Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Union Berlin - 13. listopadu 2022   17:30

Freiburg
4' Grifo  • 6' Grifo (Gregoritsch) • 20' Grifo  • 45+1' Gregoritsch (Doan)
4:1
(4:0)
Union Berlin
85' Michel
Freiburg
Flekken – Kübler (69. Sallai), Ginter, Lienhart – Sildillia, Keitel, Höfler (69. Eggestein), Günter (C) – Doan (76. Džong), Gregoritsch (69. Petersen), Grifo (76. Höler).
Uphoff – K. Schlotterbeck, Weisshaupt, Schade.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Grill – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel (C), Haraguči (60. Thorsby), Seguin, Haberer (77. Pantovič), Ryerson (76. Gießelmann) – S. Becker (46. Jaeckel), Behrens (60. Michel).
Busk – Leweling, Siebatcheu, Kemlein.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:9.
Sudí se nakonec rozhodl, že nebude nastavovat ani symbolickou minutku, zápas tak po devadesáti minutách končí! Druhý poločas přinesl jasnou převahu domácích na míči, ale větší šanci si vlastně vypracovat nedokázali. Tak se alespoň jednou prosadili hosté, když se penalty prosadil střelou k tyči Sven Michel.
90'
89'
Mark Flekken se po delší době potkal s míčem, když odkopnutý míč doletěl až k němu.
88'
Roland Sallai se nám dostal k zakončení z celkem zajímavé pozice, ale nakonec těsně branku minul. Lennart Grill by ovšem nejspíše u své tyče byl.
87'
Matthias Ginter si chvilku podržel balón na polovině hřiště, načež chtěl rozjet akci středem. Tam ale byla defenziva hostů připravena, tudy to nešlo.
85'
Union Berlin právě vstřelil branku! Alespoň čestný gól z toho nakonec pro hostující celek je! Tentokrát si míč na penaltový puntík postavil SVEN MICHEL, jenž se prosazuje střelou k pravé tyči. Gólman si totiž vybral druhou stranu.
84'
Penalta pro hosty!
82'
Druhý poločas už se nám pomalu ale jistě také blíží ke svému konci. Hra už dávno není moc zajímavá, ale přece jen jsme stále viděli čtyři přesné zásahy!
81'
Střely na bránu: 5 – 1!
80'
Hráči v červeném vybojovali roh z pravé strany. Centr na přední tyči asi prodlužoval jeden z domácích, ale poslal míč nahoru, kde ho sbírá Lennart Grill.
79'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Miloš Pantovič).
79'
Freiburg drží míč na levé polovině, ale tam žádné místečko pro útočnou akci Berlín nenechává.
78'
Domácí trenér to dnes vzal hodně hopem a během dvou střídání poslal na hřiště pět nových hráčů. Hostující trenér má ještě jednu možnost pro střídání.
77'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Miloš Pantovič.
76'
ze hřiště odchází Ryerson, přichází Niko Gießelmann.
76'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Lucas Höler,
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Woo-Jong Džong.
75'
Druhý poločas už nám nepřináší parádní podívanou jako první půle. Ono se ale není co divit. Povede se přesto někomu ještě přidat nějaký přesný zásah?
74'
Držení míče: 68% – 32%!
73'
Christopher Trimmel toho dnes naběhal už hodně, ale síly mu zatím nedocházejí. Nyní si vzal na starosti aut, ale po následném dlouhém pasu přišla ztráta.
72'
Po šanci hráčů v bílém už ale zase hrají jejich soupeři. Ti zatím hrají s míčem zase okolo poloviny hřiště. Poté ale přišla rychlá kombinace a přihrávka před bránu, po které ale skočil Lennart Grill, jenž míč chytá.
71'
Berlín by ale rád vstřelil alespoň čestnou branku. Po standardní situaci z leví strany sice vznikla trochu nepřehledná situace, ale tu vyřešil Mark Flekken.
70'
Už nám chybí jen dvacet minut do konce základní hrací doby, je otázkou kolik sudí nastaví. Asi to nebude velké číslo, bylo by to celkem zbytečné.
69'
ze hřiště odchází Höfler, přichází Maximilian Eggestein,
ze hřiště odchází Gregoritsch, přichází Nils Petersen,
ze hřiště odchází Kübler, přichází Roland Sallai.
68'
Nyní se hostům sice povedlo vyhnat soupeře až na obrannou polovinu, ale na držení míče to nic nemění.
