Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Hertha Berlin - 2. dubna 2022   15:30

Leverkusen
35' Alario (Diaby) • 40' Bellarabi (Diaby)
2:1
(2:1)
Hertha Berlin
42' Darida  (Mittelstädt)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, E. Tapsoba – Bellarabi (65. Azmún), Ch. Aránguiz (65. Palacios), Andrich, Bakker (73. Hincapié) – Paulinho – Diaby, Alario (65. Schick).
Grill, Lomb – Sinkgraven, Hincapié, Baumgartlinger, Palacios, Azmún, Schick.
Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier
BayArena, Leverkusen
23 557 diváků
Schwolow (15. Lotka) – Pekarík, Boyata (C), Kempf, Mittelstädt (64. Winkler) – Stark (65. Richter) – Darida, Tousart, Ascacibar, Serdar (46. Gechter) – Belfodil (75. Selke).
Lotka – Gechter, Richter, K-P. Boateng, Selke, Maolida, Jovetić, Winkler, Kade.

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:11.
Je dobojováno. Fotbalisté domácího Leverkusenu si udrželi jednogólový náskok z prvního poločasu až do konce zápasu a radují se ze tříbodového vítězství podruhé v řadě. Je také nutno dodat, že je to zcela po zásluze, protože právě Leverkusen nepustil hostující Herthu ve druhém poločase takřka do žádné vyložené šance. Naopak Hertha nenavázala na domácí skalp Hoffenheimu a dnes odjíždí jako poražená. Posouvá se tak zpět na sestupovou sedmnáctou příčku tabulky.
90+4'
90+4'
V poslední minutě čtyřminutového nastavení budou navíc domácí zahrávat rohový kop a vše nasvědčuje tomu, že tento zápas vyhrají.
90+3'
Moussa Diaby se dostal po přihrávce od svých spoluhráčů ke střele, kterou však netrefil branku Herthy.
90+2'
Domácí už nikam nespěchají. V poklidu drží míč a nepouštějí Herthu k ničemu nebezpečnému.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Vladimír Darida se dostal k dalšímu zakončení, avšak příliš neodhadl trajektorii letu míče a zakončoval pouze stehnem, přímo do míst, kde stál připravený Hrádecký.
89'
Série nepřesností a odkopů doprovázela poslední minutu hry, ani jeden z hráčů nedržel míč na své kopačce déle jak patnáct vteřin.
87'
Na druhé straně zahrávala přímý kop i Hertha, konkrétně Vladimír Darida, ale i on nic nebezpečného nevymyslel. Tentokrát se odkopu od branky ujme Hrádecký.
86'
Z tohoto přímého kopu se gólově radovat domácí nemohou, navíc přicházejí o míč a od branky bude odkopávat Lotka.
85'
Patrik Schick si nyní vybojoval faul na svojí osobu, a to navíc před očima hlavního arbitra, který nabízí Leverkusenu přímý kop.
83'
Střet mezi Pekaríkem a Azmúnem vyhodnotil hlavní arbitr jako nedovolený zákrok Pekaríka a po ošetření Azmúna se dostanou k míči domácí.
81'
Leverkusen převedl další velmi pohlednou kombinaci. V závěru přišel centr na znovu dobře postaveného Azmúna, jeho další hlavičkový pokus skončil v rukou gólmana Lotky.
79'
Míč však pouze proletěl skrz vápno Leverkusenu a rozehrávat bude gólman Hrádecký.
78'
V posledních pár minutách jsme viděli pár faulů, všechny správně odpískal hlavní arbitr dnešního utkání. Poslední provinění navíc nabízí Herthě další přímý kop.
75'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Davie Selke.
75'
Azmún mohl navýšit vedení domácích na dvě branky! Dostal se totiž k hlavičkovému zakončení, ale pro jeho smůlu jen těsně přestřelil branku Lotky.
