Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Hoffenheim - 9. listopadu 2022   20:30

Frankfurt
6' Sow (Kamada) • 8' Kolo Muani  • 29' Dina Ebimbe (Kolo Muani) • 56' Lindström (Kolo Muani)
4:2
(3:1)
Hoffenheim
37' Baumgartner  (Kabak) • 46' Kabak
Frankfurt
Trapp – Tuta, Jakić (64. Smolčić), Ndicka – Dina Ebimbe (90. Touré), Kamada, Sow, Knauff (81. Pellegrini) – Lindström (81. Borré), M. Götze – Kolo Muani (90. Alario).
Ramaj – Alidou, Chandler, Wenig.
Zwayer – Achmüller, Gorniak
Deutsche Bank Park, Frankfurt
Hoffenheim
Baumann – Kabak, Vogt, Quaresma (46. Akpoguma) – Kadeřábek (46. Skov), Damar (46. Stiller), Geiger, Baumgartner, Angeliño – Rutter (77. Asllani), Kramarić.
Noll – F. Becker, Bruun Larsen, Nsoki, Rudy.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:9. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:22.
Díky prohře Dortmundu se Frankfurt přesunul na čtvrté místo a chybí mu jediný bod na druhý Union Berlín. Zato Hoffenheim počtvrté v řadě nevyhrál a spadl na desátou příčku.
Hoffenheim během úvodní půlhodiny inkasoval tři góly Z nenápadného nákopu ale korigoval manko Baumgartner a Ozan Kabak bezprostředně po skončení přestávky dokonce snížil na rozdíl jediného gólu. Klid na kopačky Eintrachtu vrátil Jesper Lindström. Bylo to znovu o dva góly a posmutnělí hráči TSG již další morální síly nenašli. Ve prospěch Frankfurtu dnes rozhodly výborné individuality. Götze, Lindström a Kolo Muani dokázali být nebezpečí při každé ofenzivní akci. Naopak děravé defenzivní struktury Hoffenheimu trenéru Breitenreiterovi radost neudělaly.
90+4'
90+3'
Ještě trochu negativních emocí na straně Eintrachtu. Všichni na stadionu počítali s tím, že se Pellegrini zmocnil rohového kopu. Rozhodčí však dali balon Baumannovi.
90+2'
Kamada spustil přečíslení. Roztáhl ho doprava, nicméně Tourého centr se stal docela jednoduchým soustem pro Baumannovy rukavice.
90'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Almamy Touré.
90'
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Lucas Alario.
89'
Baumgartner doběhl až ke koncové čáře, odkud přisunul balon Asllanimu. Tomu do střely skočil Ndicka.
88'
Kamada se ztěžka zvedal zpět na nohy. Hosté na chvíli přestali hrát a míč uvedli zpátky do pohybu až ve chvíli, kde se japonský reprezentant dokázal postavit.
86'
Jakkoliv se 78 minut hrálo bez karet, tak za poslední dobu si hráči Hoffenheimu zarezervovali hned tři. V tomto případě na útočné polovině překročil hranu pravidel Geiger.
85'
Pellegrini se obětavě vrhl do stříleného pasu Baumgartnera. Pokračovalo se rohem, ze kterého Skov nic velkého nevymyslel.
84'
Hned tři hostující fotbalisté si navzájem překáželi na metru čtverečním. Baumgartner to vyřešil centrem na Kramariće, s jehož hlavičkou se Trapp popasoval.
83'
Pomalu se utkání začíná dohrávat. Hoffenheim už vypadá smířen s osudem a nezdráhá se dlouze kombinovat ještě na vlastní polovině.
82'
Baumann dobře četl hru. Vyšel z branky a odhlavičkoval míč za postranní čáru, když se k němu z protější strany řítil Kolo Muani.
81'
ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Luca Pellegrini.
81'
ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Rafael Borré.
80'
Za přišlápnutí Tutovy kopačky byl žlutě napomínán Christoph Baumgartner.
79'
Tuta dal Kamadovi moc pomalou přihrávku. Hosté u míče dlouho nevydrželi, hned za půlkou od něj byl odseparován čerstvý Asllani.
78'
Kevin Vogt přiběhl pozdě do souboje s Lindströmem a za hokejový hit byl oceněn první žlutou kartou celého zápasu.
77'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Fisnik Asllani.
76'
Christoph Baumgartner to měl jeden na jednoho s Ndickou. Francouzský obránce se nenechal opít rohlíkem a na hranici vápna mu balon vypíchl.
