Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Augsburg - 6. listopadu 2021   15:30

Wolfsburg
14' L. Nmecha (Otávio)
1:0
(1:0)
Wolfsburg
Casteels – Bornauw (57. van de Ven), Guilavogui, Brooks – Baku (81. Mbabu), Gerhardt (81. F. Nmecha), Arnold, Otávio (69. Roussillon) – L. Nmecha, Steffen (57. Lukebakio) – Weghorst.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Oxford, Pedersen – D. Caligiuri (64. Hahn), Maier, Strobl (39. Dorsch), Vargas (64. Córdova) – Finnbogason (46. Niederlechner, 75. Gregoritsch) – Zeqiri.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty!
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:10. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:13.
Je dobojováno. Zprvu ofenzivní a pohledný zápas se po změně stran zvrhl v plácanou plnou nepřesností a tvrdých soubojů, co je ale klíčové – Wolfsburg dokázal udržet vedení po trefě ze 14. minuty a pod novým trenérem Kohfeldtem tak vyhrál i druhý zápas. Augsburští byli po změně stran aktivnější, vyrovnání se ale nedočkali a zůstanou tak přikováni ve spodních patrech tabulky.
90+5'
90+4'
Nervy v závěru tečou proudem. Mads Pedersen teď nepěkně zajel do Felixe Nmechy, tady o žluté kartě nebylo pochyb.
90+3'
Odkop Felixe Nmechy hosté srazili jen do autu, Wolfsburští s nařízeným vhazováním pochopitelně vůbec nespěchají.
90+2'
Hráči v zelených dresech teď jen odkopli balon na útočnou polovinu, Wolfsburg v nastavení už jen brání svůj těsný náskok.
90+1'
Střídající Felix Nmecha nedovoleně zajel do Oxforda a i on si z utkání odnese žlutou kartu.
90+1'
Ve Volkswagen Areně se právě rozběhlo pětiminutové nastavení!
90'
Maximilian Arnold zůstal po vzdušném souboji před vlastní brankou s Jeffreym Gouweleeuwem ležet v bolestech na trávníku, zdá se však, že bude v pořádku.
89'
Svěřenci Markuse Weinzierla se ne a ne dostat na útočnou polovinu, aktivní napadání vlků dělá hostům velké problémy. A moc času už jim nezbývá...
87'
Se žlutými kartami se v závěru roztrhl pytel, za zbytečný útočný faul byl potrestán Reece Oxford.
87'
Z nařízené standardní situace hosté vytěžili roh, závěrečný tlak FCA pomalu graduje.
86'
Josuha Guilavogui nepěkným šlapákem poslal k zemi Pedersena, za což si vykoledoval žlutou kartu. Je to jeho čtvrtá v sezóně.
85'
Nákop hostí na útočnou polovinu skončil jen u Johna Anthonyho Brookse, který odvrátil balon do autu.
83'
Po útočném faulu Andiho Zeqiriho byla hra opět přerušena, domácí pomalu zakládají protiútok.
82'
Domácí se dostali do přečíslení čtyři na dva, střídající Felix Nmecha se ale poněkud ukvapil a z hranice šestnáctky napálil balon přímo do Rafała Gikiewicze.
81'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Felix Nmecha.
81'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Kevin Mbabu.
80'
Míč je teď až u Casteelse, který s rozehrávkou vůbec nespěchá...
79'
Lucas Nmecha se dostal ke střele z pravého okraje pokutového území, jeden z bránících hráčů Augsburgu ale do jeho rány obětavě padl.
78'
Míč je v posledních minutách častěji a častěji na kopačkách Weinzierlovy party, Koen Casteels ale příliš práce nemá.
77'
Bote Baku si na útočné polovině počínal nedovoleně, hosté si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
76'
Florian Niederlechner nastoupil na plac až po změně stran, po ostrém souboji s Bornauwem ale už očividně nehrál na 100%, a tak jej trenér Markus Weinzierl raději stáhl.
75'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Michael Gregoritsch.
75'
Hosté se čtvrthodinku před koncem radovali z vyrovnání, zakončující André Hahn ale uvízl v ofsajdu!
