Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Mönchengladbach - 28. ledna 2023   15:30

Hoffenheim
80' Bebou (Baumgartner)
1:4
(0:2)
Mönchengladbach
12' J. Hofmann  (Stindl) • 36' J. Hofmann   • 83' Stindl  (J. Hofmann) • 90+1' H. Wolf  (Netz)
Hoffenheim
Baumann /C/ – Kabak, Brooks, Nsoki – Kadeřábek (62. Dabbur), Rudy (46. Tohumcu), Baumgartner, Angeliño – Dolberg (46. Bebou), Bischof (75. Becker), Kramarić.
Philipp – Bičakčić, Che, Quaresma, Damar.
Brand – Stein, Assmuth
PreZero Arena, Sinsheim
24 272 diváků
Omlin – Scally (90+5. Lainer), Itakura, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – Hofmann (90. Netz), Kramer (90+5. Jantschke), Stindl /C/ (86. Wolf) – Thuram (86. Pléa).
Olschowsky – Friedrich, Ngoumou, Neuhaus.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 23:10.
Fotbalisté Borussie Mönchengladbach konečně v letošním ročníku bundesligy slaví první venkovní vítězství, a to ve velkolepém stylu! Trápící se Hoffenheim nevyhrál poosmé v řadě a dál se sune dolů tabulkou.
V první půli domácí tlačili, měli šance, ale dvakrát se po zaváháních obrany a konkrétně nováčka Brookse trefil k tyči hostující Hofmann. Druhý gól uznal rozhodčí až na zásah VAR, který opravil nesprávně mávaný ofsajd.
Po změně stran to byla dvacet minut nudná partie, zato v závěru nestačili fanoušci vstřebávat zážitky. Hoffenheim rozpoutal mohutnou ofenzívu, jednou trefil tyč a až čtvrtou vyloženou šanci během pár minut proměnil střídající Bebou doklepnutím do prázdné.
Inkasovaný gól však probral hosty, kteří vzápětí po další akci Hofmanna se Stindlem dali třetí gól a v nastaveném čase ještě zpečetil jejich vítězství po laciné ztrátě míče na půlící čáře Wolf.
90+7'
90+7'
Domácí obléhali soupeřovu šestnáctku, akce vrcholila Kramarićovou střelou do Binsibajního zad.
90+5'
V ofsajdu přistižena domácí opora Andrej Kramarić.
90+5'
Ještě dvakrát střídá vyloženě k připsání čárek za ligové starty dalším hráčům Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Tony Jantschke,
ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Stefan Lainer.
90+4'
Dnešní utkání sleduje 24 272 diváků.
90+4'
Baumgartner se dostal do křížku s Binsibajním, zůstalo u slovní výměny názoru a trochy toho přetlačování rameno na rameno.
90+1'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Po minutě na hřišti vymyslel Netz gólovou přihrávku před prázdnou bránu, kde snadno doklepává HANNES WOLF. Na počátku akce bylo Pléovo napadání a zisk míče na Kabakovi, Koné prodloužil kolmicí na Netze a dál už víte.
90'
Taktické střídání Borussie Mönchengladbach:
potlesk hostujícího kotle si užívá Jonas Hofmann, na jeho místo přichází Luca Netz.
89'
Wolf si přešlápl míč a šikovně vytloukl u čáry bloky o Baumgartnera.
87'
Domácí to ještě nechtějí zabalit, ale při akci do plných se teď jejich útočná vlna nepřelila až do předbrankového prostoru.
86'
V závěru zápasu poprvé střídá Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Alassane Pléa,
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Hannes Wolf.
85'
Thuram vyváží míč a místo snahy o zakončení uklidňuje hru přihrávkou dozadu, fotbalisté Mönchengladbachu si za pískotu tribun hrají poklidné bago.
83'
Povstání domácího mužstva zarazil po krásném ťukesu LARS STINDL. Ten dnes obě gólové akce založil, přihrávku mu nyní oplatil Hofmann, který k němu prodloužil Scalyho přízemní centr, a Stindl se trefuje do protipohybu brankáře k tyči.
80'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Zasloužené snížení z drtivého tlaku. Po Kramarićově přihrávce načechral míč z rohu pokutového území Becker, hlavou ho sklepl Baumgartner a IHLAS BEBOU měl již jednoduchý úkol z metru trefit prázdnou bránu.
78'
Borussia drží čisté konto i po další obrovské šanci domácích. Kramarić posadil přesný centr Baumgartnerovi a při hlavičce rakouského záložníka zachránila hosty tyč. K odraženému míči se dostal Dabbur a nadvakrát ho prostrčil zpět před bránu, Omlin však na čáře pokryl již slabší Beckerovu hlavičku.
77'
Nejhezčí akce Hoffenheimu! Kramarić dloubl do vápna Beckerovi, který mu míč skvěle sklepl zpět proti noze a křížná rána chorvatského křídla jen o decimetry minula bránu.
76'
Dnes málo viditelný nejlepší střelec Borussie Thuram mířil do nadějné pozice, nesrovnal si však míč ke střele a sám se vyhnal z úhlu.
