Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Hoffenheim - 6. března 2022   17:30

0:1
(0:0)
Hoffenheim
62' S. Posch  (Raum)
Köln
Schwäbe – J.-K. Horn (80. Schindler), Chabot (89. Duda), Kilian, Schmitz – S. Özcan, Schirí – Uth (89. Lemperle), Ljubičić (73. Thielmann), Kainz (73. S. Andersson) – Modeste (C).
T. Horn – S. Andersson, Duda, Ehizibue, Lemperle, Schaub, Schindler, Thielmann.
Marco Fritz
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Hoffenheim
Baumann (C) – S. Posch, Grillitsch, Akpoguma (79. Vogt) – Kadeřábek, Samassékou (90+3. K. Adams), Raum, Baumgartner, Stiller – Bebou (56. Rutter), Kramarić (78. Dabbur).
Philipp – Vogt, Rutter, Dabbur, Che, K. Adams, Bruun Larsen, Bischof.

Přeji příjemný zbytek večera a u Bundesligy opět napočtenou.
V dnešním utkání potvrdil hostující celek z Hoffenheimu výbornou fazónu z posledních zápasů a dokázal zvítězit na hřišti týmu Kolín nad Rýnem 0:1. Vítěznou trefu si v 62. minutě připsal Stefan Posch. Další průběh zápasu byl vyrovnaný, nahoru dolů, ale hosté si výsledek pohlídali a díky tříbodovému vítězství se nyní posunuli již na čtvrté místo Bundesligy po odehraných 25 kolech.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:3.
Střely mimo: 7:10.
Rohy: 4:1.
Ofsajdy: 4:2.
Fauly: 9:12.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Munas Dabbur (TSG 1899 Hoffenheim).
90+5'
Žlutou kartu dostává Florian Grillitsch (TSG 1899 Hoffenheim).
90+3'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Kasim Adams.
90+2'
Žlutou kartu dostává Oliver Baumann (TSG 1899 Hoffenheim).
90+1'
Tim Lemperle měl obrovskou příležitost, ale jeho hlavička z bezprostřední blízkosti mířila vedle pravé tyče.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
90'
Sebastian Andersson hlavičkoval již do poloprázdné brány, jenže jeden z hostujících obránců zabránil inkasování gólu.
89'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Tim Lemperle.
89'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Julian Chabot, přichází Ondrej Duda.
85'
Žlutou kartu dostává Christoph Baumgartner (TSG 1899 Hoffenheim).
83'
Georginio Rutter z Hoffenheimu se uvolnil na pravé straně hřiště, ale jeho prudká střela končí vedle levé tyče domácí branky.
80'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jannes-Kilian Horn, přichází Kingsley Schindler.
79'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Akpoguma, přichází Kevin Vogt.
78'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Munas Dabbur.
75'
Sebastian Andersson je ihned zpočátku svého účinkování na hřišti velice aktivní. Nejdříve měl šanci po rohovém kopu. Nyní se však dostává do ofsajdu.
73'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Sebastian Andersson.
73'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Jan Thielmann.
71'
Další důležitý zákrok si připsal Baumann proti razantní střele Ljubičiče.
68'
Další tyč! Hoffenheim nyní bude hrozit především z rychlých protiútoků.
66'
Brilantní zákrok si nyní připsal Marvin Schwabe proti osamocenému Kramarićovi, který mohl zvýšit náskok hostujících.
65'
Hráči domácího týmu okamžitě přidali a nyní je klec Olivera Baumanna ostřelována z jedné i druhé strany.
62'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Po nadýchaném centru z levé strany hřiště se k míči dostal STEFAN POSCH a hlavou poslal míč k pravé tyči za Schwabova záda.
61'
Žlutou kartu dostává Dejan Ljubičić (1. FC Kolín nad Rýnem).
60'
Po volném přímém kopu se dostal k míči Anthony Modeste, ale jeho střela, která skončila v bráně, byla z ofsajdu, čehož si postranní rozhodčí všiml.
58'
Hlavní sudí píská faul na domácího hráče. Bude následovat přímý kop.
56'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Georginio Rutter.
53'
Na krátko rozehraný rohový kop týmu Kolín nad Rýnem skončil v rukavicích Olivera Baumanna.
52'
Už se zdálo, že si hosté vypracují velkou příležitost, ale domácí obrana byla pozorná.
48'
Jednoduchý zásah si připsal na druhé straně hřiště Oliver Baumann proti střele Jannese-Kiliana Horna.
47'
Branková konstrukce nyní zachránila domácí tým. Ihlas Bebou měl na své hlavě první branku zápasu, ale štěstí mu nepřálo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:31.
45'
44'
Hráč Hoffenheimu Baumgartner bude muset podstoupit ošetření po tvrdém zákroku domácího hráče.
41'
Anthony Modeste se zjevil s míčem na kopačce na hranici malého vápna, ale jeho okamžitá střela z první končí nad hostující svatyní.
38'
Na druhé straně se zaskvěl také Marvin Schwabe, který vyrazil přízemní střelu k pravé tyči.
37'
Mark Uth (Kolín nad Rýnem) prověřil pozornost brankáře Baumanna. Jeho střela cíl nenašla.
34'
Domácí útočník Modeste se uvolnil na pravé straně útočné poloviny, poté vypálil přízemní střelu. Tu si však brankář Baumann zkušeně pohlídal.
32'
Po třiceti minutách je držení míče 50 na 50, rohový kop rozehrávali hosté, ale žádná větší šance z toho nevyplynula.
30'
Další přímý kop mají na svědomí hráči Kolínu nad Rýnem.
25'
Nejprve byl odpískán další faul domácího hráče, aby následně Hoffenheim spálil obrovskou šanci. Hlavní zásluhu na ubránění nebezpečně situace si připisují domácí obránci.
23'
Hlavní arbitr střetnutí přerušuje hru, když jsme byli svědky faulu domácího hráče.
20'
Ihlas Bebou se nečekaně ocitl sám před domácím brankářem, ale jeho hlavička končí mimo.
19'
Příležitost hostujícího týmu překazil útočný faul.
15'
První velkou šanci utkání měl na kopačkách Ihlas Bebou z Hoffenheimu, ale postranní rozhodčí signalizuje ofsajd.
14'
Hráči Hoffenheimu si chtěli vytvořit na útočné polovině početní převahu, ale jejich snaha byla marná a nyní musejí kombinovat na své půli.
11'
V prvních deseti minutách utkání jsou mírně aktivnější hráči domácího mužstva. Žádnou velkou šanci jsme ale prozatím neviděli.
9'
Hráči Kolínu nad Rýnem se snažili prosadit ve velkém vápně, avšak marně.
7'
Standardní situaci zahrávali také hosté, ale jejich pokus míří vysoko nad.
5'
První přerušení hry mají na svědomí hráči Hoffenheimu, když Angelo Stiller zasáhl protihráče. Sudí píská faul.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – J.-K. Horn, Chabot, Kilian, Schmitz – S. Özcan, Schirí – Uth, Ljubičić, Kainz – Modeste (C).
Náhradníci: T. Horn – S. Andersson, Duda, Ehizibue, Lemperle, Schaub, Schindler, Thielmann.
Trenér: Baumgart Steffen

