Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Leverkusen - 9. listopadu 2022   18:30

Köln
30' Schmitz (Adamjan)
1:2
(1:0)
Leverkusen
65' Amiri   • 71' Diaby  (Frimpong)
Köln
Schwäbe – Schmitz (61. Schindler), Soldo, Kilian, Hector (C) – Martel, Schirí – Maina (74. Tigges), Huseinbasic, Kainz (74. Thielmann) – Adamjan (80. Duda).
T. Horn – K. Pedersen, Chabot, Strauch, Olesen.
Stieler – Gittelmann, Stein
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Leverkusen
Hrádecký (C) – Tah (59. Kossounou), Tapsoba, Hincapié – Frimpong (90. Fosu-Mensah), Palacios (59. Amiri), Andrich, Bakker – Diaby, Hložek (59. Adli), Hudson-Odoi (85. Demirbay).
Lomb, Luňov – Azhil, Bellarabi.

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku středečního večera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 10:7. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:7.
Je dobojováno. Druhý poločas měl úplně jiny charakter než ten první. Viděli jsme o poznání více útočných akci a také o jednu branku navíc, než v úvodní půli. Pokud by domácí ve 49. minutě proměnili obrovské šance, kterými by se dostali do dvougólového vedení, mohl zápas vypadat zcela jinak. Hosté si zřejmě pomohli trojnásobným střídáním z 59. minuty, kterým se kouč Xabi Alonso snažil oživit výkon hostů. Ovoce mu to přineslo hned za šest minut později, kdy skóre zápasu vyrovnal Nadiem Amiri. Vyrovnávací branka Leverkusen nabudila a za dalších šest minut se hosté radovali podruhé. Krásnou akci zakončil Moussa Diaby. V 82. minutě mohli domácí vyrovnat, to by ale Tigges nesměl hlavičkovat pouze do brankové konstrukce. Leverkusen si tedy dnes z Kolína odváží tři body a v tabulce poskočil na třináctou příčku, Kolín naopak zůstal dvanáctý.
90+4'
90+4'
Poslední momenty zápasu se odehrávají na polovině hrací plochy a je zřejmě jasné, že dnes vyhrají hosté.
90+4'
Míč se po centru z přímého kopu ve skrumáži odrazil od jednoho z hráčů Kolína do zámezí. Odkop od branky Hrádeckého.
90+3'
Hector ještě vykřesal naději pro Kolín. Na levé straně vybojoval na svou osobu faul a domácí si zahrají přímý kop.
90+2'
Domácí už moc času na vyrovnání nemají. V druhé minutě nastavení navíc kombinují na polovině hřiště.
90'
Záměr Solda nepochopili jeho spoluhráči a centr za obranu si našel pouze brankář Hrádecký.
90'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Timothy Fosu-Mensah.
89'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Kerem Demirbay).
87'
Bakker si neporozuměl se spoluhráči na levé straně a jeho přihrávka pouze doputovala až ke brankáři Schwäbemu, který bleskově posílá míč směrem dopředu.
85'
ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Kerem Demirbay.
84'
Rozehrávka přímého kopu se Dudovi nepovedla a hostující obrana tedy tuto situaci řešit nemusela.
84'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Robert Andrich).
84'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Jan Thielmann).
83'
Na hřišti se nám začíná přiostřovat. Hincapié fauloval svého protihráče v nebezpečné pozici pro jeho tým. Přímý kop budou zahrávat domácí fotbalisté.
82'
Mohlo být vyrovnáno! Pořádnou dávku štěstí teď dostali hráči Leverkusenu po hlavičce Tiggese, který svůj pokus poslal pouze do břevna.
80'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Ondrej Duda.
80'
Faul hráčů Leverkusenu na půlce hřiště, který správně píská hlavní arbitr dnešního duelu.
77'
Domácím se aktuální skóre zápasu značně nelíbí. Během chvíle teď pořádně zahřáli obranný val hostů, který ale zatím podruhé nekapituloval.
74'
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Jan Thielmann.
74'
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Steffen Tigges.
73'
Pro vysoký centr vyskočil ve vápně brankář Schwäbe, který předvedl výborné čtení hry.
73'
Leverkusen navíc zůstane v ohrožení branky Kolína. Z levé strany totiž bude rozehrávat přímý kop.
71'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté otáčejí skóre zápasu. MOUSSA DIABY se ujal míče u pokutového území svého týmu, odkud se vydal na útočný výlet. Zhruba na polovině hřiště předal míč Frimpongovi, který se výborně dostal do šestnáctky domácích, kde celou akci vyšperkoval zpětnou přihrávkou na Diabyho, a ten se do prázdné branky nemýlil – 1:2!
70'
Hostující obrana úspěšně odvrátila rohový kop na přední tyči.
70'
Standardní situace pro domácí. Florian Kainz se ujme rozehrávky rohového kopu z levé strany.
66'
Maina se dostal před brankou Leverkusenu do zakončení, ve skrumáži ale nezakončil ideálně a branku přestřelil.
65'
Hosté naložili se šancí vyrovnat na výbornou a nyní se tak stává. NADIEM AMIRI sice trefil Schindlera, který stál v obranné zdi, ale právě od něho se míč odrazil do protipohybu brankáře Schwäbeho, který byl v této situaci bezmocný – 1:1!
64'
Přichází šance na vyrovnání pro hosty. Ze slibné pozice budou po faulu domácích rozehrávat přímý kop.
63'
Sérii úspěšných bloků si může připsat několik hráčů Kolína, kteří nejprve odhlavičkovali centr od rohového praporku na přední tyči, a poté zablokovali jednotlivé střelecké pokusy hráčů hostů.
62'
Teprve až nyní uvidíme první rohový kop hostů.
62'
Rychlá akce hostů po levé straně ani tentokrát neznamená gól. Už to vypadalo, že na Diabyho přihrávku si naběhne někdo v černém dresu, právě jeden z hráčů Leverkusenu ale upadl a přihrávku nezastihl.
