Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Frankfurt - 28. ledna 2023   18:30

Bayern
34' L. Sané (T. Müller)
1:1
(1:0)
Frankfurt
69' Kolo Muani  (Kamada)
Bayern
Sommer – Stanišić (90. Sabitzer), Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich – L. Sané (71. Gnabry), T. Müller (C), Musiala, Coman (71. Gravenberch) – Choupo-Moting (77. Tel).
Ulreich – Pavard, Wanner, Blind, Ibrahimović.
Jablonski – Koslowski, Wessel
Allianz Arena, Mnichov
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hasebe, Ndicka – Buta, Sow, Rode (C) (64. Kamada), Knauff – Lindström (64. Borré), M. Götze (85. Jakić) – Kolo Muani (90+4. Alidou).
Ramaj – Smolčić, Alario, Chandler, Lenz.

Bayern se trápí dál. Eintracht znovu neprohrál v Allianz Aréně a odčinil debakl 1:6 z úvodního kola. Domácí potřetí za sebou remizovali. Hosté už v prvním poločase vyslali několik důrazných varování z brejku. Nicméně inkasovali jako první Saném. Tím se Bayern zklidnil. Nicméně ve druhém poločase Eintracht udeřil z brejku a souhrou Kamady s Kolem Muanim, ten udělal kličku dnes špatně hrajícímu Upamecanovi a překonal Sommera na zadní tyč. Přidal tak svou sedmou trefu v tomto bundesligovém ročníku. Ve zbytku duelu už si Bayern nevypracoval vyloženou příležitost a z jeho strany to byla směrem dopředu křeč.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 8:6. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:4.
90+5'
90+4'
Tel neuspěl na pravé straně a zápas skončí plichtou.
90+4'
Kamadův roh zleva odhlavičkoval Bayern na první tyči, Eintracht bude vhazovat Knauffem a zdržuje.
90+4'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Faride Alidou.
90+3'
Po ztrátě na půli se hosté vydali dopředu, Knauff zasekl na levé straně a připravili šanci do pravé poloviny vápna, tu tečoval Davies vedle opačné tyče.
90+2'
Trapp drží míč a tahá čas, hosté by evidentně bod brali.
90+1'
Kimmich překopl bránu z pravé strany tak o pět metrů.
90'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Josip Stanišić, přichází Marcel Sabitzer.
90'
Ndicka byl zdvojený na levé straně a domácí rozehrávají z vlastní obranné poloviny.
89'
Frankfurt se nastěhoval na svou útočnou polovinu, narazil si na pravé straně, nicméně Sommer si stáhl centr na vzdálenější tyči.
88'
Gnabry prodlužoval zprava na Müllera, ten mířil hlavou přes obránce do náruče Trappa.
87'
Bayern nemá po srovnání prakticky nic, ani pořádně nevystřelil na Trappa.
86'
Randal Kolo Muani opět aktivním presinkem otravoval Bayern, ale míč nezískal.
85'
ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Kristijan Jakić.
84'
Tuta pokryt ve vápně, ale hosté vrátili míč zleva do vápna a nastal pořádný závar. Eintracht reklamoval i ruku.
83'
Frankfurt přenášel na pravou stranu, kde se silou vůle dostal přes Daviese a bude zahrávat roh.
82'
Matthijs de Ligt se odpoutal při rohu z levé strany na zadní tyči od obránce, ale jeho zakončení hlavou ze záklonu nemělo šanci na úspěch.
81'
Randal Kolo Muani zatopil Upamecanovi na levé straně, ale dostal se s balónem mimo hřiště.
80'
Stanišič si vůbec nerozuměl s dnes velmi špatně hrajícím Upamecanem a hosté začali presovat až Bayern vysvobodil faul Borrého u lajny na Daviese. Žlutá karta byla docela přísná.
79'
Stanišič nezpracoval křižnou nahrávku na pravé straně. Inu, nejde to v útočné fázi, nejde...
78'
Upamecano v ofsajdu na pravé straně, Bayern se po srovnání směrem dopředu trápí.
77'
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Mathys Tel.
76'
Ryan Gravenberch si při přebírání míče na levé straně odstavil beka, ale další soupeř už jej obral o balón.
75'
Upamecano měl u sebe beka na pravé straně a hlavně proto bude Trapp rozehrávat.
