Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Bochum - 28. ledna 2023   15:30

Mainz
1' I Če-song (Caci) • 18' Widmer  • 28' Onisiwo  • 57' Onisiwo (Barreiro) • 88' Onisiwo (Barkok)
5:2
(3:0)
Bochum
70' Kunde  (Losilla) • 72' Mašović
Mainz
Dahmen – Fernandes, Bell (70. Leitsch), Caci – Widmer (C) (69. da Costa), Barreiro (62. Stach), Kohr, I Če-song (62. Barkok), Hanche-Olsen – Ajorque (81. Ingvartsen), Onisiwo.
Riess – Martín, Fulgini, Hack.
Ittrich – Thielert, Unger
Mewa Arena, Mohuč
23 300 diváků
Bochum
Riemann – Soares (46. Stafylidis), K. Schlotterbeck, Orděc, Janko (46. Mašović) – Stöger (46. Asano), Losilla (C) – Holtmann (46. Antwi-Adjei), Kunde (73. Förster), Zoller – P. Hofmann.
Johansson – Osterhage, Lampropoulos, Broschinski.

Vše nasvědčovalo k tomu, že 1. FSV Mohuč 05 dojde k snadnému vítězství, zvláště po brance Onisiwa v 57. minutě na 4:0! VfL Bochum chvilkovou ztrátu koncentrace soupeře potrestala během dvou minut góly Kundeho a Mašoviće. Nicméně poslední slovo měl opět Onisiwo, tento hráč tak dosáhl hattricku.

Bochum tuto porážku 2:5 musí hodit za hlavu a i nadále bojovat o udržení v Bundeslize. Naopak Mohuč musí tento výsledek potvrdit i v příštím kole a ukázat, že nešlo o jev pouze náhodný.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:11.
90+5'
90+3'
Dnešní utkání sleduje 23 300 diváků!
90+2'
Nepřesné zakončení v závěru utkání zvolil Dominik Kohr.
90+1'
Edmilson Fernandes se opět neúspěšně pokoušle centrem z rohu překvapit obrunu hráčů hrajících v modrých dresech.
88'
Mohuč právě vstřelila branku!
Svůj parádní výkon a skvělý den zakončuje střelou do pravého rohu po parádním pasu od Barkoka a tudíž zároveń vstřelením hattricku útočník Mohuče KARIM ONISIWO – 5:2! Asistence: Aymen Barkok.
86'
Utkání se již pomalu, ale jistě chýlí do konce s jasným výsledkem.
84'
Útočný faul ve formě podražení byl odpískán Karimu Onisiwo.
83'
Rohový kop budou opět rozehrávat hráči VfL Bochum.
81'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Keven Schlotterbeck) za faul.
81'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Marcus Ingvartsen.
81'
Podražením se v osobním souboji provinil obránce Konstantinos Stafylidis.
79'
Nejvíce se do výšky dostal Keven Schlotterbeck v oblasti penaltového puntíku, jeho zakončení halvou končí pouze nad břevnem branky Dahmena.
78'
Hráči v modrých dresech stále cítí šanci na zdramatizování tohoto utkání.
76'
Následný, střelecký pokus Konstantinose Stafylidise končí pouze na těle obětavého bránícího hráče Mohuče.
75'
VfL Bochum sice získala rohový kop, po jehož rozehrávce však následná
střela nepronikla obrannou hradbou.
73'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Pierre Kunde, přichází Philipp Förster.
72'
Bochum právě vstřelil branku!
Mikrospánek Mohuče v krátkém časovém sledu znovu trestá pohotový obránce ERHAN MAŠOVIĆ jenž odražený balon umísťuje přesně za záda brankáře Dahmena – 4:2!
70'
A přeci je jen tu korekce skóre navíc po parádní akci! Dlouhý nákop středem hřiště na jeden dotek posléze sehrála osa Asano – Losilla apohotově zakončující PIERRE KUNDE – 4:1! Asistence: Anthony Losilla.
70'
ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Maxim Leitsch.
69'
ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Danny da Costa.
68'
A chystají se další změny v sestavách objevujících se na hrací ploše, mělo by jít opět o tábor Mohuče.
66'
Utkání má jasného vítěze, otázkou již pouze zůstává kolik branek ještě v necelé půlhodině Mohuč přidá? Případně zda se VfL Bochum zmůže alespoň na nějakou korekci nepříznivého debakliu.
64'
Ajorque společně se spoluhráčem Onisiwem s pořádným náskokem v zádech, chtěli v tento moment hry hravostí přelstít rozklíženou obranu soupeře – pro tento moment byli neúspěšní.
62'
ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Anton Stach,
ze hřiště odchází I Če-song, přichází Aymen Barkok.
61'
První střídání a sice v počtu dvou hráčů provede také hráčská lavice 1. FSV Mohuč 05.
59'
Hra byla přerušena ve středu hrací plochy.
57'
Po dalekém výkopu brankáře Riemanna, stačili dva vyhrané hlavičkové souboje, následně Barreiro individuálně prošel středem hřiště a v pravý čas našel na pravé straně KARIMA ONISIWA, který se dnes trefuje již podruhé – 4:0! Asistence: Leonardo Barreiro.
56'
Takuma Asano si sice před pokutovým územím udělal dostatek prostoru k zakončení, které bylo velmi nepřesné a minimálně nebezpečné.
54'
Střelecký pokus Konstantinose Stafylidise zablokovala pozorná obrana Mohuče.
53'
Anthony Losilla kromě dobré techniky je zdoben především velkým důrazem což prokázal právě v těchto chvílích tohoto utkání.
51'
Držením dresu se provinil v osobním souboji bochumský Christopher Antwi-Adjei.
50'
Anthony Losilla se pokusil svou střelou o aspoň dílčí dramatizaci utkání, ta se ale nekoná, jelikož mířila pouze doprostřed branky, kde stál brankář Dahmen.
49'
Střelecký pokus Karima Onisiwa nalezl pouze připraveného brankáře Riemanna.
47'
Hned čtvero střídání v týmu VfL Bochum zatím nevedlo ke změně herního obrazu.
46'
ze hřiště odchází Danilo Soares, přichází Konstantinos Stafylidis,
ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Takuma Asano,
ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Christopher Antwi-Adjei,
ze hřiště odchází Saidy Janko, přichází Erhan Mašović.
46'

