Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Augsburg - 13. srpna 2022   15:30

Leverkusen
43' Aránguiz
1:2
(1:1)
Augsburg
15' Jensen  (Demirović) • 82' Hahn
Leverkusen
Luňov – Frimpong (87. Kossounou), Tah, Tapsoba, Bakker (62. Hincapié) – Aránguiz (87. Pohjanpalo), Palacios (62. Demirbay) – Diaby, Azmún, Hložek (62. Adli) – Schick.
Lomb – Amiri, Bellarabi, Paulinho, Sinkgraven.
Cortus
BayArena, Leverkusen (Kapacita: 30 210)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Uduokhai – M. Pedersen, Maier (88. Bauer), Gruezo, Rexhbecaj (90+3. Pepi), Iago (65. Caligiuri) – Jensen (65. Niederlechner), Demirović (65. Hahn).
Klein – F. Götze, Malone, Zehnter.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek sobotního odpoledne a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 13:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:16.
Dnešní utkání je za námi. Domácí byli ve druhé půli jasně lepším týmem, ale nakonec z dnešního utkání odcházejí s nulovým ziskem. Hosté se dostali do vedení v 82. minutě z ojedinělé šance, když se střelou z hranice vápna prosadil střídající André Hahn, a ten také zařídil svému týmu plný počet bodů z dnešního utkání. Za hosty se dnes střelecký prosadil ještě Fredrik Jensen, za domácí dnes jen Charles Aránguiz.
90+8'
90+7'
Už nám běží poslední nastavená minutka utkání a míč mají na kopačkách hosté.
90+5'
Hincapié poslal nepřesný centr do vápna z levé strany hřiště a míč tak skončil jen v zámezí.
90+3'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Ricardo Pepi.
90+3'
Azmún se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře, ale míč poslal nad branku.
90+2'
Demirbay odcentroval ze středu pole přímo do rukavic Gikiewicze.
90'
Tah se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře, ale soupeřovu branku přestřelil.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
89'
Domácí zahrávali přímý kop, který však nedokázali přetavit v gól.
89'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Maximilian Bauer).
88'
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Maximilian Bauer.
87'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Odilon Kossounou.
ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Joel Pohjanpalo.
86'
Schick dostal do vápna skvělý centr z pravé strany hřiště, ale Gikiewicze překonat nedokázal.
84'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
82'
Augsburg právě vstřelil branku! Tak nakonec je gól uznán! ANDRÉ HAHN vypálil z hranice vápna k levé tyči Luňovovy branky, který se po míči natahoval marně!
82'
Hosté dokázali vsítit gól, ale ten vzápětí rozhodčí neuznává, neboť jeho spoluhráčů stál v ofsajdu a pravděpodobně bránil ve výhledu brankáři Luňovovi.
82'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Rafał Gikiewicz).
81'
Ale ani tento rohový kop nenadělal hostům sebemenší potíže.
80'
Tento rohový kop nenadělal hostům větší potíže, ale domácí si ho budou moci zopakovat z opačné strany hřiště.
79'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Sardár Azmún).
78'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
77'
Hincapié poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Schick se však k míči nedostal.
76'
Demirbay poslal nepřesnou přihrávku na Adliho a míč tak končí jen v zámezí.
75'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Elvis Rexhbecaj).
75'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
73'
Diaby se hnal s míčem sám proti Gikiewiczovi. Ten však opět jeho následný střelecký pokus zastavil.
72'
Gruezo už je zpět na nohou a zápas tak pokračuje dále.
72'
Gruezo sedí na trávníku a hra je tak přerušena.
71'
Diaby se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Jeho následný střelecký pokus však zastavil Uduokhai.
70'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Jeffrey Gouweleeuw).
70'
Gikiewicz zatím drží svůj tým a stav utkání je tak stále nerozhodný, 1:1.
69'
Azmún se dostal do obrovské šance, když pálil zcela osamocen uvnitř vápna soupeře. Jeho střelecký pokus však Gikiewicz opět fantasticky zastavil.
68'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Taha, který ho následně poslal mimo vápno.
68'
Caligiuri vypálil z hranice vápna, ale Hincapié jeho pokus zblokoval do zámezí. Následuje rohový kop.
66'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
65'
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází André Hahn.
ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Florian Niederlechner.
ze hřiště odchází Iago, přichází Daniel Caligiuri.
63'
Rozhodčí dává pokyn oběma týmům se občerstvit.
62'
ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Kerem Demirbay.
ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Piero Hincapié.
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Amine Adli.
61'
Azmún mohl přidat gól po následném rohovém kopu, ale Gikiewicz předvedl další fantastický zákrok a podržel tak svůj tým!
61'
Diaby vypálil z hranice vápna. Jeho pokus zblokoval jeden z obránců, ale míč padal za Gikiewicze do branky. Ten však předvedl famózní zákrok a míč vyrazil do zámezí.
60'
Uduokhai se dopustil faulu ve vápně soupeře. K míči se tak dostávají opět domácí.
59'
Frimpong se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
59'
Po nepřesné přihrávce Aránguize skončil míč jen v zámezí. Gikiewicz bude odkopávat od své branky.
58'
Bakker odcentroval do vápna z levé strany hřiště. Schick se však k míči nedostal přes Uduokhaie.
56'
Ti však u míče nevydrželi dlouho, neboť nepřesný pas jednoho z nich skončil pouze u Bakkera.
56'
Palacios poslal nepřesnou přihrávku na svého spoluhráče a hrát tak mohou hosté.
55'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
54'
Hložek vypálil uvnitř vápna soupeře, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců.
54'
Aránguiz poslal přízemní centr do vápna z pravé strany hřiště, ale k míči se dostal pouze jeden z hráčů v béžovém dresu.
53'
Frimpong se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale vyběhnuvšího Gikiewicze nedokázal překonat.
52'
51'
Demirovič se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho slabý pokus nenadělal Luňovovi větší potíže.
