Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Schalke - 23. dubna 2023   15:30

Freiburg
8' Gregoritsch (Doan) • 36' Gregoritsch (Kübler) • 53' Höler  • 83' Ginter (Röhl)
4:0
(2:0)
Freiburg
Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter – Doan (73. Weisshaupt), Keitel, Höfler (86. Wagner), Grifo – Gregoritsch (73. Petersen), Höler (80. Röhl).
Atubolu – Džong Woo-jong, J. Schmid, K. Schmidt, Sildillia.
Schalke
Schwolow – Matriciani (63. Aydin), Jenz (46. Greiml), M. Kamiński, Uronen (63. Ouwejan) – Latza, Král – Karaman, Drexler (46. Frey), Bülter (79. Zalazar) – Terodde.
Langer – Mohr, van den Berg, Tauer.

Je konec! Freiburg zvládl domácí souboj se Schalke a vítězí 4:0. Ten se do vedení dostal po osmi minutách, kdy se prosadil Gregoritsch. Stejný hráč navíc hlavou přidal druhou branku deset minut před odchodem do kabin. Schalke bylo v první půli směrem dopředu bezzubé. Po změně stran navíc potrestal Uronenovu minule Lucas Höler a v závěru napsal gólovou tečku za soubojem Matthias Ginter.
90+2'
90'
Po pravé straně se do vápna ještě dostal Lukas Kübler, ale střelou z ostrého úhlu branku vůbec netrefil.
89'
Po dalším brejku Freiburgu střílel z dobré pozice levačkou Noah Weisshaupt, ale jeho pokus směřoval přímo do rukavic gólmana.
88'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Yannik Keitel).
87'
Freiburg i v závěru hraje na polovině Schalke. Nikdo v modrém dresu se navíc ne a ne dostat k míči.
86'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Nicolas Höfler, přichází Robert Wagner.
85'
Utkání se už pouze dohrává. Fotbalisté Schalke působí odevzdaným dojmem.
83'
Freiburg právě vstřelil branku! Kanonáda domácího celku pokračuje! Po rohovém kopu sklepl střídající Merlin Röhl míč k zadní tyči a nehlídaný MATTHIAS GINTER pohotově uklidil míč k levé tyči!
82'
Rohl dostal přihrávku na pravou stranu, otočil se kolem svého strážce, ale centrem vnějším nártem odevzdal míč soupeři.
81'
Schalke se z tlaku soupeře vymanilo jen za cenu odkopu do zámezí. Vhazovat budou fotbalisté Freiburgu.
80'
ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Merlin Röhl.
79'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Rodrigo Zalazar.
78'
Freiburg drží míč na kopačkách a s přehledem si kráčí za triumfem. Schalke se nezmůže ani na napadání.
77'
Petersen si v rychlosti nedokázal obhodit soupeře na hranici pokutového území. Schalke zatím brání na výbornou.
76'
Keitel si dal pozor na ránu soupeře z otočky a levým stehnem srazil míč do autu.
75'
Další ofenzivní snažení Freiburgu zastavuje útočný faul. Proti pravidlům se nyní provinil Yannik Keitel.
74'
Freiburg zahrával přímý kop. Nákop z poloviny hrací plochy se snesl na hranici velkého vápna, kde zasáhla defenziva Schalke.
73'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen,
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Noah Weisshaupt.
72'
Simon Terodde zakončil levačkou zpoza velkého vápna, nicméně jeho pokus směřoval jen do míst, kde stál pozorný Flekken.
71'
Gregoritsch uspěl v souboji s jedním ze stoperů Schalke, ale následně si míč krkolomně předkopl příliš daleko před sebe.
70'
Do konce duelu zbývá posledních dvacet minut. Hosté se znovu drali vpřed, ale nákop za obranu přečetl domácí gólman, který míč odkopl na tribunu.
69'
Alex Král se z pravé strany prosmýkl do blízkosti velkého vápna, ale nedokázal odcentrovat. Podle sudího Král navíc fauloval Gregoritsche.