75'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Tom Bischof, přichází Finn Ole Becker.
74'
Baumgartner sklepával průnikovou přihrávku patou za postranní čáru.
72'
Hofmannův trestný kop do vápna končí podle dnešního zvyku nejinak než ofsajdem
69'
Hoffenheim rychle rozehrál další roh a nejmladší hráč na trávníku Tom Bischof se dostal před velkým vápnem ke střele, která skočila těsně vedle tyče, ke které se házel robinzonádou Omlin.
68'
Žlutá karta pro Borussii Mönchengladbach (Kouadio Koné).
67'
K hlavičce na zadní tyči se protlačil Binsibajní, ale slabá hlavička míří vedle.
66'
Teď dostanou hosté příležitost předvést, jak si nacvičili rohové kopy.
64'
Z rohového kopu domácí první střelecký pokus nevyslali.
63'
Na druhé straně unikl Bebou po pravé straně a načechral míč přes hlavy mönchengladbašských obránců na Kramariće, který pálil z voleje jen do svého strážce a od něj míří míč na roh.
63'
Riskantní malou domů odkopává Baumann až v poslední chvíli před dotírajícím Thuramem.
62'
ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Munas Dabbur.
61'
Kramarić za velkým vápnem přiťukl Ohumcuovi, jehož pokus srazil Weigl a výrazně ztlumený míč pohodlně sbírá brankář Omlin.
61'
Rámí Binsibajní odvrací Brooksův dlouhý nákop před Kadeřábkem na první rohový kop druhého poločasu.
60'
Čtvrthodina hry po změně stran nenabídla žádný střelecký pokus a ani náznak šance.
60'
Přemotivovaný začátečník Umut Tohumcu podrazil Kouadia Koného a dozvídá se od rozhodčího, že příští podobný zákrok již bude oceněn karetně.
59'
Muž zápasu Hofmann zapracoval i v obraně, odolal Baumgartnerovu zatahání za ruku a vyvezl míč přes dva hráče.
57'
Stindlovu přihrávku do prostoru vystihl Brooks, ale rozehrávka na Kadeřábka nebyla přesná a končí v autu.
56'
Bischof vzal zezadu přes nohy Kramera.
53'
Další bolestivý okamžik pro Hofmann, kterého zasáhl kopačkou Tohumcu, mládežnický reprezentant Německa tureckého původu.
51'
Kadeřábkův pas se snažil sklepnout Baumgartner a vysokou nohou zasáhl do hlavy Itakuru.
50'
Po třech minutách hra pokračuje, otřesený Hofmann si ještě za postranní čarou chvíli odfrkl, ale již se vrací na hřiště.
49'
Hofmann je stále ošetřován a nevypadá to s ním dobře, dopadl na hlavu i na záda, pády úplně natrénované nemá.
47'
Dvougólový Hofmann bolestivě přepadl na záda o Nsokiho, který se před ním v hlavičkovém souboji skrčil.
46'
TSG 1899 Hoffenheim nastupuje se dvěma změnami:
místo Kaspera Dolberga přichází na hřiště Ihlas Bebou,
skončil také Sebastian Rudy, bundesligový debut si odbyde již druhý dorostenec v domácí sestavě Umut Tohumcu.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 45% – 55%, střely na bránu 3:2, střely mimo 3:3, rohy 1:2, ofsajdy 2:1, fauly 10:5.
Domácí své šance neproměňují, hosté ze dvou střel dvakrát udeřili Hofmannem. K oběma se přimotal nešťastně hoffenheimský debutant Brooks a shodně zapadly k levé tyči, jediný rozdíl byl v tom, že druhý gól mohli hosté začít slavit až po zásahu VAR. Po první půli se zdá, že černá série TSG bude pokračovat, zatímco Borussia má blízko k prvnímu venkovnímu vítězství v sezóně.
45+5'
45+5'
Hraje se dávno přes avizované nastavení, Hoffenheim nevyužil krátký roh a ani Tasende z druhé strany nedostal míč přehuštěným prostorem před bránu.
45+4'
Po vhození navíc sparťanského odchovance nakopnul Stindl.
45+4'
Stále se hraje, domácí v hromadném souboji u soupeřova praporku vybojovali také jen aut, který vhodí Kadeřábek.
45+3'
Zakopnutý míč narazil do rohového praporku a ten se ohnul směrem k bráně, takže domácí místo odkopu od brány z nevýhodného místa vhazují.
45+1'
Po hlavičkovém souboji s Kabakem padl na zem Stindl, oba hráči se sťukli a domácí obránce se hodně hněvá na odpískaný faul.
45'
Výpad domácího dorostence Bischofa vypároval Elvedi, v souboji o odražený míč pak navíc fauloval Kadeřábek.
45'
Angeliño Tasende rázným odkopem přerušil akci Borussie po pravém křídle, ani zleva pak hosté neprošli.
44'
Pavel Kadeřábek dostal skvělou přihrávku do volného prostoru od Dolberga a postupoval sám na bránu, kterou však přestřelil.
43'
Domácí dostali míč na hranici šestnáctky, kde nepřesně nahrával Tasende a míč vyvezl velmi dobře pozičně hrající Itakura.
41'
