Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Schalke - 4. března 2023   15:30

0:2
(0:1)
Schalke
45' Riemann (vl.)  • 80' Bülter  (Zalazar)
Bochum
Riemann (C) – Janko (72. Osei-Tutu), Mašović, K. Schlotterbeck, Soares – Förster, Osterhage (85. Kunde), Stöger (77. Ganvoula) – Asano (72. Broschinski), P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Esser – Heintz, Lampropoulos, Stafylidis, Orděc.
Felix Brych
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
26 000 diváků
Schalke
Fährmann – Brunner, Jošida (C), Jenz, Matriciani – Král, Balanta (60. Mohr) – Zalazar (89. M. Kamiński), Krauss, Bülter – Frey (72. Terodde).
Schwolow – Greiml, J. Müller, Aydin, Karaman.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:11.
Je konec! Sledovali jsme pro oko diváka lahodivé utkání, které i díky tomu, že oba celky hrají o udržení, mělo šťávu. Schalke nakonec ve druhé půli přidalo ještě branku. Bochumi naopak její trefa nebyla vinou ofsajdu uznána. Hosté dnes berou veledůležité tři body za výhru 0:2.
90+5'
90+2'
Philipp Förster se z posledních sil snažil na útočné polovině vybojovat míč, nicméně chtěl až příliš a dopustil se útočného faulu.
89'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Rodrigo Zalazar, přichází Marcin Kamiński.
88'
Schalke už brání skutečně velmi hluboko. Tady to nevypadá, že by v Bochumi měl zůstat byť jediný bod.
85'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Patrick Osterhage, přichází Pierre Kunde.
85'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Philipp Förster).
85'
Ale pozor, branka neplatí! Keven Schlotterbeck se nacházel v ofsajdu, což posléze potvrdil VAR.
83'
Bohum právě vstřelila branku! Po nákopu z volného kopu se k míči dostal KEVIL SCHLOTTERBECK, jenž se ve vápně dobře zorientoval a úspěšně zakončil.
80'
Schalke právě vstřelilo branku! Hosté se výrazně přibližují k důležitým třem bodům na cestě za záchranou! Rodrigo Zalazar zahrál roh do vápna po zemi, na což očividně čekal MARIUS BÜLTER, který se trhnul obránci a pohotovou přízemní střelou propasíroval míč do branky.
77'
ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Silvere Ganvoula.
76'
Brunner je v pořádku a v dnešním utkání bude pokračovat.
75'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Cédric Brunner, uvidíme, zdali bude v utkání pokračovat.
72'
ze hřiště odchází Saidy Janko, přichází Jordi Osei-Tutu,
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Moritz Broschinski.

