Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Augsburg - 22. ledna 2022   15:30

Leverkusen
9' Bellarabi (Bakker) • 24' Diaby (A. Adli) • 65' Diaby  • 69' Diaby (Frimpong) • 81' Alario (Andrich)
5:1
(2:0)
Augsburg
62' Maier
Leverkusen
Hrádecký /C/ – Frimpong, Tah (82. Retsos), Hincapié, Bakker – Andrich – Bellarabí (78. Fosu-Mensah), Wirtz (82. Sertdemir), Adli (70. Aránguiz), Diaby – Schick (70. Alario).
Grill, Lomb – Amiri, Gedikli.
Schlager – Waschitzki, Blos
BayArena, Leverkusen
750 diváků
Augsburg
Gikiewicz – Gumny (74. Framberger), Gouweleeuw /C/, Oxford, Uduokhai – Vargas (46. Zeqiri), Maier, Dorsch, Pedersen (46. Günther) – Pepi (57. Niederlechner), Gregoritsch (74. Hahn).
Koubek – Caligiuri, Finnbogason, Sarenren-Bazee.

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:7.
Rozhodčí Schlager dnes nenastavil ani vteřinu a ukončuje jednoznačný zápas. Augsburg nezlomil svůj komplex a proti Leverkusenu nezvítězil v bundeslize ani na 24. pokus. Ve druhém poločase se sice podařilo Maierovi dorážkou trestného kopu zdramatizovat zápas snížením na 2:1, během pár minut však Diaby dovršil dvěma góly hattrick a v závěru ještě zvýraznil výhru jasně lepšího Bayeru patičkou Alario. Nejlepší střelec Leverkusenu Schick se dnes neprosadil a byl střídán v 70. minutě.
90'
90'
Střídající Panagiotis Retsos vyskočil na rohový kop nejvýše a hlavičkuje těsně vedle zadní tyče.
90'
Ještě jeden rychlý průnik pročísl augsburskou obranu. Diabyho centr z pravého křídla srazili hosté na roh.
89'
Domácím zřejmě výsledek stačí a na začátku poslední minuty se spíše čeká na závěrečný hvizd. Také hosté již rezignovali.
87'
Rohové kopy dnes nejsou silnou zbraní ani jednoho z mužstev. Hosté přecházejí do protiútoku, ovšem jdou do plných.
86'
Z již malinko ležérnějšího tlaku získává Leverkusen další rohový kop.
83'
Motor leverkusenské zálohy Florian Wirtz má napočítáno 102 x držení míče, což je osobní rekord. Za stavu 5:1 si může odpočinout na lavičce a překoná ho snad někdy příště.
82'
Dvojnásobná změna v mužstvu Bayeru Leverkusen: ze hřiště odcházejí Florian Wirtz a Jonathan Tah, přicházejí Zidan Sertdemir a Panagiotis Retsos.
81'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Potupa hostů snad nemohla být větší. Nejen že nevyužili vlastní roh, ale z rychlého brejku Andrich nádherně podebral dloubáček za obranu a přestože mu spoluhráč Diaby nešikovně překážel, dokázal střídající LUCAS ALARIO míč usměrnit patičkou mezi nohama brankáře Gikiewicze.
80'
Hrádecký vyráží hrudí tutovku Andrého Hahna, kterému ji připravil skvělou přihrávkou z otočky podél malého vápna Zeqiri.
79'
Hahnovu zpětnou přihrávku po zemi z levého křídla po rychlém náběhu vystihli domácí zadáci.
78'
Střídá Bayer Leverkusen: hřiště opouští Karím Bellarabí, nastupuje Timothy Fosu-Mensah.
76'
Bakkerovi utíká těžký míč do špeku za postranní čáru, k vhazování se tak v podstatě zdarma dostali hráči Augsburgu.
74'
Dvojnásobné střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odcházejí Michael Gregoritsch a Robert Gumny, přicházejí André Hahn a Raphael Framberger.
74'
Hlavička Bellarabího po následném rohu rozlvnila jen boční síť.
73'
Další tutovku si připravil Wirtz zaseknutím kolem protihráče, kterého nechal přeběhnout. Zblízka však tváří v tvář nastřelil jen Gikiewiczovy nohy.
72'
Rohový kop Leverkusenu odkopávají hosté co nejdále za půlící čáru.
70'
Patrik Schick se dnes neprosadil a na jeho místo přichází Lucas Alario. Současně Bayer Leverkusen provádí i další změnu: Amine Adliho nahrazuje Charles Aránguiz.
69'
Z hattricku se před 750 diváky raduje MOUSSA DIABY. Bleskový kontr přes celé hřiště vyšperkoval Frimpong přihrávkou do běhu na levé křídlo a pařížský rodák malijského původu chladnokrevně zavěsil.