67'
Hráči v červeném hrají s míčem na polovině hřiště, avšak hráči v bílém nadále brání v devíti lidech.
66'
Nebudeme si ani lhát. Vlastně už od dvacáté minuty je rozhodnuto. Právě v té totiž dostal Diogo Leite červenou kartu a Vincenzo Grifo zkompletoval hattrick.
65'
Dvacet minut z druhé půle je za námi a mnoho zajímavého se nám na hřišti tedy neudálo. Freiburg stále kontroluje hru, zatímco Berlín se nedále jen brání.
63'
Freiburg je znovu na míči, což už nikoho z nás nemůže překvapit Nyní je to ale celkem marné dobývání vápna. Union se v deseti brání opravdu velmi dobře.
62'
Střely na bránu: 5 – 0!
61'
Hodně ostrý souboj na polovině hřiště nechal sudí běžet, a tak se hosté hnali po pravé straně do ofenzivy. Tam přišel další zákrok, po kterém míč získali domácí.
60'
ze hřiště odchází Haraguči, přichází Morten Thorsby,
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Sven Michel.
59'
Fotbalisté v červených dresech jinak nadále kontrolují hru, což ale není žádné překvapení. Povede se jim přidat ještě nějaké branky do sítě Grilla?
58'
Berlín se dostal až dopředu, kdy vybojoval další aut. Christopher Trimmel se rozhodl pro dlouhý aut do vápna, ale tam byla jen defenziva domácích.
57'
Union měl k dispozici autové vhazování, ale rozehrávající hráč dlouho neměl žádnou možnost komu míč hodit. Tak poté poslal míč na půlku.
56'
Jeden z hráčů hostí se už hnal dopředu, když se ocitl na zemi. Sudí ale zákrok na něj jako faul neposoudil, a tak jsou u míče zase domácí fotbalisté.
55'
Vincenzo Grifo si narazil míč se spoluhráčem, ale nemohl se vydat přímou cestou až k brance. Musel si do strany obhodit soupeře, který proti nšmu vystartoval.
54'
53'
Fotbalisté v červených dresech vybojovali standardní situaci na útočné polovině, ovšem po krátké rozehrávce nepřišel ani centr. Navíc následovala ztráta.
52'
Philipp Lienhart posunul míč na pravou stranu, jenže tam se také stáhli hráči hostí. Ti se sice k míči nedostali, ale nepustili tudy ani akci domácích.
51'
Julian Ryerson sice v obraně ještě úspěšný nebyl, jeho spoluhráč už ale Ricua Doana o míč obral. Freiburg se ovšem k míči po několika okamžicích vrátil.
50'
Už je za námi prvních pět minut druhého poločasu, ve kterých se nestalo vlastně vůbec nic zajímavého.
49'
Lukas Kübler musel tentokrát zapracovat v obraně, když dlouhý odkop Grilla poslal mimo hrací plochu. Union tak má k dispozici autové vhazování.
48'
Nejspíše se dá stále očekávat aktivní hra domácího celku s mnohem vyšším procentuálním držením míče. Také mají o muže v poli navíc.
47'
A už se zase hraje! Hostující trenér nám poprvé zasáhl do základní jedenáctky, zatímco ten domácí ještě ne. Ten k tomu ale nemá ani jeden důvod.
46'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Paul Jaeckel.
46'
Je za námi hodně zajímavý první poločas, ve kterém jsme viděli rovnou čtyři přesné zásahy, všechny na domácí straně! Pojďme ale popořadě. Už ve čtvrté minutě totiž byla odpískána penalta, po které se poprvé v duelu trefil Vincenzo Grifo, načež stejný hráč udeřil i o dvě minuty později. Hosté dostali šanci na snížení taktéž v podobě pokutového kopu, ale Robin Knoche poslal míč jen do tyče. O chvilku později navíc Diogo Leite fauloval ve vápně, kdy kromě penalty z toho navíc byla červená karta pro obránce Unionu. Ve dvacáté minutě si míč na penaltu postavil Vincenzo Grifo, jenž tak zkompletoval hattrick. A Freiburg se prosadil ještě jednou, když v nastaveném čase přehodil Michael Gregoritsch brankáře.

Další poločas začne přibližně v 18:32.
45+2'
45+1'
Freiburg právě vstřelil branku! A hned v té první vidíme už čtvrtý zásah domácího celku! Ricu Doan posunul míč na MICHALA GREGORITSHCE, který lobem přehodil vyběhnuvšího gólmana.