74'
Borré se snažil o nahrávku středem na Kola Muaniho, ale do ní se vložil Rode, ten vyslal skákavý pokus ze střední vzdálenosti vedle pravé tyče, mezi diváky to jen zahučelo.
73'
Gnabry viděl Musialu v levé polovině šestnáctky, jeho nečistá střela letěla hodně nad branku.
72'
Frankfurt není daleko od toho, aby nadále platilo, že Bayern doposud v tomto kalendářním roce nevyhrál.
71'
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Serge Gnabry,
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Ryan Gravenberch.
69'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Kamada založil útok křižným pasem na RANDALA KOLA MUANIHO, ten vracel, ale Kamada předložil nahrávku do levé poloviny vápna, kde hostující útočník udělal kličku Upamecanovi a srovnal po zemi na zadní tyč.
69'
Eric Choupo-Moting si chtěl narazit ve vápně, ale to včas vytušila hostující defenziva a podle toho se zachovala.
68'
Knauff se snažil i přihrávku z prvního doteku po levé straně, ale tu přečetl Stanišič.
67'
Hostům dnes rohy moc nejdou a tento to jenom potvrdil, opět se musí vrátit do obrany.
66'
Davies měl proti sobě na pravé straně útočícího Butu, ve vápně postrčil míč ve skluzu na roh.
64'
ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Dajči Kamada,
ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Rafael Borré.
63'
Tuta srazil centr z pravé strany k Trappovi.
63'
Na lavičce Eintrachtu se chystá na plac Kamada.
62'
Sané prohrál jeden na jednoho na pravé straně a ještě se dotkl míče jako poslední, hrát se bude od Trappa.
61'
Domácí málem využili přečíslení, v přerušené hře hned přiběhli hosté k rozhodčímu a chtěli zdůvodnit situaci před vápnem Bayernu.
60'
Sudí dává najevo, že po souboji o odražený míč nebude Eintracht kopat volný přímý kop.
59'
Frankfurt presoval z levé strany a posléze si přihrává na půli.
58'
Sow odkulhal z hrací plochy, ale vrátí se. Bayern sportovně vrací míč Eintrachtu.
57'
Djibril Sow šel do skluzu, načež jej Thomas Müller nechtěně šlápl do pravého kolena.
56'
Mario Götze faulovaný na polovině hřiště Upamecanem, ten dostává svou třetí žlutou kartu v letošní sezoně.
56'
Míč přistál na Ndickově hlavě na přední tyči, ale domácí jsou nadále na balónu.
55'
Roh také pro Bayern, k praporku jde Kimmich.
54'
Domácí mají ve druhém poločase výraznou převahu na držení míče.
53'
Evan Ndicka vystřihl nůžky z velkého vápna nad branku, snaze svého svěřence zatleskal i kouč Glasner.
53'
Eintracht vybojoval roh zprava.
51'
Bayern pokračuje způsobem, jakým skončil první poločas, zcela kontroluje hru.
50'
Dlouhá přihrávka na Saného na pravou stranu skončila až za bránou Trappa.
49'
Frankfurt napadal rozehrávku ve třech, de Ligt nakopl na levou stranu, kde byl Coman.
48'
Upamaceno pokazil křižný pas na pravou stranu na Stanišiče, ale hosté chybovali a Sané to zkusil ze střední vzdálenosti vedle levé tyče.
47'
Kolo Muani si šel pro faul na levé straně a chtěl zkrácený roh, na jeho pád mu sudí neskočil.
46'
Ani jedno z mužstev neudělalo změnu během poločasové pauzy.
46'
Eintracht hraje na brejky a nemá je vůbec špatné. Dokázal zahrozit například Jesperemem Lindströmem, kterého na poslední chvíli překřížil obránce, jinak by byl sám před Sommerem. Frankfurt si nevypracoval snad jedinou příležitost z postupného útoku a do prvního gólu byl Bayernu vyrovnaným soupeřem. Nicméně po trefě Saného převzali Mnichovští inciativu a v závěru prvního poločasu v podstatě dominovali.
45+3'
45+2'
Domácí dlouho drželi balón až nahrávka na levou stranu přeskočila kopačku Daviese.
45'
Už to vypadalo, že Götze pláchne poslednímu a půjde na Sommera, jenže ukopl si balón k vracejícímu se obránci.
44'
Eric Choupo-Moting si pokryl a domácí pokračovali v kombinaci až centr z pravé strany odhlavičkoval Tuta na roh.
43'
Hosté jsou docela v útlumu poté, co inkasovali.
