Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Union Berlin - 23. října 2022   15:30

Bochum
43' P. Hofmann (Förster) • 71' Holtmann (Antwi-Adjei)
2:1
(1:0)
Union Berlin
90+3' Pantovič
Bochum
Riemann – Gamboa (87. Oermann), Mašović, Orděc, Soares – Losilla (C), Förster (79. Stafylidis), Stöger – Antwi-Adjei (79. Osterhage), P. Hofmann (65. Ganvoula), Osei-Tutu (65. Holtmann).
Esser – Lampropoulos, Heintz, J. Horn.
Aytekin – Ditz, Stein
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
Rönnow – Jaeckel, Knoche, Leite – Trimmel (C) (71. Skarke), Schäfer, Khedira, Haberer (20. Pantovič), Gießelmann (63. Ryerson) – S. Becker (63. Leweling), Siebatcheu (63. Behrens).
Grill – Baumgartl, Seguin, Haraguči.

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:10.
Union se nakonec přece jen dočkal snížení, ale už to bylo příliš pozdě, takže poslední Bochum naprosto senzačně bere tři body proti vedoucímu Berlínu! Ty získal naprosto zaslouženě, protože mnohem lépe zvládl i druhý poločas, kde dvoubrankový náskok zajistil střídající Gerrit Holtmann. Domácí však následně museli řešit horké chvíle, protože Miloš Pantovič měl k dispozici penaltu, kterou ale trestuhodně neproměnil. Kdyby se prosadil, mohlo toho být hodně jinak. Miloš Pantovič si nakonec přece jen připsal gól, ale skóroval minutu před koncem nastavení, což už vítěze dnešního střetnutí nezměnilo.
90+5'
90+4'
Miloš Pantovič je opět v akci a tentokrát upadl v pokutovém území, hlavní rozhodčí ale hned signalizuje, že to penalta rozhodně nebude.
90+3'
Union Berlin právě vstřelil branku!
MILOŠ PANTOVIČ napravuje svou neproměněnou penaltu, ale asi je to už příliš pozdě. Střelec gólu zůstal úplně volný v levé půlce vápna a volejem přesně a hlavně tvrdě zakončil do volné části branky, na což Manuel Riemann nestihl zareagovat.
90+2'
Union se už zoufale snaží dostat alespoň k zakončení, ale to mu vůbec nedaří. Bochum tak nenechává nic náhodě a jistě si jde pro tři body.
89'
Zápas už se víceméně dohrává, což potvrzuje také Kevin Stöger, který si s autem dává hodně na čas.
88'
Silvere Ganvoula ukázal dobrý důraz, vybojoval nákopu svého spoluhráče a následně dokonce zakončil, tentokrát si ale Frederik Rönnow připsal zákrok.
87'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Tim Oermann.
86'
Konstantinos Stafylidis výborně vystoupil proti míči a čistě ho získal, následně navíc donutil protihráče k nedovolenému zákroku.
84'
Bochum drží míč pevně v moci a míří za výhrou. Union už ani nemá moc sil na napadání a pořád celkem nestíhá.
83'
Gerrit Holtmann je nyní vidět i v negativní světle, a to když poslal k zemi Dioga Leiteho, ale následně se mu sportovně omluvil a může se pokračovat ve hře.
82'
Frederik Rönnow pomůže s rozehrávkou svým spoluhráčům, ale stejně se míče o chvíli později zmocnil Bochum.
81'
Berlín už má pouhých deset minut na dvě branky a vzhledem k nevyužité penaltě už to bude mít hodně složité. Domácí navíc mají pořád dost energie a soupeře velmi aktivně napadají.
79'
ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Patrick Osterhage.
79'
ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Konstantinos Stafylidis.
78'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Tim Skarke).
78'
Miloš Pantovič nápor na nervy nezvládl, i když mířil docela nebezpečně na pravou stranu brány. Manuel Riemann to však vystihl a připsal si velmi důležitý zásah!
77'
A je to penalta pro Union!
76'
Diogo Leite byl možná ve vápnu opravdu faulován, což jde nyní hlavní rozhodčí ověřit na video!
75'
Domácí jistě kryjí centr Juliana Ryersona a následně se chvíli hrát nebude, jelikož Diogo Leite se na trávníku zmítá v bolestech.
74'
Berlínští moc dobře ví, že mají velký problém a proto začínají být mnohem aktivnější. I díky tomu získali rohový kop.
71'
Bochum právě vstřelil branku!
Domácí jsou odměněni za svou aktivitu druhou brankou a jsou velmi blízko plného bodového zisku! Po nákopu Frederika Rönnowa se Bochum velmi šikovně dostal do přečíslení tři na jednoho, při kterém se nakonec sám před brankářem ocitl GERRIT HOLTMANN, který sice nedostal ideální pas, ale i přesto zvládl zakončit do protipohybu brankáře. Asistence: Christopher Antwi-Adjei.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Tim Skarke.
70'
Julian Ryerson individuální chybou přišel o míč, což ale nechtěl za žádnou cenu dopustit a proto následně protihráče zatáhl za dres a od hlavního rozhodčího je odměněn žlutou kartou.
69'
Christopher Trimmel něco zkusil vymyslet nákopem, ten byl ale hodně nepřesný, protože skončil u Manuela Riemanna, který si dá s rozehrávkou na čas.
