Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Werder - 14. května 2023   17:30

Lipsko
87' Orbán (Nkunku) • 90+6' Szoboszlai (Nkunku)
2:1
(0:0)
Werder
70' Bittencourt  (Stage)
Lipsko
Blaswich – Simakan, Klostermann (71. Gvardiol), Orbán (C), Henrichs (71. Halstenberg) – Szoboszlai, Laimer (81. Schlager), Haidara (71. Kampl), Forsberg (76. Poulsen) – Werner, Nkunku.
Nyland – Diallo, Raum, Silva.
Badstübner – Schüller, Stein
Red Bull Arena, Lipsko
47 069 diváků
Werder
Pavlenka – Veljković, Stark, Friedl (C) – Weiser, Bittencourt (78. Dinkci), Grujev (76. N. Schmidt, 86. Mbom), Stage, Jung – R. Schmid, Ducksch (76. M. Philipp).
Zetterer – Buchanan, Groß, Chiarodia.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 13:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:20.
Lipsko se díky skvělému finiši vrátilo před Union na třetí místo a vzhledem ke čtyřbodovému náskoku na pátý Freiburg je blizoučko postupu do Ligy mistrů. Werder sice ztratil stoprocentní jistotu záchrany, ale i tak je na dvanácté příčce dostatečně daleko od pádu do baráže.
Strhující duel končí výhrou týmu, který až do 87. minuty gólově střádal. Lipsko ve druhé půli zahazovalo mraky šancí a aby toho nebylo málo, tak mu byl kvůli faulu Simakana odvolán gól Nkunkua. Werder se z ojedinělé šance dostal v 70. minutě do vedení volejem Bittencourta. V gólovce Nkunkua ho podržel Pavlenka, nicméně ani tento český gólman nakonec domácí lavinu nezastavil. Nejdříve byl krátký na hlavičku Orbána a v šesté nastavené minutě nemohl nic dělat s vítězným gólem Dominka Szoboszlaie.
90+8'
90+6'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Brémy v šesté nastavené minutě přichází o jistotu záchrany! Nkunku nevzdal souboj se Starkem. O míč ho připravil a vyrazil na strastiplnou cestu po levém křídle. Nezastavitelný Francouz utekl Stagemu a kousek před Pavlenkou nahrál DOMINIKU SZOBOSZLAIOVI, jemuž stačilo nezkazit banální zakončení z okraje malého vápna.
90+5'
Nkunku už byl z úhlu a proto se rozhodl dát míč pod sebe. Přední řady doplnil Simakan a ze středu vápna o půlmetr přestřelil Pavlenkovu bránu!
90+4'
Ve frenetickém závěru Halstenberg dokopl standardku k Wernerovi. Ten místo střely na branku ještě nabízel míč do malého vápna, kde byli obránci Werderu o něco pozornější.
90+3'
Joško Gvardiol čistě oddělil od míče Dinkciho. Domácí odpovídali prostřednictvím Simakana, z jehož přetaženého centru resultoval faul Weisera na Wernera.
90+2'
Eren Dinkci se na zlomek sekundy stal hrdinou Werderu! Za průnikovou přihrávkou zpoza půlící čáry startoval z ofsajdového postavení a po překonání Blaswicha ho rozesmutněl zvednutý praporek pomezního rozhodčího.
90'
Jung zamotal hlavu Orbánovi, nicméně toho příkladně zajistil Szoboszlai. Na půlící čáře pak udělal několikátý faul Schlager, tentokrát to odnesl Mbom.
89'
Domácí najednou cítí šanci na tři body. Dva fauly plynoucí z pžemíry snahy jejich tlak ale narušil. Bude se kopat proti brance Blaswicha.
87'
Intenzivní převaha býků přece jenom končí vyrovnávající trefou! Nkunku se zastavil na rohu šestnáctky a pravačkou nacentroval do předbrankového prostoru. WILLI ORBÁN suverénně přeskočil Junga a Pavlenka na přesnou hlavičku o centimetry nedosáhl.
86'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Niklas Schmidt, přichází Jean Manuel Mbom.
85'
Střelecké trápení Lipska trvá i po hlavičce střídajícího Poulsena! Pavlenkova brána mu byla malá a Ole Werner bude reagovat další změnou.
84'
Nkunku patou prodlužoval přihrávku Simakana hlouběji do pokutového území. Schlager už ho nestihl a domácí se musí spokojit s rohovým kopem.
83'
Xaver Schlager se nevymanil ze souboje s důrazným Stagem. I s míčem doklopýtal za postranní čáru a to jsou další cenné sekundy pro Brémy.
82'
Simakan selhal při zpracování jednoduché přihrávky do křídla. Býci každopádně nalezli na hostující aut a už jsou znovu v držení míče.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Xaver Schlager.
80'
Nkunku ve vápně přijal míč od Orbána, ale pak nepropasíroval přihrávku do výhodnějších prostor k zakončení.
79'
Ze souboje s Niklasem Schmidtem si Konrad Laimer odnesl křeče. S bolestivou grimasou rychle odskákal do autu, aby nebral Lipsku čas na vyrovnání.
78'
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Eren Dinkci.
77'
Christopher Nkunku si ve vápně míč několikrát zasekl. Posadil na zadek dva obránce Werderu a udělal si místo na střelu, kterou Pavlenka v dolním rohu brány bravurně zastavil.
76'
ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Niklas Schmidt.
76'
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Maximilian Philipp.
76'
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Yussuf Poulsen.
75'
Nějakým šrámem odnesl předchozí situaci Jiří Pavlenka. Současně s jeho ošetřováním se chystá další várka střídání.
74'
Werner při útočné standardce sklepl míč do malého vápna. Nkunku nějakým záhadným způsobem z necelých dvou metrů bránu netrefil a ve finále asi bude rád, že byl domávnut Wernerův ofsajd.
73'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Dominik Szoboszlai).

Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Ilja Grujev, Leonardo Bittencourt).
72'
Na hrací ploše současně skončili dva hráči Brém. U domácí to vyvolalo podrážděnou reakci a dokonce i náznak hromadné šarvátky.
71'
ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Joško Gvardiol.
71'
ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Marcel Halstenberg.
71'
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Kevin Kampl.
70'
Werder právě vstřelil branku!
Tak to je studená sprcha pro Lipsko, které inkasuje jen pár chvil poté, co mu nebyl uznán vedoucí gól Nkunkua! Domácí obrana si nevšímala Ducksche, který si počkal na dlouhý aut skoro u zadní čáry. Jens Stage po něm bez přípravy poslal míč před LEONARDA BITTENCOURA a ten neomylně zvedl volej pod horní tyč.
68'
Gól Nkunkua opravdu platit nebude! Rozhodčí Badstübner posoudil situaci mezi Simakanem a Bittencourtem jako faul domácího obránce.
67'
Radost Lipska může překazit dodatečně posouzený faul Simakana na Bittencourta, jenž tomuto gólovému brejku předcházel.
66'
Konrad Laimer ustál rychlostní souboj s Friedlem a předal balon Wernerovi. Ten ho zprava naservíroval do malého vápna CHRISTOPHERU NKUNKU a francouzský útočník vpádu připravil Pavlenku o čisté konto.
64'
Své si řekl i Leonardo Bittencourt. Technická střela proletěla kousek nad břevnem a otřela se o střechu brány.
63'
Největší šance Werderu! Weiser našel v pokutovém území nabíhajícího Ducksche, který míč prvním dotekem prodloužil na branku a Blaswich musel odpovědět prvním vážným zákrokem.
62'
Dnešní utkání sleduje na tribunách Red Bull Areny 47 069 diváků.
61'
Po delší době o sobě dal vědět Timo Werner. Z pravého křídla si navedl míč na střed a o necelý metr minul vzdálenější tyč.
60'
Držení míče: 57 % – 43 %.
59'
Jiří Pavlenka si postavil pětičlennou zeď s jednou ležící pojistkou. O obstřel této překážky se postaral Nkunku, jenomže kromě zdi vysoko přestřelil i brankovou konstrukci.
58'
Žlutě napomenutých fotbalistů Werderu přibývá. Marco Friedl seslal k zemi Nkunkua a na programu bude přímý kop.
57'
Anthony Jung zabránil rychlému rozehrání Lipska a vykoledoval si druhé žluté napomínání v sezoně.
55'
Ducksch šikovně otočil těžiště k volnému Weiserovi. Z jeho přihrávky do souboje mezi Stagem a Haidarou vzešla střela Schmida a domácím se ulevilo až potom, co se míč objevil kousek vedle Blaswichovy branky.
54'
Szoboszlaiovi projela jednoduchá přihrávka do autu. Vhazování se ujme s trojkou hrající Jung.
52'
Henrichs dal přihrávku na osu Laimerovi. Ten pravačkou napřáhl ke střele z necelých třiceti metrů a přinutil Pavlenku skočit za míčem ke své pravé tyči.
51'
Start druhé půle je v lecčems podobný tomu, co jsme sledovali v úvodu zápasu. Hra se často kouskuje a postrádá momenty, které by zvedaly diváky ze sedadel.
50'
Z nákopu Szoboszlaie do přehuštěného pokutového území vzešel vysvobozující odkop Jense Stageho.
49'
Pod žlutou kartou hrající Stark dostupoval Nkunkua. Oba se potkali hlavami a francouzský reprezentant podstupuje drobné ošetření.
48'
Nkunku byl držen za ruku Veljkovićem. Badstübner to dobře viděl a poskytl Lipsku rozehrávku z útočné poloviny.
47'
Bittencourtovi zavřel cestu do pokutového území Klostermann. Lipsko míč také dlouho neudrželo. Na vině byla nepřesná přihrávka do lajny na Nkunkua.
46'
Ani ne po deseti sekundách dostal ve vzdušném souboji s Orbánem naloženo Jens Stage. Vše bylo v souladu s pravidly a dánský středopolař zřejmě bude fit i bez zásahu maséra.
46'
Lipsko si v samotném úvodu míče moc neužilo. Od desáté minuty už ale diktovalo tempo a zatížilo Pavlenku několika střelami. Vyloženě nebezpečná však nebyla žádná z nich a poločas tedy skončil výsledkem 0:0.
45+1'
45+1'
Mitchell Weiser ve sprintu neutekl Orbánovi. Maďar mu ukopl míč od nohy a dokonce se nebude kopat ani rohový kop.
44'
Dominik Szoboszlai odvážně běžel do zataženého bloku. Spoluhráči na jeho předávku nereagovali a míč skončil u Stageho.
43'
Z tvrdého střetu mezi Simakanem a skluzujícím Bittencourtem vzešel aut pro Lipsko.
42'
Hodně vychytralý pokus Szoboszlaie! Z rohu kroutil centr přímo do brány. Od úspěchu nebyl daleko, míč se zastavil o bližší tyč.
41'
