Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Freiburg - 16. října 2022   19:30

Bayern
13' Gnabry  • 33' Choupo-Moting (Sané) • 53' Sané (Choupo-Moting) • 56' Mané (Gnabry) • 80' Sabitzer
5:0
(2:0)
Bayern
Ulreich – Mazraoui (79. Stanišić), Upamecano, de Ligt (76. Pavard), Davies – Kimmich (C), Goretzka (76. Sabitzer) – Gnabry, Sané (76. Tel), Mané – Choupo-Moting (66. Musiala).
Schenk – Gravenberch, Wanner.
Stegemann – Günsch, Assmuth
Allianz Arena, Mnichov
Freiburg
Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein, Höfler (64. Keitel) – Schade (57. Džong), Doan (75. Höler), Grifo (57. Weisshaupt) – Gregoritsch (57. Petersen).
Atubolu – Kübler, K. Schlotterbeck, Wagner.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 10:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:9.
Bayern o své výhře rozhodl na začátku druhého poločasu, kdy ke dvoubrankovému vedení v rychlém sledu přidal další dvě branky a zbytek zápasu už se víceméně jen dohrával, přesto se ještě dokázal střelecky prosadit i střídající Sabitzer. Jinak se trefili všichni čtyři čistě ofenzivní hráči v sestavě Bayernu, před Sabitzerem se postupně zapsali do střelecké listiny Gnabry, Choupo-Moting, Sané a Mané, Bayern tím přeskočil svého soupeře na druhém místě tabulky a ztrácí na vedoucí Union Berlín čtyři body.
Rozhodčí Stegemann dnes nenastavil ani minutu, oba poločasy ukončil okamžitě s uplynutím pětačtyřicáté minuty jednotlivého dějství a Bayern slaví vítězství 5:0.
90'
89'
Ještě jednu šanci měl i Sadio Mané, také Senegalec ve své příležitosti pálil příliš vysoko.
88'
K odraženému míči po Gnabryho centru se dostal Mathys Tel, střela sedmnáctiletého talenta mířila nad břevno.
87'
Po odrazu míče do zámezí bude vhazovat Freiburg, i v této chvíli ale Julian Nagelsmann svým svěřencům tleská, s druhým týmem tabulky dnes naprosto zametli.
85'
Domácí si znovu přihrávají ve středu hřiště, v závěru už naprosto rozhodnuté utkání nemá moc velké tempo.
83'
Džon Woo-Jong zezadu nepříjemně fauloval Kimmicha, domácí kapitán už se zvedá zpět na nohy.
82'
I nadále se hraje pod taktovkou domácích, ti znovu mají míč ve svém držení a přihrávají si na vlastní polovině.
80'
Bayern právě vstřelil branku! Bayern už vede o pět branek! Gnabry potáhl míč po útočné polovině k pokutovému území, pak jeho kolmice neprošla na nabíhajícího Maného, Lienhart ale nešťastně odehrál míč jen k volnému MARCELU SABITZEROVI, jenž s přehledem prostřelil Flekkena!
79'
Kimmichově přetaženému centru z rohového kopu se Freiburg ubránil.
79'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Josip Stanišić.
79'
Zdravotní potíže trápí Mazraouiho, ten bude muset střídat.
78'
Daviesův centr před nabíhajícím Gnabrym odehrál na rohový kop Noah Weisshaupt.
76'
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Mathys Tel.
76'
ze hřiště odchází Matthijs de Ligt, přichází Benjamin Pavard.
76'
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Marcel Sabitzer.
75'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Lucas Höler.
75'
Freiburg už má přeci jen častěji míč na svých kopačkách, hostům se ale nedaří vymyslet cokoliv nebezpečného, dosud stále ani nevystřelili na branku.
75'
Po přenesení hry doleva Günter z voleje nasměroval před branku vysoký centr, míč spadl do náruče Svena Ulreicha.
72'
I přes naprosto jasný průběh zápasu si hostující trenér Christian Streich vykoledoval žlutou kartu.
72'
Rozhodčí Stegemann teď se značným zpožděním odpískal Džongův faul, což zaskočilo hosty, kteří již mířili do rychlého přečíslení.
70'
Lienhartův nákop na pravé křídlo Sildillia ekvilibristicky zachránil ve hřišti, musel ale rozehrát zpět do středu hřiště.
69'
Bayern mohl zahrozit i po ubráněném rohovém kopu, Sané s Musialou ale nezvládli rychlý brejk, když Sanému nevyšla přihrávka na svého spoluhráče.
68'
Po čase se pokusil zaútočit Freiburg, Weisshauptův centr ale zablokoval Kimmich, pak se ještě snažil Weisshaupt prodrat před branku, dobře ale zasáhl Ulreich a zpod nohou hostujícího hráče vyrazil míč na rohový kop.
66'
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Jamal Musiala.
64'
ze hřiště odchází Nicolas Höfler, přichází Yannik Keitel.
63'
Bayern znovu doráží na pokutové území soupeře, Freiburg se nadále víceméně jen brání náporu domácích.
61'
Sadiu Manému se na levém křídle nepovedlo obhodit Sildillu, při své snaze se vyhnal za brankovou čáru a rozehrávky se ujme Mark Flekken.
59'
Goretzka nedovoleně atakoval Doana, Freiburg bude rozehrávat ve středu hřiště.
57'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen.
57'
ze hřiště odchází Kevin Schade, přichází Woo-Jong Džong.
57'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Noah Weisshaupt.
56'
Bayern právě vstřelil branku! Další euforie v Mnichově! Přihrávka Gnabryho propadla za hostující obranu na SADIA MANÉHO, ten elegantně přehodil Flekkena a už je to o čtyři!
55'
Sadio Mané si skvěle odvedl obranné povinnosti v souboji s Doanem, kdy navíc vybojoval odkop od branky.
53'
Bayern právě vstřelil branku! Tentokrát si s Choupo-Motingem vyměnil míč LEROY SANÉ a prudkou ránu ze střední vzdálenosti nasměroval k tyči hostující branky!
52'
Gnabry si v pokutovém území Freiburgu vyměnil míč s Choupo-Motingem, pak i s přispěním jemné teče Höflera pálil do tyče!
51'
Další žlutou kartu dostává Kiliann Sildillia za stažení rozběhnutého Maného.
50'
Michael Gregoritsch dostává svoji druhou žlutou kartu v sezóně za faul na Daviese u postranní čáry.
48'
Z další standardní situace vyslal přetažený centr Grifo, Gregoritsch pak vracel míč před branku, tam ale kraloval Sven Ulreich.
46'
Günterův centr od praporku přeletěl hráče před brankou a zamířil ke Schademu, ten od rohu pokutového území neprostřelil klubko těl před sebou.
46'
Ricu Doan už po nějakých patnácti sekundách druhého poločasu vybojovalr rohový kop pro Freiburg.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Rozhodčí Stegemann k prvnímu poločasu nepřidal ani sekundu a s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

