Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Fürth - 20. listopadu 2021   15:30

Mönchengladbach
9' J. Hofmann (Stindl) • 28' Neuhaus  • 43' Pléa (Stindl) • 57' J. Hofmann (Stindl)
4:0
(3:0)
Sommer – Ginter, Zakaria, Binsibajní – Herrmann, Neuhaus (74. Bénes), Koné (89. Noss), Scally (74. Thuram) – J. Hofmann (86. Müsel), Stindl (C) (74. Netz) – Pléa.
Sippel – Netz, H. Wolf, Bénes, Müsel, Thuram, Bennetts, Noss.
Brand – Bandurski, Assmuth
Borussia-Park, Mönchengladbach
Fürth
Funk – Meyerhöfer, Sarpei, Griesbeck, Willems (79. Barry) – Seguin (68. Seufert), Christiansen, Green (46. Bauer) – Hrgota (C) (46. Tillman), Nielsen (67. Itten), Leweling.
Burchert – Bauer, Barry, Asta, Dudziak, Tillman, Seufert, Itten, Abiama.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12.
Sledovali jsme jednoznačnou podívanou. Borussia Mönchengladbach potvrdila roli favorita a hostující Fürth zničila 4:0. Viděli jsme od domácích rychlé a přesné kombinace, skvělé zakončení a dobře organizovanou obrannou hru. Hosté sice aktuálně nejsou pro Borussii měřítkem, ale až se Adimu Hütterovi vrátí zraněné opory, může ještě výrazně míchat kartami ve hře o LM.
Vyzdvihnout si dnes určitě zaslouží dvougólový Hofmann, kapitán Stindl se třemi přihrávkami a v neposlední řadě dvacetiletý pracant Kouadio Koné.

Fürth naopak prakticky nic nepředvedl a pokračuje v letošním trápení. Zůstává upoután na dně tabulky a nepříjemností je pro něj také bodový zisk předposlední Arminie Bielefeld.

Děkuji za vaši pozornost!
90'
90'
Noss se řítil sám na bránu domácích, ale Sommer dokázal včas vyběhnout a ještě si na Nossovi vykoledovat faul.
89'
Žlutou kartu dostává Max Christiansen (SpVgg Greuther Fürth).

Záložník hostů naprosto zbytečně dohrál Lászlá Bénese na polovině hrací plochy.
89'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Conor Noss.
88'
Borussia rozehrála nakrátko a do vápna se poté s míčem probil Koné, ale k zakončení nedošlo.
87'
Funkovi se odkop nepovedl a Bénes jde kopat roh.
86'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Torben Müsel.

Dvougólového Hofmanna doprovází velký aplaus diváků!
85'
Leweling se dostal do vápna a navedl si míč na levou nohu, ale slabou střelou mířil do prostoru, kde se nacházel Yann Sommer.
84'
Sommer nechtěl přihlížet dalšímu rohu, tak Tillmanův centr sebral ze vzduchu a domácí jdou dopředu.
84'
Tillman si rohový kop zopakoval a jde na třetí v řadě.
83'
Rohový kop Fürthu po zákroku Zakarii.
83'
Útoky Borussie už jsou trochu vlažnější a nevidíme plné nasazení jako doposud.
80'
Blíží se posledních deset minut utkání a o vítězi je samozřejmě rozhodnuto. Musel by přijít naprostý fotbalový zázrak.
79'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Abdourahmane Barry.
78'
Žlutou kartu dostává Jamie Leweling (SpVgg Greuther Fürth).
77'
Yann Sommer v bráně domácích, který má na kontě už 70 startů za švýcarskou reprezentaci dnes opravdu moc práce neměl. Mířila na něj zatím pouze jedna střela.
76'
Borussia rozehrává nakrátko a vrací se s míčem ke středu pole.
76'
Ginter byl hosty zablokován a bude rohový kop.
75'
Mönchengladbach posílá do hry tři nové hráče včetně Marcuse Thurama. Od toho očekáváme určitě další oživení už tak dobré hry domácích.
74'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Luca Netz.
74'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Marcus Thuram.
74'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází László Bénes.
71'
Leweling si hezky zasekl míč a před bránou našel Ittena. Jeho hlavička šla ale mimo.
70'
Koné už není ta výrazný jako v první půli, ale teď opět skvěle zabojoval o míč a díky němu šli domácí do útoku.
69'
Stindl prošel až do vápna, ale přízemní střelou Funka nepřekonal.
68'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Paul Seguin, přichází Nils Seufert.
67'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Haavard Nielsen, přichází Cédric Itten.
65'
Po rohovém kopu přišlo nebezpečné zakončení, ale Funk kryje.
64'
Trochu dezorientovaný Meyerhöfer byl ve vápně sám, ale míč odkop na roh. Další příležitost pro domácí.
63'
Z rohového kopu opět žádné ohrožení nepřišlo. Borussia si teď nahrává na své polovině hřiště.
62'
Po zásahu Binsibajního je tu další roh Fürthu.
61'
Čtyřgólové manko už je pro hosty neřešitelné. Snad se pokusí aspoň vstřelit gól a zlepšit dojem z utkání.
58'
Přezkoumává se situace, kdy Stindl sebral míč soupeři. Mohlo se jednat o faul.
57'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!