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – S. Posch, Grillitsch, Akpoguma – Kadeřábek, Samassékou, Raum, Baumgartner, Stiller – Bebou, Kramarić.
Náhradníci: Philipp – Vogt, Rutter, Dabbur, Che, K. Adams, Bruun Larsen, Bischof.
Trenér: Hoeness Sebastian

Rozhodčí: Marco Fritz.
Nedělní odpoledne bude patřit dohrávce 25. kola německé nejvyšší soutěže, ve které se utkají týmy z prvních pater tabulky Bundesligy.

Domácí celek 1. FC Kolín nad Rýnem se aktuálně potýká s vyrovnanou formou, protože vybojoval 8 bodů ze šesti utkání soutěže (2-2-2), což odpovídá současné osmé pozici. Svěřenci trenéra Baumgarta Steffena by se ale samozřejmě chtěli posunout výše na minimálně šestou příčku, která zajišťuje postup alespoň do kvalifikace Evropské konferenční ligy.

To TSG 1899 Hoffenheim se může pyšnit podstatně solidnější bilancí. V posledních patnácti duelech nezískali ani bod pouze čtyřikrát a vybojovali 29 bodů ze 45 možných (9-2-4), což je pro tým na šesté pozici velmi povzbudivé, jelikož právě toto umístění je poslední, které zaručuje postup do evropských soutěží.

Statistiky posledních vzájemných utkání ukazují na jasného favorita. Domácí Kolín nad Rýnem nezískal proti Hoffenheimu ani bod z posledních sedmi zápasů (skóre 4:25) a naposledy se proti tomuto soupeři radoval z výhry 12. dubna 2015.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.