42'
Jesper Lindström zastavil nahrávku na pravé straně jen pro Daviese a hosté se musí opět bránit.
41'
Musiala táhl akci po pravé straně, přihrál na osu, Sané se opřel do přízemního pokusu ze střední vzdálenosti, Trapp se přemístil ke své levé tyči.
41'
Hostující lavička se docela zlobila poté, co sudí přisoudil aut domácímu celku.
40'
Sané obětí nedovoleného zákroku na levé straně a více se toho při akci Eintrachtu nestane.
39'
Müllerův nepřesný centr zprava doskákal k Trappovi.
38'
Bayern je v laufu, ten úvodní gól jej obrovsky povzbudil.
37'
Při výběhu z pravé strany odkopl Trapp balón před Choupem-Motingem, ten byl stejně v ofsajdu.
36'
Kimmich vzal roh z levé strany na druhou tyč, odkud domácí nevystřelili, ale následoval ještě další centr a úplně zapomenutý Upamecano hlavičkoval vedle brány.
34'
Bayern právě vstřelil branku!
Stanišić naznačil zakončení z pravé strany na pětadvaceti metrech, ještě posunul na Müllera a ten pod sebe připravil šanci pro LEROYE SANÉHO, jenž v šestnáctce zakončil na zadní tyč pod rukou Trappa. Hosté ještě reklamovali předcházející zákrok Choupa-Motinga.
32'
Hosté získali aut na polovině hřiště a nikam se neženou, vhazuje Buta.
31'
Bayern si na rozdíl od Frankfurtu dokáže vytvořit šance z postupného útoku, to Eintracht spoléhá spíše na brejky.
30'
Kimmich se otočil na pravé straně a vyslal střelu ze střední vzdálenosti k bližší tyči, následně se vyznamenal Trapp i proti dorážce Müllera.
29'
Domácí sklepávali ve vápně pod sebe, ale hosté ještě dokázali zablokovat pokus levačkou Thomase Müllera, konkrétně Tuta.
28'
Lindström zahrál onen roh z levé strany snad do boční sítě, což ocenili příznivci Bayernu.
27'
Jeho centr na střed přizvedla obrana nad horní tyč.
26'
Randal Kolo Muani dlouho ležel na zemi, ale zvedl se, Jesper Lindström si chystá standardku.
25'
Při nákopu po levé straně byl Kolo Muani rychlejší než poslední obránce Stanišič, Sommer vyběhl z vápna a zasáhl jako první míč a až potom ve skluzu soupeře. Dostává žlutou kartu.
24'
Thomas Müller přehodil vystupujícího hráče, dál se ale nedostal.
23'
Ndicka odvracel hlavou u přední tyče ke Comanovi, jeho rána z pravé strany letěla výrazně nad branku.
23'
Bayern bude zahrávat rohový kop z pravé strany.
22'
Buta zpracoval přihrávku na pravé straně již mimo hřiště.
21'
Lindström měl rychlost na levé straně při brejku tři na dva, nasadil jesle obránci, ale potom jej na poslední chvíli překřížil jiný bek. Jinak by už byl sám před Sommerem.
20'
Kimmichův roh z levé strany odehráli hosté okamžitě do bezpečí.
19'
Choupo-Moting si seběhl na nahrávku kapitána z pravé strany, Hasebe zprvu nestíhal, ale nakonec odvrátil centr z malého vápna pryč z šestnáctky.
18'
Eintracht je zatím Bayernu naprosto vyrovnaným soupeřem.
17'
Kolo Muani krásně posunul mezi dvěma Rodemu, ten vběhl zprava do vápna, odražený míč umístil Sow nad branku.
16'
Ofsajd Bayernu na pravé straně.
15'
Davies posílal pas z levé strany, ale Choupo-Moting byl dostoupen a balón skončil u Trappa.
14'
Nepřesná domácí nahrávka z levé strany směřuje za branku hostů.
13'
Randal Kolo Muani naložil trestuhodně s pozicí na vzdálenější tyči, drží se za hlavu a ví, že z tohoto šlo vytěžit více.
12'
Kimmich možná fauloval, ale zároveň mu paradoxně okamžitě po skluzu nechtěně šlápl Rode na nohu. Domácí fotbalista je v pohodě.
11'
Eintracht postupoval do brejku čtyři na tři, Rode reklamoval faul zezadu, hrálo se dál až souboj jeden na jednoho na pravé straně dopadl rohem.