ze hřiště odchází Michael Frey, přichází Simon Terodde.
71'
Z rohového kopu se Bochumi nikterak nepodařilo ohrozit branku soupeře.
70'
Christopher Antwi-Adjei nebezpečně střílel z pravé strany vápna, jenže Ralf Fährmann před ním dobře vykryl střelecký úhel a vyrazil míč na rohový kop.
69'
Bochum se pěknou kombinací na jeden dotek dostala do vápna, kde se na trávník položil Patrick Osterhage, jehož cíl byl jasný – penalta. Tu ale nezískal.
68'
Přitvrzuje se. Rodrigo Zalazar teď schytal u postranní čáry tvrdou ránu, která byla posouzena jako faul.
67'
Kevin Stöger přišel na útočné polovině o míč a zpátky si jej vybojoval faulem, což dával hodně najevo Marius Bülter. Volný kop pro Schalke.
66'
Christopher Antwi-Adjei není ve druhé půli ve své kůži. Nyní se snažil u levé postranní čáry narazit se spoluhráče, avšak míč mu od kopačky odskočil úplně někam jinam, než by měl.
65'
Marius Bülter vyhrál souboj na půlící čáře, nicméně velmi aktivně hrající záložníci Bochumi jej ihned zase odzbrojili a připravují si podhoubí na další ofenzívu.
64'
Henning Matriciani se dostal k míči na levé straně velkého vápna a z ostrého úhlu zkusil zakončit. Jeho pokus ale ztroskotal na bloku.
63'
Keven Schlotterbeck se raketovou rychlostí vhrnul do semknuté obrany Schalke, nicméně síly na kvalitní přihrávku už mu patrně nezbývaly.
61'
Rodrigo Zalazar z volného kopu vyslal falšovaný centr za obranu, prostřednictvím kterého ale k žádnému ohrožení branky nedošlo.
60'
ze hřiště odchází Éder Balanta, přichází Tobias Mohr.
60'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Patrick Osterhage).
58'
Rychlý útok Bochumi zazdil Christopher Antwi-Adjei, když přihrával naslepo za obranu a míč jen ledabyle odevzdal soupeři.
57'
Ralf Fährmann teď zachoval v brance duchapřítomnost a vyběhl proti dlouhému nákopu, který před dotírajícími útočníky schoval do rukavic.
56'
Exekuce rohového kopu hostů se ujal Rodrigo Zalazar, jenž pak po kombinaci z ostrého úhlu sám i střílel. S jeho ranou si ale poradil Manuel Riemann.
55'
Bochum teď na útočné polovině tlačí Schalke, které ale stáhlo svoji obrannou řadu velmi hluboko a bude patrně náročné se za ni dostat.
54'
Volný kop od pravé postranní čáry rozehrál Kevin Stöger. Jeho centr směřoval někam na hranu velkého vápna, odkud jej ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal stáhnout.
53'
Christopher Antwi-Adjei byl na levé straně znovu skvěle rozběhnutý, tentokrát ale míč vrátil ještě na Osterhageho, který centroval do bloku.
52'
Patrick Osterhage si na půlící čáře šikovně zpracoval výkop svého gólmana, nicméně jeho následný pas byl nepřesný a způsobil aut pro soupeře.
50'
Alex Král dostal míč na pravé křídlo, kde nabral dobrou rychlost a rozhodl se pro centr. Ten byl ale tak přetažený, že na něj nikdo neměl šanci dosáhnout.
49'
Schalke se viditelně zatáhlo k obraně jednogólového náskoku, což ale hernímu projevu pro oko diváka příliš nepomáhá.
48'
Za míčem se po levé straně hnal Christopher Antwi-Adjei, který ale prohrál fyzický souboj s bránícím Brunnerem.
47'
Napadající Kevin Stöger dokázal na útočné polovině přerušit rozehrávku Schalke, hosté ale mají k dispozici autové vhazování.
46'
Výkop druhé půle obstarávají domácí, kteří se budou hnát za vyrovnávací brankou.
46'
V první poločase jsme sledovali pohledný fotbal plný šancí. Na neproměněné tutovky je to 1:1, avšak na góly 0:1. Schalke šlo v samém závěru poločasu do vedení díky vlastní brance gólmana Riemanna.
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
45+2'
45'
Schalke právě vstřelilo branku! Rodrigo Zalazar vyslal z pravé strany prudký centr, který se nešťastně pro domácí zamotal ve vápně. Špatná kooperace obránců s gólmanem pak vedla k vlastní brance. Ta je připsána brankáři MANUELU RIEMANNOVI, jenž se s nataženýma rukama marně snažil zastavit za čáru se kutálející míč.
43'
Takuma Asano si v rychlém protiútoku navedl míč na osu hřiště a ze střední vzdálenosti vystřelil, s jeho ranou si ale gólman poradil.
43'
Aut směřoval do vápna na Freye, který si ale obránce Soarese stáhl rukama, což sudí posoudil jako útočný faul.
42'
Král se na hraně velkého vápna dobrým napadáním málem zmocnil míče, nakonec vybojoval alespoň autové vhazování.
40'
Rohový kop rozehrál Rodrigo Zalazar, jenže ve vápně došlo k útočnému faulu, takže tato standartka hostů skončila dříve, než začala.
39'
Před Bülterem se na levém křídle otevřela spousta prostoru, který využil k centru. Tím ale vybojoval pouze rohový kop.
37'