Freiburg rozehrál zápas velmi aktivně, brzy však převzal taktovkou Bayern a svoji velkou převahu využil ve dvě branky, které zaznamenali Serge Gnabry a Eric Choupo-Moting.
45'
44'
Kevin Schade se snažil proniknout po pravé straně do brejku, k velké radosti obecenstva jej ale od míče čistě odstrčil Alphonso Davies.
44'
Choupo-Moting přihrál do pokutového území Mazraouimu, tomu nevyšla patička na Goretzku.
42'
Další neúspěšná souhra Freiburgu, v držení míče je Sven Ulreich.
40'
Kimmichovi při zahrávání rohového kopu překážel ruchový mikrofon, tak jej odhodil, pak ale překopl předbrankový prostor a nasměroval míč obloukem za hostující branku.
39'
Sadio Mané připravil obrovskou příležitost pro Gnabryho, ten se snažil prostřelit Flekkena mezi jeho nohami, tam ale nebyl dostatek prostoru!
37'
Sanému nevyšla střela z dálky, mířil vysoko nad břevno.
37'
Z rohu už Bayern nijak nezahrozil, domácí se ale brzy zase dostali k míči.
36'
Lienhartovi se u brankové čáry nepovedlo odkopnout míč ve hřišti, Bayern získal rohový kop.
35'
I nadále se hraje pod taktovkou Bayernu, Freiburg se stěží brání útočným nájezdům bavorského giganta.
33'
Bayern právě vstřelil branku! Druhá gólová radost v Allianz Aréně! Bayern „uspával“ soupeře přihrávkami napříč hřištěm na třiceti metrech od branky, pak ale Sané najednou přímočaře přihrál ERICU CHOUPO-MOTINGOVI, jenž prostřelil Flekkena a podruhé rozjásal publikum!
32'
Bayern už se znovu tlačí k pokutovému území Freiburgu, to je ale zatím velmi zahuštěno a domácí tak kombinují na třiceti metrech od branky.
30'
Bayern pokračuje ve výrazné územní převaze, po odraze míče za postranní čáru se autového vhazování ujme Alphonso Davies.
28'
Standardní situaci od rohového praporku se Freiburg ubránil, následný centr Daviese doletěl za branku a rozehrávat se bude od Marka Flekkena.
27'
Kimmichovu průnikovou přihrávku na pravé křídlo Mazraoui doběhl ještě na hřišti, následný pas na Gnabryho před branku hosté stačili odehrát na rohový kop.
26'
A bylo z toho velmi nebezpečné přečíslení ve třech proti dvěma obráncům, Günter se snažil přihrát volnému Doanovi, přihrávka ale byla velmi pomalá a stihl ji doběhnout Joshua Kimmich.
25'
Se Saného pasem do pokutového území si defenziva Freiburgu poradila a hosté mohou vyrazit dopředu.
23'
Na Gnabryho přihrávku z pravého křídla si před branku nabíhal Choupo-Moting, přes bránící soupeře se ale do zakončení nedostal.
21'
Další útočná snaha Bayernu, Saného oblouček našel Maného, tomu ale nevyšla střela z voleje.
21'
Bayernu vyšla souhra u hranice pokutového území, ke střele se pak dostal Mané, jeho ránu výborným zákrokem vyrazil Flekken.
20'
Kimmichův přetažený centr se snažil vrátit před branku Gnabry, u vzdálenější tyče ale nebyl nikdo v červeném.
19'
Upamecanově nákopu do pokutového území se hosté ubránili, ze vzduchu jej sebral Matthias Ginter.
17'
Z druhého rohu v rychlém sledu už Freiburg nijak nezahrozil.
16'
Ten rozehráli šikovně po zemi na Doana v pokutovém území, jeho střílená přihrávka byla odražena ke Ginterovi, následná tečovaná střela hostujícího obránce zamířila vedle domácí branky.
15'
Freiburg se snaží o rychlou odpověď, hosté budou zahrávat rohový kop.
13'
Bayern právě vstřelil branku! Bayern se ujímá vedení! Alphonso Davies se uvolnil na levém křídle, po jeho prudké přihrávce se zblízka neprosadil Sané, dobíhající Serge Gnabry ale dokázal míč vyražený brankářem Flekkenem hlavou dorazit do sítě!
12'
Serge Gnabry po ose hřiště mířil do pokutového území, před ním jej ale hosté odzbrojili od míče.
11'
První rohový kop Freiburgu zahrával Christian Günter, Bayern se v pohodě ubránil.
10'
Ricu Doan se po přihrávce z levé strany neprotlačil do zakončení přes Daviese, následovat bude rohový kop Freiburgu.
9'
Mark Flekken chyboval při odkopu, kterým našel jen Joshuu Kimmicha, ten se hned snažil z dálky vypálit, branku ale výrazně minul.
8'
Sané někde na pětadvaceti metrech od branky naznačil střelu, pak se snažil obejít soupeře, to se mu ale nepovedlo a o míč přišel.
7'
Při další možnosti Bayernu si odražený míč našel v pokutovém území Leroy Sané, tomu ale nesedla střela, která doskákala vedle hostující branky.
5'
Při prvním útočném tažení Bayernu se do odraženého míče opřel z druhé vlny dobíhající Alphonso Davies, jeho táhlá rána zamířila nad břevno hostující branky.
5'
Po dlouhém autu do pokutového území je Gregoritschovi pískán faul na Joshuu Kimmicha.
4'
Freiburg začíná velmi aktivně, do dalšího zakončení se dral Schade, jeho pokus byl sražen de Ligtem do zámezí.
3'
Ricu Doan pronikl s míčem k pokutovému území Bayernu, svoji individuální akci zakončil velmi nepovedenou střelou, při niž podklouzl.
2'
Úvodní desítky sekund se odehrávají v okolí středové čáry, po odrazu míče do zámezí budou domácí vhazovat.
1'
Rozehráno! Výkopu se ujali v tradičních červených dresech hrající domácí, Freiburg oblékl černou sadu.
1'
Trojice rozhodčích v čele se Sachsou Stegemannem už přivedla fotbalisty na trávník před ostře sledovaným utkáním, souboj Bayernu s druhým Freiburgem bude brzy zahájen.