74'
Domácí teď provětrali otevřenou obranu FCA, celou akci ale překombinovali a Rafał Gikiewicz nakonec mohl zůstat v klidu.
73'
Byl odpískán útočný faul Sergia Córdovy, ani z tohoto rohu tak nakonec žádné nebezpečí pro Koena Casteelse nepramenilo.
72'
André Hahn z rychlé protiakce vytěžil roh, jehož exekuce se z pravé strany ujme Arne Maier.
71'
Domácí se po delší době usadili poblíž pokutového území Augsburgu, tato akce ale skončila nepovedeným zpracováním Jérômeho Roussillona.
70'
Wolfsburg by se v prozatímní tabulce v případě výhry posunul ze sedmého na čtvrté místo, v posledních minutách se ale tým z města automobilů pouze brání. Bude to stačit?
69'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Jérôme Roussillon.
68'
Koen Casteels sice centr z pravé strany dokázal vyboxovat, Dodi Lukebakio ale poté nedokázal odkopnout míč do bezpečí. Vznikla z toho trma-vrma před domácí brankou, Wolfsburští to ale nakonec ustáli.
67'
Vracející se Mickey van de Ven zastavil průnik zkušeného Hahna, po akci střídajícího záložníka budou hosté zahrávat další roh.
66'
Po hlavičce Floriana Niederlechnera vznikla před Casteelsem nepřehledná situace, nikdo v černém dresu se ale nakonec do zakončení neprokousal.
65'
Josuha Guilavogui před dotírajícím Maierem pro jistotu odehrál balon do zámezí, hosté budou zahrávat roh.
64'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Sergio Córdova.
64'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází André Hahn.
64'
Aktivně napadající vlci vytlačili hosty až k brankáři Gikiewiczovi, který teď dlouhým nákopem vrací míč na útočnou polovinu.
63'
Maximilian Arnold na polovině hřiště fauloval Niederlechnera, hosté si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
61'
To se hostům vyplatilo, Mads Pedersen vybojoval balon u levé postranní čáry a Augsburští už zakládají protiútok.
60'
Nakonec to ale není nic vážného, Florian Niederlechner už je na hřišti a zapojuje se do agresivního napadání na útočné polovině.
59'
Ani Niederlechner po souboji se zraněným Bornauwem nevyvázl bez šrámu, střídající forvard Augsburgu teď v doprovodu fyzioterapeutů opouští hrací plochu.
58'
Až nyní došlo k zahrání avizovovaného rohového kopu, z této standardky ale fotbalisté Augsburgu nevytěžili vůbec nic.
57'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Dodi Lukebakio.
57'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Sebastiaan Bornauw, přichází Mickey van de Ven.
55'
Vypadá to na nějaký problém s levou nohou, v zámezí už se připravuje k nástupu do hry Mickey van de Ven.
54'
Hosté po změně stran vystrkují růžky, nyní bude Augsburg zahrávat další roh. Hra ale zůstává přerušena, Bornauw totiž zůstává ležet na trávníku a jsou u něj lékaři.
53'
Střídající Florian Niederlechner se prokousal až do pokutového území, na poslední chvíli mu ale znemožnil obrovskou šanci obětavý Sebastiaan Bornauw!
51'
Augsburští poté zahrávali rohový kop, po němž míč propadl na hranici pokutového území k volnému Caligiurimu, jehož ale zradilo zpracování.
50'
Daniel Caligiuri teď měl na kopačce vyrovnání, z nějakých deseti metrů ale nedokázal překonat bravurního Casteelse!
48'
Na opačnou stranu se poté po levém křídle vydal Renato Steffen, daleko se ale nedostal. Hra se neustále stěhuje ze strany na stranu.
47'
Švábský celek měl hned zkraje druhé půle k dispozici rohový kop, nic z toho ale hosté nevytěžili.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Florian Niederlechner.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí. Fotbalisté Wolfsburgu vstoupili do zápasu aktivněji a už po necelé čtvrthodině hry se zcela zaslouženě ujali do vedení zásluhou hlavičky Lucase Nmechy. Další šance pak měli ještě Arnold a Bornauw, ti ale své příležitosti neproměnili a poté se hra postupně vyrovnala.
