Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Hoffenheim - 12. března 2023   15:30

Freiburg
6' Eggestein  • 90' Doan (Weisshaupt)
2:1
(1:0)
Hoffenheim
50' Stiller  (Dabbur)
Freiburg
Flekken – Kübler (66. Weisshaupt), Ginter, Gulde, Günter (C) – Doan (90+4. Keitel), Eggestein, Höfler, Grifo (66. Sildillia) – Höler (80. Džong Woo-jong), Gregoritsch (81. Petersen).
Uphoff – Sallai, Röhl, J. Schmid.
Osmers – Kempter, Siewer
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Hoffenheim
Baumann (C) – Kabak, Brooks, Akpoguma – Kadeřábek, F. Becker (76. Damar), Geiger, Stiller (89. Bičakčić), Skov (76. Angeliño) – Dabbur (88. Tohumcu), Bebou (78. Asllani).
L. Philipp – Bischof, Delaney, Kramarić.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:11. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:25.
Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí! Freiburg poráží na domácí půdě Hoffenheim 2:1.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka nenabídla pohledný fotbal. Samotný úvod sice překvapivě patřil Hoffenheimu, ale ihned v šesté minutě přišla studená sprcha. Po chybě v hostující obrana poslal Freiburg do vedení snadnou střelou z prostoru pro penaltu Maximilian Eggestein. Ani jeden z týmů poté nedokázal více zatlačit soupeře. Domácí fanoušky jen vystrašil sražený balon Gintera, který ale dokázal ještě před čárou zastavit Flekken.

Po změně stran se tempo hry zvyšovalo. Již v padesáté minutě srovnal krok Angelo Stiller, který zužitkoval Dabourovu přihrávku k zakončení přesně k tyči. Ozan Kabak hrál ve druhém poločase na hraně, několikrát mohl dostat druhou žlutou kartu a nakonec to přišla za klukovské zahození míče v 85. minutě. Hoffenheim se v oslabení okamžitě dostal pod tlak a v samotném závěru strhnul vedení zpět na stranu domácího celku Ricu Doan. V nastavení ještě mohl srovnat Asllani, ale v jednoznačné pozici selhal.

