Bundesliga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Union Berlin - 20. května 2023   15:30

Hoffenheim
22' Bebou  • 36' Kramarić  • 90' Kramarić (Dabbur) • 90+9' Dabbur (Kramarić)
4:2
(2:1)
Union Berlin
45+4' Doekhi  (Trimmel) • 90+5' Laídúní  (Baumgartl)
Hoffenheim
Baumann – Kabak, Brooks, Akpoguma (70. Bičakčić) – Bebou, Geiger (60. Rudy), Angeliño, Prömel, F. Becker – Kramarić, Baumgartner (65. Dabbur).
L. Philipp – Dolberg, Larsen, Stiller, Tohumcu, Bischof.
Dingert – Kempkes, Gerach, Haslberger
PreZero Arena (Sinsheim)
Rønnow – Leite (46. Baumgartl), Jaeckel (80. Siebatcheu), Doekhi – Roussillon, Khedira, Trimmel (69. Juranović), Haberer (69. Leweling), Thorsby (46. Laídúní) – Behrens, S. Becker.
Grill – Michel, Gießelmann, Pantović.

To je ode mě vše, loučím se s vámi, děkuji za pozornost a někdy příště u fotbalu zase na počtenou. Mějte pěkný zbytek soboty a víkendu.
Utkání, které na začátku vypadalo spíš na 0:0, skončilo nakonec 4:2 pro Hoffenheim. Kde se to zvrtlo? Sám nevím, nejspíš první branka nastartovala obrátky a roztočila gólostroj. Union dobýval celou druhou půli soupeřovu bránu. Stále ne a ne se trefit. Na konci půle to však přišlo. Hoffenheimští zvýšili na 3:1, Union kontroval brankou na 2:3, ale to stále nebylo všechno. Když se Union snažil o vyrovnání, hrál všechno nebo nic a inkasoval z brejku počtvrté. Dnes tak jeho šance na body definitivně zhasly.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:16. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:15.
90+10'
90+9'
Hoffenheim právě vstřelil branku! Míč byl urychleně poslán do úniku poté, co se hosté snažili o vyrovnání a hráli vabank. Hoffenheim zmobilizoval síly ještě na jeden brejk a Dabbur zvyšuje na 4:2 střelou po zemi k k levé tyči gólmana. Asistence: Andrej Kramarič.
90+8'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Angelo Stiller). Mimo hřiště. Nesportovní chování.
90+8'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Munas Dabbur).
90+8'
Ještě jeden centr do vápna hostů. Ten je ale obratem poslán na druhou stranu hřiště.
90+5'
Union Berlin právě vstřelil branku! Tak jsem to trochu zakřikl. Autorem branky je AISSA LAJDÚNI. K Lajdúnimu se odrazil míč a ten ho zkušeně uklidil po zemi k tyči. Je to 3:2. Asistence: Timo Baumgartl.
90+5'
Berlín ještě pospíchá do útoku, ale tomu už se můžou Hoffenheimští smát, utkání je vyhrané
90+4'
Dobrý centr na Siebatcheua, ale zakončení už tak dobré nebylo. Míč přeplachtil branku.
90+3'
Union útočí, ale to už bude jen takové platonické. Musel by se stát zázrak, aby toto Berlínští ještě vyrovnali.
90+1'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Andrej Kramarić).
90'
Hoffenheim právě vstřelil branku! Autorem branky je ANDREJ KRAMARIČ. Dabbur krásně obešel několik hráč pohrál si s nimi, došel po lajně blíz brankáři a předložil míč Kramaričovi, který se nemohl mýlit. Z metru trefil prázdnou branku. Toto byl gól spíše nahrávajících, Dabbura s Bičakčičem, kteří akci vymysleli a realizovali. Zakončení úspěšné a Hoffenheim vede 3:1. Asistence: Munnas Dabbur.
89'
Hostující kouč už si neví rady, oživil hru střídáními, ale stále je průběžný stav 2:1.
88'
Hoffenheim zahrál ofsajd, to mu však pramálo vadí, poněvadž zase ušetřil vteřinky.
87'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Sheraldo Becker).
86'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Jérôme Roussillon).
86'
Prömel nedovoleně zastaven při postupu na branku protivníka a hra se tak opět zdrží a Union ztratí pár sekund.
85'
Union obral soupeře při útoku a rozjel místo toho svojí akci.
84'
Union tak pokračuje postupným útokem, ten vede ke krásnému balónu, byl to centr nebo střela? Nevím, nicméně domácí to muselo pěkně vystrašit.
83'
Bebou byl však dohrán v souboji a lehl si na zem a donutil sudího přerušit hru. Soupeři se to nelíbí.
82'
Do brejku unikl Bebou po pravé straně a vypálil na Baumanna, ten jeho střelu bez problému chytil.
81'