Forsberg centrem nepřekonal vystavěný dvojblok. Lipsko však může profitovat z nařízeného rohového kopu.
40'
Simakan si u pravé postranní čáry neproklestil cestu kolem Junga. Místo toho se dopustil faulu a musí spěchat zpět na vlastní půlku.
39'
Henrichs byl vyhnán k zadní čáře. Přihrávkou pod sebe dal míč Konradu Laimerovi a ten ho odevzdal příkladně postavené obraně Brém.
37'
Duckschovi standardní situace zatím vůbec nejdou. Blaswich chytil míč a založil rychlý brejk, na jehož konci Nkunku nedosáhl na centr Wernera. Ten si beztak nepohlídal ofsajdovou linii.
36'
Benjamin Henrichs šel kolíky napřed proti kotníku Weisera a zcela zaslouženě vyfasoval od Badstübnera žlutou kartu.
35'
Simakan přibrzdil rozlet Bittencourta. Diagonální přenesení na pravou stranu k Weiserovi zase přečetl Henrichs.
34'
A další průnikovka na Nkunka. Rychlonohý Francouz se v tomto případě dostal do kleští mezi dva stopery a míč mu utekl k Pavlenkovi.
33'
Forsberg z jedničky startoval Nkunkua, kterému před nosem vyfoukl balon Stark. Být stoper Brém v souboji o chloupek později, zavánělo by to penaltou.
32'
Zrychlení přechodové fáze Lipska dopadlo nepochopenou kolmicí směřující až k rukavicím českého gólmana.
31'
Držení míče: 56 % – 44 %.
30'
Dobývání hostující šestnáctky vyvrcholilo centrem Wernera. V předklonu hlavičkující Simakan poslal míč vedle brány a kromě toho byl přistižen v ofsajdu.
29'
Stage ladně otočil těžiště k levé lajně. Bittencourtovi se dopředu nechtělo a vrátil míč dozadu na Junga.
28'
Forsberg chtěl vyšperkovat narážečku s Henrichsem přihrávkou do kuchyně, jenomže Nkunku byl v malém vápně přikrytý několika beky Brém.
27'
Stark hlavou zneprůchodnil cestu střeleckému pokusu Forsberga. Vzápětí hosty uklidnil faul na Bittencourta.
26'
V reakci na presink Werderu zacouvali Henrichs s Orbánem až k Blaswichovi.
25'
Benjamin Henrichs si přehodil míč na pravačku, ale zpoza vápna opět poslal míč nad vrchní tyč Pavlenkovy brány.
24'
Po nákopu Szoboszlaie si Friedl vystačil s vysvobozujícím odkopem mimo pokutové území.
23'
Niklas Stark vidí první žlutou kartu této partie. Vysloužil si ji za sražení Nkunkua.
21'
Konrad Laimer si s trochou štěstí narazil o nohu protihráče a Pavlenka musel na zem kvůli nepříliš razantní přízemní střele.
20'
Laimerův nákop si Werner levačkou zpracoval a pravačkou okamžitě přehazoval Pavlenku, kromě kterého překopl i jeho horní tyč.
19'
Přetažený centr Weisera si Ducksch nebyl schopen zpracovat. Míč poslal do autu a bude se kopat od Blaswichovy brány.
18'
Pokračuje hodně rozkouskovaná fáze zápasu. Nyní to byl Forsberg, kterému neprošlo držení a tahání Mitchella Weisera.
16'
Lipsko se vcelku komplikovaně posouvalo k brance Pavlenky. Všechno utnul centr na Forsberga, jenž se vynacházel v ofsajdu.
14'
Marvin Ducksch promarnil roh centrem na Nkunkua. Aktivní výkon Brém zatím dehonestují tyto nepřesné pasy.
13'
Romano Schmid neohroženě spěchal za centrem Weisera, ale v souboji se Simakanem se nakonec míče vůbec nedotkl.
12'
Úvod střetnutí je protkán množstvím drobných nedovolených zákroků. Na útočné polovině se naposledy provinil Simakan.
11'
Weiser posílal dlouhý míč na hrot. Ducksch se mu ale ukryl za stopery Lipska a ti se teď zapojují do nové rozehrávky.
10'
Nákop Szoboszlaie Orbán sklepnout do výhodnější pozice nemohl. K balonu ho totiž nepustil Jens Stage.
9'
Nkunku se u středového kruhu stal obětí nedovoleného zákroku Niklase Starka. Bude se kopat proti brance Werderu.
8'
Haidara si narazil s Forsbergem a z třiadvacetimetrové vzdálenosti pozdravil Pavlenku střelou doprostřed branky.
6'
Ducksch chtěl centrovat, ale sražený míč se nakonec od něj odrazil do zámezí. Rozehrává se od branky Lipska, které zatím tahá za kratší konec.
5'
Ani podruhé Marvin Ducksch nevymyslel nic, co by zatopilo defenzivě Lipska. Neadresný centr doletěl k Blaswichovi.
4'
Ducksch posílal centr k penaltové značce. Domácí se ubránili, ale kvůli faulu Haidary na Weisera budou ještě jednou čelit standardní situaci.
3'
Mitchell Weiser adresoval první balón před Blaswicha a podepsal se pod zisk rohového kopu.
2'
Zahajovací výkop měli k dispozici domácí, kteří nastupují v bílých dresech s červenými detaily. Brémy jsou v černém.
1'