50'
Schick poslal nepřesnou přihrávku na svého spoluhráče a míč tak skončil jen u jednoho z hostujících hráčů.
49'
Bakker se nedokázal uvolnit přes Pedersena, ale domácí u míče zůstanou i nadále.
48'
Hložek vypálil z hranice vápna. Avšak jeho střelecký pokus z kroku skončil v náruči Gikiewicze.
47'
Demirovič se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a k míči se tak dostávají domácí.
46'
Domácí rozehráli druhý poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:43.
První poločas je za námi. Domácí v něm byli mírně aktivnějším týmem, ale stav utkání je nerozhodný 1:1. Do vedení se dostali už v patnácté minutě hosté, za které se prosadil finský útočník Fredrik Jensen. Domácí poté převzali otěže hry a po zbytek poločasu byli lepším týmem. V 43. minutě se dočkali vyrovnání po zásluze Charlese Aránguize, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Držení míče: 62% – 38%
Střely celkem: 11 – 2
Střely na branku: 3 – 2
45+8'
45+7'
Azmún dostal skvělý centr do vápna z levé strany hřiště od Tapsoby. Jeho následný hlavičkový pokus však skončil jen těsně vedle levé tyče Gikiewiczovy branky!
45+6'
Patrik Schick se ujal přímého kopu, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze dobře postavenou zeď soupeře.
45+5'
Palacios už je na nohou a míří za pomezní čáru.
45+4'
Palacios je stále ošetřován na hrací ploše a nevypadá to s ním vůbec dobře.
45+3'
Palacios je ještě ošetřován na hrací ploše.
45+3'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů. Faulován byl Palacios.
45+2'
Míč se od rohového praporku dostal na hranici vápna, kde stál Bakker. Jeho následný střelecký pokus však skončil vysoko nad brankou.
45+2'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
45+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty.
45'
Hložek byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.
43'
Leverkusen právě vstřelil branku! Domácí vyrovnávají na 1:1! Adam Hložek se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho pokus zblokoval jeden z obránců jen k CHARLESU ARÁNGUIZOVI, který se následnou tvrdou střelou z hranice vápna k bližší tyči nemýlil!
42'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Ermedin Demirović).
40'
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
39'
Frimpong byl faulován zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostávají opět domácí.
38'
Diaby se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
37'
Míč od rohového praporku však vyboxoval mimo vápno Gikiewicz.
37'
Domácí budou zahrávat rohový kop. Centr z pravé strany hřiště odehrál do zámezí Pedersen.
36'
Aránguiz dostal nabito na hranici vápna. Jeho následnou tvrdou střelu však zablokoval Gumny.
35'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Mads Pedersen).
34'
Diaby poslal do vápna centr z pravé strany hřiště. Jeho centrovaný míč skončil na hlavě Azmúna. Ten však svou následnou prudkou hlavičkou poslal míč jen nad soupeřovu branku.
33'
Bakker napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho pokus však zablokoval jeden z protihráčů.
32'
Diaby poslal do vápna centr z pravé strany hřiště. Patrik Schick se však k míči přes jednoho z obránců nedostal.
31'
Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.
30'
Demirovič se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho pokus mířený k bližší tyči však Luňov dokázal vyrazit do zámezí.
29'
Tento rohový kop nenadělal hostům sebemenší potíže. Gikiewicz bude odkopávat od své branky.
29'
28'
26'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
25'
Utkání po krátké přestávce pokračuje.
23'
Rozhodčí přerušuje zápas a dává možnost oběma týmum osvěžit se.
23'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
22'
Pedersen se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale jeho pokus zblokoval do zámezí Bakker. Hosté budou zahrávat rohový kop.
21'
Domácí přišli o míč na polovině soupeře, ale následný protiútok soupeře končí nepřesnou přihrávkou u brankáře Luňova.
20'
Diaby vypálil z hranice vápna, ale jeho slabý pokus Gikiewicz pohodlně chytil do svých rukavic.
19'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
17'
Azmún dostal do vápna centr z pravé strany hřiště. Jeho následný hlavičkový pokus však nenadělal Gikiewiczovi větší potíže.
15'
Augsburg právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení! FREDRIK JENSEN dostal skvělou přihrávku do vápna od Demiroviče a následně tváří v tvář Luňovovi se nemýlil.
15'
Demirovič se dostal k míči ve vápně soupeře, ale ke střele ho nepustil Tah.
14'
13'
Azmún dostal příliš dlouhý pas za obránce a u míče tak byl jako první vyběhnuvší Gikiewicz.
12'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak končí pouze v zámezí. Gikiewicz bude odkopávat od své branky.
11'
Palacios byl faulován na polovině soupeře a domácí tak budou zahrávat volný kop.
10'
Jensen odcentroval do vápna z levé strany hřiště. Míč však skončil pouze jednoho z domácích hráčů.
9'
Demirovič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
8'
Gouweleeuw poslal nepřesný pas na jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil jen v zámezí. Luňov bude odkopávat od své branky.
7'
Hosté se po delší době usadili s míčem na polovině soupeře.
6'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Taha. Ten ještě vracel Schickovi, ale Patrik se nakonec k míči nedostal.
5'
Domácí budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
5'
Další faul na polovině hřiště, tentokrát od Rexhbecaje a domácí tak u míče zůstanou i nadále.
4'
Schick byl faulován zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostávají domácí.
3'
Azmún dostal příliš nepřesnou přihrávku do běhu a míč tak skončil jen u brankáře hostů Gikiewicze.
2'
Nepřesná přihrávka na Schicka končí u Pedersena. Ten však následně také špatně přihrál a hrát tak mohou opět domácí.
2'
Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině.
1'
Jeden z hostujících hráčů se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak budou moci domácí.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli béžové dresy.

