Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Köln - 5. května 2023   20:30

Leverkusen
28' Adli (Diaby)
1:2
(1:2)
Köln
15' Selke  (Kainz) • 36' Selke  (Thielmann)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Tapsoba, Tah (81. Azmún), Hincapié – Frimpong, Andrich, Amiri (57. Hložek), Bakker (57. Palacios) – Diaby, Adli (89. Bellarabi), Wirtz.
Pentz – Demirbay, Fosu-Mensah, Kossounou, Sinkgraven.
Zwayer – Achmüller, Wessel
BayArena, Leverkusen
Köln
Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Hector (C) – Schirí, Ljubičić (85. Huseinbašić) – Thielmann (65. Olesen), Kainz (65. Schindler), Maina (85. Adamjan) – Selke (71. Tigges).
T. Horn – Kilian, Limnios, K. Pedersen.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.

Ve druhém poločase měli sice fotbalisté Leverkusenu herní převahu, ale žádnou opravdu velkou šanci na vyrovnání si nevypracovali. Nepomohl tomu ani Adam Hložek, který přišel na hřiště v 57. minutě. Hosté, kteří se celou dobu velmi dobře bránili, mohli přidat další gól, ale volej Hectory dokázal Hrádecký vyrazit.
Leverkusen doma překvapivě prohrává s Kolínem 1:2 a komplikuje si cestu do pohárové Evropy z domácí soutěže. Bayern zůstává na šestém místě se 48 body a může se před něj ještě dostat Wolfsburg, pokud v neděli porazí Dortmund. Kolín se posouvá z jedenáctého na desáté místo před Mönchengladbach. Ten ho ale může znovu přeskočit, pokud v sobotu porazí předposlední Bochum.
90+7'
90+6'
Praporek rozhodčího letí nad hlavu, v ofsajdu byl domácí Sardár Azmún.
90+6'
Hložek se snažil ve vápně najít Palaciose, ale blíže měl k tomu míči brankář Schwäbe.
90+5'
Prudký centr Frimponga nikoho z jeho spoluhráčů nenašel. Pak ještě z dálky vypálil Moussa Diaby, ale branku vysoko přestřelil.
90+4'
Po podklouznutí Wirtze domácí přišli o míč a Kolín se zase o něco více přiblížil k nečekanému vítězství.
90+3'
Kolín už pouze odkopává míče, Leverkusen ale zatím stále marně buší do jeho obrany.
90+2'
Do vápna Kolína centroval zkušený Karim Bellarabi, ale pouze do prostoru, který měl pod patronátem stoper Kolína Julian Chabot.
90'
Definitivně mohl o vítězství Kolína rozhodnout Kingsley Schindler, jeho střelu však chytil Hrádecký, i proto, že nebyla dobře umístěná.
89'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Karim Bellarabi.
89'
Frimpong našel ve vápně Adama Hložka, jeho hlavička ale zasáhla jen jednoho z obránců Kolína Benna Schmitze.
88'
Leverkusen pokračoval rohovým kopem, ale ty mu dnes nevychází a ani tento nebyl výjimkou.
88'
Mohlo to přijít nyní, ale centr Wirtze z pravé strany nenašel hlavu skákajícího Sardara Azmúna.
87'
Nebude to ani v 87. minutě, protože akci Leverkusenu zastavuje zdvižený ofsajdový praporek.
86'
Minuty ubíhají a stále čekáme na to, kdy si konečně domácí vytvoří ve druhé půli zajímavou střeleckou příležitost.
85'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Sargis Adamjan,
ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Denis Huseinbašić.
84'
Leverkusen už začíná stupňovat svůj tlak, na hřišti má nyní spoustu ofenzivních fotbalistů. Kolín je zatažený a pozorně se brání.
83'
Benno Schmitz se dopustil podražení a dostává žlutou kartu.
81'
ze hřiště odchází Jonathan Tah, přichází Sardár Azmún.
80'
Žlutou kartu za potyčku obdrželi Linton Maina, Julian Chabot a Amine Adli.
