Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Freiburg - 9. října 2022   17:30

Hertha Berlin
34' Lukebakio  • 61' Serdar (Richter)
2:2
(1:1)
Freiburg
22' Kyereh  (Doan) • 78' Schade  (Keitel)
Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt (C) – Tousart, Šunjić, Serdar (84. Boateng) – Lukebakio, Jovetić (78. Selke), Ejuke (58. Richter).
Ernst – Mittelstädt, Dárdai, Pekarík, Kanga, Darida.
Schröder – Neitzel, Hüwe
Olympiastadion, Berlín
40 481 diváků
Freiburg
Flekken – Günter (C), Lienhart, Ginter, Sildillia – Höfler, Eggestein (76. Keitel) – Grifo (70. Schade), Kyereh (76. Džong), Doan (86. Höler) – Gregoritsch (70. Petersen).
Uphoff – K. Schlotterbeck, Kübler, Weisshaupt.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:13.
Utkání mezi Herthou BSC s SC Freiburgem končí remízou 2:2, kdy i ve druhém poločase se dvakrát rozvlnila síť na každé straně hřiště jednou.

Po hodině hry po pěkné akci sthl vedení na stranu Herthy BSC Suat Serdar. Nicméně po něklika střídáních remízu pro Freiburg zachránil jedne z hráčů, který zasáhl do utkání až v jheo průběhu – Kevin Schade.
90+3'
90+3'
Nákop na Schadeho znamenal souboj dvou dvacítek, ve kterém byl úspěšnější berlínský Marc-Oliver Kempf.
90+2'
Po drsném souboji, kdy fauloval hráč Herthy náskokem na protihráče, to odnesl především bránící Phillipp Lienhart.
90+1'
Po centru levačkou do pokutového území byl centr odvrácen zásahem obrany Freiburgu na rohový kop.
88'
Útopk Herthy byl opět před pokutovým územím zastaven pouze nedovoleným prostředkem protihráčů.
87'
Na poslední chvíli proti soupeři výtečně a pozičně zasáhl Marc-Oliver Kempf.
86'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Lucas Höler.
85'
Tvrdý faul pro změnu předvedl Kevin Schade, ten se však zatím žluté kartě dokázal vyhnout.
84'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Kevin-Prince Boateng.
83'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Ricu Doan) za faul.
83'
Následkem tohu musel tento hráč předvést dva jasné fauly bez možnosti hrát míč.
82'
Ritsu Doan založil akci pro své spoluhráče což skončilo rychlou ztrátou míče.
81'
Hráči Freiburgu až příliš bohorovně kombinují s míčem na své polovině hřiště.
80'
Několik tvrdých soubojů bylo k vidění za sebou ve středovém kruhu.
79'
Opět velmi vysunutý presink Herthy se snaží co nejvíce stížit rozehrávku Freiburgu.
78'
Freiburg právě vstřelil branku!
Centr z přímého kopu v pokutovém území neudržel nejistý Christensen a odražený míč pohotově i přes dva bránící hráče narval střílrející KEVIN SCHADE a srovnává stav utkání na 2:2!
78'
ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Davie Selke.
77'
Přímý kop pro hráče SC Freiburgu na útočné polovině hřiště.
76'
ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel,
ze hřiště odchází Daniel-Kofi Kyereh, přichází Woo-Jong Džong.
75'
Hráči Freiburgu jsou zatím ve druhém poločase příliš bezzubí zvláště v ofenzivní činnosti.
74'
Další dvě změny udělá ve svém kádru lavička SC Freiburgu.
73'
Marco Richter a vzápětí i Marvin Plattenhardt byli velmi tvrdě dohráni krátce po sobě Eggesteinem.
72'
Na nebezpečný nákop a rozběhnutého protihráče skvěle hlavou mimo pokutové území reagoval brankář Flekken.
71'
Marc-Oliver Kempf řádně zatopil svému šikovnějšímu protihráči tvrdým faulem.
70'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Kevin Schade,
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen.
69'
Lukebakio je velmi založen individuálně , nyní mu opět jedna klička vyšla na výtečnou, druhou se už sám dostal mimo hrací plochu.
68'
Lavička Freiburgu celkem očekávaně vzhledem k nepříznivému stavu utkání připravuje hned dvojí střídání.
66'
Po ubráněném rohovém vytěžil z rychlého kontru Grifo pouze faul na svou osobu v rohu hřiště.
65'
Lukebakio periferně viděl po své pravé ruce rychlejšího Kennyho a jeho pas byl sražen na rohový kop pro Herthu BSC.
64'
Za své úsílí byli hráči berlínského klubu spravedlivě odměněni druhým gólem.
63'
Skákavý pokus Doana ze střední vzdálenosti postrádala především potřebný důraz a nalezla pouze rukavice brankáře Christensena.
61'
Hertha právě vstřelila branku!
Richter parádně uvolnil rozběhnutého SUATA SERDARA, který to vzal na sebe středem hřiště a umístěnou střelou k tyči otáčí nepřiznivý stav utkání na 2:1! Asistence: Marco Richter.
60'
Po hodině hry končí přímý kop Grifa pouze nepovedenou hlavičkou Gregoritsche mimo branku Herthy.
59'
Po delší době se do akce po levés traně dostal velmi šikovný Doan, ale tentokráte z toho nic převratného neblyo.
58'
ze hřiště odchází Chidera Ejuke, přichází Marco Richter.
57'
Větší aktivita a snažení se ve druhé půli je vidět u hráčů domácí Herthy BSC.
56'
Kenny odvrátil balon na rohový kop pro hráče SC Freiburgu.
54'
Lucas Tousart předvedl ukázkovou bojovnost a udežel míč na hrací ploše v těžké pozici, to se následně v daleko snažší situaci nepovedlo jeho spoluhráčci Lukebakiovi.
53'
Míč do druhé vlny na roh pokutového území, kde klička hráče Herthy byla povedená, druhá byla již zbytečná a znamenala změnu majitele balonu.
51'
Akce Herthy končí pouze za koncovou čárou abrankář Flekken bude tedy výkopem rozehrávat od své branky.
50'
Gregoritsch jednoduše v souboji jeden na jednoho nestíhal rychlejšího protihráče a tak zákonitě fauloval.
49'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Jonjoe Kenny) za faul.
49'
Kenny neskutečně tvrdým skluzem zasáhl velmi nepěkně nohu Grifa a bude dalším hráčem se žlutou kartou na svém kontě.
48'
Kyereh místo přesného pasu na Gregoritsche zaznamenal velmi snadnou ztrátu míče.
47'
Šunjić nastřelil ruku protihráče před pokutovým územím, nyní hráči Herthy se svou reklamací nebyli úspěšní jako v prvním poločase s penaltou po podobné situaci.
46'
Výborný pas Serdara nedokázal přesně prodloužit jeho spoluhráč na dalšího nabíhajíícho kamaráda v bílomodrém dresu.
46'

