Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Mönchengladbach - 5. března 2022   18:30

Stuttgart
38' Endo  • 51' Führich  • 83' Kalajdžić (Sosa)
3:2
(1:2)
Mönchengladbach
14' Pléa  (Neuhaus) • 35' Thuram  (Pléa)
Stuttgart
F. Müller – Mavropanos, W. Anton, Ito – Marmúš (89. Coulibaly), Endo (C), Karazor, Sosa – Führich (90. Förster) – Tomás (90+4. Egloff), Kalajdžić.
Dingert
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
25 000 diváků
Sommer (C) – Scally, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné (72. Embolo) – J. Hofmann, Neuhaus, Thuram – Pléa (84. Netz).
Sippel – Netz, Bénes, Noss, Herrmann, Embolo, Bennetts, Gaal.

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 11:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 7:10.
Je dobojováno. Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí, kteří už v 51. minutě vyrovnali stav zápasu na 2:2, kdy se prosadil Chris Führich. Stuttgart byl po celý poločas aktivnějším týmem a z obrazu hry bylo zřejmé, kdo si chce z tohoto zápasu odnést všechny tři body. To se podařilo právě domácímu Sttutgartu, který v 83. minutě otočil stav zápasu na 3:2 zásluhou Saši Kalajdžiće. Hosté odjedou určitě zklamaní, protože za celý zápas vyslali pouhé tři střely na gólmana Müllera. Dnešní výsledek znamená pro Mönchengladbach, že na dvanáctý Wolfsburg ztrácejí už čtyři body. Naopak Stuttgart se na 17. příčce tabulky vzdálil poslednímu Fürthu na rozdíl osmi bodů a zároveň se přiblížil příčkám, které nezaručují sestup.
90+5'
90+5'
I s poslední akcí si domácí poradili, tento zápas skončí výhrou Stuttgartu.
90+4'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tomás Tiago přichází Lilian Egloff.
90+3'
Obrana domácích tento pokus odvrátila, ale hosté jsou stále na míči.
90+3'
Jedna možná z posledních šancí pro Gladbach, rohový kop.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Philipp Förster.
89'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Omar Marmúš, přichází Tanguy Coulibaly.
87'
Stuttgart už se radoval z dvougólového trháku, ale praporek pomezního rozhodčího šel ihned po vstřelené brance nahoru a gól tak není uznán.
84'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Luca Netz.
83'
Stuttgart právě vstřelil branku!

Střelu Marmúše z přímého kopu Sommer vyrazil, ale hned vzápětí sebral míč na své kopačky Sosa, ten našel SAŠU KALAJDZIĆE, který technickou střelou posílá domácí v tomto zápase poprvé do vedení – 3:2!
82'
Rozehrávka se bude opakovat, hlavní rozhodčí ještě domlouvá hráčům.
81'
Domácím se po faulu Scallyho nabízí příležitost v podobě přímého kopu z levé strany hřiště.
81'
Žlutou kartu vidí Joe Scally (Mönchengladbach).
79'
Další velká šance Stuttgartu! Tomás upaloval od poloviny hřiště sám, jeho přihrávkou našel ve vápně Kalajdžiće, ale po konci této akce byl odmáván ofsajd.
77'
Domácí fotbalisté jsou v posledních minutách opravdu více dravější po gólu než hosté, kteří mají pouhou jednu střelu na bránu ve druhém poločase.
75'
Obrovská chyba teď mohla znamenat třetí gól domácích! Mezi dva obránce hostů se dostal Tomás, ale obrana hostů toto zaváhání zažehnala a následně vyvázla i bez hrozby pokutového kopu, o který se domácí dožadovali.
74'
Míč znovu drží domácí a trochu zklidňují průběh hry.
72'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Kouadio Kone, přichází Breel Embolo.
71'
K hlavičce se dostal Binsibajní, ale mířil daleko od branky Stuttgartu.
71'
Na druhé straně si připisuje první zákrok ve druhém poločase gólman Müller, který vyráží střelu Neuhause na rohový kop.
69'
Domácí jsou ale aktivnějším týmem, co se týče snahy o vyrovnání. Další centr Mavropanose mířil na Kalajdžiće, jenže Mavropanos svůj centr přetáhl.
67'
Obrovská šance na straně Stuttgartu! Tomás dostal zpětnou přihrávku přímo na nohu a pálil sám na Sommera, který vytáhl parádní zákrok a udržel tak aktuální stav zápasu.
65'
Hosté byli v držení míče jen krátce, navíc přidávají útočný faul.
63'
Stuttgart byl blízko toho, aby se dostal k dalšímu ohrožení brány Sommera, ale hráči si nerozuměli, a následně jim byl odpískán útočný faul.
62'
Obraz hry se teď lehce zklidnil, stále ale můžeme vidět velmi atraktivní hru.
59'
Do výšky vyšplhal Mavropanos, jeho hlavička končí mimo branku Sommera.
58'
Hráči Stuttgartu se po střele Marmoushe dožadovali pokutového kopu, zahrávat se ale bude pouze rohový kop.
55'
Pléa však jen nastřelil dobře postavenou zeď a odražený míč skončil mimo hrací plochu.
54'
Faul Antona nabízí Gladbachu přímý kop z velmi slibné pozice!
54'
Žlutou kartu vidí Waldemar Anton (Stuttgart).
51'

