Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Hertha Berlin - 5. března 2023   15:30

Leverkusen
12' Azmún (Frimpong) • 21' Frimpong (Diaby) • 60' Diaby (Wirtz) • 73' Adli (Schick)
4:1
(2:0)
Hertha Berlin
67' Lukebakio
Leverkusen
Hrádecký /C/ – Tapsoba, Tah, Kossounou – Frimpong (29. Fosu-Mensah), Andrich, Palacios, Hincapié (82. Sinkgraven) – Diaby (69. Adli), Azmún (69. Schick), Wirtz (82. Amiri).
Pentz – Demirbay, Hudson-Odoi, Hložek.
Ittrich – Grudzinski, Gorniak
BayArena, Leverkusen
27 422 diváků
Christensen – Uremović, Kempf, Rogel – Richter (84. Šunjić), Tousart, Ciğerci (73. Ngankam), Serdar (58. Boëtius), Plattenhardt /C/ – Lukebakio (84. Kenny), Niederlechner (58. Jovetić).
Ernst – Dárdai, Mittelstädt, Boateng.

Po všech stránkách jednoznačný zápas končí hladkým vítězstvím Bayeru, který po dvou krásných akcích vedl ve 21. minutě 2:0. Bez brzy zraněného Frimponga, který měl prsty v obou, domácí trochu polevili, ale po přestávce ze série velkých šancí krátce po nastřeleném břevnu propálil brankáře Diaby. Hosté odpověděli jen z penalty, ale poslední slovo měl po přihrávce střídajícího Schicka leverkusenský Adli. Druhý z českých reprezentantů Hložek zůstal dnes na lavičce.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:15.
90+3'
90+3'
Dnešní utkání sleduje 27 422 diváků.
90+2'
Amiri kroutil krátký roh na zadní tyč, kde míč ve skluzu vrátil před bránu Tah. Tam však nebyl nikdo připraven doklepnout.
90+2'
Krátký roh pro domácí po nedovoleném zákroku Tousarta.
90+1'
Centr Fosu-Mensaha odhlavičkoval Kenny, na levé straně se k míči ještě dostal Andrich, ale ani jeho střílený centr neprošel před bránu.
88'
Amiriho dloubáček za obranu přistává ze vzduchu v náruči Olivera Christensena.
87'
Žlutá karta pro Herthu BSC (Jonjoe Kenny). Rozhodčí trestá nešetrný skluz přes kotníky.
87'
Amiri oslovil rohovým kopem Schicka, který však hlavičkou jen posunul míč dál do šířky.
86'
Leverkusen opět zrychluje hru a před Fosu-Mensahem odvrací míč skluzem na roh Uremović.
84'
Dnes dostřídala i Hertha BSC:
ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Ivan Šunjić,
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Jonjoe Kenny.
83'
Kempf se dopouští útočného faulu na Amiriho.
82'
Poslední dvě střídání v mužstvu Bayeru Leverkusen:
ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Daley Sinkgraven,
ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Nadiem Amiri.
82'
Hincapié tlačil hlavičku křížem na zadní tyč, pokus to byl ale velmi nepřesný a také byl tím posledním, co dnes Ekvádorec předvede.
81'
Hrádecký vypomohl mimo velké vápno a domácí čtveřice si pak kolem napadajících modrobílých zahrála pěkné bago.
80'
Po rozehrání rohu nakrátko přišel centr přes obránce a do voleje se položil v pádu Jonathan Tah. Míč však netrefil čistě a odrazem o zem ho posílá vysoko nad břevno.
80'
Uremović se hněvá na odpískaný roh, Adli ho zezadu viditelně postrčil a vyvedl z rovnováhy.
79'
Schick prodloužil míč na Hincapiého, který vystartoval pozdě a hosté posouvají míč na polovinu Bayeru.
76'
Z následného rohu po uklidnění vášní Hertha nezahrozila a míč je znovu na kopačkách červenočerných.
