Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Bochum - 20. listopadu 2021   15:30

Leverkusen
3' A. Adli (Frimpong)
1:0
(1:0)
Leverkusen
Hrádecký – Frimpong, Tah, Tapsoba, Sinkgraven (76. Hincapié) – Andrich, Demirbay (66. Palacios) – Diaby, Wirtz (90+3. Kossounou), Amiri (76. Paulinho) – A. Adli.
Schlager – Waschitzki, Gittelmann
BayArena, Leverkusen
Bochum
Riemann – Stafylidis, Mašović, Lampropoulos, Soares – Löwen (82. Novothny), Losilla, Rexhbecaj (70. Pantovič) – Asano, Polter (82. Ganvoula), Antwi-Adjei (70. Bockhorn).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 6:12. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:13.
Utkání končí těsným vítězstvím Leverkusenu, který měl dlouho zápas pod kontrolou, ale v závěrečných zhruba dvaceti minutách se doslova bál o těsný náskok. Bochum neodehrála špatný zápas a dokázala, že formu má, nicméně dnes to bylo marné hlavně v koncovce, kde se hostům vůbec nedařilo.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Odilon Kossounou.
90+2'
Žlutou kartu dostává Danilo Soares (VfL Bochum).
90'
Nastavují se tři minuty.
88'
Ale Bayeru se v poslední zhruba čtvrthodině moc nedaří, hosté jsou aktivnější a mocně usilují alespoň o vyrovnání.
87'
Žlutou kartu dostává Amine Adli (Bayer Leverkusen).
86'
Dlouhý nákop v podání domácích, kteří se tak rychle dostávají do útoku.
84'
Silvere Ganvoula (Bochum) zakončil útočnou akci svého týmu střelou zpoza vápna, branku ale přestřelil.
83'
Miloš Pantovič (Bochum) předkládal zajímavou přihrávkou před branku, ale jeho spoluhráči byli o krok vpředu a k míči se nedostali.
82'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Sebastian Polter, přichází Silvere Ganvoula.
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Eduard Löwen, přichází Soma Novothny.
80'
Poslední desetiminutovka utkání, které v samém závěru rozhodně nabírá na obrátkách, hosté stále nejsou daleko alespoň od jednoho bodu.
78'
Moussa Diaby našel skvělým pasem Paulinha, který se dostal do úniku, ale nepřekonal gólmana Riemanna.
76'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Paulinho.
76'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Piero Hincapié.
75'
Danilo Soares (Bochum) se ocitá na trávníku, po souboji s Frimpongem.
73'
Nakonec z toho byly dva rohové kopy pro Bayer, oba domácí rozehráli z levé strany a oba nebyly vůbec nebezpečné, při tom druhém výtečně zasáhl gólman Manuel Riemann, který míč vyboxoval do autu.
72'
Jenže rohové kopy se dnes hostům vůbec nedaří a naopak se nyní musí rychle vracet, protože roh zase vybojovali domácí.
71'
Rohový kop pro Bochum, hosté rozehrají z levé strany.
70'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Herbert Bockhorn.
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Miloš Pantovič.
68'
Malá domů v podání Danila Soarese, hosté se formují a hledají cestu k brance soupeře.
67'
Rohový kop pro domácí, ti již rozehráli z pravé strany, míč šel na bližší tyč, kde ho odkopává bránící hráč.
66'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Exequiel Palacios.
65'
Lukáš Hrádecký (Leverkusen) se zapojuje do rozehrávky, domácí ale hodně riskují, hráčů v bílém je najednou plné hřiště.
64'
Další centr míří do vápna Bayeru, který si pasivitou v posledních minutách koleduje o vyrovnání.
63'
Žlutou kartu dostává Erhan Mašović (VfL Bochum).
62'
Elvis Rexhbecaj (Bochum) je dalším zakončujícím hráčem, ale ani jeho pokus neměl potřebné parametry.
61'
Eduard Löwen (Bochum) zkusil zpoza vápna vystřelit, míč prošel až k brance Bayeru, Lukáš Hrádecký ale v pohodě chytá.
60'
Je za námi hodina hry, domácí stále vedou pouze o gól, což není zrovna ideální výchozí pozice do poslední půl hodiny zápasu.
58'
Florian Wirtz (Leverkusen) v rychlém brejku... ale pak už neměl dostatek sil na střelu a branku vůbec netrefil.
57'
Z pravé strany rozehrávají hosté roh, který znovu ale domácí ubránili.