Domácí vstupují do druhého poločasu tím nejlepším způsobem! Endo prošel po pravé straně, míč se odrazil k dalšímu z hráčů domácích, konkrétně ke Kalajdžićovi, ten vystřelil, a jeho sražená střela skončila až u CHRISE FÜHRICHA, který se octl sám před prázdnou bránou a míč poslal hlavou do branky – 2:2!
48'
Na druhé straně se dostal k centru Sosa, který ve vápně našel svého spoluhráče Enda, jeho hlavička nemířila mezi tři tyče.
48'
Slibnou přihrávku hostů za obranu domácích nakonec právě jeden z obránců Stuttgartu nepustil za sebe.
46'
Karazor fauloval svého protivníka a od rozhodčího odchází s domluvou.
46'
Ani jeden z trenérů se nerozhodl pro změnu v sestavě, a tak druhý poločas začíná výkopem Gladbachu beze změn.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli zajímavý fotbal. Na míči byli častěji domácí, ale jsou to hosté kteří jdou do kabin za příznivého stavu. Poprvé se skóre měnilo ve 14. minutě, kdy vůbec první střela na bránu ze strany Mönchengladbachu skončila v síti. Druhý gól přidali hosté o jednadvacet minut později, kdy taktéž druhá střela na bránu skončila za zády Müllera. Domácí se těmito dvěma góly nenechali nijak výrazně zastrašit a o tři minuty později, tedy ve 38. minutě se postaral o další změnu skóre domácí kapitán Wataru Endo. Do druhého poločasu tak půjdeme za stavu 1:2 z pohledu Stuttgartu.
45+2'
45+1'
Thuram si před koncem prvního poločasu vybojoval na pravé straně faul.
43'
Neuhaus se snažil centrovat z levé strany, avšak nepřesně a míč končí mimo hrací plochu.
41'
Domácí teď zahrávali několik rohových kopů za sebou, žádný ale neskončil za zády Sommera.
38'

Snížení opravdu přichází! Kapitán domácích WATARU ENDO odrazil svojí střelu o obránce Elvediho a snižuje tak stav zápasu z pohledu domácích – 1:2!
37'
Už to vypadalo, že by mohlo přijít rychlé snížení ze strany domácích, ale Tomás si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.
35'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!

Skóre se podruhé mění a znovu se radují fotbalisté v černých dresech! MARCUS THURAM dobíhal na zadní tyč, kam směřovala přihrávka od Alassane Pléa – 0:2!
33'
Thuram málem využil chyby v rozehrávce Stuttgartu, ale jeho útočná snaha znamená jen faul.
31'
Obrana Gladbachu si může připsat další úspěšný obranný zákrok, tentokrát odvrátila centr z přímého kopu.
30'
Tomás si následně vybojoval faul na levé straně hřiště, přímý kop pro Stuttgart.
29'
Centr z rohového kopu byl opět hostující obranou odhlavičkován.
29'
Sommerovi se nepovedl odkop od branky, následné vrácení míče od domácích do vápna zhatil jeden z obránců Gladbachu a poslal ho na rohový kop.
27'
Žlutou kartu vidí Ramy Binsibajní (Mönchengladbach).
24'
Míč ale opět získali domácí a centr z levé strany našel hlavu Kalajdžiće, ten ale hlavičkoval mimo branku Sommera.
22'
Žádné nebezpečí pro Stuttgart, gólman Müller si totiž došel pro centrovaný míč.
21'
Gladbach se po delší době dostal k míči a Thuram si vybojoval faul. Hosté budou zahrávat přímý kop.
19'
Sosa centroval do vápna, kde ale neměl nikoho ze svých spoluhráčů, a tak jeden z obránců hostů v poklidu poslal míč do rukou Sommera.
17'
Domácí fotbalisté ale neotálejí a míč znovu drží.
14'