Brooks byl u obou gólů, dostal žlutou kartu, teď si vysvědčení svého debutu malinko vylepšil čistým odebráním míče Thuramovi.
39'
Po dlouhém přerušení vykopávají ze středového kruhu domácí, ale jsou hned vytlačeni až k brankáři Baumannovi. Na toho dnes šly dvě střely a obě skončily v síti.
36'
Stindlův skvělý dloubák za obranu si rovnal ke střele JONAS HOFMANN tak dlouho, až míč ukopl vracející se Brooks, jenže tak nešikovně, že ho odrazem o vlastního spoluhráče vrátil zpět na Hofmannovu nohu. Kanonýr Gladbachu pak vypálil k tyči. Radost mu nejprve zkazil praporek pomezního, ale po dvou minutách čekání VAR opravuje jeho verdikt, gól platí!
36'
Hofmannův gól neplatí pro ofsajd! Pomezní měl praporek nahoře, ale jak zasáhne při hraniční situaci VAR?
35'
Zdvižený praporek zastavuje také na druhé straně Andreje Kramariće.
33'
Standardky jsou zatím slabinou obou mužstev. Trestný kop Mönchengladbachu z levého křídla zhatil ofsajd Binsibajního.
31'
Po půlhodině hry se před zaplněným hledištěm odehrává dost opatrné představení, na které nejlépe vidí diváci ze sedadel kolem půlící čáry.
29'
Binsibajního příliš prudkou přihrávku nestihl na hřišti Hofmann.
28'
Odražený míč pěkně trefil Sebastian Rudy, skákavá střela z 25 metrů však míří do připravené náruče švýcarského brankáře Borussie.
27'
Kadeřábek dával přihrávku Rudymu za paty, kterou vystihl Joe Scally, jenže vzápětí sám také přihrál nepřesně.
25'
Baumgartner zahnal Brookse přihrávkou do špeku, Američan si ale sebevědomě poradil s Hofmannovým napadáním.
24'
Opakovaný pokus mířil šikmo na roh velkého vápna ke Konému, ale i jeho pas nachází jen hlavu jednoho z hoffenheimských hráčů.
24'
Hofmannův roh vyhlavičkoval přes břevno vlastní brány Kabak.
23'
Hofmann narazil Kramerovi, jehož centr z první srazil hlavou na roh Nsoki.
22'
Žlutá karta pro TSG 1899 Hoffenheim (John Brooks). Americký reprezentant sahal oběma rukama na ramena Thuramovi.
21'
Kasper Dolberg si našel zpětný centr do šestnáctky a vypálil z otočky do obránce, při dorážce je domácím máván ofsajd.
19'
Koné nasadil k výpadu, ale postupoval příliš osamoceně a domácí beci mu míč v šestnáctce odebrali.
17'
Po ošetření faulovaného hráče rozehráli hosté trestný kop, který prodloužil Julian Weigl hlavou vedle brány.
15'
Žlutá karta pro TSG 1899 Hoffenheim (Angeliño Tasende). Španělský křídelník ostře podrazil Kramera.
14'
Z následného rohu se Hoffenheim neprosadil.
13'
Deset vteřin po výkopu ze středového kruhu se domácí prokombinovali před bránu, Baumgartner obešel vybíhajícího Omlina, ale střelu z takřka nulového úhlu už na čáře pojistil Itakura.
12'
Brooksovo angažmá nezačalo nejlépe, americký obránce nevystoupil z ofsajdové čáry a Stindlův dlouhý pas mohl převzít JONAS HOFMANN. Míč si připravil hlavou do běhu a po odskoku o trávník ideálně trefenou ranou na přední tyč propálil brankáře.
12'
Zdálo se, že Kramarićovo prostrčení do šestnáctky obrana Borussie zvládne, nakonec se ale k míči prosadil mladičký Bischof a přes obránce vystřelil po zemi do brankáře Omlina.
11'
Nákop naslepo míří k Baumannovi, který roztáhl prsty a drží míč frajersky v jedné rukavici.
8'
Slabou a nepřesnou křížnou střelou zpoza velkého vápna nepotrestal Omlinovu mizernou rozehrávku v prvním náznaku šance Christoph Baumgartner.
7'
Trestný kop rozehrál do vápna z pravé strany Hofmann, jenže výsledkem je stejně jako na opačné straně jen útočný faul ve výskoku. Provinil se Pavel Kadeřábek.
5'
Hosté zatím hrají zezadu opatrně a na naprostou jistotu, ještě se s míčem pořádně nedostali na soupeřovu polovinu.
3'
Kramarić našel centrem z pravého křídla Baumgartnera, který ve výskoku na míč fauloval Itakuru a ukazuje na všechny strany, že nechtěně.
2'
Dlouhý míč dospěl k Omlinovi, který si ho předkopává podrážkou a rozhlíží se, komu rozehrát.
1'
Hoffenheim vyrukoval i s novou posilou, americkým reprezentačním obráncem Johnem Brooksem, který se do bundesligy vrací po půlroce stráveném v Benfice Lisabon.
Obě mužstva nastupují před zaplěnou Pre-zero Arenu. Domácí budou hrát v modrých dresech, hosté mají bílé.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Brooks, Nsoki – Kadeřábek, Rudy, Baumgartner, Tasende – Dolberg, Bischof, Kramarić.
Náhradníci: Philipp – Bičakčić, Che, Quaresma, Becker, Damar, Dabbur, Bebou, Tohumcu.
Trenér: Breitenreiter