68'
Berlín nezvládá další rozehrávku a kvůli tomu přijde o další cenné vteřiny. Christopher Antwi-Adjei navíc udržel míč pod kontrolou a vrátil ho svým obráncům.
67'
Gerrit Holtmann zkusil štěstí volejem, ale míč mu vyskočil příliš vysoko, kvůli čemuž i jeho pokus mířil vysoko nad bránu.
66'
Velmi aktivní napadání se Bochumu dost vyplácí, protože opět díky němu získává aut, který si bere na starost Danilo Soares.
65'
ze hřiště odchází Jordi Osei-Tutu, přichází Gerrit Holtmann.
65'
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Silvere Ganvoula.
63'
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Kevin Behrens.
63'
ze hřiště odchází Niko Gießelmann, přichází Julian Ryerson.
63'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Jamie Leweling.
62'
Jordi Osei-Tutu mohl Unionu zasadit fatální zásah, po rohovém kopu dost nebezpečně pálil ze středu šestnáctky, ale nastřelil jen horní tyčku!
61'
Miloš Pantovič to zkusil velmi nebojácně z levé poloviny vápna, jeho pokus se i velmi sympaticky točil ke vzdálenější tyči, ale nakonec se do brány nevešel.
60'
Union se pořád nemůže chytit, nyní pod tlakem odevzdal míč soupeři Frederik Rönnow. Mezitím už do konce základní hrací doby zbývá už jen třicet minut.
59'
Zápas je pořád dost tvrdý, nyní to pocítil také Diogo Leite, který alespoň získal přímý kop pro své spoluhráče.
57'
Tentokrát už se ale přerušuje, protože Jordi Osei-Tutu je lehce otřesen po čistém střetu s protihráčem.
56'
Hraniční souboj pustil rozhodčí i pro domácí fotbalisti, ti tak mohou kupovat další čas na útočné polovině.
55'
Christopher Antwi-Adjei byl od míče odstaven hraničním způsobem, hlavní sudí ale tentokrát nepíská a u balónu jsou opět hosté.
54'
Sheraldo Becker mohl hrát další centr, opět ale prohrál v souboji s bránicím hráčem a následně se domácí konečně mohou uklidnit.
53'
Christopher Trimmel rozehrál další nebezpečný roh, i tento centr ale kryje domácí brankář, i když jen za cenu dalšího rohového kopu.
51'
Ivan Orděc jistě odklidil nebezpečný nákop po lajně. Union tím získal alespoň aut.
50'
Christopher Antwi-Adjei s vhozením autu vůbec nespěchá, což je naprosto pochopitelné. Následně posílá míč do vápna, kde se míč dostal k Anthonymu Losillovi, který si ho ale nedokázal zpracovat.
49'
Hromadný souboj ve středu hřiště dopadl lépe pro hosty, kteří ale mají minimum prostoru ke kombinaci. Bochum výborně pracuje a velmi nebezpečně napadá.
48'
Berlín uklidňuje hru na vlastní polovině a směrem dopředu to rozhodně nechce uspěchat. Času má ještě dost, ale čím dříve vyrovná, tím samozřejmě lépe.
46'
Manuel Riemann se hned musí zapojovat do hry, a to když kryje nákop Unionu, to ale zvládla velmi jistě a následně nakopává také on.
46'
Bochum si do šaten odnáší naprosto senzační vedení, které získal naprosto zaslouženě, protože skoro celý první poločas Union přehrával. O gólovou radost se krátce před koncem první půle postaral Philipp Hofmann přesnou hlavičkou a pokud bude chtít Berlín pomýšlet na body, bude muset hodně zabrat, protože na poslední celek tabulky zatím nestačí.
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
45+2'
45+2'
Manuel Riemann kryje centr z rohu hřiště a ještě posílá své spoluhráče do protiútoku, který je ale po chvíli pozdržený.
45+1'
Rani Khedira z půlící čáry posílá míč až do šestnáctky, ale domácí ho tam zase nepustili, i když tentokrát jen za cenu rohu pro soupeře.
43'
Poslední Bochum se proti prvnímu celku Bundesligy dostává do vedení! Philipp Förster se postaral o ukázkový centr od rohového praporku na blížší tyč, kde si prostor našel PHILIPP HOFMANN, který hlavičkou poslal míč mimo dosah brankáře. Asistence: Philipp Förster.
43'
Domácí jsou v posledních minutách mnohem častěji u míče a této výhody zkouší patřičně využít. To se nyní daří, protože z hranice vápna výborně pálil Jordi Osei-Tutu, ale jeho pokus zneškodnil Frederik Rönnow!
41'
Bochum velmi aktivně napadá a díky tomu nakonec vybojoval míč, díky čemuž vzápětí centruje Cristian Gamboa, který jen o píď nenašel naskakujícího spoluhráče.
40'
Frederik Rönnow jistě kryje centr na bližší tyč, přičemž první poločas se rychle blíží ke konci. Žádný tým tedy už nechce nic riskovat.
39'
Jordi Osei-Tutu je dnes hodně aktivní a díky tomu se opět ocitl v pokutovém území, kde ale ztratil rovnováhu a upadl po čistém kontaktu s protihráčem.
38'
Union už začíná potvrzovat převahu a soupeře tlačí až k jeho bráně. Nyní má k dispozici autové vhazování na levé straně.
37'