75'
Žlutá karta pro Bayer Leverkusen (Jonathan Tah). Oba hráči afrického původu se doslova porvali o míč v přerušené hře za domácí bránou, rozhodčí mohl klidně oba poslat rovnou ven, ale měl ohledy...
75'
Žlutá karta pro Herthu BSC (Jessic Ngankam).
73'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Přesně deset vteřin stačilo domácím, aby nepřímý kop z vlastní poloviny proměnili v gól. Schick zády k bráně skvěle sklepl míč mezi beky a AMINE ADLI svůj nájezd korunoval po úsporné kličce střelou, které pomohla do sítě jemná teč obránce Rogela.
73'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Tolga Ciğerci, přichází Jessic Ngankam.
73'
Souhru Herthy zastavuje pomezní zdviženým praporkem.
70'
Wirtz hledal obloučkem Schicka, míč se k němu ale od obránců Herthy vrátil a napodruhé zkusil vyzvat Andricha, který tvrdou ranou jen sestřelil protihráče.
69'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Sardár Azmún, přichází Patrik Schick,
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Amine Adli.
67'
Hertha právě vstřelila branku!
Z pokutového kopu snižuje hladce DODI LUKEBAKIO. Brankáře poslal na opačnou stranu a zakončil zlehka k pravé tyči.
66'
Darovaná penalta pro Herthu! Ne však od rozhodčího, nýbrž od obránců. Plattenhardtův centr odkopl Kossounou jen zpět na jeho kopačky a hostujícího hráče pak zbytečně zezadu povalil už ve vápně Fosu-Mensah.
64'
Jovetić to zkusil z trestného kopu přímo na bránu, ale jeho střelu zastavila zeď.
62'
Hosté se hned vrhli vpřed, Lukebakio posílal střílený centr zprava na malé vápno, kde zasáhl účinně domácí Kossounou.
60'
Třetí tutovka během minuty už končí v síti. MOUSSA DIABY dostal nádherný míč do uličky z otočky od Wirtze a tváří v tvář zahrál Christensenovi na housle.
60'
Nebezpečí nebyl konec, po rohu otřásl Moussa Diaby břevnem!
59'
Obrovská šance Leverkusenu! Piero Hincapié se vřítil do šestnáctky a vypálil na bližší tyč. Christensen vykopl jeho ránu nohou a než si Diaby stačil srovnat míč k dorážce, ukopl mu ho na roh vracející se Rogel.
58'
Brankář hostů Christensen vyběhl odvážně až na hranici hazardu pro míč, který odkopl ze všech sil uvnitř středového kruhu.
58'
ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Stevan Jovetić,
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Jean-Paul Boëtius.
57'
Hertha se vymanila z tlaku a na pravém křídle zastavují hosté Richtera odkopem na tribunu.
55'
Fosu-Mensah narazil Diabymu, který si hezky oběhl obloukem na ideální palebné místo před velkým vápnem a prudkým projektilem k tyči přinutil k zákroku Christensena.
54'
Niederlechner centruje naslepo a v pokutovém území nenachází adresáta.
51'
Domácí uhájili roh a při protiútoku byl podražen Wirtz.
50'
Poprvé zahrozili hosté z hlavního města! Postup středem pole završil výstavní střelou k tyči z 25 metrů Lukebakio, Hrádecký skákavý míč vyškrabuje konečky prstů na roh.
49'
Odilon Kossounou naskakoval do souboje s Plattenhardtem, který mu uhnul a domácí obránce dopadl bolestivě na rameno, což si žádá krátké ošetření.
46'
Tolga Ciğerci neuspěl s trestným kopem do domácí šestnáctky, po několika soubojích o odražený míč se navíc provinil ve vzduchu Lucas Tousart.
46'
V domácí bráně je roztržené jedno oko sítě, na zahájení druhého poločasu si ještě počkáme, než pořadatalé dané místo opraví.
Statistiky první půle:
Držení míče 64% – 36%, střely na bránu 5:0, střely mimo 1:1, rohy 6:0, ofsajdy 1:0, fauly 7:5.
