Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Augsburg - 8. ledna 2022   15:30

Hoffenheim
38' Bebou (Raum) • 44' Bebou (Akpoguma) • 90+3' Raum
3:1
(2:1)
Augsburg
5' Gregoritsch  (Maier)
Hoffenheim
Baumann – S. Posch, Vogt, Ch. Richards – Geiger – Kadeřábek (37. Akpoguma), Baumgartner, Kramarić (90. Adamjan), Raum – Bebou (72. Stiller), Dabbur (72. Rutter).
Cortus – Bandurski, Kempkes
PreZero Arena, Sinsheim
500 diváků
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (83. D. Caligiuri), Uduokhai, Iago – Hahn, Maier (67. Morávek), Dorsch, Vargas (67. Sarenren-Bazee) – Gregoritsch (60. Niederlechner), Zeqiri (60. Daniel Pepi).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:8.
Je konec, Hoffenheim dnes potvrdil roli favorita, když zápas, v němž prohrával 0:1, dokázal otočit a třemi brankami zvrátil průběh zápasu ve svůj prospěch.
Významným prvkem domácích byl dnes Ihlas Bebou, střelec dvou gólů v závěru první půle, který sebral Augsburgu vítr z plachet respektive sebral hostům naději na výhru. O bod sice hosté mohli uvažovat, ale v útoku to dnes bylo hodně bezzubé a místo vyrovnání inkasovali v posledních minutách rozhodující třetí branku.
90+5'
90+3'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Georginio Rutter (Hoffenheim) poslal z pravé strany míč do vápna, který, byť tečován bránícím hráčem, dolétl na zadní tyč, kam si naběhl DAVID RAUM a trochu krkolomně doklepl míč do branky.
90+2'
Ale tohle nebyl povedený roh v podání Augsburgu, navíc je pískán ofsajd, takže hrát mohou domácí.
90+1'
Rohový kop pro Augsburg, hosté mohou stále živit naději na vyrovnání.
90'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Sargis Adamjan.
89'
Hoffenheim na útočné polovině, Andrej Kramarić si netroufl na průnik po pravé straně.
88'
Jenže i hosté se dopouštějí faulu a sami se tak připravují o možnost zaútočit.
87'
Angelo Stiller (Hoffenheim) fauluje za půlící čárou, čímž končí útočná akce domácích.
85'
Andrej Kramarić (Hoffenheim) odcentroval z pravé strany, ve vápně hlavičkuje Christoph Baumgartner, který ale branku netrefuje.
84'
Statistika držení míče – 58% : 42%.
83'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jeffrey Gouweleeuw, přichází Daniel Caligiuri.
82'
Hosté připravují změnu v sestavě, u postranní čáry již postává Daniel Caligiuri.
80'
David Raum (Hoffenheim) si postavil míč a svou levačkou ho poslal před branku, na bližší tyč, kde odhlavičkovává bránící hráč Augsburgu.
79'
Kevin Akpoguma (Hoffenheim) faulován na útočné polovině, domácí tak získávají volný kop, je to z pravé strany, téměř od rohového praporku, takže takový lepší rohový kop.
78'
Jenže i na výkonu Hoffenheimu je nyní patrné, že domácí se již nikam dopředu hnát nechtějí a hlavně se bojí případné chyby a vyrovnání.
77'
Hlavičkové souboje u půlící čáry, domácí získávají míč.
75'
Žlutou kartu dostává Christoph Baumgartner (TSG 1899 Hoffenheim).
74'
Robert Gumny (Augsburg) centruje k vápnu, ale znovu hodně nepřesně, takže míč má opět Baumann.
73'
Oliver Baumann (Hoffenheim) se zapojuje do rozehrávky svého mužstva, míč po jeho výkopu získává Robert Gumny (Augsburg).
72'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Georginio Rutter.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Angelo Stiller.
70'
Kevin Akpoguma (Hoffenheim) vhazuje z pravé strany, na vlastní polovině.
69'
Dnešní utkání sleduje 500 diváků, maximální dovolený počet, s ohledem na eliminaci rizika nákazou nemocí COVID-19.
68'
Ricardo Daniel Pepi (Augsburg) se dostal ve vápně soupeře k míči, ale svůj první bundesligový gól v kariéře nepřipíše, branku totiž míjí.
67'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Jan Morávek.
67'
Munas Dabbur (Hoffenheim) fauluje před pokutovým územím soupeře, míč pro Augsburg.
66'
Ale pozor, tak Arne Maier znovu odchází za postranní čáru a jeho zranění mu nedovoluje dál pokračovat v zápase, takže hosté budou muset střídat.
64'
Hostující záložník již odešel s lékaři za postranní čáru a během chvíle se vrací zpět do zápasu.
63'
Arne Maier (Augsburg) musí být ošetřován přímo na trávníku.
62'
Hoffenheim dokázal ubránit roh soupeře, i následnou akci, kdy šly dva centry znovu do vápna.
61'
Je před námi poslední půl hodina, hosté vybojovali první roh ve druhé půli, dočkáme se vyrovnávacího gólu?
