Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Schalke - 9. dubna 2023   19:30

Hoffenheim
22' Král(vl.)  • 70' Bebou
2:0
(1:0)
Hoffenheim
Baumann (C) – Vogt (46. Kabak), Brooks, Akpoguma – Kadeřábek, Geiger (64. Rudy), Angeliño, Kramarić (64. Bischof), F. Becker (90+3. Stiller) – Baumgartner, Bebou (77. Tohumcu).
L. Philipp – Bičakčić, Dolberg, Nsoki.
Matthias Jöllenbeck
PreZero Arena (Sinsheim)
Schalke
Fährmann – Brunner, Jošida (C), Matriciani, Ouwejan (36. Aydin) – Krauss (72. Latza), Král – Skarke (72. Topp), Zalazar (79. Drexler), Bülter – Frey (72. Terodde).
Schwolow – Balanta, M. Kamiński, Mohr.

Důležitý duel dvou týmů ohrožených sestupem zvládají lépe domácí! Nejprve se v prvním poločase dostal Hoffenheim do vedení po vlastním gólu Alexe Krále. Ve druhé půli zvýšil Ihlas Bebou z opakované penalty a dvoubrankové vedení již modří udrželi až do konce. Hoffenheim poráží Schalke 2:0.

Pro dnešek to bude vše, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou!

Fauly: 14:13.
Po závěrečném hvizdu se do konverzace pustila i dvojice českých legionářů. Zdá se, že si mají Král s Kadeřábkem co říct.
90+8'
90+7'
Nepřehledný závar v malém vápnu vyřešil prudkým odkopem Kabak.
90+7'
Čas se už přetahuje, ale Schalke má poslední šanci na gól z rohového kopu.
90+5'
Pohodový výkop Baumanna prodlužuje Baumgartner.
90+4'
Jošida dělá, co jen může, ale ani další hlavičkou nenadělal domácímu brankáři příliš starostí.
90+3'
Kabak ve snaze získat míč přišlápl soupeři kopačku, za což dostává žlutou kartu.
90+3'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Finn Ole Becker, přichází Angelo Stiller.
90+2'
Bülter nic nerozmýšlel a z hranice šestnáctky vypálil ostrou ránu, s níž si ale Baumann dokázal poradit.
90+1'
Terodde si prudký pas zajímavě zpracoval do běhu, ale jeho úmysly skvěle vystihl Baumann a míč ukryl do náručí.
89'
Jošida se znovu prodral k hlavičce, ale jeho vysoký oblouček bez potíží sebral Baumann do rukavic.
88'
Král jde do každého souboje naplno, což na vlastní kůži okusil i Tohumcu.
87'
Naopak to jsou nyní domácí, kdo se pasivně zatáhl před svého gólmana. Modří sázejí na udržení vedení a případné rychlé protiútoky.
86'
Terodde sklepnul na hranici šestnáctky Latzovi, jehož skrytá rána k tyči pořádně protáhla Baumanna.
85'
Bischof okradl Matricianiho, ale v souboji tváří v tvář s Fährmannem přestřeluje!
85'
Angeliño napřáhl k mocnému projektilu, nicméně jeho jedovka prosvištěla těsně nad břevnem.
84'
Král skvěle proklouzl po levé straně a z úhlu otestoval pozornost Baumanna přízemním pasem do malého vápna!
83'
Hosté působí poněkud rezignovaně, jen vlažně rozehrávají z vlastních obranných řad.
82'
Alex Král se už napřahoval k ráně z voleje, ale ostře trefil jen nohu soupeře, který mu hrací předmět vypíchnul. Schalke se musí znovu přepnout do bránícího módu.
81'
Terodde vybojoval míč ve středu pole, kde jej fauloval atakující Rudy.
80'
Hlavička Baumgartnera zamířila vedle vzdálenější tyče, Fährmann se příliš nezapotil.
80'
Po menších zmatcích v hostující obraně má Hoffenheim k dispozici hned druhý roh v krátkém sledu.