68'
Zpoza vápna zkusil štěstí domácí Vincenzo Grifo, ale jeho přízemní pokus jeden ze stoperů Schalke špičkou šikovně tečoval na roh.
67'
Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky Freiburgu. Jeho nákop ale skončil na hlavě obránce v modrém dresu.
66'
Alexander Schwolow musel zasahovat. Hostující brankář si dal pozor na ránu z levé strany a dokázal míč vyrazit na roh.
65'
Yannik Keitel se hnal za nákopem za obranu Schalke, levačko poslal míč na přední tyč, ale Gregoritsch špičkou kopačky brankáře nepropálil.
64'
Ouwejan se hned po příchodu na trávník zapojil do akce Schalke, ale ani po dlouhém sprintu nedokázal zpracovat prudkou pobídku.
63'
ze hřiště odchází Jere Uronen, přichází Thomas Ouwejan,
ze hřiště odchází Henning Matriciani, přichází Mehmet-Can Aydin.
62'
Stopeři Schalke se vysunuli na polovinu Freiburgu, ale Simon Terodde neměl proti přesile obránců sebemenší šanci na úspěch.
61'
Nicolas Höfler se tentokrát opřel zpoza vápna do skákavého míče, ale jeho pokus skončil vedle zadní tyčky. Schalke potřebuje zrychlit.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Freiburg v dnešním duelu naprosto dominuje. Nikdo z hráčů Schalke se nedostává do šancí.
59'
Nicolas Höfler špičkou kopačky posunul míč na rozběhnutého spoluhráče, ale ten se přes zásah obránce nedostal ke střele.
58'
Freiburg zahrával další rohový kop. Grifo zakroutil míč k zadní tyči, ale Matthias Ginter hlavou trefil záda prvního soupeře.
57'
Lucas Höler se hnal s míčem u nohy do pokutového území, ale obránce se mu vrhl pod nohy a čistým způsobem míč vypíchl na rohový kop.
56'
Domácí fanoušci si dnešní duel naplno užívají a hlasitým skandováním ženou Freiburg za triumfem.
55'
Doan si skvěle pokryl míč a Henning Matriciani jej nešikovným faulem poslal k zemi.
53'
Freiburg právě vstřelil branku! Freiburg v úvodu druhého poločasu přidává třetí branku a výrazně se přibližuje k triumfu v dnešním souboji! LUCAS HOLER potrestal chybu Uronena, který mu míč sklepl k noze a přízemní střelou překonal gólmana!
52'
Další rohový kop hostujícího celku také nepřinesl ohrožení pro domácí svatyni. Do zakončení se dostal Král, ale jeho volej zablokoval první soupeř.
51'
Schalke zahrávalo další rohový kop. Centr se snesl na malé vápno, odkud míč do bezpečí vyboxoval důrazný Flekken.
50'
Marius Bülter poslal z levé strany střílený centr na malé vápno, nicméně Flekken byl připraven a vytáhl vynikající zákrok.
49'
Doan si pod tlakem pomohl přihrávkou na Flekkena. Domácí gólman poté nakopl míč na polovinu Schalke, jenže tam balón získali hosté.
49'
Matthias Ginter poslal nákop za obranu soupeře, ale tam neměl nikoho v červeném dresu. Freiburg vstoupil do druhé půle aktivně.
48'
Grifo je po předchozím souboji pořádně otřesený, ale podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře.
47'
Domácí se hned v úvodu druhého poločasu po zákroku na Grifa dožadovali odpískání pokutového kopu, ale sudí nechal pokračovat ve hře.
46'
ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Michael Frey,
ze hřiště odchází Moritz Jenz, přichází Leo Greiml.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být jednoznačně spokojenější domácí Freiburg. Ten se do vedení dostal po osmi minutách, kdy se prosadil Gregoritsch. Stejný hráč navíc hlavou přidal druhou branku deset minut před odchodem do kabin. Schalke bylo v první půli směrem dopředu bezzubé.
45+2'
45+2'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Jere Uronen).
45'
Freiburg v závěru poločasu zahrával svůj třetí rohový kop. Ani další centr ale nepřinesl pro obranu Freiburgu nebezpečí.