75'
Lindström a Kolo Muani zase zatopili obráncům. Druhý jmenovaný si ale netroufl na střelu a z úhlu neúspěšně hledal někoho v lepším postavení.
74'
Rutterovi k vlastnímu údivu utekl míč za postranní čáru. Jeho tým alespoň zkusí nalézt na nevýhodný aut Knauffa.
73'
Angeliñův centr překazil Tuta. Španělský krajní hráč dostal k dispozici rohový kop. Rozehrál ho na Geigera, po jehož přihrávce domácí bloky nepropálil Akpoguma.
72'
Jesper Lindström je nebezpečný skoro pokaždé, co se mu míč objeví u nohy. Nyní se s ním posunul na metu osmnácti metrů od branky, ale Baumann přízemní střelu vytěsnil na roh.
71'
Čtvrtý gól v Baumannově bráně vzal Hoffenheimu vítr z plachet. Teď to zase vypadá na to, že si Frankfurt tři body vzít nenechá.
70'
Držení míče: 49 % – 51 %.
68'
Kolo Muani vystartoval do samostatného nájezdu z ofsajdu, takže mu následná gólová střela na první tyč platit nemohla.
67'
Hezká souhra Frankfurtu! Götze si narazil o nohu protihráče a hned nato vysouval Lindströma. Ten to celé vyšperkoval patičkou na Ebimbeho, jenže Francouz ve výborné šanci vystřelil vedle pravé tyče.
66'
Angeliño zezadu svalil na záda Ebimbeho. Stalo se tak přímo u kouče Glasnera, který francouzskému křídelníkovi rovnou dává nové pokyny.
65'
Geigerem distribuovaný roh skončil ještě předtím, než míč pořádně doletěl na Skova. Zwayerovi neušel útočný faul.
64'
ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Hrvoje Smolčić.
63'
Geiger přenesl hru ke Skovovi, jenž se postaral o zisk rohového kopu. Na ten už bude povolán do hry Smolčić.
62'
Rutter byl na křídla ztrojen. K provedení centru se uvolnil, jenomže v obraně Eintrachtu kraloval chorvatský stoper Jakić.
61'
Kramarićův centr zleva neměl šanci na úspěch. Před brankou neměl nikoho, kdo by mohl Trappa znervóznět.
60'
Znovu obrana TSG pouze přihlížela tomu, jak Knauff zleva hledá Lindströma. Dánský internacionál tentokrát neměl přesnou mušku.
59'
Pozici Hoffenheimu před poslední půlhodinou nevylepšil Skov. U rohu pokutového území si připravil míč na levačku, ale bránu s ní přestřelil.
58'
Skoro to bylo 5:2! Ebimbe z pravého okraje vápna centroval ke Kamadovi, jenž ve vysoké rychlosti zvedl balon do břevna.
56'
Frankfurt právě vstřelil branku!
V ponechané výhodě za faul na Sowa založil Götze další smrtící protiútok! Kolo Muani využil nedůrazu obrany k přesunu do vápna a přihrávce na JESPERA LINDSTRÖMA. Akpoguma u něj spadl na kolena a Baumann zvládl střelu na přední tyč jen protečovat do brány.
55'
Rozběhnutý Lindström se u koncové čáry nespojil s Götzem. Tuta pak přetáhl nákop do autu a Baumann v klidu rozehrává se stopery.
55'
Teč Angeliñova dalšího centru nahrála Trappovi, který to měl k míči mnohem blíže než čekající útočníci v modrém.
54'
Z Angeliñova centru těžil Kabak. Zakončení hlavou přistálo na střeše Trappovy branky.
53'
Skov byl hlavním strůjcem přečíslení. Rutter od něj dostal míč trochu za paty, musel se pro něj vracet a jeden z domácích stihl jeho střelu vychýlit na roh.
52'
Sow si řekl o Baumgartnerův faul ve středovém kruhu. Frankfurt bude držet míč v bezpečných vodách.
51'
Kramarić na křídle neobešel Tutu. Na druhé straně Baumann vyběhl daleko z brány, aby zkontroloval míč před Lindströmem.
50'
Eintracht je trochu ochromen a nedaří se mu nastartovat motory. Někteří hráči si možná mohli myslet, že mají výhru v kapse. Teď se musí nanovo zkoncentrovat.
46'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
TSG po půlminutě hry ve druhé půli snižuje na 2:3! Skovův centr vykopl Jakić na OZANA KABAKA. Turecký obránce si našel ideální místo na střelu zpoza vápna a Trapp se marně natahoval ke své pravé tyči.
46'
ze hřiště odchází Muhammed Damar, přichází Angelo Stiller.