79'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Rodrigo Zalazar, přichází Dominick Drexler.
78'
Baumgartner byl v hlavičkovém souboji scvaknut z obou stran a po odpískání faulu šetří čas lékařským ošetřením.
77'
ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Umut Tohumcu.
76'
Beboua už začínají chytat křeče, Matarazzo dost možná bude muset sáhnout k dalšímu střídání.
75'
S aktivitou to přehnal Baumgartner, byl až příliš rychlý a sám přeběhl do ofsajdu.
74'
Rozhodčí schytal centr Brookse do zad, ale ani to domácí nezastaví v postupném útoku.
73'
Pro centr se nejvýše vyšplhal Jošida, ale svou hlavičkou zamířil vedle levé tyče.
72'
ze hřiště odchází Tim Skarke, přichází Keke Topp,
ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Danny Latza,
ze hřiště odchází Michael Frey, přichází Simon Terodde.
72'
Schalke má co dělat, aby stav utkání dokázalo vyrovnat.
70'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Tentokrát vypálil IHLAS BEBOU na levou stranu a uspěl! 2:0.
69'
Tak pozor, jeden z hráčů hostí vběhl do šestnáctky příliš brzo a penalta se bude opakovat! Zřejmě dotyčným byl Aydin.
69'
Ihlas Bebou (TSG 1899 Hoffenheim) neproměňuje pokutový kop. Gólman Schalke skvěle vystihl stranu a penaltu chytá!
68'
Baumgartner přepadl v rohu pokutového území přes nohu Jošidy a rozhodčí okamžitě ukazuje na penaltový puntík!
67'
Střídající Bischof svým nepřesným pasem dává balon zpět na kopačky Schalke.
66'
Bebou se opět řítil vpřed, ale jeho přihrávku na Bischofa vystihl dobře postavený Aydin.
65'
Centr Beboua z nulového úhlu vyškrábl Fährmann pryč od své svatyně a naskakujícího Baumgartnera.
64'
ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Tom Bischof,
ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy.
63'
Krauss rozehrávající z obrany našel jen kopačku Baumgartnera, jenže ten dobrou šanci na rychlý útok pokazil uspěchaným pasem.
62'
Král rychlou kolmicí oslovil spoluhráče, jehož sice předskočil Angeliño, ale míč i tak doputoval až za čáru a Schalke bude rozehrávat roh.
61'
Zalazar se šikovně vykličkoval ze sevření a svižně rozehrál na druhou polovinu záložní řady.
60'
Dlouhý výkop se po sérii hlaviček dostal na druhou stranu hřiště do náruče Baumanna.
59'
Po nepřesné ráně domácích bude od svatyně vykopávat Fährmann.
58'
Odražený balon posílal Skarke velmi ostře na branku, kde míč do obličeje trefil Matricianiho.
57'
Šikovný Král vybojoval rohový kop.
56'
Boje o míč ve středu pole ovládli domácí.
55'
Geigerovu ránu zablokoval kapitán Jošida, Hoffeheim ale bude rozehrávat od rohového praporku.
54'
Centr Schalke z levé strany odvrátil připravený Brooks.
53'
Bülter z dálky napřáhl velmi nebezpečně! Jeho dělovka prosvištěla těsně nad břevnem.
52'
Král v záklonu hlavičkoval, ale jeho pokus z velké dálky zaplachtil jen do rukavic Baumanna.
51'
Kadeřábek si při autu nerozuměl se spoluhráčem a balon je opět na kopačkách Schalke.
50'
Krauss doklouzal až do rohového praporku, který se zlomil. Na hřiště běží technik.
49'
Kabak odstavil soupeře ostře ramenem, ale podle rozhodčího si vedl dovoleně.
48'
Bebou efektním prohozením mezi nohama přihrál na spoluhráče do šestnáctky, ale tam balon získali hráči Schalke.
47'
Kadeřábek ve snaze o zisk míče fauloval Krausse.
46'
ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Ozan Kabak.