44'
Domácí brankář nakopl míč na polovinu soupeře, ale osamocený Lucas Höler neměl proti přesile obránců Schalke šanci na úspěch.
43'
Gregoritsch krásně odcentroval z levé strany do vápna, ale Lucas Höler se přes obranný zákrok Latzy k hlavičce nedostal.
42'
Kenan Karaman odcentroval z pravé strany do pokutového území, ale tam neměl nikoho ze spoluhráčů. Defenziva Freiburgu zasáhla.
41'
Domácí celek je v závěru první půle mnohem aktivnějším týmem. Naopak Schalke se jen těžko dostává za půlící čáru.
39'
Grigo reklamoval ruku jednoho z obránců Schalke, ale podle hlavního rozhodčího bylo vše v pořádku.
38'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci ženou Freiburg dopředu hlasitým skandováním.
36'
Freiburg právě vstřelil branku! Domácí celek přidává druhou branku! Domácí se dokázali prosadit po hodně nenápadné akci! Na parádní centr si naskočil MICHAEL GREGORITSCH a krásnou hlavičkou prodloužil míč k zadní tyči!
36'
Grifo si krásně navedl míč na pravačku a zpoza vápna vyprodukoval krásnou střelu. Jeho pokus ale brankář vyškrábl na roh.
35'
Freiburg vhazoval na vlastní polovině. Do volného prostoru si naběhl Keitel, jehož projektil ale první obránce zablokoval.
34'
Domácí brankář Flekken pro změnu poslal nákop na pravé křídlo, jenže ani tam neměl volného spoluhráče.
33'
Philipp Lienhart si dal pozor na napadajícího soupeře a dokázal si pomoci malou domů. Freiburg s rozehrávkou nespěchá.
32'
Stopeři Schalke se vysunuli na polovinu soupeře, ale jejich akce nepřinesla zakončení. Obrana Freiburgu nyní byla pozorná.
31'
Schalke zahrávalo svůj druhý roh v utkání. Drexler poslal na malé vápno střílený centr, ale obrana Freiburgu byla připravená.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání plné nedovolených zákroků.
29'
Na centr z přímého kopu si naskočil Nicolas Höfler, ale jeho pokus hlavou skončil u prvního obránce soupeře.
28'
Lucas Höler vypíchl soupeři míč a hráč Schalke jej následně nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Freiburg bude zahrávat přímý kop.
27'
Danny Latza trefil soupeře šlapákem na jeho polovině. Fotbalista Schalke následně nedokázal přesně přihrát na levou stranu.
26'
Flekken ukázal spoluhráčům, že potřebuje, aby stáli blíž u sebe. Defenziva Schalke zatím získává všechny odražené míče.
25'
Yannik Keitel uspěl v souboji na polovině Schalke, nicméně nikdo v červenobílém dresu jeho akci nepodpořil.
24'
Další zajímavou přihrávku za obranu dostal Christian Günter, který se po vynikajícím zpracování opřel do míče levačkou, ale minul zadní tyč.
23'
Michael Gregoritsch tentokrát trefil soupeře šlapákem a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
22'
Doan si na polovině hřiště skvěle převzal míč hrudí, ale jeden ze soupeřů jej rukou trefil do obličeje.
21'
Lucas Höler poslal přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně obrana Schalke si dala pozor a dokázala míč odkopnout do bezpečí.
20'
Christian Günter vhazoval na levé straně, nicméně jeho pobídka skončila na hlavě jednoho ze stoperů Schalke.
19'
Schalke se dostalo na polovinu soupeře, ale kombinace hráčů v modrém nyní nepřinesla žádné zakončení.
17'
Alex Král skvěle napadal rozehrávku Freiburgu na jeho polovině. Brankář Flekken si dal na Krále pozor a nakopl míč na polovinu soupeře.
16'
Schalke kombinuje s míčem v zadních řadách. Nikdo v červeném dresu Freiburgu nyní rozehrávku soupeře neatakuje.