46'
ze hřiště odchází Eduardo Quaresma, přichází Kevin Akpoguma.
46'
ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Robert Skov.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Frankfurt přetavil dobrou formu v dva rychlé góly. Sow a Kolo Muani je nastřádali během prvních osmi minut. V 29. minutě Baumann nestačil ani na zakončení Ebimbeho a vypadalo to na jednoznačný průběh zápasu. Hoffenheim však nesložil zbraně a ještě zadělal na zajímavější zápletku. Na dvougólový rozdíl z první střely TSG snížil Baumgartner.
45+2'
45+2'
Jesper Lindström obdržel od Götzeho přihrávku do druhé vlny. Střelu z hranice vápna ztečoval Quiaresma na rohový kop. Míč proletěl kousek vedle Baumannovy levé tyče.
45+1'
Georginio Rutter zatím není pro obranu Frankfurtu žádnou hrozbou. V době Vogtovy přihrávky z půlící čáry mu byl odmáván trochu diskutabilní ofsajd.
45'
Pro přetažený centr Maria Götzeho si došel právě Baumann. Rodící se protiakci TSG zastavil taktický faul.
44'
Ansgar Knauff skončil na zemi kvůli faulu Quaresmy. Baumanna a jeho spoluhráče čeká bránění standardní situace.
42'
Čtyři hráči Frankfurtu prchali v jedné vlně. Zastavili se poměrně brzy, neboť Lindström nedoručil potřebnou přihrávku.
40'
Knauff si na rohu vápna dovolil přehodit míč na pravačku. Sražená střela se k brance Hoffenheimu ani nepřiblížila.
38'
Nějaký čas se hrát nebude. Faul Kadeřábka odneslo zdraví Sowa, ke kterému jsou přivoláni maséři.
37'
Nejdůležitější hlavičkový souboj defenziva Eintrachtu zvládla, jenže pak podcenila nákop Angeliña. Kabak ho druhým dotekem duchapřítomně sklepl o kousek doprava a na CHRISTOPHA BAUMGARTNERA čekala rutinní hlavička do prázdné branky.
36'
Jakić se po nevyužitém rohu vracel přes celé hřiště, aby pomohl ubránit Kadeřábka. Rohový kop bude mít také hostující výprava.
35'
Další propadnutí zálohy hasil Ozan Kabak, který před Kolo Muanim odehrál balon na rohový kop.
34'
Spolupráce mezi zálohou a obranou TSG vůbec nefunguje. Domácí se nesmírně snadno posouvají vpřed, nyní to mělo za následek Knauffovu střelu doprostřed brány.
33'
Něco jako střílená přihrávka z produkce Pavla Kadeřábka skončila u Kevina Trappa, který se zatím ve svém pracovišti nenadřel.
32'
Kolo Muani s Lindströmem vezli další problémy pro obranu TSG. Vogt dánského hráče zakřižoval a nechal balon dokutálet k Baumannovi.
31'
Držení míče: 46 % – 54 %.
29'
Neutekla ani půlhodina a už to vypadá, že je o všem podstatném rozhodnuto! Kamada vyvezl míč na útočnou třetinu, kde už ho nechal Kolo Muanimu. Ten přes tři hráče přihrál přes osu pokutového území a nikým nebráněný ERIC EBIMBE si sám před Baumannem věděl rady.
28'
Rozkouskovaná hra se odvíjí převážně uprostřed hřiště. Nemění se to ani po autu Kadeřábka, hosté přizvali do postupné kombinace i brankáře Baumanna.
27'
Knauffa neposlechl míč, který zrovna přebíral od Götzeho. Domácí to moc mrzet nemuselo, hráče TSG ani nenechali přejít půlící čáru.
26'
Vogt byl mimo pozici. Raději si pomohl drobným faulem a poslušně se zatáhl do zadní linie.
25'
Kadeřábkovi se nepovedla krátká přihrávka na Ruttera. V represinku došlo na další faul a rozehrávat bude Ndicka.
24'
Angeliño se angažoval na levé straně. Nedostatečně přesný centr jeden z domácích beků snadno odkopl do autu.
22'
Chorvatský stoper utrpěl v předchozím souboji s hostujícím útočníkem nějaké zranění pod pravým kolenem. Práci mají domácí doktoři.
21'
Georginio Rutter v běžeckém souboji nenašel recept na ošálení Jakiće. K míči se dostal jen díky útočnému faulu.
20'
Kadeřábkova ofenzivní aktivita měla jen krátkého trvání. Třicetiletý Čech doplnil ztrátu míče o faul.