46'
V úvodním poločase se vedení ujali domácí. Angeliño pronikl po levé straně a poslal balon do těla Krále, od nějž se míč odrazil do sítě. Hosté dvakrát zasáhli tyč, ale střelecky se zatím trápí. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+2'
45+1'
Geigerova rána zpoza šestnáctky mířila daleko vedle Fährmannovy branky.
45'
Krauss si chtěl pokrýt balon, jenže při svém počínání zasáhl Kadeřábka loktem do obličeje a sudí píská faul.
44'
Jošida si podle sudího počínal dovoleným způsobem, což se domácím divákům samozřejmě nelíbí.
43'
Bojovný Kadeřábek získal balon pro svůj celek u postranní čáry.
42'
Rychlík Bülter se cpal směrem na Baumanna, ale při svém kličkování již vyklouzl z prostoru vyhrazeného pro hraní.
41'
Freyův centr propadl až na kopačku Krále, jenže ten z voleje napálil prvního bránícího hráče.
40'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Dennis Geiger).
39'
Po ostrém střetu zůstal Krauss ležet na trávníku.
38'
Po autovém vhazování hlavičkoval Frey, ale pouze mimo zadní tyč Baumannovy svatyně.
37'
Několik hlaviček na útočné polovině Hoffenheimu vyhrávají domácí.
36'
ze hřiště odchází Thomas Ouwejan, přichází Mehmet-Can Aydin.
35'
Geigerovu hlavičku sebral Fährmann do rukavic.
35'
Únik domácích vyřešil perfektně načasovaným skluzem Krauss.
34'
Modří vedou své útočné snažení v polovině případů z pravé strany, ani nyní to není jinak.
33'
Zalazar byl v úniku skvěle zastaven jedním z domácích.
32'
Hoffenheim rozehrává roh.
31'
Po autu Kadeřábka běžel Kramarić sám na Fährmanna, jenže po kličce už došel za čáru do zámezí!
30'
Dlouhý aut Brunnera zpacifikoval perfektním pohybem Angeliño.
30'
Král kolmicí vyslal vpřed Freye, který v souboji s Akpogumou vybojoval alespoň autové vhazování.
29'
Na hranici vápna napřáhnul Baumgartner, jenže neměl zrovna přesně seřízená mířidla.
28'
Chybičku Krále v rozehrávce napravil vystupující Jošida.
27'
Centr domácích byl až příliš dlouhý, a tak si jej do rukavic schoval Fährmann.
26'
Angeliñův roh chtěl Kramarić usměrnit na Fährmanna, ale balon se mu svezl po nártu. Následná dělovka Baumgartnera zamířila až příliš vysoko.
25'
Jošida hlavičkoval ze složité pozice perfektně, ale opět jen orazítkoval břevno Baumannovy klece!
22'
Angeliñův svižný přízemní pas z levé strany mířil do nebezpečného prostoru ve vápně, kde si jej do vlastní sítě srazil ALEX KRÁL. 1:0.
21'
Rohový kop byl nejen odhlavičkován, ale následně i odvrácen daleko od svatyně Schalke.
20'
Bebou oslovil naběhnutého Beckera, kterého z penaltového puntíku reflexivně vychytal Fährmann!
19'
Vysoké naskočení Alexe Krále bylo atleticky perfektní, ale balon odskočil do jiného prostoru.
18'
Hosté pomalu utahují defenzivu modrých, vybojovali další roh.
17'
Po rozehrání nakrátko zamířil vysoký centr jen vedle branky gólmana Baumanna.
17'
Jošida proklouzl po levé straně a vybojoval alespoň roh.
16'
Baumgartner ostře sestřelil Krausse a po zásluze dostává žluté varování.
15'
Aut prodlužoval za sebe Matriciani, nicméně tam číhal jen připravený gólman Baumann.
15'
Hosté pomalu, ale jistě dobývají šestnáctku Hoffenheimu. Centr Krále byl ale odhlavičkován hned na první pokus.
14'
Dotírající Baumgartner vyžadoval odkop od rohového praporku, jenže rozhodčí okamžitě naznačil, že to byl německý útočník, kdo zahrál do zámezí.