Fauly: 8:6
Po dvaceti minutách dostal SC Freiburg do vedení Kyereh, ale po odehrané půlhodině hry trefil ruku Guntera v pokutovém území Jovetič a z následné penalty se nemýlil Lukebakio a srovnal na dosavadních 1:1!
45+1'
45+1'
Jovetić nebyl se svou koncovkou úspěšný při asi poslední akci prvního poločasu.
44'
Vicenzo Grifo měl ideální pozici k zakončneí, nicméně jeho střela z přímého kopu končí vysoko nad břevnem branky kterou hájí Christensen.
43'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Agustín Rogel) za faul.
43'
Všichni sledovali urputný souboj Sildillii s protihráčem, kde byl míč a málokdo si všiml faulu před pokutovým územím v podání Rogela.
42'
Jonjoe Kenny se dostal k odraženému míči a pohotová střela jen těsně končí mimo tři tyče.
41'
Hráči berlínského klubu po vyrovnání z penalty více než znatelně ožili a v závěru první půle jsou lepší než soupeř.
39'
Ejuke svou rychlostí celkem slušně zatápí obraně soupeře.
38'
Lukebakio výjimečně nehamonil a perfektně uvolnil rozběhnutého Chideru Ejukeho a ten posílá balon z ostrého úhlu pouze do boční sítě.
37'
Doan ukličkoval dva protihráče, ale pohroumal si u toho nohu a kulhá, následně Eggensteinovu přihrávku před branku na roh srazil bránící hráč Herthy.
35'
Kyereh trefil svou rukou obránce Rogela do obličeje.
34'
Autorem branky z pokutového kopu je seběvedomý DODI LUKEBAKIO a byl nadmíru úspěšný a srovnává touto trefou na 1:1!
33'
Po dlouhé prodlevě bude penaltu zahrávat právě Lukebakio.
32'
Protesty hostujících hráčů na tomto faktu nic nezmění.
31'
Lukebakio opět utekl obraně soupeře a tentokráte to patičkou ukázal výborně uvolnil Jovetiće a ten trefil v pokutovém území ruku bránícího Güntera – pokutový kop!
30'
Obránce Kiliann Sildillia pouze postrčením dokázal zastavit pronikajícího Jovetiće.
28'
Hráči Freiburgu po vstřelení vedoucí branky lehce diktují tempo hry, které není velmi závratné.
27'
Centr zleva dohopsal pouze do připravených rukavic brankáře Flekkena.
25'
A právě Plattenhardt stříleným centrem nalezl na první tyči zakončujícího Jovetiće pouze do boční sítě.
24'
Ritsu Doan zastavil pouze zápasnickým chvatem pronikajícího Plattenhardta.
22'
Výbornou práci odvedl doan ukličkoval obránce a z otočky přesně nalezl skórujícího DANIELA-KOFIHO KYEREHA – 0:1! Asistence: Ricu Doan.
22'
Nebezpečnou střelu Freiburgu zlikvidoval vyražením brankář Christensen!
21'
Po úderu do hlavy protihráče je pískán další nedovolený zásah hráčů Herthy BSC.
20'
Během úvodní dvacetiminutovky se nic extra zajímavého nestalo co by stálo za zaznamenání do historie tohoto střetnutí.
19'
Pěkný pas doprava rozběhl rychlého Lukebakia, který následně po individuální akci skončil na dvojici protihráčů. Měl spíše nahrát svému spoluhráči po své levici.
17'
Ve středovém kruhu byl faulován protihráčem Nicholas Höfler.
16'
Vysoký presink Herthy BSC při rozehrávce soupeře k zisku balonu nevedl.
15'
Šanci Freiburgu, kterou nabídl špatným výběhnutím Christensen končí pouze zakončením Gregoritsche do boční sítě. Navíc byl pískán ofsajd.
14'
Přečíslení čtyři na tři zakončil Lukebakio přízemní střelou těsně vedle pravé tyče.
12'
Zatím není příliš možné, aby hráči jednoho či druhého klubu dali po sobě tři přesné přihrávky. Hra je tedy logicky velmi nepřesná a rozháraná.
11'
I když se ocitl na zeleném pažitu Lukebakio, byl odpískán faul jeho spoluhráče.
9'
Při snaze zpracovat neposedný balon si neštastně zahrál rukou Stevan Jovetić.
7'
Úvod utkání je od hráčů obou týmů velmi nepřesný, tudíž je k vidění hodně zbytečných ztrát míčů u obou celků.
6'
I po rozehrání rohového kopu zůstávají hráči Herthy BSC na své útočné polovině hřiště.
5'
I Ivan Šunjić skončil při své snaze předčasně ve středu hrací plochy, kde mu byl míč odebrán.
4'
Hráč Freiburgu se u postranní čáry neprosadil v osobním souboji jeden na jednoho.
3'
Kombinace Herthy skončila předčasně vzhledem k nepřesnému pasu na pravou stranu hřiště.
1'
Netradiční rozehrání přímého kopu Freiburgu nakonce končí centrem, který nadělel více problémů brankáři Christensenovi než by bylo zdrávo.
1'
Hertha BSC bude hrát v pruhovaných bílomodrých dresech, SC Freiburg nastoupí k utkání v netradiční kombinaci bíločervené taktéž formou pruhů.