19'
Všeobecná pohoda Frakfurtu měla pozitivní vliv také na Tutu. Brazilský bek si vyzkoušel střelu z dálky, kterou ale neumístil do prostoru brány.
18'
Zwayer si k sobě přivolal Kabaka a za faul vedle středového kruhu mu jasně řekl, že příště bude podobnou věc trestat kartou.
16'
Z Kamadovy průnikovky Knauff nemohl protifovat, Kadeřábkem byl vytlačen do nepalebného úhlu.
15'
Damar za půlkou přehnaně tvrdě atakoval Kola Muaniho. Domácí rychle rozehráli a Lindström potěšil diváky krásnou zidanovkou.
14'
Kolo Muani o nějaký metr nedosáhl na přihrávku do kapsy mezi obranu a gólmana.
13'
Lindström posadil obránce na zadek a předložil míč do druhé vlny. Knauffovi střela z voleje strašidelně nesedla a Baumann vykopává.
12'
Vzájemný klinč mezi Ndickou a Rutterem byl posouzen jako faul na útočníka Hoffenheimu.
11'
Eric Ebimbe doběhl z půlky až k zadní čáře. Přihrávku pod sebe odklidil Angeliño na rohový kop.
10'
Z hostujícího pohledu mohla být situace ještě horší. Kolo Muani však přihrávku do vápna nezpracoval.
8'
Děsivé chvíle pro Hoffenheim. V osmé minutě najednou ztrácí 0:2, protože Baumann v návaznosti na autové vhazování vyrazil Lindströmovu střelu z hranice vápna jenom před sebe a RANDAL KOLO MUANI mohl z dorážky vsítit svůj čtvrtý gól v sezoně.
6'
Kadar podklouzl a ztratil míč v nevhodný moment. Götze s Kamadou s ním naložili mnohem lépe. Japonec ho vpádu přistrčil před DJIBRILA SOWA, jenž pronikl do pokutového území a levačkou poslal Frankfurt do vedení.
5'
První minuty jsou dosti úsporné. Hoffenheim kombinuje, Eintracht pevně drží pozice na vlastní polovině.
3'
Kadeřábek vyhledal spolupráci s Damarem. U pravé lajny hosté nakonec bojovali ve třech, ale nikam dál se s míčem neposunuli.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří oblékli bíločervené dresy. Hoffenheim je v modrém.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Jakić, Ndicka – Dina Ebimbe, Kamada, Sow, Knauff – Lindström, M. Götze – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Alario, Alidou, Borré, Chandler, Pellegrini, Smolčić, Touré, Wenig.
Trenér: Oliver Glasner

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kabak, Vogt, Quaresma – Kadeřábek, Damar, Geiger, Baumgartner, Angeliño – Rutter, Kramarić.
Náhradníci: Noll – Akpoguma, Asllani, F. Becker, Bruun Larsen, Nsoki, Rudy, Skov, Stiller.
Trenér: André Breitenreiter

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Gorniak.
Vzájemné zápasy 2021/22

04.12.2021 Hoffenheim – Frankfurt 3:2
23.04.2022 Frankfurt – Hoffenheim 2:2.
TSG 1899 Hoffenheim

Hostům po nečekaně dobrém startu dochází dech. Z šesti předešlých ligových zápasů si odnesli jedinou výhru nad posledním Schalke. Poté Hoffenheim narazil na tři pohárové účastníky. Na Bayern a Lipsko doma nestačil, kdežto z Kolína si odvezl alespoň bod za plichtu 1:1. S gólovou bilancí 19:16 bylo TSG po třinácti kolech na devátém místě. Dalšímu poklesu budou vzdorovat bez šestice zraněných, mezi kterou patří i čtyřgólový útočník Dabbur. Dále jsou mimo provoz Bičakčić, Promel, Philipp, Hübner a Bebou.
Eintracht Frankfurt

Domácím se nadmíru dobře povedlo skloubit boje na více frontách. V Lize mistrů na poslední chvíli vykopali postup do jarního play-off a dobře jsou na tom i v domácí soutěži, kde jim po třináctí kolech patřilo páté místo. Na týden starou prohru 1:2 s Dortmundem Frankfurt zareagoval vítězstvím v Augsburgu. K výhře 2:1 ani nepotřeboval svého nejproduktivnějšího člena Dajčiho Kamadu (7+3), kterého vyřadily zdravotní problémy. Ty stále přetrvávají také u jeho spoluhráčů Buty, Hasebeho a Lenze.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtrnáctého kola německé Bundesligy. Od dvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Eintrachtem Frankfurt a Hoffenheimem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.