73'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Piero Hincapié.
67'
Moussa Diaby rozehrával rohový kop, ze kterého však nevymyslel nic nebezpečného pro hosty.
65'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Sardar Azmún.
65'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Patrik Schick.
65'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Exequiel Palacios.
65'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Niklas Stark, přichází Marco Richter.
64'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Marten Winkler.
61'
Niklas Stark je po jednom střetu aktuálně ošetřován na hrací ploše. Na straně Leverkusenu se chystá střídání, do hry se podívá například Patrik Schick.
60'
Žádné nebezpečí pro Leverkusen z tohoto přímého kopu nepřišlo.
59'
Další nedovolený střet mezi aktéry na hrací ploše nabízí Herthě přímý kop.
56'
Na druhé straně se dostal k zakončení opět Vladimír Darida, při střele byl však v souboji s bránícím hráčem Leverkusenu, tudíž míč poslal pouze do rukou Hrádeckému.
55'
Alario si nepohlídal své postavení vůči obráncům Herthy a píská se tak ofsajd.
53'
Nyní jsme byli svědky nepříjemného střetu. Hrádecký odkopával míč před dotírajícím Mittelstädtem, jenž následně narazil právě do gólmana domácích, ale oba pokračují bez problému ve hře.
52'
Také s rohovým kopem si obrana Leverkusenu poradila a odvrátila ho do bezpečí.
51'
Mittelstädtův pas byl sražen mimo hrací plochu, Hertha však bude zahrávat rohový kop.
51'
Bakker byl v souboji s Daridou příliš důrazný, hlavní arbitr tento souboj nepřehlédl a Hertha bude zahrávat přímý kop.
49'
Druhý poločas začal opatrně, podobně jako ten první. Míč ale častěji drží domácí.
46'
První hvizd do píšťalky hlavního arbitra znamená útočný faul, nedovoleně se provinili hráči Herthy.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Linus Gechter.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém to už dlouho vypadalo, že se gólu nedočkáme. Tuto domněnku nám aktéři na hrací ploše jasně vyvrátili během zhruba posledních deseti minut prvního poločasu, kdy padly všechny tři branky. Z vedení se radovali poprvé v 35. minutě, po celý poločas aktivnější domácí, zásluhou Lucase Alaria. Hned za pět minut, tedy ve 40. minutě navýšil náskok domácích na 2:0 pohotovou střelou Karim Bellarabi. Na obou těchto gólech se asistencí podílel Moussa Diaby. Ve 42. minutě se znovu měnilo skóre zápasu, tentokrát se prosadili hosté, zásluhou Vladimíra Daridy. Tento stav, tedy 2:1 z pohledu Leverkusenu zůstal až do konce prvního poločasu a oba celky budou za tohoto stavu nastupovat i do druhého poločasu.
45+4'
45+4'
Vladimír Darida nenašel svým centrem nikoho ze svých spoluhráčů, tedy žádné ohrožení pro Leverkusen.
45+3'
Přeci jen přišla střela! Tousart vypálil na Hrádeckého, jenž si nebyl svým zákrokem úplně jistý. Hertha bude v závěru poločasu zahrávat ještě jeden rohový kop.
45+3'
Oba týmy už se v závěru poločasu téměř do ničeho neženou, zdá se, že skončí vedením Leverkusenu.
45'
45'
A další obrovská šance na změnu skóre! Alario mohl znovu navýšit vedení pro svůj tým o dvě branky, v koncovce však narazil na gólmana Lotku, který jeho pokus senzačně vyrazil.
42'
Hertha právě vstřelila branku!