Sledujeme zatím naprosto jednoznačný zápas, neškodné Herthě zasadili domácí dva údery, v obou měl prsty asistencí Azmúnovi a gólem Jeremie Frimpong, jenž však krátce nato musel pro zranění stehenního svalu střídat a bez něj si již Leverkusen žádnou další šanci nevytvořil, i když děj utkání dál jasně kontroluje.
45+2'
45+2'
Palacios se srazil s vlastním spoluhráčem Azmúnem, jenž mu s úsměvem pomáhá na nohy.
45+2'
Na rozdíl od váhavé Herthy mají akce Bayeru myšlenku a tah na bránu, Diabyho ovšem hosté zdvojili a po odskoku od Uremovićovy paty ho zakopává vší silou Tousart.
43'
Také další akce modrobílých končí nepřesnou přihrávkou Niederlechnera, naštěstí pro hosty se vrátil Rogel a zachránil tituaci pro Herthu, když nastřelil míčem do ruky zbytečně váhajícího Diabyho.
41'
Robert Andrich střílí z dálky přímo doprostřed berlínské brány.
40'
Domácí se na sklonku poločasu nikam neženou a zklidnili hru rozvážnou rozehrávkou.
37'
Wirtz si narazil s Diabym a centroval šajtlí, míč však zachytil hostující Lukebakio a byl faulován.
37'
Původně drobný déšť se mění už v pořádný liják, zmoklý Wirtz pátý roh nezahrál dobře, ale po zbytečném odkopu Richtera si ho zopakuje.
36'
Hincapié nasadil na křídle jesličky Uremovićovi, kterého zajistil Kempf odkopem na roh.
35'
Marvin Plattenhardt hodil dlouhý aut, domácí se opět po ěkolika hlavičkách ubránili, odchovanec Herthy Andrich po vzoru Tapsoby odkopává čelem k bráně přes hlavu.
34'
Tolga Ciğerci poslal padáček z trestného kopu z 35 metrů do rukavic Lukáše Hrádeckého.
32'
Tapsoba odkopl dlouhý míč do šestnáctky Bayeru přes hlavu, opětovný nákop už končí v Hrádeckého náruči.
30'
Hincapié byl pod tlakem, odrazem o Richtera si ale mladý Ekvádorec zajistil odkop od brány.
29'
Přímý kop Herthy od pravé lajny vyboxoval ven z vápna Hrádecký.
29'
Nucené střídání v celku Bayeru Leverkusen:
ze hřiště odchází zraněný Jeremie Frimpong, přichází Timothy Fosu-Mensah.
28'
Nepříjemnost pro domácí. Stehenní sval si natáhl zatím nejlepší hráč na hřišti Frimpong a zřejmě bude muset střídat.
26'
Tapsoba vystihl přihrávku soupeře uprostřed hřiště, vyměnil si míč s Hincapiém, ale střílel jen do obránce.
24'
Wirtzova prostrkávačka končí v moci brankáře Christensena.
23'
Sledujeme opět jen sérii přihrávek mezi obránci Herthy, na dostřel se modrobílí vůbec nepřibližují.
21'
Kossounou vysunul na pravém křídle Diabyho, který předběhl Uremoviće a jeho zpětnou přihrávku z obtížné pozice dostává do brány JEREMIE FRIMPONG. Na čáře ještě míč tečoval Richter, ale v cestě za ni mu nezabránil.
19'
Na druhé straně neprošla před bránu Plattenhardtova tvrdá rána ze střední vzdálenosti.
18'
Z rohu se tentokrát fotbalisté Leverkusenu neprosazují.
17'
Wirtz se proháčkoval přes několik hráčů a míč se přes Frimponga dostal znovu k Azmúnovi, který ze 12 metrů mířil pod břevno. Christensen jednou rukou vytěsnil tvrdý projektil na roh.
15'
Hertha působí trochu bezradně, když má tvořit hru. Kombinuje jen opatrně na své polovině hřiště.