45+2'
45+2'
Daniel Caligiuri se ujal rozehrávky přímého kopu z levé strany, jeho nákop do předbrankového prostoru si ale Casteels pohlídal a ukryl balon ve své náruči.
45+1'
Právě se rozběhlo dvouminutové nastavení.
45'
Protiakce hostů končí v ofsajdovém postavení, v poslední minutě prvního poločasu si Koen Casteels chystá balon k dlouhému odkopu.
44'
Bote Baku prchl po pravém křídle a z okraje šestnáctky vypálil, jeho nepřesná střela ale skončila v zámezí a Gikiewicze neohrozila.
44'
Hosté se usadili na útočné polovině a vybojovali tam autové vhazování, po nepřesném pasu Vargase na Alfreda Finnbogasona ale o balon přišli.
43'
Lucas Nmecha už je ale zpět na trávníku a okamžitě se zapojuje do hry.
42'
Zranění i na domácí straně. Lucas Nmecha má očividně nějaký problém s chodidlem či kotníkem a nechává si bolavé místo zklidnit ledovým sprejem.
40'
Je to tak, Strobl nakonec s pomocí lékařů dokulhal do zámezí a utkání pro něj skončilo. Mezitím došlo k exekuci nařízeného přímého kopu po jeho faulu, Maximilian Arnold se ale ukopl a poslal míč až do domácího kotle.
39'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Niklas Dorsch.
38'
Faulující Strobl si při svém zákroku pravděpodobně přivodil zranění, obránce Augsburgu zůstává ležet na trávníku a míří k němu lékaři.
37'
Tobias Strobl zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl k zemi unikajícího Steffena – jasná žlutá karta.
37'
Daniel Caligiuri to vzal na sebe zpoza hranice pokutového území, jeho přízemní střelu si ale Koen Casteels bez potíží pohlídal.
36'
Domácí teď zpomalili hru kombinací na vlastní polovině, Yannick Gerhardt ale poté přišel o míč, když jej čistě obehrál Tobias Strobl.
35'
Hra se v posledních minutách na obou stranách otevřela, oba soupeři se snaží praktikovat ofenzivní fotbal s rychlým přechodem do útoku.
34'
Exekuce následného přímého kopu se ujal samotný Caligiuri, jehož dělovka proletěla těsně vedle pravé tyče!
33'
Užuž se zdálo, že hosté rodící se protiútok zazdili příliš pomalým přechodem, poté si ale Daniel Caligiuri došel pro Arnoldův faul.
31'
A další obrovská šance Wolfsburgu! John Anthony Brooks z levé strany posadil parádní centr na hlavu Sebastiaan Bornauwa, který těsně minul svatyni Augsburgu.
30'
Exekuce přímého kopu se tentokrát ujal Maximilian Arnold – a udělal to skvěle. Jeho točenou střelu ale Rafał Gikiewicz u levé tyče stihl vyškrábnout!
29'
Tobias Strobl nyní opět fauloval, domácí budou zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice zhruba dvacet metrů od branky.
27'
Paulo Otávio ale svůj nepovedený nákop nasměroval až do zámezí, následovat tak bude jen odkop od Gikiewiczovy svatyně.
26'
Po ostrém zákroku Tobiase Strobla je hra znovu přerušena, Wolfsburg bude mít k dispozici přímý kop, kterého se ujme Paulo Otávio.
24'
Arne Maier to vzal na sebe z uctivé vzdálenosti, domácí brankář Koen Casteels si ale připsal snadný zákrok.
23'
Ruben Vargas přes dva bránící hráče Wolfsburgu neprošel a Maximilian Arnold už zaváží míč na opačnou stranu hřiště.
22'
Nedojde ani ke konzultaci s videem, hra tak bude pokračovat odkopem od branky Rafała Gikiewicze.
21'
Renato Steffen upadl na pravém okraji pokutového území a dožaduje se odpískání faulu na jeho osobu, zákrok Reeceho Oxforda byl ale nejspíše čistý.
19'
Obrana Augsburgu teď zcela zapomněla na Paula Otávia, který zůstal sám u vzdálenější tyče, ale hlavička mu zaprvé nesedla a zadruhé byl krajní hráč VfL v ofsajdu.