V závěru prvního poločasu se rozjíždí gólový stroj! Mittelstädt našel na pravé straně volného VLADIMÍRA DARIDU, jenž half-volejem i se štěstím dostal míč do branky – 2:1!
41'
Žlutou kartu dostává Kevin-Prince Boateng (Hertha).
40'
Leverkusen právě vstřelil branku!

Netrvalo to dlouho a domácí se dostávají do dvougólového vedení! KARIM BELLARABI převzal přihrávku od svého spoluhráče a míč skončil u pravé tyče – 2:0!
38'
Serdar se snažil prodrat přes bránící hráče Leverkusenu, ti však vyhnali Serdara až mimo hrací plochu. Následuje odkop od branky Hrádeckého.
35'

Domácí se po zásluze dostávají do vedení! LUCAS ALARIO dostal přihrávku od svého spoluhráče Diabyho, na pravé straně vápna se otočil kolem bránícího hráče Herthy a poslal míč na vzdálenější levou tyč – 1:0!
34'
Jenže aktéři rohového kopu si vůbec nerozuměli a k držení míče se znovu vrátí Leverkusen.
33'
Po dlouhé době se octli před pokutovým územím Leverkusenu také hráči Herthy, kterým je nyní nabídnut rohový kop.
31'
Domácí předvedli velmi povedenou a rychlou kombinaci, ze které se dostali ke dvěma centrům, ani jeden však neohrozil gólmana Lotku.
29'
A vzápětí přichází k velké nespokojenosti domácích fotbalistů další útočný faul.
28'
Faul je odpískán také Herthě, na svoji osobu ho pro domácí vybojoval Bellarabi.
26'
Lehký oddych teď hostům nabízejí domácí, kteří si připisují útočný faul.
25'
Ten byl domácími fotbalisty bleskově rozehrán, střelu jednoho z hráčů Leverkusenu schytal jeden z obránců Herthy do obličeje, pokračuje se však ve hře.
24'
Serdar zezadu fauloval svého protihráče, Leverkusen bude zahrávat přímý kop.
23'
Zatím sledujeme velmi opatrný fotbal, je však potřeba zmínit, že na míči jsou častěji domácí fotbalisté.
21'
Lotka musel poprvé do akce! Ze shromáždi na hranici vápna nakonec vzešla střela, kterou vyslal Bellarabi, gólman Lotka byl ale pozorný a jeho pokus vyrazil.
19'
Bellarabi fauloval svého protivníka těsně za polovinou hřiště a Hertha zahrává přímý kop.
17'
Paulinho ovšem dostal svou rychlostí míč na kopačky svých spoluhráčů a ti se snaží propracovat do gólové situace.
16'
Gólman Lotka si hned osahá míč, odkopává se totiž od jeho branky.
15'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Alexander Schwolow, přichází Marcel Lotka.
13'
Gólman hostů Schwolow je nyní ošetřován na hrací ploše a vše nasvědčuje tomu, že bude muset být vystřídán.
13'
První ofsajd zápasu mají na svědomí domácí, jimž je tak pro tuto chvíli znemožněno pokračovat v útočném snažení.
9'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko, následná střela jednoho z hráčů Leverkusenu mířila daleko od branky.
9'
V deváté minutě dnešního klání uvidíme první rohový kop. Zahrávat ho budou domácí fotbalisté.
6'
Také Diabyho zradil dotyk s míčem, ani on nijak neohrozil branku hostů, protože podklouzl a následně poslal míč pouze na obránce Boyatu, jenž míč odkopl.
5'
Bellarabi poslal míč z pravé strany až do vápna Herthy, kde se nacházel Alario, ale ten si centrovaný míč nezpracoval.
3'
Na druhé straně se dostali k prvnímu ohrožení branky i domácí, střela Bakkera se otřela pouze o levou boční síť branky hostů.
2'
Z tohoto tlaku hostů nakonec pramenila střela, kterou vyslal Mittelstädt, ale minul branku Hrádeckého.
2'
Mittelstädt se octl na levé straně chvíli sám, jeho centr přetáhl, hosté se však nadále udrží na míči.
1'
Výkopu dnešního utkání se ujala hostující Hertha, která tedy nyní drží míč.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, E. Tapsoba – Bellarabi, Ch. Aránguiz, Andrich, Bakker – Paulinho – Diaby, Alario.
Náhradníci: Grill, Lomb – Sinkgraven, Hincapié, Baumgartlinger, Palacios, Azmún, Schick.
Trenér: SeoaneSeoane

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Boyata (C), Kempf, Mittelstädt – Stark – Darida, Tousart, Ascacibar, Serdar – Belfodil.
Náhradníci: Lotka – Gechter, Richter, K-P. Boateng, Selke, Maolida, Jovetić, Winkler, Kade.
Trenér: Magath

Rozhodčí: Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier.
Posledních pět vzájemných zápasů

Hertha – Leverkusen 1:1
Hertha – Leverkusen 3:0
Leverkusen – Hertha 0:0
Hertha – Leverkusen 2:0
Leverkusen – Hertha 0:1

Leverkusenu se proti Herthě příliš nedaří, z posledních pěti vzájemných zápasů totiž nedokázal vyhrát ani jeden. Naopak Hertha má z posledních pěti vzájemných zápasů bilanci tří výher a dvou remíz.
Hertha BSC

Také Hertha se bude chtít po několikadenní pauze, kdy se Bundesliga nehrála, udržet na vítězné vlně, protože právě před touto pauzou dokázala na domácím hřišti porazit Hoffenheim 3:0. I přes to, že se Herthě ve vzájemných zápasech právě proti Leverkusenu poměrně daří, do dnešního zápasu nebude vstupovat jako favorit, protože se aktuálně nachází na barážové šestnácté příčce tabulky. Navíc nezvítězila ani v jednom z předchozích osmi venkovních zápasů, dvakrát z nich udolala remízu a šestkrát odcházela jako poražená a v šesti z nich ani neskórovala.
Nejlepším střelcem je Stevan Jovetič, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 6 branek.
Bayer Leverkusen

Německá Bundesliga je po krátké odmlce zpátky a v dnešním utkání budou domácí fotbalisté rozhodně chtít uspět, neboť vyhráli jen dva z předchozích pěti bundesligových zápasů, jeden remizovali a dva také prohráli. Leverkusen se sice stále nachází na třetí příčce tabulky, ale jeho náskok na týmy pod ním se začíná ztenčovat. Zapracovat musí zejména na obraně. V minulém kole sice porazil Wolfsburg 2:0, ale bylo to teprve podruhé za posledních patnáct ligových zápasů, kdy dokázal udržet čisté konto.
Nejlepším střelcem je Patrik Schick, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 20 branek.
Dobrý den při sledování přenosu z utkání 28. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy Bayer Leverkusen a Hertha BSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.