Bundesliga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Bochum - 26. srpna 2022   20:30

Freiburg
48' Grifo
1:0
(0:0)
Freiburg
Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Günter – Keitel (84. Wagner), Höfler – Sallai (87. Gulde), Doan (75. Džong), Grifo (75. Weisshaupt) – Gregoritsch (75. Petersen).
Uphoff – Kyereh, K. Schlotterbeck, Siquet.
Fritz – Siewer, Pelgrim
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Bochum
Riemann – Gamboa (85. Orděc), Mašović, Heintz, Stafylidis (53. Janko) – Losilla, Góralski (76. Osei-Tutu) – Asano (76. P. Hofmann), Stöger, Holtmann – Zoller.
Esser – Förster, Lampropoulos, Osterhage, Tolba.

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 16:10. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:13.
Zápas skončil, Freiburg nakonec doma porazil Bochum 1:0. První poločas můžeme rozdělit na dvě poloviny. V té první byli aktivnější hosté a největší šanci měl ve 12. minutě Takuma Asano. Domácí o sobě dali poté nejvíce vědět ve 22. minutě, kdy však Riemanna nepřekonali Michael Gregoritsch ani Roland Sallai a následně Nicolas Höfler střílel vedle. V samotném závěru poločasu pak z dálky nebezpečně střílel Gerrit Holtmann. Hned na začátku druhého poločasu zahrávali domácí penaltu po faulu brankáře Bochumi Riemanna. Vincenzo Grifo sice penaltu neproměnil, ale z druhé dorážky nakonec dostal míč do sítě. Následoval festival neproměněných šancí na obou stranách, celkem čtyřikrát pomohly brankářům brankové konstrukce. Žádný další gól už ale nepadl.
90+5'
90+4'
Manuel Riemann poslal dlouhý míč až do vápna Freiburgu, ale domácí ho dokázali odvrátit do bezpečí.
90+3'
Freiburg zatím zvládá závěr zápasu dobře, drží míč na polovině svého soupeře.
90+2'
Hosté se v šestnáctce Freiburgu dopustili útočného faulu a to je nyní voda na mlýn domácích, kteří nebudou nikam spěchat.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Noah Weisshaupt chtěl proniknout do šestnáctky, ale míč už mu utekl do zámezí.
89'
Bochum už vrhá všechny své síly dopředu, takže jsou v její obraně okénka. Nyní jedno z nich mále využil Nils Petersen, který byl u míče na polovině hřiště dříve než Riemann, který vyběhl z branky. Jeho dalekonosná střela však skončila nakonec na horní síti branky Bochumi.
87'
Centr Stögera měl mířit na Zollera, nakonec však míč propadl až na Flekkena, který předvedl fantastický zákrok nohou.
87'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Manuel Gulde.
86'
Přihrávka za obranu na Sidilliu byla příliš dlouhá, k míči to měl blíž brankář Riemann.
85'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Ivan Orděc.
84'
Opět byla ve hře branková konstrukce, tentokrát pomohla domácímu týmu. Už podruhé dnes trefil tyč či břevno Gerrit Holtmann, tentokrát dělovkou zevnitř vápna.
84'
ze hřiště odchází Yannik Keitel, přichází Robert Wagner.
83'
Nicolas Höfler dostává žlutou kartu za taktický faul na Stögera.
82'
Přihrávka na rozběhnutého Zollera byla příliš dlouhá a míč tak skončil až u Flekkena.
81'
Střádající útočník Freiburgu Nils Petersen se opřel do míče z hranice vápna pravačkou a hosté teď měli velké štěstí, protože míč trefil břevno.
79'
Bochum stále prohrává 0:1 a je samozřejmě pod velkým tlakem, aby vyrovnala, protože pokud se jí to nepovede, bude stále i po čtyřech kolech bez jediného bodu. Naopak Freiburg bude mít v případě vítězství 9 bodů a dotáhne se na čelo tabulky.
78'
Trenér Bochumi Thomas Reis dostává žlutou kartu za nesportovní chování vůči rozhodčímu.
78'
Roland Sallai přidržel za dres Oseie-Tutua a po právu dostává žlutou kartu.
76'
Oba týmy docela výrazně prostřídali, takže uvidíme, jaký to bude mít vliv na posledních 15 minut zápasu. Utkání je rozhodně stále otevřené na obě strany.
76'
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Philipp Hofmann.
ze hřiště odchází Jacek Góralski, přichází Jordi Osei-Tutu.
75'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Noah Weisshaupt.
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Woo-Jong Džong.