13'
S rozehrávkou vypomohl i Baumann, díky němuž mají domácí aut u středové čáry.
12'
Po souboji ve středu pole Angeliño upadl, nicméně rozhodčí dává jen výhodu.
11'
Bülter proklouzl mezi trojicí obránců, ale následně si míč ukopl příliš daleko, dokutálel se až za postranní čáru.
10'
Balon od rohového praporku sice propadl na rohový puntík, tam jej ale žádná hlava nenasměřovala směrem na branku.
9'
Zdánlivě ztracený míč doběhl velmi rychlý Kadeřábek, jenž po vybojování rohu oslavil svůj kousek s fanoušky.
8'
Velmi rychlý pokus o protiútok ze strany Hoffenheimu přerušil skvělým výběhem Fährmann!
7'
Průnik Zalazara po pravé lajně ukončil skluzem Geiger. Rozhodčí neodpískal faul, ale Schalke má i tak k dispozici zajímavou příležitost.
6'
Přízemní centr odvrací hned první bránící hráč v mentolovém.
5'
S rozehrávkou se stále vyčkává.
4'
Kramarić vybojoval rohový kop, který rozehraje Geiger.
4'
Kombinaci s Baumgartnerem pro jistotu Kadeřábek přesunul zpět na půlící čáru.
3'
Becker dostal v hlavičkovém souboji naloženo a sudí okamžitě hru přerušuje.
2'
Divoký úvod! Bebou prolétl po pravé straně až k tyči, od níž posílal přihrávku skrz malé vápno, jenže nikoho ze spoluhráčů neoslovil.
1'
Centr Brunnera na dlouhou nohu usměrnil jeden z útočníku Schalke na břevno! Baumann měl obrovské štěstí.
1'
Domácí nastupují v modrém, Schalke zase v netypických mentolových dresech.
Do perfektně naplněné arény Hoffenheimu již nastupují oba celky. Utkání za malou chvíli začne.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Vogt, Brooks, Akpoguma – Kadeřábek, Geiger, Angeliño, Kramarić, F. Becker – Baumgartner, Bebou.
Náhradníci: L. Philipp – Bičakčić, Bischof, Dolberg, Kabak, Nsoki, Rudy, Stiller, Tohumcu.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

FC Schalke 04: Fährmann – Brunner, Jošida (C), Matriciani, Ouwejan – Krauss, Král – Skarke, Zalazar, Bülter – Frey.
Náhradníci: Schwolow – Aydin, Balanta, Drexler, M. Kamiński, Latza, Mohr, Terodde, Topp.
Trenér: Thomas Reis

Rozhodčí: Matthias Jöllenbeck.
Schalke po dvou remízách podlehlo Leverkusenu (0:3), jenž se i bez zraněného Schicka a Hložka v sestavě mílovými kroky přiblížil k účasti v pohárové Evropě. Na očekávaný český souboj tak nakonec nedošlo, což si ovšem Alex Král může vynahradit v neděli proti Pavlu Kadeřábkovi. Důležitý duel začne v PreZero Areně od 19:30 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Ve prospěch TSG mluví i domácí prostředí nebo vzájemná bilance, Hoffenheim porazil Schalke v posledních třech utkáních (v říjnu 2022 doma 5:1 – pohár, opět v říjnu 2022 venku 3:0 a v květnu 2021 doma 4:2 – dvakrát bundesliga). Nejlepším střelcem týmu je chorvatský reprezentant Andrej Kramarič (8 gólů), nejtrestanějším hráčem turecký horkokrevník Ozan Kabak (11 žlutých karet ve 23 zápasech).
Hoffenheim a Schalke se ve 27. kole bundesligy utkají v důležitém záchranářském souboji. Psychicky jsou na tom lépe hráči Hoffenheimu, ti vyhráli poslední dva duely a díky úspěšné minisérii opustili sestupové pozice. I proto jsou papírovými favority právě oni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.