44'
Nějaké nastavení se rozhodně čekat dá. Dvakrát jsme měli v akci VAR, měli jsme tu tři penalty...
43'
Je vidět, že první půle se už víceméně jen dohrává. Freiburg si přihrává okolo poloviny hřiště, zatímco Berlín nijak aktivně nenapadá. Uvidíme, kolik se nastaví.
42'
Berlín měl možnost rozehrávky na obranné polovině, a tak Lennart Grill poslal daleký centr až do vápna, kde si obrana domácích v pohodě poradila.
41'
Yannik Keitel chtěl evidentně poslat lehký lob za obranu hned z první, jenže místo toho si míč zpracoval. Akce domácích okolo šestnáctky tak pokračuje.
40'
Už nám chyb jen pět minut do konce prvního poločas! A že jsme v něm sledovali hodně zajímavé věci. Nyní jsou u míče domácí, ale zase jen na půlce.
39'
Asi nebude překvapením, že domácí fanoušci jsou na stadionu nadmíru spokojení. Jejich tým vede o tři branky a nadále je aktivnějším týmem v přesile.
38'
Sheraldo Becker trochu popostrčil Christiana Güntera, který se s míčem dostal mimo hrací plochu. Sudí nechal tento souboj nechat běžet a je to aut pro Berlín.
37'
Vincenzo Grifo se chtěl z role střelce přeměnit do role asistenta. Jeho centr na zadní tyč byl ale moc dlouhý, takže nikoho ze spoluhráčů ani nenašel.
36'
Střely na bránu: 4 – 0!
35'
Tentokrát poslal Freiburg centr z pravé strany, avšak i s tím si obrana hostů v pohodě poradila.
34'
Freiburg vybojoval snad první rohová kop v celém duelu. Ten žádné problémy obraně nenadělal, což se dá říct i o následné střele z hranice vápna.
33'
Už to vypadalo, že Christian Günter bude moci běžet sám na gólmana. Přihrávka mezi dva hráče ale nebyla úplně přesná, a tak zase útočí Union.
32'
Po delší době nám může směrem dopředu předvést něco také hostující celek. Má to ale dnes ohromně těžké, jelikož už od devatenácté minuty hraje v deseti.
30'
Už je za námi třicet minut hry, tedy jedna třetina duelu! V té jsme toho viděli opravdu hodně! Tři branky, tři penalty (jednu do tyče) a červenou kartu!
29'
Hra se nám už rozhodně oproti první minutám uklidnila. Ricu Doan to ale nyní zkusil z pravé strany a Lennart Grill musel hodně rychle na zem k tyči.
28'
Hráči v červených dresech nadále drží balón na polovině hřiště, kde si nahrávají obránci mezi sebou.
27'
Ricu Doan se nám ocitl na zemi, když byl jednoznačně faulovaný. Toho si sudí všiml, a tak je pískáno.
26'
Vincenzo Grifo je nadále hodně při chuti. Nyní dostal fantastickou přihrávku mezi obránce, jenže ho trochu zradilo zpracování, takže ani nezakončil.
25'
Berlínští hráči se sice snaží celkem aktivně napadat, ale nezapomínejme, že hrají jen v deseti hráčích. Dá se čekat, že budou hrozit jen z protiútoků.
23'
U míče se drží fotbalisté v červených dresech a v současné době s ním ani nikam nespěchají.
22'
Nebudeme si nic nalhávat. Tady je rozhodnuto už nyní o třech bodech a Freiburg se v tabulce posune před svého dnešního soupeře! Už nyní vede o tři góly.
20'
Freiburg právě vstřelil branku! A máme zde zkompletovaný hattrick! Penaltu si vzal na starosti VINCENZO GRIFO, který svou jedovatou ránou nedal gólmanovi šanci na zákrok.
19'
Další penalta pro domácí celek! Ricu Doan běžel ze strany na gólmana. V tu chvíli ho zastavil ve vápně Diogo Leite, který nejspíše za zákrok i za protesty vidí rovnou červenou kartu!
18'
Držení míče: 38% – 62%!
17'
Berlínští hráči to zkusili vysokým i dlouhým centrem do vápna. S tím ale neměl Lennart Grill ani ty nejmenší problémy. Křikl si a pro míč si vyskočil.
16'
Hra se nám ale už nyní přece jen trochu uklidnila. Lepším výkonem se ale nadále prezentují domácí.