Bayern Mnichov: Ulreich – Mazraoui, Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich (C), Goretzka – Gnabry, Sané, Mané – Choupo-Moting.
Náhradníci: Schenk – Gravenberch, Musiala, Pavard, Sabitzer, Tel, Wanner, Stanišić.
Trenér: Julian Nagelsmann

SC Freiburg: Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein, Höfler – Schade, Doan, Grifo – Gregoritsch.
Náhradníci: Atubolu – Džong, Keitel, Kübler, Petersen, K. Schlotterbeck, Weisshaupt, Wagner, Höler.
Trenér: Christian Streich

Rozhodčí: Stegemann – Günsch, Assmuth.
Bayern Mnichov

Bavorský velkoklub se v letošním ročníku Bundesligy rozjíždí pomaleji než v předchozích letech. Bayern odehrál devět zápasů a získal v nich šestnáct bodů. S touto vizitkou zatím Bayernu patří pátá pozice. V posledním kole navíc přišel v závěru o triumf na půdě Dortmundu, kde nakonec remizoval 2:2. V týdnu ale v rámci Ligy mistrů zvítězil Bayern 4:2 na půdě Viktorie Plzeň.
SC Freiburg

Hostující Freiburg zatím prožívá vynikající sezónu. Po devíti kolech má na kontě osmnáct bodů a patří mu druhá pozice za vedoucí Union Berlín. Na svého dnešního soupeře navíc má k dobru dva body. Freiburg dosud inkasoval jen osm branek, což je jedna z nejlepších defenziv v celé Bundeslize. V posledním kole remizoval 2:2 na půdě Herthy. Ve čtvrtek pak v Evropské lize zvítězil 4:0 na hřišti Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.