Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Werder - 4. března 2023   15:30

Augsburg
5' Beljo (Gumny) • 46' Maier (Demirović)
2:1
(1:1)
Werder
16' Stage  (Bittencourt)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Veiga (34. Bauer), M. Pedersen (68. Iago) – Maier, Engels, Dorsch (46. Baumgartlinger), Demirović – Beljo (74. Yeboah), Vargas (68. Berisha).
Koubek – Caligiuri, Mbuku, Cardona.
Zwayer – Achmüller, Rohde
WWK Arena, Augsburg
30 660 diváků
Werder
Pavlenka – Friedl (C), Groß, Pieper – Jung (79. Dinkci), Stage (69. R. Schmid), Grujev, Schmidt, Bittencourt (69. Weiser) – Ducksch (79. M. Philipp), Füllkrug.
Zetterer – Dietrich, Chiarodia, Berger.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 2:8. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:9.
Po nerozhodné první půli, rozhodlo o osudu již první minuta druhého poločasu ve které se trefil po pasu Demiroviće zakončující Maier! O čtyři minuty později nebezpečný pokus Gouweleeuwa zneškodnil český brankář Pavlenka!

FC Augsburg tak opět potvrdil svou sílu na domácím hřišti – Werder Brémy pro změnu slabotu na venkovních zápasech i přes solidní podporu svých fandů.
90+5'
90+4'
Domácí hráči si již jednogólový náskok podrží až do konce nastavené doby.
90+2'
Romano Schmid sice s velkou snahou, ale naprosto marně hledal jakéhokoliv svého nabíhajícího spoluhráče.
90+1'
Dlouhý nákop z přímého kopu k přímému ohrožení branky Augsburgu nevedl.
89'
Po rohovém kopu následné velmi slabé zakončení Amose Piepera nemohlo rozhodit brankáře Gikiewicze.
88'
Nebezpečný pas Weisera napříč pokutovým územím byl přeci jen na poslední chvíli zablokován na rohový kop pro Werder Brémy.
87'
Po rohovém kopu Werderu Bréím střílející Eren Dikci trefil pouze jednoho ze svých spoluhráčů.
86'
Mitchell weiser se sice dokázal zbavit několika protihráčů, ale přeci jen byl nakonec o balon obrán hráči v červenobílých dresech.
85'
Kelvin Yeboah se snažil vší silou probít přes bránícího soupeře což mu u sudího Zwayera neprošlo.
84'
Kelvin Yeboah sice projevil velkou dávku snahy zapojit se aktivně do hry, ale o poznání hůře přečetl herní situaci a proto se nálezal v ofsajdovém postavení.
82'
Füllkrug sice obdržel výborný pas přesně do nohy, ale při snaze prokličkovat obránci soupeře byl neúspěšný a o balon přišel.
81'
Ze střední vzdálenosti napřáhl Nikals Schmidt, ale mířil pouze do míst, kde stál připravený brankář Gikiewicz.
79'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Maximilian Philipp,
ze hřiště odchází Anthony Jung, přichází Eren Dinkci.
78'
Potřebnou dávku přesnosti postrádala střela Niclase Füllkruga při snaze ohrozit branku Gikiewicze.
77'
Ducksch se pro tuto chvíli proměnil ze zakončovatele na nahrávače, ale taktéž velmi neúspěšně, jeho centr byl zkrátka nepřesný a žádného ze svých spoluhráčů nenalezl.
75'
FC Augsburg relativně brzy využil možnosti všech pěti střídání jenž měl k dispozici pro toto utkání.
74'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Dion Drena Beljo, přichází Kelvin Yeboah.
72'
Náběh Marvina Ducksha mohl znamenat určité nebezpečí, pouze za předpokladu lépe trefeného míče.
70'
Augsburg celkem takticky stáhl hráče kteří by mohli mít problém s disciplínou. Naopak Werder Brémy kromě Schmidta a Füllkruga stahuje dva své nejlepší hráče. I s nastaveným časem něco přes dvacet minut ukáže, kdo z trenérů měl lepší intuici.
69'
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Mitchell Weiser,
ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Romano Schmid.
68'
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Mërgim Berisha,
ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Iago.
67'
I když Brémy prohrávají 1:2, dvojnásobné střídání chystá opět lavička Augsburgu.
65'
Po delší době fotbalovou situaci rozehrají od rohového praporku hráči Werderu Brémy, nicméně u centru z rohu je jako první brankář Gikiewicz.
64'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Mads Pedersen) za faul.
63'
Rozhodčí našel najednou zjevné zalíbení v rozdávání karet, trest stihne i jednoho hráče Augsburgu.
61'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Christian Groß) za další tvrdý faul v řadě.
60'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Leonardo Bittencourt) za faul.
60'
Bittencourt sestřelil protihráče a zblízka uvidí žlutou kartu pro svou osobu.
59'
Utkání se začíná přiostřovat a sudí konečně pochopil, že musí začít rozdávat žluté karty.
57'
Centrovaný míč Marvina Ducksche z přímého kopu v pokutovém území velmi lehce sbírá do svých rukavic Rafal Gikiewicz.
56'
Mads Pedersen to až příliš přehnal s důrazem v osobním souboji před pokutovým územím.
55'
Rohový kop FC Augsburgu velmi neúspěšně rozehrával záložník Arne Engels.
53'
Na druhé straně hřiště se stejným prohřeškem provinili útočící hráči jihoněmeckého týmu.
52'
Marvin Ducksch se nedokázal vyhnout ofsajdové pasti , kterou připravila obrana Augsburgu.
51'
Roh Augsburgu s přehledem ubránila obrana připraveného soupeře.
50'
Utěšený pokus poměrně z dálky mířený pod břevno předvedl Jeffrey Gouweleeuw, jenže pohotový zásah Pavlenky mu vystavil stopku – rohový kop pro FC Augsburg!
48'
Vargasovo zakončení z první nemohlo kudy projít přes chumel bránících hráčů.
46'
Augsburg právě vstřelil branku!
Po pěkném pasu Demiroviče zevnitř pokutového území zkraje druhého poločasu mění skóre utkání úspěšný zakončovatel ARNE MAIER – 2:1! Asistence: Ermedin Demirović.
46'
ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Julian Baumgartlinger.
46'