68'
Domácí vyrazili do brejku po nepřesné přihrávce soupeře před svým velkým vápnem. Diabymu se však zamotal míč a posléze přihrával pod sebe na kopačky protihráče.
65'
Druhým gólem v utkání vzápětí uklidňuje domácí MOUSSA DIABY. Ze dvou metrů doklepl Adliho hlavičku po Wirtzově skvostném dloubáku, kterou Gikiewicz jen vyškrábl do strany.
64'
Frimpongův centr odvrátil z malého vápna Jeffrey Gouweleeuw.
62'
Augsburg právě vstřelil branku!
Gregoritschův prudce kopnutý přímák z 22 metrů neudržel Hrádecký v náruči a dobíhající ARNE MAIER dorazil míč z malého vápna za jeho záda.
60'
Z rychlého protiútoku přestřeluje sobecky Bellarabí, jemuž se nabízeli Schick i Wirtz.
60'
Hrádecký napodobil nepodařenou rozehrávkou svého kolegu. Maier sklepl míč Niederlechnerovi, jenže mezi ním a brankářem byl ještě poslední obránce, který tvrdou střelu zablokoval.
58'
Na druhé straně napálil odražený míč bez přípravy vedle bližší tyče Reece Oxford.
57'
Rafał Gikiewicz napravil vlastní hrubku. Jeho rozehrávku zachytil Karím Bellarabí, který však polského brankáře křížnou střelou ve vyložené šanci neprostřelil.
57'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ricardo Pepi, přichází Florian Niederlechner.
55'
Dlouhán Schick vyskočil nikým nehlídaný do výšky na Frimpongův centr a hlavičkoval nad břevno.
54'
Wirtz napoprvé nepřihrál přesně, ovšem míč se k němu ihned vrátil a to už nastartoval na křídle Diabyho. Ten posouval na Schicka, jehož patičku naslepo hosté vystihli.
52'
Trestný kop Bayeru se snášel do vápna. Gregoritsch ho odhlavičkoval přímo proti noze Amine Adliho, který se do míče opřel volejem z 25 metrů a výstavní střela proletěla o vlásek vedle augsburské pravé tyče.
52'
Žlutou kartu dostává Felix Uduokhai (FC Augsburg).
49'
Osmnáctiletý Lasse Günther sklepával Pepiho přetažený centr nataženou nohou vedle brány.
48'
Schickův únik po levém křídle zastavuje čistým skluzem Reece Oxford.
47'
Sudí Schlager se radil s videorozhodčím o případné ruce v šestnáctce Bayeru, ovšem záznam nic takového nakonec neodhalil.
46'
Rohový kop Augsburgu dostali vyskakující hlavičkáři v červeno-černém dresu do bezpečí od přední tyče. Nejvíce si při tom překáželi navzájem.
46'
Augsburg nastupuje se dvěma změnami v sestavě. V té do druhého poločasu scházejí Ruben Vargas a Mads Pedersen, přicházejí Ande Zeqiri a podruhé v životě dorostenec Lasse Günther.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 71% – 29%, střely na bránu 6:1, střely mimo 2:2, rohy 5:3, fauly 4:5, ofsajdy 1:0.
Favorit je na hladce umetené cestičce k vítězství. Augsburg si sice vytvořil jednu šanci na vyrovnání po rychlé úvodní trefě Bellarabího, ve 24. minutě však zvýšil na 2:0 Diaby a od té doby mají domácí otěže zápasu pevně ve své moci.
45'
45'
Domácí čekají na poločasový hvizd a přihrávají si na vlastní polovině mezi obránci.
43'
Žlutou kartu dostává Mads Pedersen (FC Augsburg).
42'
Leverkusen zůstává po odvráceném rohu u míče a zvolna kombinuje kolem půlící čáry.
41'
První vyložená šance Patrika Schicka. Český útočník si naběhl na krásný Tahův bochánek za obranu, zblízka však nepropálil Gikiewicze, jenž mu vyběhnutím zmenšil úhel.
40'
Dnešní utkání sleduje 750 diváků. Maximální počet, který ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko povolují protikoronavirová opatření.
39'
Útočný faul je pískán Gumnému. Polský krajní bek se snažil probít k míči, který si kryl tělem Frimpong.
38'
Hrstka povolených diváků v BayAreně sleduje klidnější pasáž zápasu. Domácí kontrolují hru za dvoubrankového náskoku, Frimpongův průnik hosté v tandemu zmařili.
