Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Lipsko - 23. dubna 2023   17:30

Leverkusen
40' Hložek (Diaby) • 86' Amiri
2:0
(1:0)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Hincapié (78. Fosu-Mensah) – Frimpong, Andrich, Demirbay, Bakker – Diaby (68. Amiri), Hložek (68. Azmún), Adli (90+1. Bellarabi).
Lomb, Pentz – Azhil, Mbamba, Sinkgraven.
Daniel Schlager
BayArena, Leverkusen
Lipsko
Blaswich – Klostermann (72. Laimer), Orbán (C), Gvardiol – Henrichs, Kampl (46. Nkunku), Haidara (81. Forsberg), Halstenberg (60. Simakan) – Szoboszlai, Werner (81. Silva), Olmo.
Nyland – Ba, Diallo, Poulsen.

Utkání plné emocí rozhodly dvě branky. Tu první vstřelil Adam Hložek a o pojistku se postaral z penalty Nadiem Amirii. I přes skvělou aktivitu se Lipsko nedokázalo prosadit a padlo rozdílem dvou branek.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 6:8.
Střely mimo: 2:18.
Rohy: 0:9.
Ofsajdy: 1:3.
Fauly: 10:9.
90+4'
90+4'
Zdá se, že mají domácí vítězství v kapse. Odpočítávají poslední vteřinky.
90+3'
Centr Olma byl okamžitě odvrácen.
90+1'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Karim Bellarabi.
89'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Robert Andrich).
86'
Leverkusen právě vstřelil branku!
NADIEM AMIRI se střelou do levé části branky nemýlil.
86'
Špatný skluz Szoboszlaie znamená hru v deseti a navíc i penaltu pro domácí!
86'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým RB Lipsko (Dominik Szoboszlai).
84'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Xabi Alonso).
83'
Andrichova rána mířila jen doprostřed branky.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Emil Forsberg,
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází André Silva.
80'
Szoboszlaiova nabídka příliš ohrožení nepřinesla.
79'
Centr Olma srazil jeden z bránících hráčů pouze na rohový kop.
78'
ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Timothy Fosu-Mensah.
78'
Zdá se, že už je v pořádku a hra může pokračovat.
77'
Po ostřejším hlavičkovém souboji si Hincapié vyžádal lékařské ošetření.
75'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Konrad Laimer).
74'
Nkunku z dobré pozice pálil jen do zdi s názvem Leverkusen.
72'
ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Konrad Laimer.
71'
Haidara bude pykat za své hříchy i v dalším zápase, kde si nezahraje.
71'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Amadou Haidara).
70'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Mohamed Simakan).
70'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Piero Hincapié).
68'
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Nadiem Amiri.
67'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Dominik Szoboszlai).
66'
Werner byl blízko vyrovnání! Z ničeho nic vypálil Simakan a balon se odrazil právě k Wernerovi, který ale nezakončil do prázdné branky!
65'
Směrem dopředu to pro hosty není nic moc, spíše jen kombinují kolem kompaktního bloku Leverkusenu.
63'
Werner vybojoval míč pro Nkunkua, který střelu odrazil od bránícího Taha.
61'
Domácí se poněkud zatáhli a nechávají větší kreativitu na kopačkách Lipska.
60'
ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází Mohamed Simakan.
58'
Odkop Demirbaye sebral Henrichs a mohutnou ranou z dálky napálil Taha.
57'
Henrichs i pod tlakem posunul na Gvardiola a ten odkopává co nejdále od Blaswicha.
56'
Szoboszlai nečekal přihrávku Wernera a Leverkusen se dostává k balonu poměrně lacině.
54'
Frimpong dlouho otálí s vhazováním autu.
53'
Gvardiol si skvěle naskočil do centru, ale v záklonu neusměrnil balon do branky.
52'
Werner svou aktivitou vybojoval roh na Tahovi.
51'
Na chvíli si zahráli i domácí, ale jejich šanci utnul dobře postavený Henrichs.
50'
Diaby si míč předkopl až příliš a ten nakonec skončil až v rukavicích Blaswicha.
49'
V rychlostním souboji byl Werner mrštně předskočen Bakkerem.
47'
Aktivněji začínají hosté, kteří se i tlačí podél pravé postranní čáry vpřed.
46'
ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Christopher Nkunku.
46'
I přes značnou aktivitu hostů to byli domácí, kdo se prosadil. O jedinou trefu se zatím postaral Adam Hložek a Leverkusen tak vede 1:0.
45+2'
45+2'
Frimpong narazil na Szoboszlaie, ale po této akci končí první poločas.
45+1'
Pro centr od rohu naskakoval Orbán, nicméně svou hlavičku namířil jen do spleti těl před Hrádeckým.
45'
Dobrá myšlenka Adliho, jenž sice obešel Klostermanna, ale následný pas na Hložka tak přesný nebyl.
44'
Adliho zběsilý úprk zastavil dobře postavený Szoboszlai.
43'
Orbán zkrotil vysoký výkop Hrádeckého pro Gvardiola a hosté zakládají možnou gólovou odpověď.
