 27 bodů jen 6 uhrála venku, navíc z posledních čtyř výjezdů nemá ani bod. Naposledy schytala výprask 1:4 v Lipsku, kde po Hackově vyloučení za hru rukou na brankové čáře čelila od 20. minuty přesile. Chuť si hráči spravili v minulém kole těsnou výhrou nad Bochumí, svému tabulkovému sousedovi se tím vzdálili na čtyři body, takže ani v případě sobotní prohry o své místo nepřijdou.
Německá Bundesliga podruhé zaokrouhluje, na programu má 20. kolo. Nejvíce zápasů proběhne tradičně v sobotu od 15:30, kdy hraje i Fürth s Mohučí. Ta přijede na půdu beznadějně posledního celku z desátého místa, i proto jí bookmakeři pasují do role favorita. Jenže ono to tak jednoznačné není.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.