I Bochum se teď k brance soupeře pokouší dostat postupným útokem, což je ale způsob, který ani jednomu z celků příliš nesluší.
36'
Už už to vypadalo, že Christopher Antwi-Adjei po vystihnutí jedné z přihrávek u postranní čáry půjde do úniku, ale míč se mu při rychlém sprintu zamotal pod nohama.
35'
Henning Matriciani z levé strany nadvakrát centroval, avšak ani jeden z jeho centrů neměl bůhvíjaký potenciál k ohrožení branky.
34'
Erhan Mašović alespoň zbrzdil postupný útok Schalke, když jednu z přihrávek tečoval k autovému vhazování.
33'
Michael Frey si na hraně velkého vápna stáhl skákavý míč a pokusil se naběhnout na osu hřiště pro lepší střeleckou pozici. V obležení obránců se mu to ale nepodařilo.
32'
Volný kop po falu Krause zahrál Kevin Stöger, nicméně jeho centr, který měl patrně mířit na bližší tyč, byl extrémně nepřesný.
31'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Tom Krauss).
30'
Tom Krauss se pokusil najít spoluhráč pomocí dlouhého nákopu, proti kterému ale vyběhl Manuel Riemann, jenž schoval míč do rukavic.
29'
Rodrigo Zalazar prostrčil míč na levé křídlo za obranu, kam si naběhl Král. Ten ale místo hbitého centru začal s míčem tančit, čehož využila obrana, která jej odzbrojila.
28'
Saidy Janko na vlastní polovině u postranní čáry krásným a čistým ramenem sundal Freye a vybojoval míč pro svůj tým.
26'
Tak nakonec z toho byl volný kop, který rozehrál Rodrigo Zalazar prudkým centrem. Proti tomu si ale vyběhl Manuel Riemann a míč úspěšně vyboxoval.
25'
Jeden ze vzdušných soubojů u postranní čáry neustál Marius Bülter, který se drží za zuby. K žádnému porušení pravidel ale patrně nedošlo.
23'
O další centr do vápna se postaral Saidy Janko, nicméně na vzdušném míči si smlsnul Ralf Fährmann.
22'
Z následného rohového se Bochumi nikterak ohrozit branku nepodařilo.
21'
A znovu v hlavní roli Christopher Antwi-Adjei! Tentokrát běžel úplně sám na branku a gólmana se pokusil vyšachovat kličkou. Ralf Fährmann ale zůstal na nohách a velkou šanci zlikvidoval.
20'
Christopher Antwi-Adjei házel aut nedaleko rohového praporku. Jeho hozený míč přistál na hlavě Janka, který jej ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
19'
Christopher Antwi-Adjei si ve vápně zády k brance zpracovával těžkou přihrávku. Když už věděl, že si s míčem patrně neporadí, zkusil si alespoň vymodlit penaltu, leč neúspěšně.
18'
Útok Bochumi zazdil Christopher Antwi-Adjei, když na levém křídle zasekl a nacentroval. Zřejmě tak ale činil naslepo, neboť míč poslal do míst, kde se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
15'
Přečíslení Schalke vedl Tom Krauss, jenž prostrčil míč za obranu na dobře rozběhnutého Freye, který se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
14'
Oba týmy zatím velmi vysoko napadají. Například Alex Král teď pořádně prohnal gólmana Bochumi.
13'
Takuma Asano dostal pár metrů před vápnem míč do běhu. Při snaze o natlačení se mezi dva obránce ale o hrací předmět zase přišel.
12'
Rodrigo Zalazar se u levé postranní čáry dostal pod tlak, a tak se rozhodl vrátit míč k obráncům na vlastní polovinu.
11'
Exekuce rohového kopu se ujal Philipp Förster, jehož centr na bližší se chvíli motal ve vápně, nakonec ale míč nikdo na branku neusměrnil.
11'
Vysoký centr z pravého křídla vyslal Saidy Janko, nicméně Ralf Fährmann míč vytěsnil alespoň na rohový kop.
10'
Henning Matriciani dostal míč do běhu na levé křídlo, kde měl dostatek místa. To využil k centru na bližší tyč, ke kterému se však nikdo v bílém nedostal.
8'
Schalke po velké šanci soupeře trochu uklidňuje hru a kombinuje na vlastní polovině.
7'
Tak tohle je jen těžko uvěřitelné! Philipp Hofmann dostal z levého křídla přesně na kopačku střílenou přihrávku, kterou před úplně prázdnou brankou poslal vysoko nad!
5'
Exekuce prvního rohového kopu dnešního klání se ujal Rodrigo Zalazar, jehož centr ale odvrátila obrana Bochumi.
4'
Maja Jošida nacentroval z pravé strany na zadní tyč. Vysoká míč pak na branku hlavou usměrnil Marius Bülter, nicméně gólman s jeho zakončením neměl problém.
3'
Michael Frey se na útočné polovině snažil získat míč tak důrazně, že fauloval Janka. Domácí mohou v klidu rozehrát ze své vlastní poloviny.
2'
Volný kop rozehrál Rodrigo Zalazar centrem na bližší tyč, se kterým si však bez větších potíží poradila domácí obrana.
2'
Marius Bülter si u levé postranní čáry zpracoval vzdušnou přihrávku a byl faulován, Schalke má k dispozici volný kop z pozice ideální na centr.
1'
Úvodní výkop dnešního utkání obstarali hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Domácí hrají v tmavě modré.
1'