Juranovič poslal dobrý centr do šestnáctky, hosté se však opět neprosadili a tak Hoffenheim zhruba deset minut před koncem stále vede.
81'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Grischa Prömel).
80'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Paul Jaeckel, přichází Jordan Siebatcheu.
79'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Timo Baumgartl).
78'
Hosté jsou ve stálém tlaku, závary ale ne a ne přetavit ve větší šanci a popřípadě branku.
76'
Behrens se ocitl v ofsajdu.
76'
Brooks zblokoval centr Lewelinga a domácí tak stále drží vedení o jednu branku.
74'
Jaeckel spal z velké výšky na zem při pokusu o hlavičku. Nabral ho soupeř.
74'
Unionu běží čas a stále nemůže srovnat stav, i když je lepším týmem ve druhé půli.
73'
Roh byl odvrácen.
72'
Standardka pro hosty ze střední vzdálenosti. Brankář si postavil zeď. Juranovič pěkně rozehrál střelou, která byla však před doletem zblokována a bude to roh pro Union.
71'
Berlínští dobýjejí útočnou třetinu hřiště. Zatím se nedaří zakončit. Je tam moc těl
71'
Hoffenheim hraje ve druhé půli hodně pasivně a obranně, to by se mohlo vymstít.
70'
Stihne to Union vyrovnat nebo dokonce otočit? Dívejte se dále a uvidíte.
70'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Kevin Akpoguma, přichází Ermin Bičakčić.
69'
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Jamie Leweling.
69'
ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Josip Juranović.
66'
Hezký centr Lajdúniho na útočníka, ale zahnal h příliš do úhlu.
65'
ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Munas Dabbur.
64'
Obrovská šance Beckera!!! Krásná přihrávka, kolmá a přímo do šance! Ale Becker šanci zahodil. Baumann ho vyčapal, vyběhl, zmenšil úhel a uončil snažení hostujícícho útočníka.
63'
Faul na Lajdúniho. Union zahrává standardku, míč se odráží a střílí Becker, zblokováno.
62'
Domácí se rozeběhli kupředu, při rozhodujícím okamžiku však míč ztratili špatnou a nepřesnou přihrávkou.
61'
Ukazatel útoku hostů nám zrpostředkoval informaci, že útoky vede UNion hlavně přes pravé křídlo.
61'
Roh pro domácí, odvrácen a kopat bude brankář Rönnow.
60'
ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy.
60'
Hoffenheim je ve druhém poločase spíše pod tlakem a hru tvoří spíše soupeř.
59'
Baumann si shrábl balón ze vzduchu a nikoho k němu nepustil.
58'
Union si ale sbírá ztracený míč soupeře a sám vytváří možnost, která se teprve rodí.
58'
Baumann hází zpátky míč do hry a hra jde od stoperů na křídlo.
57'
Nádherná a chytrá přihrávka, kolmice do šance, šanci ale zmařili obránci Hoffenheimu.
57'
Union bojuje o body, nechce je v Hoffenheimu nechat všechny.
56'
Roussillon opět vysílal centr do vápna, tam ale nikoho nenašel.
55'
Na Geigera spadl při souboji Behrens a přivodil mu zdravotní problémy.
54'
Trimmel pěkným centrem na Beckera, ten ale přestřelil branku.
54'
Teď je to velmi opatrné, ani jednomu týmu se nechce příliš otevírat hru.
53'
Hoffenheimští se chtějí probít postupným útokem do útoku, moc se to nedaří.
52'
Roussillon posílal zleva centr o šetsnáctky. S akcí ale neuspěl.
51'
Union se pomalu dostává do hry, chce si připravit půdu pro vyrovnání.
51'
Baumgartner se dral do útoku, ale byl zastaven nedovoleně.
50'
Trimmel pálil z úhlu, ale vedle, rána šla do zhruba poloviny výšky brány.
48'
Domácí se vydali na zteč, byli v přečíslení, ale do koncovky se nedostali.
46'
ze hřiště odchází Diogo Leite, přichází Timo Baumgartl.
46'
ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Ajsa Laídúní.
46'
Tentokráte rozehráli domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:38.
Utkání má svojí první polovinu za sebou, mělo také velmi pomalý rozjezd, než jsme se začali bavit. První gól domácích vzal utkání do jiné dimenze. Bebou otevřel skóre po hrubce hostů, kteří si nebyli schopni rozehrát akci zezadu. Druhou branku přidal Kramarič z penalty, kdy mu směr Rönnow odhadl, avšak na míč nedosáhl. Na konci poločasu už snižoval jen Doekhi svou pátou brankou v sezóně.