Hertha BSC: Christensen (C) – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt – Tousart, Šunjić, Serdar – Lukebakio, Jovetić, Ejuke.
Náhradníci: Ernst – Mittelstädt, Richter, Dárdai, Pekarík, Selke, Kanga, Boateng, Darida.
Trenér: Sandro Schwarz

SC Freiburg: Flekken (C) – Günter, Lienhart, Ginter, Sildillia – Höfler, Eggestein – Grifo, Kyereh, Doan – Gregoritsch.
Náhradníci: Uphoff – Džong, Höler, Petersen, Keitel, K. Schlotterbeck, Schade, Kübler, Weisshaupt.
Trenér: Christian Streich

Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Hüwe.
Předpokládané absence:

Hertha BSC

Boëtius (operace)
Gechter, Maolida, Jarstein, Ngankam, Lee Dong-Jun (všichni nespecifikované zranění)
Nsona (poraněné koleno)

SC Freiburg

Sallai, Höler (oba nespecifikované zranění)
Ezekwem (trest)
Trenér Streich (Covid-19)
Hertha BSC se sice nachází v dolní části tabulky dle očekávání, ale zatím se nejedná o tak krizovou sezónu jako šlo v podání tohoto klubu v letech 2021/22. Hertha BSC má od začátku září solidní formu, když čtyři utkání za sebou neprohrála – 1 – 3 – 0. Naposledy se smírně rozešla s Kadeřábkovým Hoffenheimem 1:1. Klub trápí početná absence hráčů z různých důvodů.
SC Freiburg dokáže zatím skvěle skloubit velmi dobré výkony v Bundeslize i se svou účastí evropských pohárech. V základní skupině EL slavil třikrát vítězství – Karabach 2:1, Olympiakos 3:0, Nantes 2:0! V lize naposledy prohrál v polovině srpna s Dortmundem 1:3! Bilance bez porážky 4 – 2 – 0 je velmi působivá, v posledním utkání Freiburg porazil Mohuč 2:1. Jediná kaňka na těchto úspěších je absence trenéra Streicha z důvodu nemoci Covid-19.
Hertha BSC (14) se střetna na svém stadionu s týmem, který zatím překvapivě bojuje o samotnou špičku Bundesligy a sice jde o malý klub z oblasti Schwarzwaldu SC Freiburg (2).