80'
Projevuje se, že se jedná o derby a na hřišti se to teď pořádně jiskří. Mezi hráči dochází k hádkám a potyčkám, které musí řešit rozhodčí.
78'
Hincapie Ljubičičovi při jeho obětavém skluzu přišlápl kotník, a ten nyní potřebuje ošetření.
77'
Hosté se zatím brání skvěle, což se projevuje třeba velkou bojovností. Tu teď ukázal také Dejan Ljubičić, který se úspěšně vložil do kombinace Leverkusenu.
75'
Domácí v pohodě ubránili standardní situaci a Hrádecký pak hned založil rychlý brejk. Jenže ten se daleko nedostal.
74'
Benno Schmitz prohrál hlavičkový souboj s Adamem Hložkem, který ho při tom nepříjemně trefil do obličeje. Český útočník už se obránci Kolína omlouvá.
73'
Ve druhé půli to zatím ze strany Leverkusenu není vůbec dobré, domácí mají jen jednu střelu na branku.
71'
ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Steffen Tigges.
71'
Davie Selke za své zdržování při odchodu ze hřiště dostává žlutou kartu.
70'
Bude se znovu střídat. Selkemu to ale trvá dlouho, a to se nelíbí domácím příznivcům.
69'
Mathias Olesen přidržel protihráče a dostává za to žlutou kartu.
68'
Wirtzův centr od rohového praporku nebyl vůbec špatný, ale ani tentokrát po rohovém kopu nemusel Marvin Schwäbe zasahovat.
67'
Domácí začínají mít konečně ve druhém poločase převahu a nyní si vybojovali rohový kop.
66'
Amine Adli se chtěl i s míčem vyhnout Kainzovi, ale přitom ho omylem nepříjemně trefil loktem do obličeje.
65'
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Kingsley Schindler,
ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Mathias Olesen.
63'
Hosté si teď v rozehrávce hodně zahrávali a málem odevzdali domácím míč v nebezpečném prostoru.
61'
Také s dalším rohovým kopem, který rozehrával Wirtz, si fotbalisté Kolína nad Rýnem poradili.
60'
Robert Andrich se rozhodl vypálit z velké dálky. Jeho sražená střela vyústí v další rohový kop.
60'
Leverkusen rozehrál na krátko další rohový kop. Až poté letěl centr před branku, kde si to ale hosté pohlídali.
59'
Florian Kainz ve snaze získat míč fauloval, rozehrávat z vlastní polovině budou domácí.
57'
ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Adam Hložek,
ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Exequiel Palacios.
56'
Nyní se ke střele dostal záložník Dejan Ljubičić, jeho pokus byl ale zablokovaný.
55'
Čekalo se možná, že Leverkusen nastoupí do druhé půle ve velkém stylu a bude se snažit rychle vyrovnat, ale je to úplně jinak. Zatím jsou po pauze nebezpečnější hosté.
53'
Kolín pokračoval rohovým kopem, ale ten k ničemu nevedl, protože rozhodčí odpískal útočný faul.
52'
Hosté jsou při chuti a málem už vedli o dva góly! Jonas Hector krásně vypálil z voleje a Lukáš Hrádecký musel předvést velmi dobrý zákrok.
50'
Dejan Ljubičić dobře vystihl přihrávku domácího týmu a díky němu teď mohou hosté vyrazit dopředu.
48'
Kolínští fotbalisté mají míč pod svou kontrolou a rozvíjí svou první akci ve druhé půli.
46'
Druhý poločas začal bez změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
První poločas je za námi a domácí Leverkusen po něm prohrává v derby s Kolínem nad Rýnem 1:2. Leverkusen vstoupil do zápasu aktivněji a hned si vytvořil několik náznaků šancí a kopal několik rohů. Skóre ale otevřeli hosté z Kolína, hlavou se trefil po centru z pravé strany Davie Selke. Leverkusenu se povedlo vyrovnat, rychlou akci zakončil přesnou střelou Amine Adli. Ve 36. minutě ale přišel další šok pro domácí, když se podruhé v utkání po centru z pravé strany prosadil Davie Selke. V nastaveném čase první půle mohl vyrovnat Adli, ale zakončení hlavou mu nevyšlo.