Utkání nabralo asi tak po patnácti minutách tempo, týmy konečně začaly zakončovat a tvořit si možnosti. JInak je to utkání spíše s menším počtem šancí, mělo pomalý rozjezd, jenže do vedení šli domácí a to velmi překvapivě. Union a Hoffenheim totiž v tabulce dělí 10 míst. Potom, co to vypadalo, že se půjde do šaten za velmi příznivého stavu pro domácí – 2:0 se trefil z rohu Daniiho Doekhi a dostal hosty do hry o body. "Klasický šatňák." Co přinese druhá půle? Sledujte náš web.
45+10'
45+9'
Stále se hraje, fanouškům se to nelíbí a dávají to hlasitě najevo.
45+7'
Berlínští to nadále zkoušejí centry, přihrávkami ale domácí jsou vytrvalí a chtějí vedení do poločasu udržet.
45+6'
Závar Unionu a domácí odkopávají, do zakončení hosty nepustili.
45+4'
Union Berlin právě vstřelil branku! Máme tu snížení. Gólový účet Unionu načíná DANIIHO DOEKHI. Gól z rohového kopu, tedy standardky, zakončený hlavou od břevna a do branky. Velmi pěkný. Asistence: Christopher Trimmel.
45+3'
Ještě Union, ten je neodbytný a stále si žádá svým tlakem prodloužení nastaveného času.
45+2'
Union ještě zkouší dobýt území soupeře, to se mu však moc nedaří.
45+2'
Po delší odmlce, kdy se toho na hřišti příliš nedělo poslali hosté míč dlouhým a vysokým centrem na druhou půlku, s vytvořením šance však nepochodili.
45'
Prömel se dere dopředu po křídle, vybojoval aut.
44'
Becker hledal centrem Behrense v pokutovém území, nicméně akce tam skončila.
44'
Beckerovi byl hvízdnut útočný faul při dělání si místa pro míč.
43'
Hezký centr zleva do pokutového území, úplně na druhou stranu, ale Behrens velkou šanci hlavou neproměnil.
42'
Union zkouší nákop dopředu na křídlo, vybojoval jen aut.
41'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, domácí zpackali kopnutí rohu. Union z toho nakonec však ni nevytěžil.
40'
Roh pro domácí.
39'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Janik Haberer).
39'
Postupný útok Unionu je příliš pomalý a neobratný, domácí se stíhají přesouvat.
38'
Hoffenheimu by se body z tohoto zápasu, kdy není favoritem, náramně hodily.
37'
Union je tak ve velkých problémech.
36'
Hoffenheim právě vstřelil branku! Hoffenheim dává gól z penalty. Autorem branky je ANDREJ KRAMARIČ. Kramarič proměnil pokutový kop, ale měl na mále, brankář totiž jeho směr kopu odhadl, míč ale i tak nedokázal zachytit.
35'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Diogo Leite).
35'
Byla nařízena penalta, kterou bude kopat Hoffenheiim.
34'
Sudí si však prohlédne souboj v pokutovém území ještě jednou na vlastní oči. To znamená, že nás čeká VAR.
33'
Baumgartner padl k zemi ve vápně soupeře, možná si i žádal penaltu, sudí však jen povolává zdravotníky na hřiště a penaltu se rozhodl nepískat.
32'
Angeliňo opět na míči, Baumgartner, Kramarič ale domácí se nedostali k ničemu nebezpečnému.
31'
Union bude chtít co nejdříve vyrovnat, tak aby mohl případně udržet příčky zaručující LIgu mistrů.
30'
Union Berlín vhodil míč do hry z autu, ke střele se dostal Khedira ze střední vzdálenosti, míč však skončil nad břevnem a hosté tak gól neslaví.
28'
