Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Union Berlin - 22. ledna 2022   15:30

Mönchengladbach
40' Koné (J. Hofmann)
1:2
(1:1)
Union Berlin
18' M. Kruse   • 84' M. Kruse  (Giesselmann)
Sommer (C) – Ginter (87. Pléa), Elvedi, Marvin – Lainer, Zakaria, Koné, Netz (87. Scally) – Neuhaus, J. Hofmann (79. Herrmann) – Embolo.
Brych – Lupp, Kempter
Borussia-Park, Mönchengladbach
Rönnow – Baumgartl, Knoche, Jaeckel – Trimmel (C), Prömel (58. Möhwald), R. Khedira, M. Kruse (88. Haraguči), Giesselmann (88. Oczipka) – Becker (70. Öztunali), Voglsammer (71. Behrens).
Luthe – Behrens, Haraguči, Heintz, Möhwald, Oczipka, Öztunali, Ryerson, Ujah.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 2.
Union Berlín pokračuje v útoku na pozice zaručující účast do Ligy mistrů. Touto výhrou se řadí na čtvrté místo a drží se pouhý bod za třetím Leverkusenem. Mönchengladbach se krčí na dvanácté příčce s nejistým náskokem na sestupové pásmo.
Druhá půle začala být zajímavá až v závěrečné čtvrthodině. Dlouhý úsek bez šancí zastavila možnost Gintera a hlavně dorážka Netze, který z malého vápna nadzvedl míč nad břevno. To Union svou jedinou vážnější možnost zúročil dokonale – druhým gólem v utkání o jeho výhře rozhodl veterán Max Kruse.
90+3'
90+3'
Trimmel byl na správném místě. Z vápna odehrál balon na Öztunaliho, ovšem hosty v zárodku protiútoku zastavilo postavení mimo hru.
90+2'
Timo Baumgartl posunul příchozí nákop za zadní čáru, nicméně ani z rohového kopu Herrmanna hráči v bílém nezahrozili.
90+1'
Mönchengladbach marně vyhlížel nějaké masivnější nastavení. Čtvrtý sudí zveřejnil informaci o tříminutovém přídavku.
90'
Stalo se tak, jenže obrana Unionu zafungovala na výbornou a hříbata jsou zpátky u půlící čáry.
89'
Zakaria zastavil útočný výlet Jaeckela. Posléze se proti pravidlům provinil Khedira a Hermann zřejmě pošle dlouhý míč před Rönnowa.
88'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Niko Giesselmann, přichází Bastian Oczipka.
88'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Genki Haraguči.
87'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Alassane Pléa.
87'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Joe Scally.
86'
Času na odpověď má Borussia velmi málo. Svědomí teď asi nejvíce zpytuje Netz, jehož zahozená dorážka z 77. minuty mohla překlopit zápas úplně jinam.
84'
Union Berlin právě vstřelil branku!
V závěrečné desetiminutovce jsou hosté blízko vítězství! Öztunaliho centr odvrátil Zakaria jenom na Giesselmanna. Ten levačkou narýsoval kolmici pro MAXE KRUSEHO a velezkušený útočník z rohu malého čtverce neomylně zacílil k zadní tyči.
83'
Jeden z hostů přetáhl pokus o vysunutí útočníků, kteří mohli startovat z výhodné pozice. Balón si tak bere Yann Sommer.
81'
Lainer nedosáhl na přihrávku k pravé autové čáře. Union vhazuje v době, kdy ho dělí deset minut od remízového konce.
80'
Netzův pád na levém okraji pokutového území nedoprovodil žádný hvizd Felixe Brycha. Borussia si musí před další akcí couvnout k vlastní bráně.
79'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Patrick Herrmann.
77'
Z Embolovy nahrávky zakončoval z ostrého úhlu Ginter. Rönnow na přední tyči zasáhl a pak měl velké štěstí, že si Luca Netz nesrovnal krok před dorážkou. Ta šla zblízka nad břevno.
76'
Matthias Ginter neprotlačil přihrávku z pravého křídla za Baumgartla. Pobyt domácích okolo vápna ale trvá.