60'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Ricardo Daniel Pepi.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Florian Niederlechner.
59'
I z tohoto je vidět, že domácí útočník není v dobré herní pohodě.
58'
Andrej Kramarić (Hoffenheim) si naběhl do vápna z levé strany, měl před sebou jediného obránce Augsburgu, místo kličky volil střelu, kterou ale trefil právě obránce soupeře...
57'
Ve třech nyní hosté napadají rozehrávku soupeře, ale nejsou úspěšní.
56'
Pouze odkopem míče řeší obránce Augsburgu situaci před vlastním vápnem.
55'
Jenže Augsburg je pod tlakem, vidíme další útočnou akci domácích.
54'
Munas Dabbur (Hoffenheim) šel do vápna soupeře, místo přihrávky volil (opět) vlastní akci, ale neuspěl a přišel o míč.
53'
Nakonec byl stejně pískán ofsajd, takže i kdyby Bebou překonal gólmana, třetí gól by si nepřipsal.
52'
Ihlas Bebou (Hoffenheim) zaútočil na hattrick, ale z pravé strany nepřekonal Gikiewicze.
51'
Rafał Gikiewicz (Augsburg) musí bleskově ven z branky, téměř až k levé postranní lajně... kde dokázal odkopnout míč před dotírajícím Raumem.
50'
První útočná akce Augsburgu ve druhé půli končí odpískaným ofsajdem.
49'
Augsburg se zatím do hry příliš nedostává, v úvodu druhé půle.
48'
Dlouhý výkop Rafała Gikiewicze, míč letí k půlící čáře, kde ho získávají domácí.
47'
Andrej Kramarić (Hoffenheim) vyzval ke střele zpoza vápna Dabbura, ten také vypálil, ale Rafał Gikiewicz neměl s jeho přízemní střelou potíže.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:36.
První poločas končí zaslouženým vítězstvím domácích. Ti vlétli do zápasu parádně a hned v první minutě dali gól, který ale byl následně odvolán pro hraní rukou zakončujícího Dabbura. Z rohového kopu se následně dostali do vedení hosté a domácí rázem znejistěli. I tak ale měli stále viditelnou převahu, kterou přetavili v dva góly v závěru poločasu, kdy se dvakrát prosadil Bebou.
Z pohledu českého diváka je stínem první půle svalové zranění Pavla Kadeřábka, který musel ve 37. minutě ze zápasu odstoupit.
45+5'
45+4'
Hosté se ubránili, míč končí v autu, domácí vhazují z levé strany.
45+3'
A je tu ještě volný kop pro Hoffenheim, na polovině Augsburgu.
45+2'
Nastavené dvě minuty jsou sice minulostí, ale hraje se dál, hosté zkouší něco vymyslet na útočné polovině.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Augsburg chybuje v rozehrávce, k míči se dostal na pravé straně Akpoguma, který ustál souboj s bránícím Iagem a z pravé strany poslal míč před branku. Tam si naběhl IHLAS BEBOU, který lehkou tečí překonal Gikiewicze v brance hostů a domácí otáčí zápas!
43'
Hoffenheim s míčem na polovině Augsburgu, ostatně jako většinu času dosavadního průběhu.
42'
Michael Gregoritsch (Augsburg) málem vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, ale nakonec mu míč příliš odskočil a hrají domácí.
40'
Hosté zaútočili po levé straně, výsledkem je autové vhazování, míč má Iago, který rychle vhodil, jenže hosté také rychle o míč přišli.
38'
Munas Dabbur ustál souboj na levém křídle, kde přiklepl míč k Davidu Raumovi. Ten poslal z levé strany fantastickou přihrávku před branku, kde míč sklepl ve skluzu IHLAS BEBOU.
38'
Tak Pavel Kadeřábek nakonec musel střídat, zmíněné svalové zranění mu již nedovolilo pokračovat.
37'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Kevin Akpoguma.
36'
A znovu je hra přerušena kvůli nutnosti ošetřování hráče na trávníku, tentokrát je to český internacionál Pavel Kadeřábek, který bojuje se zadním stehenním svalem na levé noze.
35'
A domácí z této akce nevytěžili vůbec nic, pouze nepřesnou přihrávku za obranu, kdy míč skončil mimo hřiště.
34'
Hoffenheim na útočné polovině, hosté jsou ale pozorní a dobře zformováni před vlastním vápnem.
33'
V doprovodu lékařů týmu Vargas odkulhal za postranní čáru a vidíme již i pohyb u lavičky hostů, že by se muselo střídat?
32'
Ruben Vargas (Augsburg) končí na trávníku a hra je přerušena, musí být ošetřován.
31'
Je za námi první půl hodina hry, hosté zatím překvapivě vedou, byť v zápase rozhodně nejsou lepší.
29'
Niklas Dorsch (Augsburg) faulován na polovině soupeře, hosté rozehrávají od půlící čáry.
28'
Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) se domáhá odpískání rohového kopu pro svůj tým, ale sudí je jiného názoru, odkop od branky Augsburgu.
27'
A tak hrají opět domácí, po skvělém úvodu nám zápas padl trochu do průměru.