61'
ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Kingsley Schindler.
59'
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Amine Adli.
59'
ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Nadiem Amiri.
59'
ze hřiště odchází Jonathan Tah, přichází Odilon Kossounou.
56'
Benno Schmitz zůstal na chvíli ležet po souboji s Bakkerem, který se hnal do útočné akce, ale Schmidt bude v zápase pokračovat.
54'
Hrádecký musel hasit další střelecký pokus domácích hráčů, kterým se prezentoval Maina. První zmíněný si připsal poměrně snadný zákrok.
51'
Ani tentokrát Florian Kainz nenašel svým centrem nikoho ze spoluhráčů.
50'
Přichází na řadu další rohový kop domácích, střelu Solda totiž zblokoval jeden z hráčů Leverkusenu.
50'
Centr Kainze byl úspěšně odvrácen hostující obranou.
49'
Obrovské šance domácích na vstřelení druhého gólu! Nejprve se prezentoval krásnou střelou kapitán domácích Hector, jehož střelu vytěsnil na břevno ještě lepším zákrokem gólman Hrádecký. Pokračující tlak domácích vyústil v další zakončení, které tentokrát Hrádecký vyrazil na roh.
46'
Druhý poločas začíná beze změn, výkop mají tentokrát fotbalisté Kolína.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli jednu branku. Pro fanouška ofenzivního fotbalu to však nebyl vůbec atraktivní poločas, oba týmy nám totiž co se týče útočného snažení takřka nic neukázali. Kromě jediného gólu ze 30. minuty stojí za zmínku střela z úvodu zápasu, kdy byl v 8. minutě blízko gólu Sargis Adamjan.
45+3'
45+2'
Adamjan zkusil napodobit střelce úvodní branky Schmitze, jenže tuto snahu si musí schovat na později. Jeho střelecký pokus skončil o několik metrů nad brankou Leverkusenu.
45+1'
Maina se dral do gólové příležitosti, ale na obránce Leverkusenu v souboji nevyzrál, a tak uvidíme zřejmě poslední rohový kop poločasu.
45'
Centr přistál na hlavě Tapsoby, ale ani on nezamířil mezi tři tyče.
44'
Uvidíme první přímý kop zápasu. Zahrávat ho budou hosté z pravé strany, kde svého protihráče fauloval Hector.
42'
Florian Kainz na chvílí zůstal po souboji ležet na hrací ploše, nyní však pokračuje ve hře bez zásadních zdravotních problémů.
39'
A hned vzápětí se na druhé straně hřiště znovu hnal do zakončení Moussa Diaby, ovšem nepovedeným dotykem se vyhnal ze hřiště.
38'
Už se zdálo, že se na druhé straně požene Adamjan sám na Hrádeckého, skvělou obrannou činnost provedl Hincapié, který Adamjanovi nedovolil vystřelil.
37'
Hezkou akci předvedlo duo hostů Hudson-Odoi, Diaby, kdy první jmenovaný předložil míč do střelecké příležitosti druhému. Projektil Diabyho zblokovala domácí obrana a navíc byl v závěru akce odpískán ofsajd.
33'
Moussa Diaby sice doběhl míč na pravé straně, jenže se v útoku nacházel bez podpory spoluhráčů a o hrací náčiní tak rychle přišel.
30'
Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
Domácí si zasloužili gól více než hosté, a ten právě teď přichází. Už se zdálo, že Adamjanův centr z levé strany nenajde nikoho z jeho spoluhráčů, ale na hranici vápna stál BENNO SCHMITZ, který krásnou střelou do levé části branky otevírá skóre – 1:0!
29'
Hosté ubránili postupně vyvíjející se nebezpečí po centru z rohového kopu a mohou tak znovu napadat rozehrávku domácích hráčů.
28'
Schirí se dostal k přihrávce na hranici vápna hostů, odkud automaticky pálil, jenže do jeho střely dobře vložil nohu jeden z hráčů Leverkusenu a míč odrazil na rohový kop.
27'
Domácí obrana se teď při odkopu míče do bezpečí lehce nepohodla a těžil z toho Diaby, kterému střela také nesedla.
25'
Po dlouhé době přišlo také ohrožení branky. Svojí střelou, která sice skončila jen vysoko nad břevnem, se prezentoval Palacios.
23'
Hector servíroval míč do vápna hostů, kam ovšem přes dobrou defenzivní činnost jednoho z obránců Leverkusenu, neprošel.
20'
Zatím nám oba týmy předvádí opravdu defenzivní hru, plnou kombinací.
17'
Další nepřesná přihrávka. Tentokrát jí ze své kopačky vyslal hostující Frimpong, který nenašel adresáta.
14'
Hložek teď nedostal takovou přihrávku, jakou by si v blízkosti branky Kolína přál, a tak míč pouze odevzdal brankáři Schwäbemu.
13'
Po delší odmlce se domácí snažili překvapit hráče Leverkusenu dlouhým centrem za obranu, který však Adamjan nezastihl na hrací ploše.
8'
Centr od rohového praporku nenašel nikoho z hráčů Kolína.
8'
Dobrá akce hráčů Kolína! Skóre mohl otevřít Sargis Adamjan, který dostal přihrávku v šestnáctce hostů. Jeho střelecký pokus vyrazil brankář Hrádecký na roh.
7'
Frimpong se dostal do zakončení v pokutovém území domácích, jeho střela však branku netrefila.
6'
Adamjan si počínal v souboji zhruba na středu hřiště nedovoleně a hlavní arbitr píská faul.
5'
Hosté nyní operovali před pokutovým územím Kolína, ovšem si nerozuměli a jsou zahnáni až ke své brance.
3'
Sledujeme velmi opatrný začátek zápasu, oba týmy se zatím do ničeho neženou.
1'
Výkop dnešního klání obstarali hosté, kteří dnes nastupují v černých dresech.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Soldo, Kilian, Hector (C) – Martel, Schirí – Maina, Huseinbasic, Kainz – Adamjan.
Náhradníci: T. Horn – K. Pedersen, Chabot, Strauch, Schindler, Duda, Thielmann, Olesen, Tigges.
Trenér: Steffen Baumgart