Fauly: 3:2
FC Augsburg hraje s Werderem Brémy po prvním poločase nerozhopdně 1:1. Při počtu šancí v prvním dějtsví je to velmi chudé skóre.

Füllkrug mohl již ve třetí minutě skórovat proti byl Gikiewicz! O dvě minuty později chybu soupeře po nákopu Gumnyho gólově ztrestal Beljo.

Neskutečnou chybu Veigy nedokázal potrestat zakončující Schmidt zásluhou brankáře Gikiewicze. To se Brémam povedlo až o šest minut později, kdy centr Bittencourta špatně vyhodnotil brankář Gikiewicz se svým kapitánem Gouweleeuwem a Stage velmi snadno vyrovnal!
45+2'
45+1'
Niclas Füllkrug si žádá lékařského ošetření.
44'
Po zbrklé rozehrávce hráči Augsburgu po přetaženém centru nedokázali ohrozit branku soupeře.
43'
Individuální akce Vargase byla na hranici pokutového území lehce zlikvidována.
42'
Hráči jsou dnes náchylní k neuvěřitělným kiksům, jeden takový předvedl i brankář Pavlenka, naštěstí pro něj odražený míč od protihráče skončil opět pouze v jeho moci.
41'
Zmatky před Gikiewiczem tentokráte nedokázali patřičně gólově potrestat hráči Werderu Brémy.
41'
Hráči Augsburgu místo dalšího obléhání pokutového území soupeře zvolili přihrávku dozadu na své obránce.
40'
Obrana Werderu včas a často přerušuje útok Augsburgu podél postranní čáry.
39'
Hráči Werderu Brémy jen pomalu prostřednictvím postupného útoku kráčí na svou útočnou polovinu hřiště.
37'
Demirovićovo zakončení mělo vytěžit z celé akce více než jen úspěšný zásah Jiřího Pavlenky.
35'
Výborný krok udělal trenér Maassen, když stáhl předčasně ze hry neskutečně hořícího Veigu.
34'
ze hřiště odchází Renato Veiga, přichází Maximilian Bauer.
33'
Rohový kop Brém byl rozehrán nakrátko a následně byl odpískán ofsajd útočícímu hráči.
33'
Zakončení velmi aktivního Stageho z oblasti pokutového území stačil jeden z obránců srazit na rohový kop pro Werder Brémy.
32'
Vargasovo zakončení pravačkou končí pouze nad břevnem branky, kterou hlídá brankář Pavlenka.
31'
Grujeva nekopromisně k zemí posílá tvrdě hrající obránce Gouweleeuw, jenž je pouze slovně napomínán.
30'
Po pěkné narážečce se Ducksch pokoušel o zbytečné kličky proti početní přesile a posléze byl balon sražen brankářem Gikiewiczem na rohový kop.
29'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Renato Veiga) za nesportovní chování.
29'
Velmi nesportovně se zachoval Veiga při autovém vhazování soupeře.
28'
Vargas tak dlouho váhal s přihrávkou na svého lépe postaveného spoluhráče, až o míč přišel.
26'
Ani jeden tým nyní nikem nespěchá kombinace ve středu hřiště hráčům Augsburgu zjevně vyhovuje.
25'
Dlouhý nákop za obranu soupeře nebyl zrovna to nejlepší řešení, jelikož se Ermedin Demirović nacházel v ofsajdu.
24'
Presink hráčů v lososovitých dresech i nadále dělá velké problémy při rozehrávce soupeře.
22'
Zakončující Marvin Ducksch nezamíříl svůj projektil zrovna nejpřesněji.
20'
Hostujííc hráči se provinili ofsajdovým postavením.
19'