Při rohovém kopu zůstal v pokutovém území úplně osamocený Jordan Siebatcheu, ke kterému se dostala i přízemní přihrávka. Střela se mu ale příliš nepovedlo, kvůli čemuž Manuel Riemann na poslední chvíli zareagoval a vytáhl zatím zásah utkání!
35'
Paul Jaeckel poměrně tvrdě zastavil slibně vypadající průnik Jordiho Osei-Tuta a samozřejmě vidí žlutou kartu.
34'
Miloš Pantovič byl při souboji o balón příliš tvrdý, protihráče tak jednoznačně poslal k zemi a musel očekávat odpískání nedovoleného zákroku.
33'
Manuel Riemann se musí také poprvé více činit, i když to také nebylo nic složitého. Jistě totiž pokryl centr Christophera Trimmela, což pro něj moc těžké nebylo.
32'
Frederik Rönnow byl opět velmi ostře napadán, ale i tentokrát to zvládl, i když svým dlouhým nákopem nenašel žádného spoluhráče v červeném dresu.
31'
Bochum začíná hrát hodně tvrdě, protože fauluje už podruhé během jedné minuty. Žádnou velkou příležitost tím ale soupeři nenabízí.
30'
Frederik Rönnow se opět musí činit, nyní to ale neměl vůbec složité, protože chytal pouze nepřesný nákop soupeřícího celku.
28'
Sheraldo Becker šikovně zpracoval těžkou přihrávku a míč předal Niku Gießelmannovi, který následně vybojoval alespoň aut.
27'
Je tady první zakončení mezi tři tyče, o které se postaral Philipp Hofmann! Ten ale mířil přímo na připraveného Frederika Rönnowa, který míč chytil přímo do svých rukavic.
26'
Nebezpečnou standardku bude mít k dispozici i Bochum, a to díky tvrdému faulu Nika Gießelmanna.
25'
Cristian Gamboa poslal do šestnáctky nebezpečný točený centr, Union ale pořád velmi dobře kryje vzdušný prostor a zase jistě zasáhl.
24'
Diogo Leite pod tlakem nakopával po levé straně, míč ale netrefil přesně a kvůli tomu skončil v autu.
23'
Diogo Leite hraničním zákrokem rozjel protiútok hostů, nakonec z toho ale nic nebylo, protože se domácí fotbalisté včas vrátili.
22'
Na druhé straně centruje Christopher Antwi-Adjei, který ale také žádného spoluhráče nenašel. Vzápětí útok Bochumu končí po faulu Erhana Mašoviće.
21'
Sheraldo Becker si za obranou našel odražený míč a následně odcentroval, jenže domácí to měli dobře pohlídané a ani tentokrát žádnou střelu nedovolili.
20'
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Miloš Pantovič.
19'
Janik Haberer nejspíš bude muset střídat, protože má problémy s kotníkem z předešlého souboje. Ivan Orděc se mu nyní sportovně omluvil.
18'
Z přímého kopu přišel centr na zadní tyč, kde se pak střetla pořádná mela, protože na zemi skončilo několik hráčů. Faul to ale nebyl a žádné zakončení také nepřišlo.
17'
Janik Haberer byl první u nakopnutého míče a díky tomu získal aspoň roh, následoval ale střet s Ivanem Orděcem, který svého soupeře trefil přímo do kopačky a vidí žlutou kartu. Nakonec z toho tedy bude standardka.
16'
Ivan Orděc naštěstí po svých odchází za postranní čáru a za chvíli se nejspíš zapojí do hry. Mezitím se Berlín pokouší o založení útočné akce.
15'
Ivan Orděc schytal v pokutovém území tvrdý zásah do hlavy od svého spoluhráče, kvůli čemuž se musí vzápětí přerušovat. Snad to nebude nic vážného.
14'
Následně už se domácí dostali do šestnáctky a střeleckou možnost měl Philipp Förster, ale ten nakonec volil jen přihrávku, která ale stejně byla zblokovaná.
14'
Philipp Hofmann si sice pod tlakem zvládl zpracovat aut spoluhráče, jenže následně šel do těžkého nákopu, který ale jen skončil za pomezní čárou.
12'
Christopher Trimmel při autovém vhazování udělal pár kroků dopředu, což neušlo pozornosti hlavního rozhodčího, který aut dává domácímu celku.
11'
Bochum obranu rohu bez problémů zvládla a míč uklidil až na druhou polovinu hrací plochy. Vzápětí tedy nakopává Frederik Rönnow.
10'
Cristian Gamboa hlavou přihrával na svého brankáře, jenže přihrávka se mu vůbec nepovedla a míč tak končí za brankovou čárou. Union bude rozehrávat roh.
9'
Faulu se tentokrát dopustili domácí, konkrétně Anthony Losilla, který poslal k zemi Raniho Khediru.
8'
Frederik Rönnow docela riskoval při rozehrávce, kde k němu dobíhal jeden z protihráčů a brankář Unionu tak raději uklidil hru mimo hrací plochu.
7'
Hra je přerušena, protože se hráči z obou týmů střetli hlavami. Oba to tak potřebují chvíli rozdýchat.
5'
Jordi Osei-Tutu byl opět v akci, tentokrát hrál přímo ve vápnu, ale tam nastřelil jen prvního protihráče před sebou. Získal tak aspoň roh.
4'
U míče už jsou také domácí fotbalisté, kteří dopředu míří nákopem přes pravou stranu. Jordi Osei-Tutu ale míč neudržel.
3'
Na úvod zápasu se o míč bojuje ve středu hřiště, kde ale ho drží především hosté. Ti jsou ale směrem dopředu hodně opatrní.
1'

