Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Frankfurt - 8. dubna 2023   15:30

Leverkusen
10' Adli (Wirtz) • 34' Diaby (Wirtz) • 90+5' Azmún (Sinkgraven)
3:1
(2:0)
Frankfurt
74' Sow  (Max)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba – Frimpong (70. Bakker), Andrich, Palacios, Hincapié (88. Fosu-Mensah) – Wirtz (79. Sinkgraven) – Diaby, Adli (70. Azmún).
Pentz – Azhil, Bellarabi, Hudson-Odoi, Mbamba.
R. Hartmann
BayArena, (Leverkusen)
Frankfurt
Trapp – Jakić, Hasebe (64. Tuta), Ndicka – Buta (46. Knauff), Rode (C) (64. Dina Ebimbe), Sow, Max – Borré (56. Kamada), M. Götze (82. Alario) – Kolo Muani.
Ramaj – Aaronson, Chandler, Lenz.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:13.
Bayer Leverkusen tak před domácím publikem vítězí nad Eintracht Frankfurt konečným výsledkem 3:1, nutno říct, že hosté byli v druhé části více nebezpečnější a dali také kontaktní gól v 74. minutě, kdy se prosadil Sow. Domácí si výhru pojistili v 95. minutě, kdy přesně zakončil Azmoun.
90+5'
90+5'
Leverkusen právě vstřelil branku! Ještě jedna úprava skóre v podání domácích, po dlouhém nákopu od Sinkgravena, zaspala obrana hostů a do šance prolétl SARDAR AZMOUN, ten si povodil gólmana s obráncem a pozemní střelou doprostřed přidává další bod. Asistence: Daley Sinkgraven.
90+4'
Útočník Leverkusenu šel po pravé straně, ale nedokázal se dostat přes obránce.
90+3'
Dlouhý výkop od Hrádeckého končí až u obrany hostí.
90+1'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Kristijan Jakić).
90+1'
Už běží nastavení, které bude trvat 5. min.
90'
Další prostor si vytvořil Frankfurt, hlavička z pravé strany a následná dorážka nakonec končí mimo ohrožení domácí svatyně.
90'
Volný kop pro Frankfurt z poloviny hřiště, balón došel až k Hrádeckému, který se vznesl nahoru a hru zastavuje.
89'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Eric Junior Dina Ebimbe).
88'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Timothy Fosu-Mensah.
86'
Z levé strany si Leverkusen poslal balón do útoku na Diabyho, ten poslal dobrou přihrávku, ale soupeř dokázal tuto začínající hrozbu odvrátit.
83'
Hincapie je v pořádku a po chvilce oddychu už je zpět na zelené půdě.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Lucas Alario.
82'
Kolo Muani při souboji ve vápně padá, ale sudí penaltu pískat nebude, neboť faul podle něj nebyl, navíc se při souboji zranil Hincapie a tak je nyní ošetřován.
79'
ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Daley Sinkgraven.
76'
Roh pro hosty, zahrávat ho jde Max. Centr šel na Tutu, ten hru hlavičkoval, ale mířil nepřesně a míč letí nedaleko tyče.
76'
Znovu Max u balonu, tentokrát jeho centr zastaven domácími hráči.
74'
Frankfurt právě vstřelil branku! Hráči v bílo-černém dramatizují zápas a snižují na kontaktní gól po dobré kombinaci Maxe na DJIBRILA SOWA, ten se dostal do dobré pozice, z ní poslal balón na pravou stranu k tyči a brankář neměl nárok ani zasáhnout. Asistence: Philipp Max.
74'
Hrádecký vykopává na krátko na svého nejbližšího spoluhráče.
72'
V držení hry jsou hráči hostů na vlastní polovině hřiště.
70'
ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Mitchel Bakker.
66'
Adli po předchozím souboji si přivodil zranění a nyní je ošetřen na trávníku.
65'
Adli se chtěl dostat do další šance, ale Tutu nedokázal přetlačit.
64'
ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Eric Junior Dina Ebimbe,
ze hřiště odchází Makoto Hasebe, přichází Tuta.
62'
Götze poslal centr z pravé strany na svého spoluhráče, ten se mezi tři tyče svojí střelou nevešel.
59'
Další přenesení balónu z levé strany na pravou do vápna na útočníka domácích, ten zkoušel trefit hru skluzem, ale zamířil hodně nepřesně, navíc byl na hranici ofsajdu.
57'
Na druhé straně si vybojovali rohový kop domácí, obrana hráčů v bílo-černém zapracovala a odráží útok do bezpečné zóny.
56'
Roh z pravé strany pro Frankfurt, fotbalisté v rudé barvě se znovu úspěšně ubránili.
56'
ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Dajči Kamada.
53'
Wirtz dostal přihrávku do dobré pozice, z ní vyslal lehčí střelu, s kterou Trapp neměl problém.
50'
Götze poslal hru z rohu, nebezpečný balón odvrací obránce hlavičkou mimo.
48'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Ansgar Knauff).
46'
Hincapie šel příliš tvrdě do hráče a píská se mu faul, hostující tým má k dispozici volný kop, ze kterého díky dobré práci obrany nepřišlo ohrožení.
46'