15'
Drexler se dostal do vápna, kde zkoušel odcentrovat levačkou, nicméně jeho pobídku zablokoval hned první obránce soupeře.
14'
Schalke se vysunulo na polovinu Freiburgu, nicméně domácí stopeři stáli blízko u sebe a nenechali nikoho v modrém vypálit.
13'
Vincenzo Grifo se dostal do úniku, po kterém dokonce zakončoval, ale jeho křížný projektil zastavil zadní tyč!
12'
Schalke zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale tam zasáhl první obránce v červeném dresu.
11'
Král ustál souboj na hranici velkého vápna, ale další hráč v červeném dresu před ním míč stačil odehrát do bezpečí.
10'
Schalke se dostalo na polovinu soupeře, ale nikdo v modrém se nedostal do zakončení. Domácí Freiburg zatím brání výborně.
8'
Freiburg právě vstřelil branku! Domácí celek se dostává do vedení! MICHAEL GREGORITSCH dostal přihrávku mezi obránce, výborně udržel dalšího soupeře na zádech a levačkou umístil míč k tyči!
8'
Simon Terodde uspěl v hlavičkovém souboji na polovině soupeře, ale Schalke se na míči dlouho neohřálo. Domácí Freiburg už se znovu tlačí vpřed.
7'
Lucas Höler se dostal k přihrávce na levou stranu a odcentroval do vápna. Tam zakončoval Doan, ale hostující brankář vytasil výborný zákrok!
6'
Do rozehrávky Freiburgu se musel zapojit domácí brankář. Jeho nákop ale bez teče propadl až do zámezí.
5'
Christian Günter poslal přihrávku na levou stranu, nicméně nikdo v červeném dresu se mu nenabídl do prostoru. Schalke opět vystoupilo.
4'
Alex Král centroval z pravé strany do pokutového území, nicméně nikdo ze spoluhráčů na jeho pobídku nedosáhl. Domácí budou rozehrávat od branky.
3'
Do rozehrávky Schalke se musel zapojit hostující brankář. Jeho nákop ale skončil u stoperů domácího Freiburgu.
2'
Vincenzo Grifo se prosmýkl kolem obránce a přenesl hru na pravou stranu. Schalke ale skvěle vystoupilo.
1'
Freiburg obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí si jsou vědomi toho, že jde o hodně a od začátku se hlasitě fandí.
1'
Oba týmy už nastupují na hřiště. Domácí budou hrát v červeném, zatímco hosté obléknou modrou sadu.

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter – Doan, Keitel, Höfler, Grifo – Gregoritsch, Höler.
Náhradníci: Atubolu – Džong Woo-jong, Petersen, Röhl, J. Schmid, K. Schmidt, Sildillia, Wagner, Weisshaupt.

FC Schalke 04: Schwolow – Matriciani, Jenz, M. Kamiński, Uronen – Latza, Král – Karaman, Drexler, Bülter – Terodde.
Náhradníci: Langer – Aydin, Frey, Greiml, Ouwejan, Mohr, van den Berg, Tauer, Zalazar.
SC Freiburg

Domácí Freiburg je na tom mnohem lépe. Domácí celek ve dvaceti osmi kolech získal padesát bodů a zatím drží pátou pozici. V závěru Bundesligy ale bude chtít bojovat o postup do Ligy mistrů. Na ten ztím ztrácí jediný bod. Na domácí půdě navíc Freiburg patří mezi nejsilnější týmy v celé soutěži. Naposledy ale dokázal zvítězit 2:1 i na půdě Werderu Brémy.
FC Schalke 04

Hostující celek z Gelsenkirchenu po návratu do Bundesligy bojuje o udržení ligové příslušnosti. Po dvaceti osmi odehraných duelech má Schalke na kontě dvacet čtyři bodů a zatím drží předposlední sedmnáctou pozici. Na baráž ztrácí jediný bod, jen tři body pak ztrácí na patnáctou Bochum. Schalke potřebuje zlepšit hlavně obranu, dosud inkasovalo 52 branek. Naposledy doma přehrálo 5:2 Herthu, čímž celek z Berlína poslalo na poslední pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.