RB Lipsko: Blaswich – Simakan, Klostermann, Orbán (C), Henrichs – Szoboszlai, Laimer, Haidara, Forsberg – Werner, Nkunku.
Náhradníci: Nyland – Diallo, Gvardiol, Halstenberg, Kampl, Poulsen, Raum, Silva, Schlager.
Trenér: Marco Rose

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Stark, Friedl (C) – Weiser, Bittencourt, Grujev, Stage, Jung – R. Schmid, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Buchanan, Dinkci, Groß, Chiarodia, Mbom, M. Philipp, N. Schmidt.
Trenér: Ole Werner

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Stein.
1. vzájemný zápas

12.11.2022
W. Brémy – Lipsko 1:2
Branky:
56. C. Gross – 13. A. Silva, 71. X. Schlager.
Werder Brémy

Hosté zaknihovali v kalendářním roce 2023 pouze čtyři výhry z šestnácti zápasů a po slušném podzimu se postupně propadají do boje o záchranu. Brémy jsou dvanácté a teoreticky ještě mohou spadnout na šestnáctou příčku, jež znamená účast v baráži s třetím nejlepším týmem 2. Bundesligy. Minulý týden Werder na svém stadionu hostil nejtěžšího možného soupeře. Vyzval mnichovský Bayern a podlehl mu 1:2. Kvůli zranění u toho chyběl Niclas Füllkrug, který je s šestnácti zásahy nejlepším kanonýrem dosavadní bundesligové sezóny. Stoprocentně fit není ani trio obránců – Agu, Pieper a Veljković.
RB Lipsko

Býci obhajují loňské čtvrté místo a to jim patří také dnes, kdy jim zbývají odehrát poslední tři ligová kola. Lipsko se společně s Unionem Berlín a Freiburgem přetahuje o místa zaručující postup do skupiny Ligy mistrů. V tomto ohledu si dnes Roseho družina může hodně pomoci. V případě výhry se posune před Union na třetí místo a především uteče pátému Freiburgu na čtyřbodový rozdíl. Právě s Freiburgem Lipsko odehrálo své dva předešlé zápasy. Nejprve přes něj postoupil do finále poháru a pak ho gólem Kampla porazil i v lize. S třinácti zásahy je nejlepším střelcem týmu Christopher Nkunku.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvaatřicátého kola německé Bundesligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lipskem a Werderem Brémy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.