36'
Během minuty se stal Dorsch obětí dalšího faulu, když jej zezadu podrazil Bakker.
35'
Niklas Dorsch se otáčel s míčem kolem Floriana Wirtze, který použil nedovolený zápasnický prvek.
34'
Mads Pedersen marně reklamoval, že mu při odkopu míče Frimpong brnknul o achillovku. Rozhodčí nařizuje rohový kop pro domácí.
34'
Diabymu se nepodařilo přes hlavu adresovat přihrávku do šestnáctky. Hosté zakopávají míč až na polovinu Leverkusenu.
32'
Rychlá akce Bayeru ztroskotala až ve finále. Wirtz si narazil s Schickem, další prudká přihrávka však odskakuje Diabymu od kopačky obloukem do autu.
31'
Arne Maier odcentroval jen na protihráče, kteří okamžitě vyvážejí míč pryč z nebezpečného prostoru. Andrichovu průnikovou přihrávku ovšem snadno sbírá ze země Rafał Gikiewicz.
30'
Hrádecký již nestihl tečovaný centr zastavit na hrací ploše, je z toho roh pro Augsburg.
29'
Z rohu nic nebylo, hra se přesouvá doprostřed hřiště.
28'
Wirtzovu střelu ze střední vzdálenosti tečuje Jeffrey Gouweleeuw bokem na roh.
27'
Mads Pedersen se opřel do míče z uctivé dálky a přestřelil leverkusenskou bránu.
26'
Rohový kop vybojoval Augsburg. Před Pepim, který zakončoval ve skluzu po chybě obránce Taha, odvrátil míč rovněž skluzem Hincapié.
25'
Hosté jdou okamžitě po výkopu dopředu a Gregoritschovu střelu musel na čáře krýt Hrádecký.
24'
Schickovu křížnou přihrávku sklepl Amine Adli z první. Přesně na to číhal MOUSSA DIABY a po bleskovém startu na míč zblízka propálil hostujícího brankáře.
21'
Frimpong zakončuje ladný driblink tvrdou střelou nad břevno z hranice šestnáctky.
19'
Adli se prosmýkl kolem Gouweleeuwa a vysunul po čáře Diabyho. Jeho ostrý centr pak srazil Reece Oxford na roh.
16'
Bakker uvolnil mladého Wirtze,k terý se zleva pěkně proháčkoval až těsně před Gikiewicze. Místo beznadějné střely se rozhodl přihrát pod sebe a Adli hlavičkuje z 10 metrů v záklonu do rukavic hostujícího gólmana.
15'
Z rohu se fotbalisté z Bavorska neprosadili a spěchali zastavit brejk Bellarabího.
14'
Hosté se důrazným až hraničním napadáním dostali k míči na útočné polovině. Gumny přihrál do vápna Gouweleeuwovi, kapitán ještě posunul na Maiera a jeho nebezpečnou ránu po zemi vyškraboval Hrádecký s námahou na roh.
13'
Fotbalisté Bayeru skórovali ve dvanáctém z dvaceti letošních bundesligových duelů v úvodní čtvrthodině! To je nejlepší číslo v lize.
9'
Mitchel Bakker si naběhl na levém křídle za obranu na Diabyho sklepnutí a jeho skvělou přízemní přihrávku napříč malým pokutovým územím umístil bez přípravy z úhlu pod Gikiewiczovým tělem KARÍM BELLARABÍ.
6'
Gouweleeuw vhazuje z pravé strany až před malé vápno na Pepiho, který z dobré pozice zakončuje nepřesně.
6'
Žlutou kartu dostává Karím Bellarabí (Bayer Leverkusen).
4'
Hosté byli zatlačeni do pokutového území, tam se nepodařilo hráčům Bayeru na několik pokusů prostrčit míč.
3'
Premiérový rohový kop obrana Augsburgu odvrací až k půlící čáře, kam pro míč spěchá Frimpong.
2'
Diabyho náběh na Adliho kolmici zastavuje hostující Gumny odkopem na roh.
1'
Výkop měli fotbalisté Augsburgu v bílých dresech. Domácí hrají v červeno-černé kombinaci.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Hincapié, Bakker – Andrich – Bellarabí, Wirtz, Adli, Diaby – Schick.
Náhradníci: Grill, Lomb – Fosu-Mensah, Retsos, Amiri, Sertdemir, Aránguiz, Alario, Gedikli.
Trenér: Seoane.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford, Uduokhai – Vargas, Maier, Dorsch, Pedersen – Pepi, Gregoritsch.
Náhradníci: Koubek – Framberger, Caligiuri, Hahn, Günther, Finnbogason, Niederlechner, Sarenren-Bazee, Zeqiri.
Trenér: Weinzierl.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos.
Vzájemné zápasy