75'
Ani čtvrthodinu před koncem Adi Hütter ještě nestřídal. Na lavičce přitom čekají zajímavé ofenzivní varianty jako Alassane Pléa nebo Marcus Thuram.
74'
Jonas Hofmann podnikl protiútok s Embolem. Přihrávka na švýcarského reprezentanta ale měla k dokonalosti daleko a toho využil Rönnow.
73'
Trimmel chtěl zrychlit předfinální fázi nahrávkou z prvního doteku, jež ale odcestovala mimo hrací plochu.
72'
Möhwaldův útočný faul ve vápně znemožnil Unionu zahrozit z centru z pravého křídla.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Andreas Voglsammer, přichází Kevin Behrens.
70'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Levin Öztunali.
70'
Držení míče: 56 % – 44 %.
69'
S vypětím všech sil Berlíňané rohový kop ustáli. Hříbata každopádně přitápí pod kotlem a konečně začíná být na trávníku trochu rušněji.
68'
Embolo přebíral Koného přihrávku zády bráně. Střílet tak nechal Neuhause, jehož pokus byl sražen na rohový kop.
67'
Trimmel se postaral o zneškodnění standardní situace. Becker otáčel hru, dokud mu pod nohy parádně neskočil Neuhaus.
66'
Koné chtěl prostrčit balon kolem Robina Knocheho. Ten zahrál rukou a je hrubě nespokojen, že inkasoval čtvrtou žlutou v sezoně.
65'
Druhé půli chybí větší náboj. Nikdo nechce spáchat zbytečnou chybu, která by jednu či druhou stranu stála jistotu bodu.
64'
Becker v poklusu přenesl míč na půlku. Ostatní ale zůstali za ním a na programu je tak dobývaní zformovaného bloku.
63'
Voglsammer sejmul soupeře bez zájmu hrát balon. Nedivím se, že někteří z řad diváků radili Brychovi udělit žlutou kartu.
62'
Matthias Ginter si chtěl narazit do křídla, jenže Koné mu přes řadu překážel nebyl schopen balon vrátit.
61'
Zakaria si šel pro faul na své vlastní polovině. Karta se na chvíli obrací a na tahu jsou hříbata.
60'
Mönchengladbach už několik minut čeká v kompaktním bloku. Zároveň ale nechává hosty kombinovat daleko od Sommera.
58'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Kevin Möhwald.
58'
Vzrušení mezi hrstkou diváků! Baumgartl ve vápně poslal na zem Hofmanna, penaltový zákrok to podle Brycha nebyl.
57'
Becker nabral rychlost a pronikl do vápna. Tam rozdal míč na pravou stranu, odkud ho Voglsammer přihrál do Sommerových dlaní.
56'
V nízkém tempu Berlíňané okupují útočnou polovinu. Po zablokované nahrávce Beckera se k autu chystá Trimmel.
54'
Jaeckel šel při nejisté rozehrávce do stále většího rizika. Vysvobodil ho faul Embola, jenž se mu pokusil zezadu vypíchnout balon agresivním skluzem.
53'
Tento úsek hry je dost rozkouskovaný. Poslední přerušení nastalo kvůli faulu Sheralda Beckera.
52'
Voglsammer dostal nějakou ranku do obličeje. Brych žádný faul neviděl, ale přesto mu dal trochu času na zotavení.
51'
Becker si všiml Khediry, který stál nikým nerušen pár metrů před vápnem. Do střely se hostující osmičce ale nechtělo a záhy už k ní ani neměl prostor.
50'
Moc vzrušujícího se toho po Trimmělově rozehrávce nestalo. Union pro sebe neuhrál ani kýžený aut.
49'
Felix Brych dal hostům k dispozici standardní situaci. Bude se jednat o centr Trimmela.
48'
Koné se po zastavené akci Neuhause dostal ke střele z podobného místa, odkud nedávno skóroval. Pravačkou tentokrát nedal míči moc razance a Rönnow snadno zasáhl.
47'
Ani jeden trenérů nevymyslel během poločasové pauzy žádné střídání. Pokračují tedy původní jedenáctky.