Trimmel poslal dobrý centr, hezky zahraná standardka, ale míč pak po střele hostů přeletěl branku o dva metry.
26'
Rönnow vrací míč do hry kopem po zemi, Khedira je u míče, Union vysílá dlouhý centr na útočníky, ti si ale vepředu neporadili.
25'
Hosté si hezky nahráli a pomalu se probíjeli do šance, té se pak nectěně vyhnuli tak, že akci přehráli a lepší pozice se jim už nenaskytla.
25'
Gól by mohl rozhýbat oba týmy ke kvalitnější hře.
22'
Hoffenheim právě vstřelil branku! Autorem branky je IHLAS BEBOU. Bebou zachytil rozehru Unionu, využil situace k blafáku a po zemi obehrál brankáře, klička do strany a míč poté uklidil do prázdné branky. Hoffenheim jde možná trochu překvapivě do vedení. Bez asistence.
22'
Modří, tedy Hoffenheim se zase hrou kupředu, nic kloudného však nevymysleli.
21'
Obránce Unionu zachránil hosty před pohromou, míč uklidil do autu.
20'
Behrens se konečně dostal do zakončení, první šance hostů, ale míč jde vedle brány.
19'
Nepříjemný souboj dvou hráčů, každý z jiného týmu, oba nehezky padali k zemi, ale budou ve hře pokračovat.
18'
Pěkná narážečka hostů, ti se tak náhle ocitli až v útoku, příležitost však nedokázali využít.
16'
Baumann, Angeliňo, Kramarič, opět Angeliňo a Hoffenheim se snaží, ale to je tak všechno.
15'
Kramarič sklepl balón na spoluhráče, teď má míč Angeliňo. Domácí se neprosadili.
15'
Baumgartner bojuje o míč v rohu hřiště na půlce soupeře.
14'
Kabak na Brookse, ten na Baumgartnera, jenže domácí se zahnali zpět na svou půlku.
13'
Domácí na půlce protivníka, Angeliňo posouval míč do vápna centrem a míč se pak odrazil k záložníkovi Hoffenheimu, který pálil, ale vedle.
12'
Union se pokusil o vytvoření akce pro útočníky, ti se k balónu nikdy nedostali. Míč shrábl brankář a poslal ho zpět do hry.
12'
Baumann si zahrál dlouhým výkopem.
11'
Nyní to vypadalo na pěnou akci Hoffenheimu, ta však byla zastavena a domácí byli obráni o míč.
10'
Domácí opět neschopni založit útok, takovýmto způsobem se v lize asi těžko zachrání.
9'
Hosté rozjíždí akci po pravém křídle, ta ale brzy končí díky skvělé defenzivní práci Hoffenheimu.
8'
Na hřišti jsme toho příliš neviděli, nepočítaje choreo s dýmovnicemi.
8'
S balónem hrají konečně také domácí.
7'
Dlouhý centr na útočníka, UNionu to zase nevyšlo.
7'
Hezká kolmice dopředu před vápno, Hoffenheim se však ubránil.
6'
Berlínští vracejí míč na svého brankáře.
5'
S míčem na kopačkách hraje Union.
3'
Fanoušci svými dýmovnicemi opět přerušili zápas.
2'
Rönnow chytá dlouhatánský centr soupeře do hrudního koše
2'
Aut pro Hoffenheim na jeho vlastní půlce.
1'
Jako první jdou dopředu domácí.
1'
Union Berlín rozehrál.
1'
Zápas se zpozdí, kvůli fanouškovskému choreu.
Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) je zraněný a do zápasu tak určitě nenastoupí.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kabak, Brooks, Akpoguma – Bebou, Geiger, Angeliño, Prömel, F. Becker – Kramarić, Baumgartner.
Náhradníci: L. Philipp – Bičakčić, Rudy, Dabbur, Dolberg, Larsen, Stiller, Tohumcu, Bischof.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