45+3'
45+1'
Mohlo být vyrovnáno a také domácí mohli mít dvougólového střelce. Amine Adli ale ve své šanci hlavou neuspěl.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Tak už tady přeci jen máme první žlutou kartu utkání, obdržel ji útočník Kolína Jan Thielmann.
42'
Timo Hübers se při bránění dopustil faulu a rozhodčí už mu domlouvá, že příště už to bude za žlutou.
40'
Kolín zatím předvádí takticky vyspělý výkon, jeho protiútoky jsou zatím velkou zbraní. V defenzívě mají hosté problémy, ale zatím inkasovali jen jednou.
38'
První poločas si určitě domácí, kteří stále ještě bojují o Ligu mistrů, představovali úplně jinak.
36'
Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
Derby se opět překlání na stranu hostů, Kolín posílá svým druhém gólem v zápase DAVIE SELKE! I tento gól přišel po centru z pravé strany, tentokrát z kopačky Thielmanna a střelec gólu tentokrát zakončoval nohou. Asistence: Jan Thielmann.
34'
Moussa Diaby byl znovu v akci s míčem u nohy, jeho sražený centr z pravé strany přinese domácím rohový kop.
33'
Moussa Diaby hned dvakrát tvrdě vypálil zevnitř pokutového území, ale k asistenci gól zatím nepřidal, obě jeho rány byly zablokované.
32'
Leverkusen je nadále při chuti a určitě bude chtít ještě do přestávky dokonat obrat.
30'
Florian Kainz se na chvíli dostal po dlouhém autu v šestnáctce k míči, ale dlouho si ho neužil, protože brzy mu ho ukopl Andrich.
28'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté si vedení užili jen 13 minut a už je vyrovnáno! Domácí předvedli rychlý přechod do útoku, Diaby našel výbornou přihrávkou před brankou AMINEHO ADLIHO, a ten prudkou střelou z první překonal brankáře Schwäbeho. Asistence: Moussa Diaby.
26'
Rohový kop dokázali hráči Kolína ubránit a vzápětí dostali míč pod kontrolu.
25'
Moussa Diaby ukázal svou rychlost a namířil si to rovnou do vápna, odkud z levé strany odcentroval. Jeho centr byl sražen na rohový kop.
23'
Robert Andrich předvedl čistý zákrok skluzem proti Kainzovi, takže může hrát Leverkusen. A to i přesto, že Kainz se zatím nezvedá.
21'
Dopředu naopak postupoval opět Selke, přihrávka na Thielmanna mu ale nevyšla.
20'
Od té doby, co Leverkusen prohrává se ještě nedokázal přiblížit brance Kolína, inkasovaný gól týmem rozhodně otřásl.
18'
Florian Kainz byl ve vápně volný a dostal dobrou přihrávku. Zakončení mu ale nevyšlo, branku netrefil.
18'
Robert Andrich fauloval Selkeho, ze středu pole budou rozehrávat hosté.
17'
Uvidíme, jak Leverkusen zareaguje na nepovedený začátek duelu. Kolín se teď bude moci ještě více zatáhnout a čekat na protiútoky.
15'
Hosté byli sice až doteď směrem dopředu naprosto neškodní, nyní se ale dostávají hned z první šance do vedení! Z pravé strany pěkně odcentroval Kainz, který našel přesně hlavu útočníka DAVIEHO SELKEHO. A ten už nedal brankáři Hrádeckému šanci. Asistence: Florian Kainz.
14'
Frimpong z pravé strany posílal centr před branku Kolína. Hledal Wirtze, ale našel jen připravené rukavice Marvina Schwäbeho.
13'
Až nyní konečně hosté delší dobu dokáží držet míč na svých kopačkách. Zatím ale daleko od branky soupeře.
12'
Kolín je zatím v úvodu zápasu pod tlakem a před pokutové území Leverkusenu se ještě ani nepodíval.
11'
Další akce Leverkusenu je zastavena, v ofsajdu byl přistižen rychlík Nadiem Amiri.