46'
Žluté karty: 1 – 1:
První polovina zápasu vítěze nepoznala. Přes dvacet minut na tom byl díky proměněné Kruseho penaltě lépe Union. Borussia se po menším výpadu ale zmátořila a ještě do pauzy své manko smazala prostřednictvím první ligové trefy Koného.
45+1'
45+1'
Další domácí rozlet zastavil útočný faul uvnitř pokutového území. Spáchal jej Hofmann, před kterým se náhle zjevil Knoche.
45'
V době centru Jonase Hofmanna bránili hosté dost laxně. První hlavička přesto byla sražena a dorážka Friedrich nepřesná.
44'
Koného první bundesligový gól v kariéře pochopitelně nabudil. Nyní se zapříčinil o zisk rohového kopu.
43'
Na Union padla krize. Domácí to ví a ještě před poločasovou přestávkou by rádi přidali i druhou gólovou trefu.
42'
Brych nepískl ruku ve prospěch Borussie. Hříbatům to ale vadit nemusí, protože míč zůstal v jejich držení na útočné třetině hřiště.
40'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Embolo se jesličkami uvolnil v místech před střídačkami. Hofmann díky tomu mohl zprava přihrát před vápno, kde z osmnácti metrů pravačkou napřáhl KOUADIO KONÉ a hezkým obstřelem přes Jaeckela uklidil míč ze svého pohledu k pravé tyči.
38'
V souboji dvou osmiček Zakaria na útočné polovině srovnal se zemí Khediru, jenž se mu vhodně postavil do cesty.
36'
Voglsammer se vyfauloval na Elvedim. Poslední minuty už zase patří zejména Mönchengladbachu.
35'
Netz přihrál na osu obsazenému Konému. Ten sice zvládl vystřelit, ale míč se sotva doplazil k brance.
33'
Stefan Lainer znegoval slušně rozjetou akci přihrávkou pod sebe, kde čekal jeden z borců v červeném.
32'
Kruse přinesl zmatky před Sommerovu bránu. Domácí několikrát neodklidili balon do úplného bezpečí, ale nakonec z toho žádná práce pro švýcarského gólmana nebyla.
31'
Držení míče: 48 % – 52 %.
30'
Rönnow v pohodě vyrazil příchozí míč před vápno, odkud pohotově pálil Neuhaus, ale nikoliv dostatečně přesně.
29'
Připravuje se domácí standardka v podobě dalekonosného centru.
28'
Marvin Friedrich zajel do Voglsammera a vyfasoval svou třetí žlutou kartu v probíhající sezoně.
26'
Vynucený odkop Rönnowa se stal kořistí Mönchengladbachu, jenže ten byl rovněž donucen míč okamžitě vrátit.
25'
Luca Netz už byl s míčem za postranní čarou. Vedle vlastního vápna se chystá provést nevýhodný aut Trimmel.
24'
Povedlo se to přihrávkou na Neuhause, jenž zaseknutím posadil na zadek Jaeckela, ale ve finále vypálil z dobré pozice až moc vysoko.
23'
Domácí zpomalili tempo a hledají cestu přes zataženou jedenáctku soupeře.
22'
Voglsammer se spokojil se ziskem faulu ve středovém kruhu. Hosté si mohou dát další porci krátkých přihrávek.
21'
Union kontroval rychlým výpadem po levé straně. Hlavním aktérem byl Kruse, ovšem zleva přihrál jen Sommerovi. Až za ním číhal Becker.
20'
Embolo neobešel Knocheho a jen všechny utvrdil v tom, že Borussia není v současné době v ofenzivě vůbec nebezpečná.
18'
MAX KRUSE se ze značky pokutového kopu nezmýlil! Poslal gólmana na špatnou stranu a prosadil se kontrolovaným kopem do levého dolního rohu.
17'
Sudí Brych byl kolegy u videa povolán k obrazovce a tam už si ruky Zakarii všiml. Je tady pokutový kop pro Berlíňany!
16'
Becker vyrobil už několikátý centr. Ve vápně to následně vypadalo na ruku, ale na zisk penalty to bylo málo.