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tah, Tapsoba, Hincapié – Frimpong, Palacios, Andrich, Bakker – Diaby, Hložek, Hudson-Odoi.
Náhradníci: Lomb, Luňov – Kossounou, Fosu-Mensah, Demirbay, Amiri, Azhil, Adli, Bellarabi.
Trenér: Xabi Alonso

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Stein.
Bayer Leverkusen

Všichni víme, že Leverkusen měl tragický vstup do sezóny a na vítězství si musel počkat docela dlouho. Nyní už je to s výkony tohoto týmu o něco lepší, ale hitparáda to stále není. Po třinácti duelech má na svém kontě dvanáct bodů a patří mu patnáctá pozice. Bayer v posledních třech ligových kolech bral body čtyři, když remizoval s Wolfsburgem, načež padl s Lipskem. V posledním zápase ale porazil vysokým rozdílem lídra tabulky v podobě Unionu 5:0! Svůj první bundesligový gól si navíc připsal Adam Hložek.
Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem hraje nejvyšší soutěž v Německu již čtvrtým rokem po sobě. V té současné má po třinácti kolech na svém kontě sedmnáct bodů a patří mu dvanáctá pozice. Domácí celek má průměrnou defenzivu, respektive je to takový horší průměr, když inkasoval dvacet pět branek. Sám jich dal dvacet. V posledních třech kolech ligy bral Kolín je jeden bod, a to za remízu s Hoffenheimem. Předtím ale nestačil na Mohuč, poté na Freiburg.
Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z německé Bundesligy. Dnes budeme společně sledovat utkání 14. kola mezi Kolínem nad Rýnem a Leverkusenem. Začínáme v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.