VfL Bochum: Riemann (C) – Janko, Mašović, K. Schlotterbeck, Soares – Förster, Osterhage, Stöger – Asano, P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Esser – Heintz, Lampropoulos, Stafylidis, Orděc, Broschinski, Osei-Tutu, Kunde, Ganvoula.
Trenér: Thomas Letsch

FC Schalke 04: Fährmann – Brunner, Jošida (C), Jenz, Matriciani – Král, Balanta – Zalazar, Krauss, Bülter – Frey.
Náhradníci: Schwolow – Greiml, M. Kamiński, J. Müller, Aydin, Karaman, Mohr, Terodde.
Trenér: Thomas Reis

Rozhodčí: Felix Brych.
Schalke 04

Ještě kritičtější je situace v Gelsenkirchenu, tamní klub Schalke 04 je totiž s 16 body úplně poslední. V jeho prospěch ale mluví forma, Schalke už pět utkání v řadě neprohrálo a po čtyřech remízách dokonce přidalo i výhru, když doma poměrem 2:1 porazilo Stuttgart. Případná sobotní výhra by tento celek vytáhla na stejný počet bodů, jako má Bochum. O motivaci je tak v tomto záchranářském duelu postaráno. Nejlepším střelcem týmu je Marius Bulter, jenž má na kontě 4 góly.
VfL Bochum

Bochum se v letošní sezoně potřebuje hlavně zachránit, setrvání na současné 17. pozici by ale ke splnění tohoto jednoznačného cíle nestačilo. Nad Bochumí jsou aktuálně Hoffenheim se Stuttgartem, kteří mají na kontě i stejný počet bodů, Bochum má ale z této trojice nejhorší skóre. Z posledních pěti zápasů získal tým Thomase Letsche tři body za výhru právě nad Hoffenheimem. Nejlepším střelcem je Philipp Hofmann se sedmi přesnými zásahy.
Zdravím všechny příznivce kvalitní německé kopané. Vítejte u přenosu z utkání Bundesligy mezi týmy VfL Bochum a FC Schalke 04.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.