10'
Sané selhal, přitom centr zleva na zadní tyč byl perfektní a domácí záložník byl úplně sám, moře prostoru, jenže z prvního doteku si balón ukopl do rukou Trappa.
9'
Bayern zatím více na míči, ale čekáme na první střelu na branku.
8'
Domácí si zavařili a chybu hasil de Ligt stažením Rodeho na pravé straně se žlutým následkem.
7'
Thomas Müller držel hned po ztrátě míče, hosté poté postupují na svou útočnou polovinu Butou na pravé straně.
6'
Frankfurt zhustil prostor před svým vápnem, ale nebyli příliš dlouho na míči.
5'
Comanův centr z levé strany pouštěla defenziva Eintrachtu vedle vzdálenější tyče, rozehraje Trapp.
4'
Mario Götze nakopával křížem zprava na Kola Muaniho, ale domácí odhlavičkovali balón.
3'
Sledujeme zatím dosti opatrný úvod zápasu.
1'
Za deště v Mnichově rozehráli hosté v černém, domácí nastoupili v červeném.
1'

Bayern Mnichov: Sommer – Stanišić, Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich – L. Sané, T. Müller (C), Musiala, Coman – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – Pavard, Gnabry, Wanner, Sabitzer, Blind, Gravenberch, Ibrahimović, Tel.
Trenér: Julian Nagelsmann

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hasebe, Ndicka – Buta, Sow, Rode (C), Knauff – Lindström, M. Götze – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Smolčić, Jakić, Alidou, Kamada, Alario, Borré, Chandler, Lenz.
Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Jablonski – Koslowski, Wessel.
Eintracht Frankfurt
Vítěz uplynulého ročníku Evropské ligy si vybojoval účast v základní skupině Ligy mistrů, kde v konfrontaci Marseille, Sportingu a Tottenhamu postoupil. V osmifinále narazí na Neapol, která zatím vládne Serii A. Bývalému klubu Martina Fenina se daří i v nejvyšší německé soutěži. Aktuálně zaujímá v tabulce čtvrtou pozici, má stejně bodů jako pátý Dortmund. Na začátku jara přehrál v domácím prostředí poslední Schalke 3:0. Před třemi dny si rozdělil body s Freiburgem. Skóre otevřel Randal Kolo Muani, na což ale dokázal odpovědět Ginter. Frankurt spoléhá především na bývalého brankáře PSG Kevina Trappa, jenž již nahlédl i do německé reprezentace nebo Maria Götzeho. Ten kdysi působil v Bayernu Mnichov. Především se proslavil rozhodující brankou finále MS 2014.
Bayern Mnichov
Bayern vyhrál německou Bundesligu v posledních deseti letech. Celkově získal rekordních dvaatřicet titulů. Momentálně vede o bod před Lipskem, které včera potvrdilo roli favorita proti Stuttgartu. Domácí mají dnešní utkání k dobru. Necelé dva týdny před osmifinále Ligy mistrů proti PSG se nepotýkají s úplně ideální formou. V tomto kalendářním roce ještě nezvítězili. Remizovali, jak na půdě Lipska, tak v Allianz Aréně proti Kolínu, kdy alespoň bod zachraňoval v závěru obránce Joshua Kimmich. Trenér Nagelsmann se musí obejít bez gólmanské jedničky Manuela Neuera. Ten si po dalším německém vypadnutí na MS již po základní skupině zlomil nohu při lyžování a sezona pro něj skončila. Místo něj přivedl Bayern švýcarského reprezentanta Yanna Sommera z Gladbachu. Další posilou je Nizozemec Blind. Ten zamířil do Mnichova z Ajaxu Amsterdam.
Vzájemné zápasy
Frankfurt bude chtít navázat na obrat z loňské sezony, kdy v Allianz Aréně inkasoval Goretzkou, ale pak otočil Hintereggerem. Pro Bayern to byla tehdy v sedmém kole první prohra v sezoně. Odvetu už Mnichovští zvládli trefou Leroye Saného. Především je ale nutné zmínit, kterak v na úvod letošní sezony vypráskali Eintracht na jeho hřišti 6:1. Éru bez Roberta Lewandowského začali pěti góly v prvním poločase.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 18. kola německé Bundesligy, ve kterém se střetnou Bayern Mnichov a Eintracht Frankfurt. Začínáme v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.