Další naprosto zbytečná ztráta hostů na polovině hřiště, kterou využil Stindl, nahrál JONASU HOFMANNOVI a ten pohodlně zavěsil – 4:0!
56'
Willemsův centr nenašel před bránou domácích žádného spoluhráče.
56'
Žlutou kartu dostává za nesportovní chování Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach).
55'
Neuhaus pálil kousek za vápnem z voleje, ale Funk jeho střelu kryje.
54'
Mönchengladbach se centru před bránu ubránil a sám už kombinuje a hledá cestu k vápnu Fürthu.
53'
Fürth toho za pár minut druhého poločasu předvedl víc než za celý první poločas. Aktivní je hlavně Jamie Leweling. Je tu další roh.
52'
Švýcarský stoper si podle Branda počínal v souladu s pravidly a penalta z toho nebude.
51'
Rozhodčí Brand se nakonec běží k obrazovce podívat sám a brzy rozhodne, zda budou hosté kopat penaltu či nikoliv.
50'
Leweling přes Zakariu přihrával před bránu, kde ale nenašel žádného spoluhráče. Vypadalo to, že na konci souboje Zakaria trefil nohou soupeře a situace se nyní zkoumá na videu.
48'
Leweling si pomohl držením soupeře a míč budou mít opět domácí.
48'
Ze země se jen těžce zvedal hostující Christiansen. Bude ale pokračovat ve hře.
46'
Hosté vstupují do druhého poločasu se dvěma změnami v sestavě. Překvapením je stažení kapitána a nejlepšího střelce týmu, Branimira Hrgoty.
46'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Timothy Tillman.
46'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Julian Green, přichází Maximilian Bauer.
46'
Máme za sebou poločas, který nabídl poměrně jednostrannou partii. Domácí byli lepší takřka ve všem a do šaten odchází s pohodlným náskokem 3:0 po gólech Hofmanna, Neuhause a Pléy. Na dvě branky nahrával kapitán Lars Stindl.
Hosté jsou nyní velmi daleko od druhého bodového zisku v sezóně a jejich hra zatím bohužel nenabízí nic, co by se dalo vyzdvihnout.
45+4'
45+3'
Hosté se rohovému kopu ubránili i za cenu poměrně okatého držení ze strany Sarpeie.
45+2'
Žlutou kartu dostává Paul Seguin (SpVgg Greuther Fürth).
45+2'
Na zemi zůstává po tvrdém šlapáku Jonas Hofmann.
45+1'
Další chyba hostů, po které přišel protiútok Mönchengladbachu. Mírný závar vyústil v rohový kop.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
43'