18'
Nákop domácích na útočnou polovinu odvrátil Alfred Finnbogason do zámezí, Wolfsburští tak budou vhazovat z levé strany.
17'
Josuha Guilavogui uklidnil hru křižným pasem na Brookse, ten má nyní spoustu času na rozehrávku z vlastní poloviny hřiště.
16'
Volkswagen Arena je dnes zaplněna sotva z poloviny, domácí kotel přesto vytváří velmi bouřlivou atmosféru.
15'
Úvodní gól hráče Wolfsburgu ještě více nabudil. Dopředu si teď nabíhal Wout Weghorst, jenže skončil v ofsajdu.
14'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Jenže další Otáviův centr už byl dokonalý a Wolfsburg jde do vedení! Brazilský legionář z levé strany posadil míč přesně na hlavu LUCASE NMECHY, který razantní hlavičkou k tyči nedal Gikiewiczovi šanci.
12'
Paulo Otávio poslal z levé strany centr do pokutového území, který ale obrana Augsburgu odvrátila.
10'
Domácí se ne a ne souvisle usadit na soupeřově polovině, o míč teď přišel Baku.
9'
Jeho exekuce se nakonec ujal Maximilian Arnold, jeho centr ale nenašel nikoho v zeleném dresu. Augsburští se snadno ubránili.
7'
Vlci budou po faulu Alfreda Finnbogasona zahrávat přímý kop.
6'
Tým z města automobilů v úvodu hýří aktivitou, po nepřesném nákopu Renata Steffena ale domácí o míč opět přišli.
4'
Právě Lucas Nmecha teď měl namířeno do zajímavé pozice, pas od Bakua si ale nedokázal domácí forvard zpracovat.
3'
Lucas Nmecha to přehnal s agresivitou při napadání, po jeho faulu si hosté budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
2'
Svěřenci Floriana Kohfeldta se hned zkraje zápasu usadili na útočné polovině, hosté se v úvodu zatím jen brání.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels – Bornauw, Guilavogui, Brooks – Baku, Gerhardt, Arnold, Otávio – L. Nmecha, Steffen – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Ginczek, Lukebakio, Mbabu, Mehmedi, F. Nmecha, Philipp, Roussillon, van de Ven.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Oxford, Pedersen – D. Caligiuri, Maier, Strobl, Vargas – Finnbogason – Zeqiri.
Náhradníci: Koubek – Córdova, Dorsch, Framberger, Gregoritsch, Gruezo, Hahn, Niederlechner, Winther.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
FC AUGSBURG

Augsburským zatím probíhající ročník Bundesligy nevychází podle představ, celek z jihu Německa se dlouhodobě pohybuje kolem 16. příčky, která znamená postup do baráže. V minulém kole sice Augsburg ukončil sérii nepříznivých výsledků a přejel konkurenta v boji o záchranu Stuttgart poměrem 4:1, na posun do nebarážových vod to ale nestačillo. Proti Wolfsburgu se navíc Die Fuggerstädter vůbec nedaří, Augsburg čeká na výhru proti vlkům už sedm ligových utkání (čtyři prohry, tři remízy).
VFL WOLFSBURG

Vlci v této sezóně patřili k příjemným překvapením soutěže, nějakou dobu se dokonce pohybovali na příčkách zajišťujících postup do Ligy mistrů, kterou zároveň letos hrají. Po třech kolech ale týmu z města aut patří poslední místo ve skupině G s pouhými dvěma body a v lize Wolfsburg čtyřikrát v řadě prohrál, v důsledku čehož se propadl až na deváté místo. Špatné výsledky zlomily vaz trenéru Van Bommelovi, jehož před minulým utkáním nahradil Florian Kohfeldt. Bývalý lodivod Werderu Brémy potvrdil přísloví, že nové koště dobře mete, vlci totiž v jeho premiéře překvapivě zvítězili 2:0 na půdě silného Leverkusenu.
Hezký den. Srdečně vítám všechny fotbalové fanoušky u sledování textového přenosu z utkání 11. kola německé Bundesligy, ve kterém Vfl Wolfsburg přivítá FC Augsburg. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.