1. FC Union Berlín: Rønnow – Leite, Jaeckel, Doekhi – Roussillon, Khedira, Trimmel, Haberer, Thorsby – Behrens, S. Becker.
Náhradníci: Grill – Michel, Siebatcheu, Gießelmann, Laídúní, Leweling, Juranović, Pantović, Baumgartl.
Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach, Haslberger.
UNION BERLÍN – 4. místo, 59 bodů, skóre 48:34

Union je štikou či černým koněm soutěže, ať už ho nazveme jakkoli, vždy je to pozitivní. Tato sezóna mu náramně vychází a skončit jí postupem do Champions League by byl sen.

Unionu Berlín se v posledních 5 zápasech taky nevedlo nijak závratně dobře. Na to že je čtvrtý získal málo bodů – 8 bodů z 15 možných. Vyhrál dvakrát (Freiburg, Mönchengladbach), dva remizoval (Leverkusen, Bochum) a jeden prohrál (Augsburg). Ta prohra s Augsburgem určitě bolí, Augsburg je až třináctý. NIcméně to dokazuje, že Bundesliga je opravdu vyrovnaná. 8 bodů z 15 je sice poměrně průměrný počin, na Bundesligu je to však hodně, a Union si bodů určitě cení.

Nejlepším střelcem je Sheraldo Becker ze Surinamu s 11 brankami. Je devátý celé lize, vydrží v první desítce? Nebo se ještě vyšplhá na vyšší příčky? Sledujte ho v tomto zápase a v tom posledním, kde se představí na domácím trávníku proti Brémám.

Další střelci týmu

2. Kevin Behrens – 8 branek
3. Janik Haberer – 5 branek
4. Jordan Siebatcheu – 4 branky
4. Danilho Doekhi – 4 branky
HOFFENHEIM – 14. místo, 32 bodů, skóre 43:54

Hoffenheim nemá žádnou úchvatnou formu na konci soutěže, chybí už jen 2 kola do konce ligy, a Hoffenheim má náskok 2 body na barážovou pozici a 3 body na sestupovou pozici. Vše je otevřené a bude to zajímavé. Každý bod se počítá. Hoffenheim má v 34.kole na programu zápas se Stuttgartem, a tam se může lámat chléb, ale taky už může být rozhodnuto pro jednoho z nich a možná i pro oba. Proto určitě sledujte poslední kola Bundesligy a užívejte si jejich napínavost, jde o hodně na obou koncích tabulky.

Nejlepším střelcem Hoffenheimu je Chorvat Andrej Kramarič s 10 brankami a patří mu za tento počin 14. místo v lize. Probojuje se v tabulce střelců v konečném zúčtování do první desítky? Další důvod, proč sledovat tuto ligu.

Další střelci

2. Christoph Baumgartner – 7 branek
3. Munas Dabúr – 5 branek
3. Ihlas Bebou – 5 branek

FORMA

Hoffenheim z posledních pěti duelů prohrál dokonce tři. A to s Kolínem nad Rýnem, s LIpskem a Wolfsburgem. 1 zápas remizoval s Bayernem, v boji o záchranu určitě dobrý bod. Vyhrál jen nad Frankfurtem poměrem 3:1. V posledních 5 zápasech nedal nikdy více jak jednu branku, až na ten jediný vyhraný duel, kde dal tři. Produktivita tedy bude trochu problém.
Hezký den, vítejte u měření sil bundesligových týmů Hoffenheimu a Unionu Berlín. Jedná se o 33. kolo a půjde o hodně. Hoffenheim stále není zachráněn, a tak musí co nejčastěji bodovat. Union naopak bojuje o vrchní příčky, vyhrát ligu nemůže, ale může promluvit do bojů o LIgu mistrů. To jsou podle mě největší lákadla pro tento duel, sledujte ho od 15:30 se mnou na našem webu. Užijte si komentář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.