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – Hofmann, Kramer, Stindl (C) – Thuram.
Náhradníci: Olschowsky – Friedrich, Netz, Jantschke, Ngoumou, Lainer, Wolf, Neuhaus, Pléa.
Trenér: Farke

Rozhodčí: Brand – Stein, Assmuth.
Fotbalisté Hoffenheimu kuriózně v Mönchengladbachu zakončili loňskou sezónu i otevírali tu letošní, v obou případech utrpěli vysoké porážky 1:5 a 1:3. Když se naposledy hrálo v Bavorsku, rozešly se oba celky remízou 1:1. Nejnovější výhra Hoffenheimu 3:2 se tak datuje do dubna 2021, kdy se hrálo před prázdným hledištěm.
Borussia Mönchengladbach

Prusové hrají klidný střed tabulky, na jaře ale také potřebují chytit ujíždějící vlak. S Leverkusenem marně dotahovali tříbankovou ztrátu, s Augsburgem inkasovali jedinou branku v 82. minutě a také prohráli nejtěsnějším poměrem. Na venkovní vítězství čeká Mönchengladbach marně celou letošní sezónu (0-4-4).

Střelci: 13 – Thuram, 7 – Hofmann, 6 – Binsibajní, 4 – Stindl.
TSG 1899 Hoffenheim

Mužstvu bývalého českého reprezentanta Pavla Kadeřábka (17 zápasů / 2 góly) se letos nedaří, ze dvou kol po reprezentační přestávce získalo jen bod za porážku na hřišti Unionu Berlín a domácí remízu se Stuttgartem. Na vítězství čeká Hoffenheim již 7 zápasů a ze čtvrtého místa v tabulce si za tu dobu pohoršil až na třinácté.
Zranění vyřadilo pro domácí zápas Skova, Prömela, Geigera a Bruuna.

Střelci: 6 – Dabbur, 5 – Kramarić, 4 – Baumgartner, Kabak.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.