56'
Zajímavý pas nyní mířil před branku Bayeru, kde obránce Jonathan Tah předvedl spíše takový zmatkovitý zákrok, po němž mají hosté roh.
55'
Bayer se rychle vrací k vápnu, hosté se dostávají pod tlak.
54'
Dlouhý pas v podání domácích, po kterém se Kerem Demirbay dostal s míčem až k vápnu, ale tam akce domácích končí.
52'
Postupně se domácí dostali až k pokutovému území, ale Demirbay pokazil přihrávku a míče se chopili hosté.
51'
Bayer s míčem u půlící čáry, domácí mají opatrnější rozjezd druhé půle.
50'
Christopher Antwi-Adjei (Bochum) pálí zpoza vápna, ale míč příliš zvedl a poslal ho vysoko nad branku Bayeru.
49'
Žlutou kartu dostává Moussa Diaby (Bayer Leverkusen).
48'
Rohový kop domácí v pohodě ubránili, byť tam bránící Nadiem Amiri dostal úder do hlavy a skácel se na trávník, ale nic vážného to není.
47'
Rohový kop v úvodu druhé půle pro Bochum, dokáží hosté vyrovnat?
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
První poločas končí vítězstvím Bayeru, ale domácí nemohou být tak úplně spokojeni, protože to jejich vedení by mohlo být mnohem výraznější, pokud by domácí dokázali proměňovat šance.
Bochum nehraje rozhodně špatně, ale v koncovce to zatím není ono.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
43'
Kerem Demirbay (Leverkusen) rozehrál roh z levé strany, hosté se ale ubránili.
42'
Daley Sinkgraven (Leverkusen) měl na noze druhý domácí gól, jenže z levé strany nedokázal prostřelit gólmana Riemanna.
41'
Nepřesný nákop v podání hostů, pro míč si dojde před vápno gólman Lukáš Hrádecký.
40'
Na druhé straně končí střela Elvise Rexhbecaje (Bochum) mimo tři tyče.
39'
Florian Wirtz (Leverkusen) ve velké šanci, kdy se na levé straně dostal ke střele, zamířil na vzdálenější tyč, kterou ale těsně minul.
38'
Jeremie Frimpong (Leverkusen) faulován na vlastní polovině, takže domácí mohou rozehrát.
36'
Danilo Soares (Bochum) neměl šanci dostat se k míči na levém křídle, ten pas byl hodně nepřesný.
35'
Moussa Diaby (Leverkusen) – pokažená akce u vápna VfL číslo tři... nyní se pokoušel přihrát nebo posunout míč nalevo, ale nevyšlo mu ani jedno a bylo po akci.
34'
Lukáš Hrádecký (Leverkusen) vykopává od své branky, míč končí na kopačkách jeho spoluhráčů, ale tempo hry trochu opadlo.
33'
Ani akce hostů neskončila podle představ, Christopher Antwi-Adjei totiž zahrál rukou.
32'
Ofsajdem končí útočná akce domácích, Manuel Riemann bude moci rozehrát od své branky.
30'
Žlutou kartu dostává Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen).
29'
Hrají hosté, ti se s míčem drží u půlící čáry.
28'
Podruhé v krátké době za sebou nedokázal Moussa Diaby (Leverkusen) správně vyřešit situaci před vápnem soupeře, kde opět nepřesně přihrává.
26'
K odraženému míči se tam ještě dostal Takuma Asano, ale ani on neprostřelil bránící hráče Bayeru, tak to byly dva skvělé obranné zákroky domácích.
25'
Sebastian Polter (Bochum) se hnal mezi dva bránící hráče do vápna Bayeru, ale ti ho zastavili.
23'
Moussa Diaby (Leverkusen) pokazil přihrávku do vápna, kam poslal míč na paty nabízejícímu se Wirtzovi.
22'
Jeremie Frimpong (Leverkusen) se těžce zvedá z trávníku, po souboji u půlící čáry.
21'
Na druhou stranu je třeba dodat, že ani Bochum nehraje vůbec špatně.
20'
Je za námi prvních dvacet minut utkání, které se tatím vyvíjí jednoznačně ve prospěch domácích.
18'
Hraje se u půlící čáry, kde Takuma Asano (Bochum) ztrácí míč v souboji s domácím hráčem.
17'
Robert Andrich (Leverkusen) si všiml volného prostoru u vápna soupeře, kam poslal parádní pas. Nabíhající Wirtz míč hlavou jen tak lízl, ale branku těsně netrefil.
16'
Tak nakonec to byly dva rohové kopy, pokaždé se k hlavičce dostali hosté, při tom druhém pokus šel ale míč nad branku Bayeru.