15'
Jinak jsme si ještě ani nestihli říct, kdo hraje v jakých dresech! Domácí fotbalisté nastupují v červeném, zatímco hostující hráči hrají v bílých svršcích.
14'
Freiburg měl k dispozici standardní situaci z pravé strany. Žádné větší nebezpečí ale nepřišlo, a tak Berlín prohrává nadále o dva přesné zásahy.
13'
Střely na bránu: 2 – 0!
12'
No, sledujeme tedy hodně zajímavý duel! Nyní jsou u míče hostující hráči a snaží se něco vymyslet směrem dopředu. Obrana domácích ale zatím funguje.
10'
Jenže Berlín si nezapsal snížení skóre! Mark Flekken sice odhadl směr střely, jenže pokus Knocheho se odrazil od tyče!
8'
A máme tu i penaltu na druhé straně! Matthias Ginter vletěl do souboje úplně zbytečně a fauloval ještě ve vápně! Tak to je start zápasu!
6'
Freiburg právě vstřelil branku! A na druhou branku jsme taktéž nemuseli čekat vůbec dlouho, už je to o dva góly! To je fantastický vstup domácích do utkání. VINCENZO GRIFO obral soupeře o míč a hnal se do přečíslení s Gregoritschem. S tím si ještě vyměnil míč, načež zamířil bezpečně do odkrytější části branky.
4'
Freiburg právě vstřelil branku! A tak jsme se dočkali první branky už ve čtvrté minutě, domácí jdou do vedení! Míč si na penaltový puntík postavil VINCENZO GRIFO, jenž poslal míč nechytatelně do pravé šibenice. Lennart Grill navíc skočil na druhou stranu.
3'
A pozor! Jeden z hostujících hráčů zahrál při centru rukou, konkrétně to byl Christopher Trimmel a domácí budou kopat penaltu!
3'
V akci máme z nějakého důvodu VAR!
2'
Domácí celek se hnal hned na začátku utkání do první šance! Ricu Doan vletěl mezi dva obránce a dostal se k hlavičce, kterou zamířil doprostřed brány.
1'
A poslední kolo před dlouhou reprezentační přestávkou v rámci Bundesligy právě započalo! Kdo se dnes bude radovat z bodů – Freiburg nebo Berlín?
1'

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart – Sildillia, Keitel, Höfler, Günter – Doan, Gregoritsch, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – K. Schlotterbeck, Eggestein, Sallai, Džong, Weisshaupt, Höler, Petersen, Schade.
Trenér: Christian Streich.

1. FC Union Berlín: Grill – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel, Haraguči, Seguin, Haberer, Ryerson – S. Becker, Behrens.
Náhradníci: Busk – Jaeckel, Gießelmann, Thorsby, Michel, Pantovič, Leweling, Siebatcheu.
Trenér: Urs Fischer.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
Union Berlín

Berlín poměrně překvapivě dlouho vedl německou Bundesligu, a to před jmény jako jsou Bayern či Dortmund. V současné době už to ale neplatí. Po čtrnácti kolech má totiž na svém kontě stejně bodů jako jeho dnešní soupeř – 27, a tak mu patří třetí pozice, a to jen o skóre. A defenziva? Ta je úplně stejná jako u Freiburgu! Taktéž Union totiž inkasoval šestnáct branek. Co se týče ofenzivy, tak o dva góly dal více hostující celek. Berlínští fotbalisté získali v posledních třech ligových kolech čtyři body za výhru s Mönchengladbachem a remízu s Augsburgem. Mezi tyto dva zápasy se ale vklínila vysoká porážka s Leverkusenem 0:5.
Freiburg

Freiburg se poslední roky nachází v tabulce v její horní polovině. A letos by na to mohl krásně navázat a připsat si velmi dobré umístění. Po čtrnácti kolech má totiž na svém kontě dvacet sedm bodů a patří mu čtvrtá pozice, přičemž má stejně bodů jako třetí celek. Domácí celek zdobí především obrana, jelikož dosud inkasoval šestnáct branek, to je druhá nejlepší obrana! Freiburg v posledních třech ligových kolech bral šest bodů, když porazil Schalke a Kolín. V posledním zápase, který se konal uprostřed týdne, ovšem nestačil na Lipsko.
Hezké nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z německé Bundesligy. Dnes budeme společně sledovat utkání 15. kola mezi Freiburgem a Unionem. Začínáme v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.