15'
Stačilo trochu zapresovat na půlce a Timo Baumgartl si znovu přizval do kombinace Rönnowa.
14'
Ginter nekompromisním skluzem zastavil Prömela. I nadále se ale musí věnovat bránění, vhazuje Giesselmann.
13'
Znovu dost nejisté budování útoku ze strany Unionu. Na pomoc musel přijít další odkop z dílny brankáře.
12'
Rönnow zabrnkal na nervy hostujícímu trenérskému štábu. Odkopem zasáhl napadajícího protihráče, od kterého se míč odrazil do autu.
11'
Rychlonohý Becker zrychlil na pravém křídle, ale Voglsammer tentokrát neměl potřebný klid na zužitkování nízkého centru.
9'
Andreas Voglsammer se vyšrouboval do vzduchu pro centr zprava, jenže hlavou trefil jen dobře postaveného Sommera.
8'
Opět Becker. Vpravo jej naháněl Elvedi a zablokováním centru zařídil hostům vhazování Trimmela.
7'
Z Kruseho rohu vystřelil Sheraldo Becker dost nepřesně. O pár vteřin později byl stejný muž faulován přesně na půlící čáře.
6'
Jonas Hofmann z přímého kopu nic nevytěžil. Vypálený míč se odrazil od zdi a skončil až u nohou Sommera.
5'
Další faul už se stal mnohem blíže hostující brance. Knocheho ruka trefila do obličeje Embola.
4'
Matthias Ginter se přes bolest zvedl na nohy bez potřeby ošetření. Sám se zapojuje i do rozehrávky.
3'
Tak to bylo hodně zbytečné dohrání zezadu na půlící čáře. Grischa Prömel už ve třetí minutě vidí zaslouženou žlutou kartu.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v kompletně červených dresech. Borussia je v bílém.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Ginter, Elvedi, Marvin – Lainer, Zakaria, Koné, Netz – Neuhaus, J. Hofmann – Embolo.
Náhradníci: Sippel – Bennetts, M. Doucouré, Herrmann, Jantschke, Noss, Pléa, Scally, Thuram.
Trenér: Adi Hütter

1. FC Union Berlín: Rönnow – Baumgartl, Knoche, Jaeckel – Trimmel (C), Prömel, R. Khedira, M. Kruse, Giesselmann – Becker, Voglsammer.
Náhradníci: Luthe – Behrens, Haraguči, Heintz, Möhwald, Oczipka, Öztunali, Ryerson, Ujah.
Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Brych – Lupp, Kempter.
1. vzájemný zápas

29.08.2021
Union Berlín – Mönchengladbach 2:1
Branky:
22. Giesselmann, 41. Awoniyi – 90+1. Hofmann.
Borussia Mönchengladbach

Domácí od konce listopadu vyhráli jediný ligový zápas, když vyšlápli na oslabený Bayern. Následně ale nestačili 1:2 na Leverkusen a před pár dny museli překousnout konec v národním poháru, když v osmifinále nestačil 0:3 na druholigový Hannover. V bundesligovém pelotonu je Borussia na dvanáctém místě, přičemž disponuje čtyřbodovým náskokem na zónu přímého sestupu. Se sedmi trefami vede týmovou tabulku střelců v posledních týdnech zraněný Jonas Hofmann. Mimo hru jsou Doucouré a Binsibajní.
1. FC Union Berlín

Hosté si na podzim užili premiéru ve skupině Evropské konferenční ligy a nyní mají dobře nakročeno k tomu, aby si letos na mezinárodní scéně zahráli znovu. I díky současné sérii čtyř ligových zápasů bez prohry je Union na pátém místě a ztrácí jediný bod na třetí Everton. Zároveň však má jen o tři body více než devátý Kolín. Berlíňané před týdnem zdolali 2:1 Hoffenheim a úspěšní byli i ve středu v osmifinále poháru proti Herthě Berlín. Nejlepším střelcem je s devíti góly Taiwo Awoniyi, který však bude chybět kvůli účasti na APN.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvacátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mönchengladbachem a Unionem Berlín!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.