26'
Augsburg zkouší zaútočit po pravé straně, ale André Hahn tam padá a ztrácí míč.
24'
Hoffenheim má více ze hry, co je to ale platné, když prohrává gólem Gregoritsche 0:1.
23'
Rychlá akce domácích po levé strany, odkud David Raum odcentroval, hosté se ale ubránili.
22'
Niklas Dorsch (Augsburg) končí na trávníku a tím útočná snaha domácích končí.
21'
Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) posílá pas na pravou stranu, domácí se tak dostávají na útočnou polovinu.
19'
Robert Gumny (Augsburg) si bere míč a bude vhazovat z pravé strany, na vlastní polovině.
18'
Tentokrát z toho branka není, míč od levého praporku letí před branku domácích, kde si ho bere do své náruče gólman Baumann.
17'
Rohový kop pro Augsburg, z předchozího padl první gól zápasu, jak tomu bude při druhém rohu hostů?
15'
Rafał Gikiewicz (Augsburg) si bere míč a bude vykopávat od své branky.
14'
Ihlas Bebou (Hoffenheim) s míčem na pravé straně, kde ale nepřešel přes bránícího Gumnyho.
12'
A právě Pavel Kadeřábek se nyní poroučel na trávník, po tvrdém hlavičkovém souboji na vlastní polovině, kde ho fauloval Iago.
11'
Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) odcentroval z pravé strany, od postranní lajny, ale hodně nepřesně, pro míč si v klidu došel gólman Augsburgu.
10'
Nakonec to byl právě obránce Chris Richards, který se dostal ke střele po rohovém kopu, ale branku přestřelil.
9'
Chris Richards (Hoffenheim) vybojoval roh pro svůj tým, domácí budou rozehrávat z levé strany.
8'
Přítomná hrstka diváků se tak rozhodně zatím nenudí, zápas nabídl již několik skvělých okamžiků.
7'
Ihlas Bebou (Hoffenheim) těsně míjí branku soupeře, kdy si naběhl na dlouhý pas spoluhráče a z pravé strany prostě a jednoduše vypálil, míč těsně minul vzdálenější tyč.
5'
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak to je začátek... nejprve gól domácích neplatil, následně hosté skórují z rohového kopu, který z levé strany rozehrál Arne Maier, ve vápně zůstal volný MICHAEL GREGORITSCH, který hlavou nasměroval míč do branky.
4'
Bránící Kevin Vogt (Hoffenheim) odkopl míč před vlastní brankou na roh, hosté budou rozehrávat z levé strany.
3'
Následuje tedy výkop od branky Augsburgu, který si ale na podobné situace musí dát pozor.
2'
Ale pozor, gól Dabbura není uznán pro předchozí hraní rukou právě střelce gólu!
1'
Skvělý vstup domácích do zápasu, kdy centr do vápna sklepl Andrej Kramarić k malému vápnu, kde se dostal k míči MUNAS DABBUR a ten dokázal dostat míč do branky.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Vogt, Ch. Richards – Geiger – Kadeřábek, Baumgartner, Kramarić, Raum – Bebou, Dabbur.
Náhradníci: Philipp – Akpoguma, Hübner, Nordtveit, Adamjan, Rutter, Stiller, Gaćinović, Rudy.
Trenér: S. Hoeneb

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Hahn, Maier, Dorsch, Vargas – Gregoritsch, Zeqiri.
Náhradníci: Klein – D. Caligiuri, Sarenren-Bazee, Framberger, Niederlechner, Winther, Daniel Pepi, Morávek, Jensen.
Trenér: M. Weinzierl

Rozhodčí: Cortus – Bandurski, Kempkes.
FC AUGSBURG
Hosté budou na hřišti Hoffenheimu bojovat o úplně jiné body, a to o body, které by jim zajistili záchranu v Bundeslize. Ano, Augsburg je v tuto chvíli namočen v záchranářských bojích, kdy na patnáctém místě má pouhý bod náskoku před šestnáctým Stuttgartem, který by v tuto chvíli bojoval o záchranu v baráži. Na sedmnáctou příčku a tedy přímý sestup, má Augsburg náskok pouhé dva body, takže v jarní části bude muset usilovně sbírat bod po bodu, aby uhájil prvoligovou příslušnost i pro příští sezónu.
TSG HOFFENHEIM
Po krátké zimní přestávce se o slovo hlásí opět nejvyšší německá soutěž. Hoffenheim zakončil rok 2021 na výborném pátém místě, těsně pod příčkou, zajišťující Ligu mistrů pro příští sezónu, od kterého ho aktuálně odděluje pouze horší skóre, než které má čtvrtý Leverkusen. Z pátého místa by Hoffenheim šel do Evropské ligy, ovšem o pohárové příčky bude v jarní části velká bitva, vždyť rozdíl mezi čtvrtým Leverkusenem (LM) a osmým Kolínem je pouhé tři body!
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 18. kola německé Bundesligy, v němž TSG HOFFENHEIM přivítá na svém stadionu FC AUGSBURG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.