Freiburg se ziskem třech bodů posouvá již na čtvrtou pozici se stejným bodovým ziskem jako třetí Lipsko. Naopak Hoffenheim zapisuje další porážku a propadá se na poslední místo v tabulce.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Yannik Keitel.
90+3'
Obrovská šance na vyrovnání! Kadeřábkův centr přelétl obranu, přesně do pohybu Asllaniho, kterému stačilo trefit zcela odkrytou branku. Balon však sklouzl po kopačce a skončil mimo tři tyče.
90+2'
Za protesty viděl žlutou kartu Akpoguma.
90+1'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Nils Petersen).
90'
Freiburg právě vstřelil branku!
Nadšení na stadionu Freiburgu! Na levém kraji prolétl do pozice pro centr Weisshaupt, povedený pas si v pokutovém území našel RICU DOAN, který pravděpodobně přisoudil tři body domácímu týmu. Baumann nebyl příliš šancí na zákrok.
89'
Nápor domácího týmu se zvyšuje. Sildillia spolupracoval s Džongem, následně byl ve hře i Petersen, ale přes zhuštěný prostor se ani jeden neprosadil.
89'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Angelo Stiller, přichází Ermin Bičakčić.
88'
ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Umut Tohumcu.
87'
Freiburg má posledních pár minut, aby využil početní výhodu. Nyní ale bude vhazovat daleko na své polovině trávníku.
85'
Obrovská hloupost Ozana Kabaka. Po faulu Brookse vzal míč a zahodil ho mimo hru, tak aby nemohli domácí rychle rozehrát. Po druhé žluté kartě následovala červená a tak i konec v zápase pro tureckého obránce.
85'
Brooks zastavil akci soupeře a vyfasoval žlutou kartu.
84'
Nepříjemné napadání hostujícího týmu přineslo ovoce. Asllani dokázal přitlačit na rozehrávajícího Guldeho a získal míč. Následně však skončil na trávníku Dabour, který bude muset být ošetřován.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce druhého poločasu. Freiburg hraje s Hoffenheimem stále nerozhodně 1:1.
82'
Od Baumanna putoval nakopnutý balon daleko na útočnou polovinu. S Kadeřábkem svedl souboj Günter, český fotbalista sice skončil na trávníku, ale vhazovat budou domácí.
81'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen.
80'
ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Džong Woo-jong.
79'
Zpoza postranní lajny vhazoval míč do hry Weisshaupt. Domácí se pokoušeli přehrát soupeře podél pravé postranní lajny, ale v obraně obstál Akpoguma.
78'
ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Fisnik Asllani.
77'
Freiburgu se daří držet balon daleko do své branky. Nyní však bez cizího přičinění zůstal ležet na trávníku Bebou a hra je přerušena.
76'
ze hřiště odchází Finn Ole Becker, přichází Muhammed Damar.
76'
ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Angeliño.
75'
I čtvrthodiny před koncem hraje hostující tým v nezměněném složení. Trenér Hoffenheimu ještě nestáhl k jedinému střídání.
74'
Dennis Geiger přehnal reakci po faulu Brookse a po zásluze vidí od hlavního arbitra žlutou kartu.
72'
Günter sice načechral míč na zadní tyč, kde byl Höler. Z voleje se pokoušel uklidit střelu k tyči, ale těsně minut.
71'
Těsně před vápnem fauloval Brooks unikajícího Gregoritsche. Nadějná příležitosti pro domácí celek.
71'
Ozan Kabak se vydal z pozice stopera do útoku. Balon si dal však daleko od nohy a poté fauloval Guldeho.
70'
Tentokrát vhazoval Skov. Od dánského beka putoval balon k Baumannovi, který na nic nečekal a dlouhým odkopem hledal Kadeřábka.
69'
Po Günterovi byl u balonu Höfler. Domácí se však nemohou usadit v blízkosti pokutového území hostujícího celku.
68'
Z místa přestupku posílal míč do vápna Geiger, ale před Bebouem si balon stáhl do rukavic připravený Mark Flekken.
67'
Do otevřenější obrany mohl jít Finn Becker. Rozběhnutého útočníka zastavil jen za cenu žluté karty Höfler
66'
ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Noah Weisshaupt.
66'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Kiliann Sildillia.
65'
K autu se postavil znovu Pavel Kadeřábek. Třicetiletý Čech spolupracoval s Dabourem, poté měl míč směřovat na Akpogumu, kterého však obral Kübler.
64'
Brooks po tvrdém souboji skončil na trávníku. Hosté se dožadovali dokonce žluté karty pro Eggesteina, ale hlavní rozhodčí trest nerozdal.
63'
Skov autem míč jen odevzdal domácím. Gulde poté mohl balon hlavou přistrčit Flekkenovi, který lehce skryl míč do náruče před dobíhajícím Bebouem.
61'
Küblerův dlouhý hod do vápna našel Doana. Po pohotové otočce se dostal ke střele, ale míč zamířil jen vedle pravé tyče. Baumann tentokrát zasahovat nemusel.
60'
Po hodině hry je stav zápasu nerozhodný. Ve druhém poločase jsou o poznání aktivnějším týmem hosté.
59'
Fauluje opět Kabak, nyní musel nedovoleně zadržet Gregoritsche. Turecký obránce by si měl dávat pozor na podobné zákroky.
58'
Standardní situaci rozehrál centrem do vápna Skov. Prudký pas tečoval hlavou Dabour, ale zamířil jen vysoko nad domácí branku.
57'
Nyní už se Michael Gregoritsch proti hostující obraně prosadil. Dokázal si tělem pokrýt balon a z úhlu ohrozit Baumanna.
56'
Kolem Gregoritsche se seběhla hned trojice soupeřů. Hoffenheim získal míč, následně postupoval do útoku Kadeřábek, který však svým centrem našel jen Flekkena.
55'
Po změně stran se přitvrdilo na obou stranách. Hoffenheim cítí šanci na zisk bodů po dlouhé době, naopak Freiburg by případná ztráta mohla mrzet v souboji o Ligu mistrů.
53'
Žlutou kartu jako první v dnešním zápase inkasuje Ozan Kabak. Turecký obránce zajel skluzem do Grifa.
52'
Akpoguma byl v pokutovém území trefen Höflerem, ale až po odehrání míče domácím hráčem. Pokutový kop se tak nepíská.
51'
Freiburg drží balon pod kontrolou ve středu pole a snaží se uklidnit hru po inkasované brance. Kombinaci vedl Maximilian Eggestein.
50'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hoffenheim záhy po startu druhého poločasu srovnává stav! Dabourova nahrávka našla na hranici vápna ANGELA STILLERA, který si posunul míč na levačku a parádně zakroutil svou střelu k tyči. Flekken byl bez šance.
49'
Oliver Baumann rozehrával od své branky dlouhým výkopem na Kadeřábka. Český fotbalista si poradil s Günterem, ale poté šel míč do zámezí od Daboura.
48'
Po faulu na Doana měli domácí k dispozici rozehrávku volného přímého kopu. K exekuci se postavil Grifo, na zadní tyči zachytil míč Ginter, ale k zakončení nedošlo.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou domácího týmu ze středového kruhu. Po Hölerovi se ujal balonu Eggestein, který ihned na pravé straně hledal Küblera.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Fotbalisté Freiburgu odcházejí do šaten za vedení 1:0.