ALASSANE PLÉA si krásně narazil se Stindlem a dokázal bez problému obstřelit Funka a ještě tak navýšit skóre – 3:0!
43'
Herrmann rozehrál další rohový kop domácích. Po několika odrazech se míč dostal do středu hřiště a ve hře pokračují hráči Borussie.
42'
Stoper Zakaria napřáhl zpoza vápna. Tvrdá střela minula branku.
41'
Ginter krásným pasem vyzval k akci Pléu, jehož střelu ještě mírně tečoval brankář Funk a míč skončil těsně vedle tyče. Bude se kopat roh.
40'
Julian Green si vzal velké sousto a obrana domácích Američana pohodlně obrala o balon.
38'
Hofmann opět postupoval po pasu Koného nejprve sám na bránu, ale rychle se k němu dokázal vrátit Griesbeck. Poté byl se zpožděním odmáván ofsajd.
36'
Pléa našel nádherně z prvního dotyku mezi obránci Larse Stindla, ale kapitán domácích trefil tyč!
35'
Domácí stoper Denis Zakaria si zatím se svými 191 centimetry počíná ve vzduchu naprosto suverénně.
34'
Brankář Funk našel dlouhým pasem Nielsena, který vyzval k akci Hrgotu. Nejlepší střelec Fürthu nezakončil úplně přesně, ale byl stejně máván ofsajd.
32'
Hofmann je zpět a Borussia má míč opět na svých kopačkách.
31'
Hofmann odkulhává za autovou čáru a uvidíme, zda bude pokračovat ve hře.
30'
Na trávníku je teď ošetřován střelec první branky, Jonas Hofmann.
28'

Hodně kuriózní branka domácích! Obrana hostů vracela míč k brankáři Funkovi, ale ten levou nohou poslal míč pouze k FLORIANU NEUHAUSOVI. Reprezentační záložník z první poměrně vlažnou střelou poslal míč přesně k druhé tyči, než kde se nacházel Funk, a ten gólu nedokázal zabránit – 2:0!
26'
Do centru se hlavou vložil Nielsen. Jeho pokus ale minul bránu Sommera.
25'
Fürth se nyní konečně drží delší dobu na polovině soupeře. Od brány je ale daleko.
22'
Koné pracuje uprostřed pole opravdu skvěle. Opět se vymotal z obležení několika soupeřů a po několika přihrávkách se míč dostal k osmnáctiletému Scallymu. Mladý Američan ale neprostřelil Funka.
21'
Hosté mají k dispozici další rohový kop po zblokovaném centru.
20'
Hra se nyní uklidnila a trochu utichla také atmosféra na stadionu.
19'
Borussia vysoko napadá a nedává Fürthu klid na rozehrávku ani od jejich vlastní brány. Hosté ale celkově o míč hodně rychle přichází a ještě jsme z jejich strany neviděli pořádnou kombinaci.
18'
Pléa přihrával Stindlovi do souboje jeden na jednoho, ale kapitán domácích prohrál bitvu o míč se stoperem Fürthu.
15'
Po dlouhém pasu se řítil na brankáře hostů Patrick Herrmann. Třicetiletý záložník ale obtěžován vracejícím se Griesbeckem napálil míč přímo do Mariuse Funka v bráně Fürthu.
13'
Hosté nyní reklamovali ruku jednoho z hráčů domácích uvnitř vápna, ale rozhodčí Brand nereaguje.
12'
Fürth zahrával první rohový kop utkání, ale obrana domácích dostala míč pryč od své branky.
11'
Viděli jsme rychlý gól, který domácí asi ještě víc uklidní. I doposud jsme ale v jejich hře viděli velký klid a přesnost. To samé se nedá říct o hostech.
9'

Fürth opět lacině ztratil míč na útočné polovině, čehož využil Koné a poslal míč dopředu na JONASE HOFMANNA. Ten si ho rychle vyměnil s Larsem Stindlem a řítil se z pravé strany sám na Funka a bez problému otevřel skóre utkání – 1:0!
8'
Nepřesná rozehrávka standardky ze strany hostů a rychlá ztráta míče k tomu.
7'
Koné fauloval a Fürth bude mít standardní situaci. O několik metrů dál zůstal ležet po jednom ze soubojů hostující Sarpei, ale bude v pořádku.
6'
V dresu Borussie je několik reprezentantů Německa, ale i jiných zemí. Je dnes zastoupeno Švýcarsko, USA, Francie nebo třeba Alžírsko.
5'
Domácí obléhali vápno Fürthu a už už se dostávali do vápna, ale Herrmann s Hofmannem si ve finální fázi nerozuměli a míč se dostal za koncovou čáru.
3'
Útočný faul kapitána Larse Stindla. Hráč Mönchengladbachu se verdiktu diví, ale přistrčení tam bylo vidět.
2'
Hezká kombinace domácích, kdy si na přihrávku nabíhal osamocený Koné, ale brankář Funk byl u balonu dřív.
1'
Rozehrávky se ujali hráči Fürthu. Po dlouhém nákopu ale přichází o míč a na své polovině kombinují hráči Borussie.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Hosté nastoupí ve světle modrých dresech. Domácí klasicky v bílém.
V Borussia-Parku panuje skvělá atmosféra. Dnes čeká hosty skutečné peklo. Domácím sice chybí kvůli zranění mnoho hráčů, ale i tak jsou velkými favority.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Zakaria, Binsibajní – Herrmann, Neuhaus, Koné, Scally – J. Hofmann, Stindl (C) – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Netz, H. Wolf, Bénes, Müsel, Thuram, Bennetts, Noss.