10'
Rohový kop Leverkusenu směřoval na první tyč, kde to měli hosté pokryté. Následoval ještě jeden centr, se kterým si už poradil brankář Schwäbe, který byl následně faulovaný.
9'
Leverkusen předvedl rychlý protiútok po levém křídle. Došli k centru, ten ale dokázal odvrátit Timo Hübers.
7'
tento rohový kop už byl nebezpečnější, na zadní tyči číhal Amine Adli. Kousek mu ale chyběl, aby dokázal míč umístit do brány.
6'
Hosté se dokázali ubránit rohovému kopu, ale hned budou muset čelit dalšímu.
5'
Exekuci přímého kopu na sebe vzal Nadiem Amiri, trefil ale jen zeď z hráčů Kolína.
4'
Timo Hübers se dopustil těsně před vápnem faulu, domácí budou mít zajímavou standardní situaci.
2'
Domácí jsou podle očekávání v úvodu utkání aktivnější, hned se tlačí před vápno soupeře.
1'
V Leverkusenu poměrně hostě prší. Mohli bychom sledovat docela rychlý fotbal.
1'
Domácí Bayer Leverkusen bude hrát ve svých tradičních červeno-černých dresech, hosté z Kolína se představí celí v modrém.
Hráči obou mužstev už nastupují na hřiště, zápas za chvíli začne.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tapsoba, Tah, Hincapié – Frimpong, Andrich, Amiri, Bakker – Diaby, Adli, Wirtz.
Náhradníci: Pentz – Azmún, Bellarabi, Demirbay, Fosu-Mensah, Hložek, Kossounou, Palacios, Sinkgraven.
Trenér: Alonso

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Hector (C) – Schirí, Ljubičić – Thielmann, Kainz, Maina – Selke.
Náhradníci: T. Horn – Adamjan, Huseinbašić, Kilian, Limnios, Olesen, K. Pedersen, Schindler, Tigges.
Trenér: Baumgart

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Wessel.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou klubů v této sezóně vyhrál Leverkusen na hřišti Kolína 2:1. Domácí sice vedli zásluhou branky Benna Schmitze, ale hosté po přestávce skóre otočili, když se během šesti minut trefili Nadiem Amiri a Moussa Diaby.
1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín je tradičním, ale poměrně skromným německým klubem, pro který je hlavním každoročním cílem záchrana v nejvyšší soutěži. S aktuální sezónou tak může být Kolín z tohoto pohledu spokojený, protože se ho akutní záchranářské starosti netýkají, s 35 body mu momentálně patří jedenácté místo v tabulce. Ani formu nemá Kolín vůbec špatnou. Naposledy sice prohrál doma 0:1 s Freiburgem, předtím však neprohrál čtyřikrát v řadě. Na stadionech soupeřů dokázali fotbalisté Kolína nad Rýnem poslední dvě utkání vyhrát, naposledy uspěli 3:1 na hřišti Hoffenheimu.
Bayer Leverkusen

Leverkusen patří mezi špičku německého fotbalu a každoročně usiluje o postup do evropských pohárů, jeho cílem bývá vždy kvalifikace do Ligy mistrů. Tato sezóna ale pro Leverkusen nezačala dobře a vše se začalo obracet k lepšímu až když mužstvo přebral jakožto manažer Xabi Alonso. Ze spodních pater tabulky se Leverkusen vyhoupl na současných 48 bodů a šesté místo, přičemž na čtvrté místo zaručující Ligu mistrů ztrácí osm bodů. Leverkusen zároveň úspěšně bojuje v Evropské lize, kde postoupil do semifinále. I přes tuto soutěž se dá v případě vítězství do Ligy mistrů kvalifikovat. Leverkusen hraje ve skutečně skvělé formě, neprohrál již čtrnáct soutěžních zápasů v řadě, naposledy remizoval bez branek na hřišti Unionu Berlín. Doma Bayer vyhrál pět z posledních šesti utkání, naposledy porazil 2:0 silné Lipsko.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 31. kola Bundesligy mezi týmy Bayer Leverkusen a 1. FC Kolín nad Rýnem. Zápas se odehraje na stadionu BayArena v Leverkusenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.