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen.
73'
Ricu Doan měl možnosti ještě přihrávat, ale vzal to na sebe a vypálil. Bohužel pro něj a pro Freiburg netrefil branku.
72'
Festival neproměněných šancí pokračuje! Obrovskou šanci z dorážky měl Michael Gregoritsch, ale trefil jen brankovou konstrukci. Následně už míč chytil Riemann.
71'
Gamboa našel dobrou přihrávkou Kevina Stögera. Ten zakončoval ve skoku z voleje, ale netrefil míč dobře a minul branku.
69'
Dominique Heintz skončil na zemi, píská se útočný faul Gregoritschemu, kterému se to každopádně vůbec nelíbí.
68'
Bochum je v posledních minutách rozhodně aktivnějším týmem. Tohle utkání by mohlo být napínavé až do konce.
65'
Podruhé se dnes střelou z dálky prezentoval Gerrit Holtmann a tentokrát už byl hodně blízko, trefil totiž tyč!
65'
Kevin Stöger posílal míč před branku Freiburgu, ale skvěle zareagoval Ginter, který míč odrazil pryč.
63'
Nejaktivnějším střelcem dnešního zápasu je zatím Roland Sallai, který střílel už šestkrát. Pět střel má poté na kontě Vincenzo Grifo, střelec jediné branky večera.
62'
Michael Gregoritsch dostal výbornou přihrávku před branku od Doana. Zakončoval sice na dlouhou nohu, ale přesto si může vyčítat, že nedal gól. To by ještě mohlo Freiburg mrzet.
61'
Sallai dostal dobrou přihrávku do vápna, ale nevyšel mu první kontakt s míčem, takže z nadějné šance nakonec nic nebylo.
60'
Bochum je zatím ve druhém poločase většinu času pod tlakem, vedení Freiburgu je určitě zasloužené.
59'
Freiburg už se zase tlačil do vápna Bochumi, ale nakonec vše skončilo jen faulem Höfleta na Stögera.
58'
Simon Zoller se dostal po centru z pravé strany k hlavičce, ale netrefil branku Freiburgu.
56'
Ricu Doan střílel z pravé strany pokutového území. Riemann nepředvedl zrovna jistý zákrok, ale míč nakonec chytil.
56'
Rohový kop hosté dokázali ubránit, ale i nadále jsou pod tlakem.
56'
Michael Gregoritsch se uchýlil ke střele z dálky. Ta byla následně tečovaná, takže z toho bude rohový kop.
53'
ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Saidy Janko.
51'
Vincenzo Grifo střílel z přímého kopu a jen o malý kousek minul Riemannovu branku.
51'
Konstantinos Stafylidis docela bezohledně fauloval a měl by si už dávat pozor, protože jednu žlutou kartu už má.
50'
Uvidíme, jak první gól utkání pomůže. Bochum nyní bude muset každopádně začít útočit.
48'
Freiburg právě vstřelil branku!
VINCENZO GRIFO neproměnil penaltu a nepřekonal skvělého Riemanna ani z dorážky, ovšem na třetí pokus už se dočkal, jeho druhá dorážka nakonec skončila v brance. Domácí tedy otevírají skóre. Bez asistence.
48'
Vincenzo Grifo (SC Freiburg) neproměňuje pokutový kop.
48'
Píská se penalta pro Freiburg, poté co rozhodčí shledal, že Riemann opravdu fauloval.
47'
Rozhodčí Marco Fritz se jde podívat na monitor a podle toho se rozhodne, jestli nařídí penaltu.
46'
Manuel Riemann ve vápně Bochumi upustil míč a domácí poté reklamovali jeho faul a penaltu. Zatím se hraje dál.
46'
V propršeném Freiburgu začal druhý poločas, o poločase neudělal ani jeden z trenérů žádné změny v základní sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:32.
První poločas je za námi, Freiburg hraje s Bochumí doma zatím bez branek. První poločas můžeme rozdělit na dvě poloviny. V té první byli aktivnější hosté a největší šanci měl ve 12. minutě Takuma Asano. Domácí o sobě dali poté nejvíce vědět ve 22. minutě, kdy však Riemanna nepřekonali Michael Gregoritsch ani Roland Sallai a následně Nicolas Höfler střílel vedle. V samotném závěru poločasu pak z dálky nebezpečně střílel Gerrit Holtmann.
45+1'
45+1'
Rohový kop domácí ubránili a tímto první poločas končí.
45'
Gerrit Holtmann vypálil z velké dálky. Byla to hodně prudká rána, ale Mark Flekken si s ní poradil a míč vyrazil.
44'
Hřiště už je pořádně promáčené vydatným deštěm, stejně jako dresy všech hráčů i rozhodčích. Uvidíme, zda bude hřiště ještě způsobilé hraní i ve druhém poločase.
43'