Zní to neuvěřitelně, ale Augsburg nikdy v historii nedokázal nad celkem z Leverkusenu zvítězit. Z 23 zápasů ubojoval jen sedm remíz. To je vůbec nejdelší série bez vítězství jakékoli dvojice v dějinách bundesligy.
V utkání letošního 3. kola podlehl Augsburg doma Bayeru 1:4 za vydatného přispění dvou vlastních branek z úvodní čtvrthodiny.
FC Augsburg

Hosté z Bavorska mají opačné starosti. Jen bod je dělí od sestupových vod. Na první venkovní výhru v sezóně z Kolína nad Rýnem zatím nenavázali a v dalších čtyřech utkáních vydřeli jen tři body za remízy. Augsburgu citelně chybí kanonýr.
Z dvojice Čechů má zkušený záložník Morávek letos zatím devět startů, převážně z lavičky. Brankář Koubek už čeká na soutěžní start přes rok a půl, zatím pouze 19x zahříval lavičku a po onemocnění koronavirem bude opět jen krýt záda Gikiewiczovi.

Střelci: 4 – Gregoritsch, Niederlechner, 3 – Hahn, Oxford.
Bayer Leverkusen

Domácí drží třetí místo v bundesligové tabulce, ovšem v závěsu mají hned trojici soupeřů. Špatnou sérii čtyř zápasů bez vítězství z přelomu roku Bayer ukončil teprve minulý týden výhrou 2:1 v Mönchengladbachu, kde nakonec nevadila ani první neproměněná ligová penalta českého kanonýra Patrika Schicka.
Kromě početné marodky a dvou izolovaných případů koronaviru je v trestu za žluté karty Demirbay, na Africkém poháru reprezentují Kossounou Pobřeží Slonoviny a Tapsoba Burkinu Faso.

Střelci: 18 – Schick, 8 – Diaby, Wirtz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.