45+1'
45'
Opět byl v akci Doan. Nyní už to vypadalo, že bude sám zakončovat směrem na branku, ale v souboji s Brooksem si pomohl rukama a to neuniklo hlavnímu rozhodčímu.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u míče Ricu Doan. Čtyřiadvacetiletý Japonec rychle hledal Hölera, ale další zakončení zamířilo jen nad Baumannovu branku.
43'
Po zisku míče mířil do útoku Moanes Dabour. Hlavní rozhodčí ponechal hostům výhodu po faulu na Kabaka, ale Bebou nestačil dále rozvinout útočnou akci.
41'
Freiburg měl k dispozici rohový kop. Před Baumannem sice jako první hlavičkoval Gregoritsch, ale následně byl ještě ve vápně faulován Dabour.
40'
První poločas míří ke svému závěru. Domácí i nadále drží jednobrankové vedení, v posledních minutách jsou ale aktivnější směrem do ofenzivy hosté.
39'
Robert Skov vhazoval zpoza postranní lajny. Ve vápně se prosadil k míči Becker, následně i Bebou, ale ke střele ve střední vzdálenosti nedošlo.
38'
Flekken riskoval při rozehrávce, dlouho otálel s posunutím míče, nechal si Daboura přiběhnout blíže a poté až na poslední chvíli nahrál Guldemu.
37'
Výborně se vrátil do obrany Kadeřábek. Lehce vystihl nahrávku Grifa a poslal míč do bezpečí k nohám Ozana Kabaka.
36'
Po rozehrávce s Ginterem zkoušel průnikovou nahrávkou oslovit Hölera Gulde. Míč však skončil jen u kopaček bránícího Kabaka.
35'
Až příliš aktivní byl směrem do útoku Ricu Doan. Balon si pokopl dále než by potřeboval a poté si pomohl faulem na Brookse.
34'
S Grifem si ve středu pole narazil Nicolas Höfler. Také Doan byl v kombinaci aktivní, ale než se rozhodl, co chce s míčem udělat, tak se obrana hostů stačila vrátit.
32'
Na pravé straně byl opět ve hře Pavel Kadeřábek. Hoffenheim se ale ani tentokrát do šance dostal. Útočným faulem se provinil Ihlas Bebou.
31'
I po více než půlhodině hry vede favorizovaný Freiburg nad Hoffenheimem 1:0. V posledních minutách se nemůže ani jeden z týmů dostat do souvislejšího tlaku.
30'
Baumannův dlouhý nákop skončil jen u Stillera. Následně se pokoušel dostat míč do vápna Bebou. Nebezpečný přízemní centr si téměř srazil do vlastní sítě Ginter, ale Flekken dokázal zareagovat.
29'
Michael Gregoritsch je znovu na hrací ploše. Nyní trefil rakouského útočníka Kabak, který následně ještě diskutoval s hlavním arbitrem.
28'
Nyní se domácí fanoušci dožadují rohového kopu. Podle všeho zahrál jako poslední Kabak, ale sudí nařídil jen odkop od branky.
27'
Gregoritsch udržel míč i s Kabakem na zádech. Následně se ale rozhodl předat balon opět svým obráncům.
26'
Hlavní sudí musel napomínat Johna Brookse. Stoper Hoffenheimu nečistě zastavil unikajícího Gregortsche. Příště to bude mít zámořský obránce za kartu.
25'
Po centru Akpogumy zkoušel zakončit v krkolomné pozici patou Ihlas Bebou. Jeho pokus však neměl šanci na úspěch, míč skončil daleko od branky.
23'
Po faulu na Grifa ponechával hlavní sudí výhodu domácím, ale po nepřesnosti odpískal volný přímý kop. Freiburg může pokračovat v kombinaci.
22'
Hosté zkouší překonat soupeře dlouhými nákopy. Jeden takový nyní mířil za obranu na Daboura, ale balon se sklouzl po trávníku až do rukavic Marka Flekkena.
21'