Bayer Leverkusen: Luňov – Frimpong, Tah, Tapsoba, Bakker – Aránguiz, Palacios – Diaby, Azmún, Hložek – Schick.
Náhradníci: Lomb – Amiri, Bellarabi, Demirbay, Hincapié, Kossounou, Paulinho, Pohjanpalo, Sinkgraven.
Trenér: Gerardo Seoane

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Uduokhai – M. Pedersen, Maier, Gruezo, Rexhbecaj, Iago – Jensen, Demirović.
Náhradníci: Klein – Bauer, Caligiuri, F. Götze, Hahn, Malone, Niederlechner, Pepi.

FC Augsburg

Augsburg v prvním kole německé Bundesligy přivítal na své půdě Freiburg, se kterým však prohrál vysoko, 0:4. V německém poháru však na rozdíl od svého dnešního soupeře zvítězil na půdě Lohne 4:0.

Posledních 5 zápasů

Augsburg – Freiburg 0:4
Lohne – Augsburg 0:4 (POHÁR)
Augsburg – Rennes 2:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Schalke – Augsburg 1:1 (PŘÁTELSKÉ UTNÁNÍ)
Augsburg – České Budějovice 0:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Bayer Leverkusen

Bayer v úvodním kole letošního ročníku německé Bundesligy narazil na Borussii Dortmund, se kterou prohrál 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil už v desáté minutě Marco Reus. Ještě před tím odehráli svěřenci trenéra Gerarda Seoaneho úvodní kolo německého poháru s Elvesbergem, kterému podlehli 3:4. Uvidíme, zda se dnes do základní sestavy dostane i čerstvá posila Adam Hložek, který se už za Bayer jednou střelecky prosadil, a to právě v pohárovém utkání s Elvesbergem.

Dortmund – Leverkusen 1:0
Elversberg – Leverkusen 4:3 (POHÁR)
Udinese – Leverkusen 1:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Leverkusen – Panathinaikos 0:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Leverkusen – Duisburg 6:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu druhého kola německé Bundesligy mezi Bayerem Leverkusen a FC Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.