Roland Sallai hlavičkoval po centru ze standardní situace, branku Bochumi ale netrefil ani tentokrát.
42'
První žlutou kartu zápasu dostává Konstantinos Stafylidis za faul na Rica Doana.
42'
Mark Flekken vyběhl hodně daleko z branky a i když měl drobné problémy, nakonec všechno zvládl.
41'
Roland Sallai pálil zevnitř šestnáctky, ale i když byl ve výborné pozici, míč vůbec netrefil bobře, a tím pádem ani branku.
40'
Ve středovém kruhu byl k zemi stažen Sallai. Vše tak bude opět směřovat na branku Bochumi.
39'
Na takzvané očekávané góly vede domácí Freiburg 1,2 ku 0,3. Jenže hraje se na reálné góly a ty jsme zatím v tomto zápase neviděli.
37'
Asano si nabíhal na další zajímavou přihrávku, ale míč se nakonec sklouzl po mokrém trávníku a byl příliš dlouhý.
36'
Michael Gregoritsch se individuálním způsobem dopředu neprodral, takže se nyní musí celý tým Freiburgu vracet.
34'
Bochum se po delší době podívala dopředu a znovu to byl aktivní útočník Takuma Asano, který střílel. Tentokrát však těsně vedle.
33'
Freiburg v posledních minutách naprosto dominuje a Bochum se čistě jen brání. Uvidíme, jestli se do přestávky dokážou domácí prosadit.
31'
Roland Sallai střílel z akrobatické pozice po přihrávce Doana. Branku ale o pořádný kus netrefil.
30'
Michael Gregoritsch zkusil vypálit z velké dálky, ale Riemanna nepřekvapil.
28'
Tentokrát centroval maďarský reprezentant Sallai a je z toho rohový kop Freiburgu.
28'
Grifům centr z levé strany byl sice prudký, ale našel jen hlavu jednoho z obránců Bochumi.
26'
Centroval Christian Günter, ale žádného ze svých spoluhráčů ve vápně nenašel.
25'
Cristian Gamboa zajel do Rolanda Sallaie a může být rád, že nedostává žlutou kartu. Domácí mají standardku z levé strany. Je to situace na centr.
24'
Míč po rohovém kopu nebezpečně prolétl vápnem Bochumi, ale nikdo z domácích ho nedokázal tečovat.
23'
Freiburg se nicméně probouzí. Grifo pronikal po levé straně a jeho centr byl sražen na rohový kop.
22'
Těžko uvěřit tomu, že domácí nešli do vedení! Je to zásluha Manuela Riemanna, který zazářil dvěma zákroky, nejprve chytil střelu Gregoritsche a pak i následnou dorážku Sallaie. Následně se míč odrazil k Nicolasu Höflerovi, který však trestuhodně minul odkrytou branku.
20'
Bochum dobře napadá rozehrávku Freiburgu, nyní to ale jeden z hráčů přehnal s tvrdostí a byl z toho faul.
18'
Domácí se po chybě Bochumi dostali z ničeho nic k zajímavé gólové šanci. Byl to Ricu Doan, který získal míč a střílel, ale Riemann ho vychytal.
17'
Freiburg toho zatím dnes směrem dopředu moc nepředvedl. Bochum se brání dobře a navíc se nebojí chodit i dopředu, když má příležitost.
14'
Nepřesná přihrávka domácího týmu při pokusu o útok po pravém křídle skončila v autu.
13'
První rohový kop hostů nebyl vůbec nebezpečný.
12'
Míč se však velmi rychle dostal na kopačky hostů a Takuma Asano okamžitě vypálil. Mark Flekken předvedl dobrý zákrok, míč vyrazil.
12'
Rozhodčí píská faul Stögera v souboji o balón, hrát tak budou domácí.
10'
Prakticky z ničeho se domácí dostali do zajímavé šance. Po dlouhém nákopu se za obranu dostal Christian Günter a brankář Riemann musel vyběhnout daleko, aby zamezil ještě větší pohromě.
8'
Z pravé strany centroval Anthony Losilla, jeho pokus srazil na rohový kop Christian Günter.
8'
Bochum je možná trochu překvapivě na začátku utkání častěji na míči a snaží se aplikovat kombinační hru, která je blízká spíše Freiburgu.
6'
Záložník Freiburgu Ricu Doan byl faulován, domácí tak budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
5'
Tentokrát hosté zahrávali standardní situaci. Nakonec vše skončilo střelou Stögera, který byla sražená a brankář Flekken tak neměl žádnou velkou práci.
4'
Míč skončil v blízkosti střídaček v zámezí, rozhodčí přisoudil vhazování Bochumi.
3'
Centr Freiburgu z pravé strany skončil jen v moci brankáře Riemanna.
1'
Domácí začínají aktivně a hned se s míčem usazují na polovině soupeře.
1'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku, utkání co nevidět začne.