Míč letěl na pravou stranu ke Kadeřábkovi. Českého fotbalistu však lehce předskočil Christian Günter. Následně obrana Freiburgu odkopla balon do bezpečí.
20'
I po dvaceti minutách vede Freiburg nad posledním týmem Bundesligy o jeden zásah. O ten se postaral po chybě hostující obrany Maximilian Eggestein.
19'
Ve středovém kruhu byl sražen k zemi Gregoritsch. Po odpískaném faulu se může obrana Hoffenheimu vrátit do svých pozic.
18'
Opět byl ve hře Kadeřábek. Po souhře s Geigerem mohl postupovat do útoku, ale nepohlídal si ofsajdové postavení a o míč přišel.
17'
Už už to vypadalo, že bude mít Günter problémy ubránit Daboura. Izraelský útočník si však pomohl faulem a rozehrávat tak budou moci domácí.
16'
Tentokrát mířil do útoku Ricu Doan. Japonský záložník chtěl přihrát na hranici vápna Hölerovi, ale míč sebral jen hostující Kabak.
15'
Od Flekkena putoval míč do kombinace s Guldem. Domácí nespěchají do útoku a raději drží souhru pod kontrolou ve středu trávníku.
14'
S Kadeřábkem si na pravé straně vyměnil míč Finn Becker. Obrana Freiburgu však byla zformována dokonale před vápnem a rychle připravila soupeře o balon.
13'
Oliver Baumann musel na zem. Gregoritschova nahrávka měla najít ještě Grifa, ale jako první byl u balonu právě hostující brankář.
11'
Také Hoffenheim měl k dispozici standardní situaci. O rozehrávku rohu se postaral Robert Skov. Nakonec pálil z větší vzdálenosti Becker, ale Flekkena neohrozil.
10'
Po ruce Kadeřábka rozehrávali domácí volný přímý kop. Günterův centr sice našel na první tyči Grifa, ale jeho hlavička zamířila jen vysoko nad branku.
9'
Podél pravé lajny se snažil útočit Ricu Duan. Následně se provinil proti pravidlům Kadeřábek, který zahrál rukou.
8'
Hoffenheim se snažil o rychlou odpověď. Po Kadeřábkově centru však sebral balon pro domácí Gulde, následně předvedl Stiller opět jen faul při snaze získat míč.
6'
Freiburg se na moment udržel na útočné polovině a ihned slaví vedoucí branku! Po Grifově centru se vydal Baumann, ale v souboji nedokázal zasáhnout míč, ten se naopak odrazil přesně proti noze MAXIMILIANA EGGESTEINA, který už měl před sebou jen rozhozenou obranu a poloprázdnou branku.
6'
Až nyní se ke slovu dostávají také domácí favorité zápasu. Grifova souhra s Günterem nebyla nejpřesnější, ale míč odrazil za postranní lajnu Kabak.
5'
Zpoza postranní lajny vhazoval Pavel Kadeřábek. Hoffenheim však rychle ztratil míč a při snaze získat ho zpět fauloval ještě na útočné polovině Angelo Stiller.
4'
Aktuálně poslední tým Bundesligy vkročil do zápasu aktivněji. O průnikovou nahrávku se pokoušel Becker, ale míč proskočil daleko od kopačky stojícího Daboura.
3'
Až od Olivera Baumanna musela začít rozehrávka hostujícího celku. Podél levé postranní lajny přihrával Skov na nabíhajícího Beboua, ale tentokrát obrana Freiburgu zareagovala o poznání přesněji.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. A Hoffenheim nebyl daleko od gólu z prvního útoku. Střela Beboua se však mezi tři tyče nevešla.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtyřiadvacátého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy tak může za několik málo okamžiků odstartovat.