SpVgg Greuther Fürth: Funk – Meyerhöfer, Sarpei, Griesbeck, Willems – Seguin, Christiansen, Green – Hrgota (C), Nielsen, Leweling.
Náhradníci: Burchert – Bauer, Barry, Asta, Dudziak, Tillman, Seufert, Itten, Abiama.

Rozhodčí: Brand – Bandurski, Assmuth.
Borussia Mönchengladbach

Svěřenci nového kouče Adiho Hüttera myslí určitě na vyšší příčky než je současná devátá pozice. Na čtvrté místo ale ztrácí jen čtyři body. Tři body v tomto duelu jsou povinností, takže Borussia ve vyrovnané tabulce vyhlíží posun vzhůru. Bilance je zatím vyrovnaná v podobě čtyř výher, tří remíz a čtyř proher.
V posledním kole hříbata remizovala v Mohuči 1:1, ale z poslední doby si většina fanoušků vybaví zejména vítězství 5:0 v poháru nad Bayernem Mnichov, které doslova šokovalo.
Kvůli zranění by určitě měla chybět trojice Tony Jantschke, Breel Embolo a Jordan Beyer. Příliš se nepočítá ani se startem Nica Elvediho, Christopha Kramera a Mamadoua Doucoreho. Borussii tedy trápí absence několika výrazných jmen. Do sestavy by se měl naopak vrátit plně zotavený Marcus Thuram.
SpVgg Greuther Fürth

Nováček z Bavorska si určitě představoval po dlouhých osmi letech lepší návrat do nejvyšší soutěže. Vypadá to ale na stejný příběh jako posledně, tedy okamžitý sestup z posledního místa zpět do 2. Bundesligy.
Jeden jediný body za 11 odehraných kol je opravdu slaboučký výsledek. Remíza navíc přišla doma proti Arminii Bielefeld, která je aktuálně předposlední, sedm bodů před Fürthem.
V posledním zápase měli zelení trochu smůlu, když dokázali s Frankfurtem v druhé minutě nastavení vyrovnat, ale ve čtvrté hostující Eintracht stejně vybojoval tři body.
Pouhých osm vstřelených branek a suverénně nejvíc obdržených (29) je jen potvrzením pozice v tabulce.
Individuálně se zatím prosazuje alespoň čtyřgólový Švéd Branimir Hrgota, i když tři z branek jsou z penalt.
Po nucené koronavirové pauze se vrací pětice, která minule chyběla. Naopak stále pokračuje absence Justina Hoogmy, Robina Kehra, Gideona Junga and Jessica Ngankama, kteří laborují s kolenem. Zraněný kotník nepustí do hry Nicka Viergevera.
Na stoperu by měl opět zaskakovat defenzivní záložník Sebastian Griesbeck.
Součástí 12. kola německé Bundesligy bude souboj mezi Borussií Mönchengladbach a SpVgg Greuther Fürth.
Domácí myslí určitě na pohárové příčky, ale zatím okupují devátou pozici. I tak jsou ale naprosto jasným favoritem, protože hosté z Fürthu jsou beznadějně poslední. Tým s trojlístkem v logu za 11 kol zaznamenal pouze jednu remízu, jinak všechna utkání prohrál. Jakýkoliv bodový zisk na hřišti Borussie by tak byl obrovským překvapením.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.