SC Freiburg: Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Günter – Keitel, Höfler – Sallai, Doan, Grifo – Gregoritsch.
Náhradníci: Uphoff – Gulde, Džong, Kyereh, K. Schlotterbeck, Siquet, Wagner, Weisshaupt, Petersen.
Trenér: Streich

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Mašović, Heintz, Stafylidis – Losilla, Góralski – Asano, Stöger, Holtmann – Zoller.
Náhradníci: Esser – Förster, P. Hofmann, Janko, Lampropoulos, Orděc, Osei-Tutu, Osterhage, Tolba.
Trenér: Reis

Rozhodčí: Fritz – Siewer, Pelgrim.
VfL Bochum

Bochum je o něco skornějším klubem, evropské poháry nejsou něco, na co by mohl reálně pomýšlet. Za úspěch by bylo považováno i to, kdyby se Bochum zcela vyhnula záchranářským bitvám. V minulé sezoně skončila 13. místě a aby se jí povedlo podobné umístění i tentokrát, potřebuje co nejrychleji zabrat, protože po prvních třech kolech má na kontě nula bodů. Naposledy Bochum prohrála vysoko 0:7 s Bayern Mnichov.
SC Freiburg

Freiburg je ambiciózním týmem, který by se rád v této sezoně opět kvalifikoval do evropských pohárů. V této sezoně ho čeká základní skupina Evropské ligy a umístění v top 6 by pro tento klub bylo znovu velkým úspěchem. Úvod do sezony Freiburgu docela vyšel, po třech kolech má na kontě šest bodů a patří mu páté místo v tabulce. Naposledy vyhrál 1:0 na hřišti Stuttgartu.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 4. kola Bundesligy mezi týmy SC Freiburg a VfL Bochum. Zápas se odehraje na Schwarzwald-Stadionu ve Freiburgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.