15'
První roh vybojovali také hosté, kteří budou rozehrávat z pravé strany.
14'
Robert Andrich (Leverkusen) sráží k zemi Soarese, který chtěl vyvézt míč.
13'
Amine Adli (Leverkusen) se domáhal rohového kopu pro svůj tým, ale sudí je jiného názoru, odkop od branky VfL.
12'
Bochum se zatím moc do hry nedostává, po vstřeleném gólu jsou domácí jasně lepší.
11'
Rohový kop pro Bayer, domácí rozehrávají z levé strany, ale centr Demirbaye nebyl přesný.
10'
Lukáš Hrádecký (Leverkusen) rozehrává od své branky a domácí se snaží přejít na polovinu soupeře.
9'
Jeremie Frimpong (Leverkusen) neudržel míč na hrací ploše, hosté mohou vhazovat.
8'
Eduard Löwen (Bochum) rozehrál volný kop hostů, zkusil to obstřelem zdi a přímo na branku, gólman Bayeru byl ale pozorný.
7'
Danilo Soares (Bochum) faulován před vápnem Bayeru, volný kop pro Bochum.
5'
Při neúčasti Patrika Schicka a Lucase Alaria je právě Adli ten, kdo by se měl starat o gólový příděl.
3'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Ale z protiútoku se prosazují domácí, kdy Jeremie Frimpong ještě na poslední chvíli stihl odcentrovat z pravé strany a ve vápně si na hlavičku počkal AMINE ADLI, jehož pokus zastavil gólman Riemann již za brankovou čárou.
3'
Elvis Rexhbecaj (Bochum) napřáhl ke střele zpoza vápna a míč, který tečoval jeden z bránících hráčů Bayeru, skončil na tyči!
3'
Utkání se dnes hraje za příjemné teploty 12°C.
2'
Kerem Demirbay (Leverkusen) rozehrál roh z levé strany, jeho pas mířil na bližší tyč, kde ho ale odkopává do bezpečí bránící hráč.
1'
Amine Adli (Leverkusen) vybojoval hned v úvodní minutě zápasu roh pro svůj tým.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Frimpong, Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Andrich, Demirbay – Diaby, Wirtz, Amiri – A. Adli.
Náhradníci: Lomb, Luňov – Palacios, Kossounou, Paulinho, Gedikli, Sertdemir, Hincapié, P. Retsos.

VfL Bochum: Riemann – Stafylidis, Mašović, Lampropoulos, Soares – Löwen, Losilla, Rexhbecaj – Asano, Polter, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Esser – Chibsah, Ganvoula, Novothny, Bockhorn, Bonga, Bella-Kotchap, Gamboa, Pantovič.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Gittelmann.
VFL BOCHUM
Hosté prochází zcela jinou výsledkovou periodou, když v posledních čtyřech ligových kolech dokázal Bochum hned třikrát vyhrát a vybojovat tak skvělých 9 bodů. I díky nim se tak odpoutal ze sestupových příček a s touto formou si jistě přijel pro nějaký ten bod i na hřišti trápícího se Leverkusenu.
Výhru si Bochum připsala i ve 2. kola DFB-Pokalu, kdy doma přehrál Augsburg až na penalty a postoupil do dalšího kola. Jedinou prohru v posledních soutěžních zápasech připravil v utkání 10. ligového kola Bochumi Mönchengladbach, který vyhrál doma těsně 2:1.
BAYER LEVERKUSEN
Bayer, po skvělém startu do ligového ročníku 2021/2022, zažívá kruté vystřízlivění, kdy čeká na další výhru již od 3. října! To dokázal suverénně vyhrát 4:0 v Bielefeldu. Pak přišle domácí debakl 1:5 s Bayernem Mnichov, následovala remíza v Kolíně nad Rýnem a další domácí prohra 0:2 s Wolfsburgem. V zatím posledním kole bral Bayer opět pouze bod za remízu 1:1 na hřišti Herthy Berlín. Po těchto hodně nepřesvědčivých výsledcích tak Bayer vyklízí pozice na čela a aktuálně se nachází „až“ na šestém místě.
Naopak v Lize mistrů se Bayeru daří, ve čtyřech zápasech skupiny G vybojoval deset bodů a je první před Realem Betis (7 bodů) a Celticem (6 bodů). Poslední Ferencváros plní zatím roli otloukánka skupiny.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 12. kola německé Bundesligy, v němž BAYER LEVERKUSEN přivítá na svém stadionu VFL BOCHUM.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.