ze hřiště odchází Aurélio Buta, přichází Ansgar Knauff.
46'
Za námi je první poločas, ten vyhrál Bayer Leverkusen 2:0, skóre otevřel v 10.minutě Adli. Navýšení náskoku přišlo ve 34. minutě, kdy přesně zamířil Diaby. Uvidíme, co nám připraví druhá část a zda něco vymyslí také Frankfurt, který se sice dostal do pozice, ale nepřekonal brankáře.
Druhý poločas začne přibližně v 16 35.
45+3'
45+2'
Leverkusen z velké dálky rozehrává volný přímý kop, obrana Frankfurtu odvrací hrozbu do bezpečné zóny.
45+1'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Rafael Borré).
45'
Základní čas končí a je tu nastavení 3. min.
44'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Edmond Fayçal Tapsoba).
44'
Další roh pro Bayer, obrana hostí zasáhla.
43'
Další možnost pro hráče v červených dresech, na hranici vápna se dostal k zakončení znovu Adli, střelu po zemi k levé tyči vyráží pohotovým zákrokem Trapp.
42'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Mario Götze).
38'
Max zahrál roh, ten chytá v klidu brankář Leverkusenu.
38'
Kolo Muani přihrával po zemi ve vápně, obrana domácích znovu odráží útok do bezpečí.
37'
Po dalším nedovoleném zákroku se do dalšího přímého kopu dostal Bayer, ale bránu vůbec netrefil.
34'
Leverkusen právě vstřelil branku! Po povedené kombinaci je tu navýšení na 2:0. Wirtz poslal přihrávku na MOUSSU DIABY, ten pozemní střelou střílí gól doprostřed hostující brány. Asistence: Florian Wirtz.
33'
Teď pro změnu faulují hosté, přímého kopu se ujal Wirtz, ale branku neohrozil a bude tak rozehrávat soupeř.
29'
Do další příležitosti se znovu dostal Leverkusen, nejprve po nahrávce Wirtze vypálil na pravou stranu Diaby, Trapp pohotovým zákrokem vyrazil mimo. K následné dorážce se ještě dostal znovu Adli, jeho rána končí tentokrát mimo tři tyče.
25'
Bayer se dostával do další nebezpečné situace ve velkém vápně, z levé strany ještě přihrával útočník na svého spoluhráče, ale tuto šanci domácí zbytečně překombinovali a míč tak získává obrana Frankfurtu.
22'
Je tu první roh pro Frankfurt, tentokrát zasáhla znovu obrana a útok tak končí na soupeřovo kopačkách.
22'
Nečekaná přihrávka ve vápně přišla na Buta, ten zkusil z dobré pozice vypálit, ale díky dobrému obrannému zákroku jednoho z obránců jde míč do bezpečí, trenér kroutí hlavou, protože tohle mohla být dobrá šance, která zůstává nevyužitá.
21'
Hrádecký rozehrává na krátko od své brány.
18'
Tah se provinil tvrdým faulem, hosté mají k dispozici volný přímý kop, z něj poslali lehkou střelu, se kterou brankář neměl problém.
15'
Jakič si zažádal o ošetření, zatím to vypadá, že bude pokračovat ve hře.
13'
Max na druhé straně se protlačil do dobré pozice, z ní vypálil na levou stranu, Hrádecký vyráží nohou do bezpečí.
10'
Leverkusen právě vstřelil branku! Ve středu trávníku přihrál Wirtz na krátko na AMINE ADLIHO, ten si s balónem prošel přes několik hráčů a když se dostal do velkého vápna tak poslal přesnou střelu do pravého horního rohu. Asistence: Florian Wirtz.
8'
Palacios v souboji na trávníku šel více tvrdě a je mu pískán faul, Frankfurt rozehrává.
5'
Hasebe byl zastaven faulem od Adliho a hosté tak budou znovu rozehrávat volný přímý kop.
3'
Hasebe šel do souboje agresivněji a píská se faul proti němu.
1'
Sow fauluje hned v úvodní minutě, soupeř bude rozehrávat volný kop.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba – Frimpong, Andrich, Palacios, Hincapié – Wirtz – Diaby, Adli.
Náhradníci: Pentz – Azhil, Azmún, Bakker, Bellarabi, Fosu-Mensah, Hudson-Odoi, Mbamba, Sinkgraven.
Trenér: Xabi Alonso

Eintracht Frankfurt: Trapp – Jakić, Hasebe, Ndicka – Buta, Rode (C), Sow, Max – Borré, M. Götze – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Aaronson, Alario, Dina Ebimbe, Chandler, Kamada, Knauff, Lenz, Tuta.
Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: R. Hartmann.
V sobotním odpoledni na sebe narazí dva celky ze středu tabulky, kdy Leverkusen přivítá na svém trávníku Frankfurt.

Bayer Leverkusen

Domácí jsou na 7. místě se 40 body, dali 48 gólů a 40 jich obdrželi. Týmu se teď docela daří, na podzim minulého roku pod vedením Xabi Alonsa byli v sestupové zóně, teď si v lize připsali už 4 výhru v řadě.

Nebudou hrát: Amiri, Demirbay, Lunev, Schick, Hložek.

Eintracht Frankfurt

Hostující tým je o příčku výše s 41b, dali 47 gólů a 37 jich dostali. Z posledních pěti kol nevyhráli ani jednou a jejich bilance je (0-3-2).

Nebudou hrát: Lindstrom, Smolčič, Toure.