42'
Bakker šikovně vymíchal dvojici hostujících hráčů a od autového vhazování míří vpřed.
40'
Rychlík Diaby našel z pravé strany ve druhé vlně ADAMA HLOŽKA, který placírku umístil přesně ke vzdálenější tyči! 1:0. Asistence: Moussa Diaby.
39'
Zpětný pas sbírá Blaswich a okamžitě posunuje na pravou stranu Klostermannovi.
38'
Diaby chtěl Henrichsovi nasadit jesle, jenže neuspěl.
37'
Pokus o centr domácím příliš nevyšel, Gvardiol zasáhl přesně.
36'
Henrichs kombinuje u pravé postranní lajny s Wernerem, ale ten zvolil jen přihrávku vzad.
34'
Střílený centr Szoboszlaie odvrátil před chvílí faulující Hincapié.
33'
V sevření mezi dvěma hráči byl Olmo faulován, což se hříšníkovi Hincapiému samozřejmě nelíbí.
32'
Hincapié z velké dálky natáhl skutečnou bombu a napálil břevno!
31'
Pokus o přehození Hrádeckého nevyšel, naopak si finský gólman připisuje pohodový zákrok.
30'
Hráči Red Bullu kombinují v obranných řadách a vyčkávají na správnou chvíli.
28'
Přečíslení tři na jednoho Bakker pokazil pasem na couvajícího stopera Lipska, ale i tak pomezní signalizuje ofsajd.
28'
Po odvrácení rohu se vpřed vrhá Frimpong a zakládá protiútok domácích.
27'
Dělovku Szoboszlaie obětavě zablokoval obrovitý Tah.
26'
Pro dlouhý centr sice Adli spěchal, jak jen mohl, Blaswich však byl rychlejší.
25'
Frimpong pádil směrem vpřed, nicméně při první kličce byl o míč obrán.
24'
Kolem zformované domácí obrany obíhá balon sem a tam, ale k žádné příležitosti se Lipsko nedostává.
23'
Olmovu kolmici na Kampla zpracoval jen vystupující Andrich.
22'
Gvardiol zůstává po střetu v pokutovém území ležet. Zřejmě schytal úder loktem od Hincapiého.
21'
Po ostrém střetu se Andrich ohnal po soupeři a rozhodčí jde celou situaci uklidnit.
20'
Ošetřovaný se již vrací na hrací plochu a domácí se chystají na rozehrávku.
19'
Zdá se, že to Olmo schytal do levého kolena a žádá si ošetření lékaři.
18'
Ostrý zákrok na Olma rozhodčí neodpískal, nicméně další střet s Andrichem už končí hvizdem.
17'
Dlouhý centr mířil na osamoceného Wernera, jenže celou akci zastavuje pomezní rozhodčí, jenž zdvihá svůj praporek.
16'
Vysoké napadání domácích donutilo Klostermanna i Gvardiola k přihrávce na gólmana.
15'
Diaby využil vysokého centru Orbána a okradl čekajícího Halstenberga.
14'
Adli si vybral z druhé vlny sbíhajícího Demirbaye, ale jeho kličku obrana Lipska přečetla.
13'
Vysoký centr Halstenberga z pravé strany sebral Hrádecký.
12'
Henrichs po zemi posílal na Wernera, ale ten byl dvojicí domácích odzbrojen.
11'
Po hlavičce Gvardiola sebral hrací předmět Frimpong a zvolil pas dozadu na gólmana Hrádeckého.
10'
Hincapié zahnal Bakkera hluboko do pole, ale i tak jeho nepřesný pas nestihl na hrací ploše.
9'
Konečně si mohou zahrát i stopeři Leverkusenu.
8'
Na druhé straně pálil druhý Maďar v dresu Red Bullu Szoboszlai, střela však mířila mimo tři tyče.
8'
Na steč se vydal Bakker, jenže ve vápně si ukopl míč příliš daleko a dal tak šanci Orbánovi.
7'
Býci jasně dominují, balon se příliš nedostává na polovinu hostů.
6'
Tělem předčil Halstenberg bránícího stopera a naservíroval míč do druhé vlny Wernerovi, ale proti němu byl Hrádecký připraven.
5'
Po narážečce Wernera si Olmo stavěl balon na střelu, ale ta byla zblokována vysoko do vzduchu.
4'
Henrichs sice hledal spoluhráče kolem šestnáctky, ale následně se rozhodl vypálit. Svou ranou zasáhl pouze vystupujícího Taha.
3'
Kossounou se skvěle vrátil a vystihl přihrávku Wernera.
2'
Boje po levici Hrádeckého končí jen autovým vhazováním pro domácí.
1'
Werner vybojoval u rohového praporku míč pro Kampla, který okamžitě pálil, svou střelu na zadní tyč ale kroutil směrem pryč.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Hincapié – Frimpong, Andrich, Demirbay, Bakker – Diaby, Hložek, Adli.
Náhradníci: Lomb, Pentz – Amiri, Azhil, Azmún, Bellarabi, Fosu-Mensah, Mbamba, Sinkgraven.
Trenér: Xabi Alonso

RB Lipsko: Blaswich – Klostermann, Orbán (C), Gvardiol – Henrichs, Kampl, Haidara, Halstenberg – Szoboszlai, Werner, Olmo.
Náhradníci: Nyland – Silva, Ba, Diallo, Forsberg, Laimer, Nkunku, Poulsen, Simakan.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Daniel Schlager.
Bayer Leverkusen

Po skvělém postupu do semifinále evropského poháru se musí Leverkusen znovu soustředit na bundesligové dění. Pod trenérem Alonsem se ale Bayeru více než daří. Sedmizápasová série bez porážky mluví za vše. Podaří se domácím šňůru ještě více natáhnout?

RB Lipsko

Red Bull Lipsko patří k jedněm z nejlepších týmů na hřišti soupeře, když domácí týmy ještě nenechali vyhrát. Budou si vést stejně i na hřišti rozjetého Leverkusenu?