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Gulde, Günter (C) – Doan, Eggestein, Höfler, Grifo – Höler, Gregoritsch.
Náhradníci: Uphoff – Keitel, Petersen, Sallai, Sildillia, Džong Woo-jong, Weisshaupt, Röhl, J. Schmid.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Brooks, Akpoguma – Kadeřábek, F. Becker, Geiger, Stiller, Skov – Dabbur, Bebou.
Náhradníci: L. Philipp – Damar, Bičakčić, Bischof, Angeliño, Tohumcu, Delaney, Asllani, Kramarić.

SC Freiburg

Freiburg i přes dvě prohry v posledních dvou zápasech udržel v loňské sezoně solidní šestou příčku, která mu zaručila postup rovnou do skupinové fáze Evropské ligy. V ní poté v konkurenci Nantes, Karabachu a Olympiakosu obsadil první příčku. Playoff rozehrál německý tým v tomto týdnu a z trávníku favorizovaného Juventusu si přivezl ještě mírnou porážku 0:1.

V Bundeslize se Freiburg nachází po třiadvaceti odebraných kolech na páté pozici, ale nedaleko má i třetí Union Berlín. Freiburg aktuálně drží sérii čtyř zápasů bez porážky, když zvítězil nad Stuttgartem i v Bochumi, následně připsal nerozhodné výsledky s Leverkusenem a proti Mönchengladbachu. Freiburg v lize gólově táhne italský útočník Vencenzo Grifo, který už se prosadil hned dvanáctkrát a patří mu druhá pozice v tabulce střelců.
TSG 1899 Hoffenheim

Fotbalisté Hoffenheimu sice loňský ročník nejvyšší německé soutěže zakončili v klidném středu tabulky na deváté pozici, ale letos se jich o těchto pozicích může jen zdát.

Aktuální sezona přitom nezačala vůbec zle. Z prvních šesti kol vyválčil Hoffenheim hned dvanáct bodů, následně ale přišla mizérie. Hoffenheim totiž čeká na ligovou výhru od poloviny října loňského roku, kdy porazil Schalke 3:0. Absolutní zmar prožívá tým v posledních šesti kolech, nezískal jediný bod a propadl se tabulkou až na předposlední příčku, ale se stejným bodovým ziskem jako poslední Schalke.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již čtyřiadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Freiburgu, který na domácím trávníku přivítá Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.