14'
Hostující Richter se prosadil na pravé straně, rozhlédl se po spoluhráčích a prudce vypálil, ovšem rána šla vedle bližší tyče.
12'
Jeremie Frimpong.si na pravé straně v rychlosti narazil s Diabym, přesprintoval obranu a jeho přesnou zpětnou přihrávku využil SARDÁR AZMÚN. Ten měl před sebou několik obránců i gólmana, ale udělal si ze změti jejich nohou tunel a míč prošel těsně za brankovou čáru.
10'
Po rohovém kopu hlavičkoval Edmond Tapsoba doprostřed brány, Oliver Christensen zasahuje s jistotou.
10'
Třetí roh pro Leverkusen.
8'
Tolga Ciğerci pálil zpoza šestnáctky jen do obránce.
6'
Také rohového kopu z pravého křídla se chopil Wirtz, ve vápně však opět vládli berlínští hlavičkáři a posléze rozhodčí ukazuje útočný faul.
4'
Nepřesný nakopávaný míč skáče až do Christensenovy náruče.
2'
Centr Floriana Wirtze od rohového praporku dopadl před Lukebakia, který se ukopl za sebe, ale domácí se nabídnuté šance nezhostili.
2'
Hincapié potáhl míč po levém křídle, Rogel ho v souboji trojek stíhal a srazil jeho centr na roh.
1'
Domácí nastoupili před zaplněnou BayArenu v červených dresech a černých trenýrkách, hosté v bílo-modře pruhovaných.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tapsoba, Tah, Kossounou – Frimpong, Andrich, Palacios, Hincapié – Diaby, Azmún, Wirtz.
Náhradníci: Pentz – Sinkgraven, Fosu-Mensah, Demirbay, Amiri, Hudson-Odoi, Adli, Hložek, Schick.
Trenér: Alonso

Hertha BSC: Christensen – Uremović, Kempf, Rogel – Richter, Tousart, Ciğerci, Serdar, Plattenhardt (C) – Lukebakio, Niederlechner.
Náhradníci: Ernst – Dárdai, Mittelstädt, Kenny, Boateng, Šunjić, Boëtius, Ngankam, Jovetić.
Trenér: Schwarz

Rozhodčí: Ittrich – Grudzinski, Gorniak.
Podzimní duel v Berlíně skončil smírně 2:2, když domácí otočili skóre ve druhém poločase, ale poslední slovo měl vyrovnávacím gólem český útočník Patrik Schick. Loni byl úspěšnější Bayer (2:1 a 1:1), ale dlouhodobá bilance obou soupeřů je velice vyrovnaná.
Hertha Berlín
Hosté jsou ve stínu soupeře z východní části německé metropole, sami bojují o udržení v bundeslize a ze 14. místa jim dýchá na paty hned trojice celků se ztrátou jediného bodu. Hertha dokáže bodovat doma, kde rozprášila Mönchengladbach i Augsburg, ale ze hřišť soupeřů se vracela s prázdnou již šestkrát po sobě.

Střelci: 10 – Lukébakio, 4 – Tousart, Serdar, Richter.
Bayer Leverkusen
Domácím se téměř vyprázdnila marodka, což se hodí v náročném programu. Po postupu na penalty přes Monaco v divokém dvojzápase (2:3 a 3:2) čeká na Leverkusen v osmifinále Evropské ligy Ferencváros Budapešť, ještě předtím by potřebovali nahodit bodové motory i v bundeslize. Z posledních pěti utkání vyhráli jen na hřišti trápícího se Hoffenheimu, doma svým oblíbeným výsledkem posledních týdnů nestačili po neproměněné penaltě 2:3 na Mohuč a minule přivezli bod z Freiburgu. Z 11. místa ještě Bayer může zabojovat o evropské poháry, zejména pokud se v DFB-Pokalu uvolní i sedmá ligová příčka.

Střelci: 10 – Diaby, 5 – Frimpong, 4 – Schick, Hložek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.