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Mašović, Orděc, Soares – Losilla (C), Förster, Stöger – Antwi-Adjei, P. Hofmann, Osei-Tutu.
Náhradníci: Esser – Oermann, Stafylidis, Lampropoulos, Heintz, J. Horn, Osterhage, Holtmann, Ganvoula.
Trenér: Thomas Letsch.

1. FC Union Berlín: Rönnow – Jaeckel, Knoche, Leite – Trimmel (C), Schäfer, Khedira, Haberer, Gießelmann – S. Becker, Siebatcheu.
Náhradníci: Grill – Ryerson, Baumgartl, Seguin, Skarke, Haraguči, Behrens, Pantovič, Leweling.
Trenér: Urs Fischer.

Rozhodčí: Aytekin – Ditz, Stein.
1. FC Union Berlín
Union ještě nedávno ani nehrál nejvyšší soutěž a aktuálně jí senzačně vévodí, a to naprosto zaslouženě! Berlín totiž v letošní sezoně nestačil jenom na Frankfurt, jinak vždy bodoval, přičemž s Bayernem remizoval a Dortmund dokonce porazil! Dnešní hosté navíc odehráli o jeden zápas méně než druhý Bayern, ale stejně na něj mají jednobodový náskok. Vzhledem ke skvělé formě Unionu se dnes od něj nečeká nic jiného než výhra, tak uvidíme, jestli se hosté nedopustí nějakého klopýtnutí.

Poslední tři utkání
Union Berlín vs. Heidenheim – 2:0
Union Berlín vs. Dortmund – 2:0
Union Berlín vs. Malmö – 1:0
VfL Bochum
Bochum se loni udržel, ale letos s tím nejspíš bude mít větší problémy, protože po úvodních deseti zápasech mu patří poslední příčka, přičemž získal pouhé čtyři body. První výhru v sezoně si navíc připsal teprve na začátku října, a to když senzačně přejel Frankfurt 3:0. Možná je to znamení, že forma dnešních domácích půjde nahoru, ale stejně následně padli se Stuttgartem. Dnes to navíc budou mít mnohem těžší, protože se utkají s prvním týmem celé tabulky.

Elversberg vs. Bochum – 0:1
Stuttgart vs. Bochum – 4:1
Bochum vs. Frankfurt – 3:0
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům! Dnes nás čekají poslední zápasy 11. kola Bundesligy, přičemž můžeme se těšit na souboj prvního s posledním, proti sobě nastoupí Bochum a Union Berlín. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.