Rozhodčího Zwayera zaměstnal naplno Bittencourt, když arbitr musel hasit jeho slovní rozmíšku s Vargasem a následně souběžně i s Demirovićem.
18'
Začíná se opět od znova. Nyní jsou ovšem na koni hráči Werderu Brémy.
16'
Werder právě vstřelil branku!
Pěknou kombinaci na jeden dotek sehráli hráči Werderu při přesunutí míče na pravou stranu hřiště, z této pozice poslal nadýchaný centr Bittencourt a díky fatálni nedomluvě Gikiewicze se svým obráncem Jeffrey Gouweleeuwem si nejsnadnější gól ve své kariéře hlavou (stačilo nastavit pouze čelo) připíše JENS STAGE – 1:1! Asistence: Leonardo Bittencourt.
15'
Hráči Augsburgu se snaží opět co nejdélě držet míč na svých kopačkách v oblasti středového kruhu.
14'
Centr Vargase nebyl zrovna z těch nejvydařenějších.
13'
Jasného držení rychlejšího Bittencourta se v osobním souboji dopustil Ruben Vargas a může být velice rád, že neuvidí zblízka z rukou rozhodčího Zwayera žluté napomenutí.
11'
Domácí obrana následné rozehrání rohu přežila bez obtíží.
10'
Veiga pod talkem neskutečně zakiksoval, poslal míč přímo na osu hřiště, kde nebyl nikdo jiný než brémský záložník Niklas Schmidt a jeho nebezpečný pokus, skvěle vyrazil brankář Gikiewicz na rohový kop!
9'
Hráči Werderu Brémy aspoň skvěle napadají rozehrávku soupeře až ve třech hráčích.
8'
FC Augsburg je stále více na míči, na zvýšenou aktivitu prohrávajícího Werderu Brémy zatím čekáme marně.
6'
FC Augsburg tak velmi dobře vstoupil zásluhou brzkého gólu do tohoto utkání.
5'
Po získání balonu, neváhal s dlouhým nákopem Robert Gumny, našel přesně DIONA DRENA BELJA, který obešel obránce a křižnou střelou po zemi ke vzdálenější tyči slaví gólový úspěch – 1:0! Asistence: Robert Gumny.
5'
Brémy se rychle dostali na svou útočnou polovinu hřiště, kde záhy ztratili míč ze své moci.
3'
Po špatně bráněném centru od Gumnyho skvělou střelu vyslal Niclas Füllkrug a brankář Gikiewic parádně míč směřující k tyči vyrazil na rohový kop!
2'
Centr zleva kvůli nejistému zásahu brankáře Pavlenyky doputoval až ke vzdálenější tyči, kde byl celou situací velmi zaskočen Dion Drena Beljo.
1'
Hráči Augsburgu mají obrovské problémy při své rozehrávce ve středu hřiště kvůli skvělému napadání soupeře z Brém.
1'
Werder Brémy nastoupí k utkání v dresech lososovité barvy. FC Augsburg bude hrát v červenobílých dresech.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Veiga, M. Pedersen – Maier, Engels, Dorsch, Demirović – Beljo, Vargas.
Náhradníci: Koubek – Berisha, Baumgartlinger, Caligiuri, Iago, Bauer, Mbuku, Yeboah, Cardona.
Trenér: Enrico Maassen

Werder Brémy: Pavlenka – Friedl (C), Groß, Pieper – Jung, Stage, Grujev, Schmidt, Bittencourt – Ducksch, Füllkrug.
Náhradníci: Zetterer – Weiser, M. Philipp, R. Schmid, Dinkci, Dietrich, Chiarodia, Berger.
Trenér: Ole Werner

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Rohde.
3 500 fanoušků Werderu Brémy vyrazilo na dlouhou cestu na jih Německa do Bavorska (750 km), aby podpořili svůj tým.