Hosté se z ničeho nic dostávají do vedení! První střela na branku, která přišla až ve 14. minutě je hned gólová. ALASSANE PLÉA nenechal míč po přihrávce Neuhause spadnout a napálil ho k pravé tyči branky Müllera – 0:1!
12'
A i pro následný centr od rohového praporku si gólman Sommer došel a schoval ho v náručí.
12'
A vzápětí přišla už obrovská šance! Tomás se vyhnul obráncům hostů a dostal se tvář na tvář Yannu Sommerovi, ten jeho střelu vyrazil na rohový kop.
11'
První velká šance pro Stuttgart! Sosa upaloval po levé straně sám, ale zradila ho koncovka, jeho pokus prošel vápnem napříč a nikoho v bílých dresech nenašel.
9'
Führich vyslal střelu na Sommera z hranice vápna, ten byl ale pozorný.
8'
Domácí chtějí zjevně znepříjemnit začátek zápasu hostům, nadále kombinují a hosty k ničemu nepouštějí.
6'
Na druhé straně měl Gladbach první šanci, ale byla opět zastavena, i zde se totiž píská ofsajd.
5'
Centr do vápna zastaven hvizdem sudího, domácím je odpískán ofsajd.
4'
Po čtyřech minutách hry jsme ještě neviděli střelu na bránu, sledujeme velmi opatrnou hru plnou kombinací.
2'
Domácí podnikli první útok po levé straně, ale obrana Gladbachu zakročila.
1'
Výkop obstarali domácí a jejich první nákop skončil až u gólmana Sommera.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, W. Anton, Ito – Marmúš, Endo (C), Karazor, Sosa – Führich – Tomás, Kalajdžić.
Náhradníci: Bredlow – Mola, Coulibaly, Thommy, Förster, Mangala, Egloff, Massimo, N. Ahamada.
Trenér: Matarazzo

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Scally, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus, Thuram – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Netz, Bénes, Noss, Herrmann, Embolo, Bennetts, Gaal.

Stuttgart – Mönchengladbach 1:0

Posledních pět vzájemných zápasů mezi těmito dvěma celky nám nabízí velmi těsné či vyrovnané výsledky.
Borussia Mönchengladbach

Ani Mönchengladbach nemá ideální postavení v tabulce. Nachází se totiž na třinácté příčce, ale v tomto utkání se střetne se svým oblíbeným soupeřem, se kterým neprohrál už pět zápasů v řadě – dvakrát vyhrál, třikrát remizoval. Na co se ale Mönchengladbach nemůže spoléhat je obrana, neboť v posledních dvanácti bundesligových zápasech inkasovala celkem 34 gólů. Navíc patří mezi tři bundesligové týmy, které v této sezóně ještě na venkovních hřištích neudržely čisté konto. Třetí nejhorší bilanci drží Mönchengladbach ve statistice inkasovaných gólů na hřištích soupeře, kde už inkasoval 27 gólů.
Nejlepším střelcem je Jonas Hofmann, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 8 branek.
VfB Stuttgart

Fotbalisté Stuttgartu se před dnešním utkáním nacházejí na pozici, která zaručuje sestup do 2. Bundesligy a na baráž ztrácejí čtyři body. Navíc Stuttgart v minulém zápase prohrál s Hoffenheimem 1:2 a nevyhrál už v devíti ligových utkání v řadě. Hráčům Stuttgartu se navíc nedaří udržet vedení v zápase. Prohráli totiž dva poslední zápasy, ve kterých skórovali jako první a celkově v této sezóně tímto ztratili dvanáct bodů.
Nejlepším střelcem je Konstantinos Mavropanos, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 4 branky.
Dobrý den při sledování přenosu z utkání 25. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy VfB Stuttgart a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.