Fauly: 10:6
První půle vyzněla jasně výsledkově i herně pro fotbalisty 1. FSV Mohuč 05, kdy během půlhodiny hry gólově udeřili I Če-song, Widmer, Onisiwo! VfL Bochum je naopak po nepovedené první půli zralá na ručník.
45+4'
45+2'
Přímý kop si vzal do režie Anthony Caci jenž má dynamit v noze, ale tentokráte příliš úspěšný nebyl.
45+1'
Ivan Orděc se provinil držením protihráče v osobním souboji, čehož si ihned všiml rozhodčí Ittrich.
44'
Hráči 1. FSV Mohuč 05 odehráli první půli opravdu na výtečnou.
43'
Holtmann se snaží marně vymyslet něco směrem dopředu.
42'
Kapitán Silvan Widmer akci Bochumi zabránil pouze stažením k zemi jejího hráče.
41'
Ludovic Ajorque ustál několik tvrdých soubojů u postranní čáry.
39'
Pierre Kunde svůj projektil vyslaný z hranice pokutového území vysílá vysoko nad branku, kterou zatím úspěšně hájí brankář Dahmen.
37'
Hanche-Olsen ve složité situaci ukázal mnohem větší přehled než jaký mají jeho kolegové z obrany VfL Bochum.
35'
Vysoký Ludovic Ajorque uplatňoval svou výšku a důraz již během svého působení ve Štrasburku a úspěšně v tom pokračuje i v dresu Mohuče.
34'
Orděcova střela ze střední vzdálenosti nenalezla brankové zařízení Mohuče.
33'
VfL Bochum se po delší době snaží alespoň trochu vrátit zpět do hry.
32'
Hráči Mohuče na své útočné polovině znamenají vždy velké nebezpečí pro nejistou obranu soupeře.
30'
Edmilson Fernandes posílá centr z rohu přímo do rukavic brankáře Riemanna.
30'
A další velkou šanci měl Onisiwo, jehož pokus vyrazil brankář Riemann na rohový kop a poté musel pořádně seřvat svou absolutně nefungující obranu!
28'
Bochum je zralá na ručník! Po špatné přihrávce dozadu na svého spoluhráče, dokázal nejvíce z této situace těžit KARIM ONISIWO, jenž to perfektně přečetl a posléze ještě lépe vyhodnotil a umístil pomalu skákající míč přímo ke vzdálenější tyči – 3:0!
26'
Pád hostujícího hráče po souboji s obranou Mohuče v pokutovém území sudí posoudil, který stál velmi blízko jako v pořádkua hra může pokračovat plynule dále.
24'
Defentivní záložník a kapitán VfL Bochum Anthony Losilla svým důrazem přiměl odpískal faul rozhodčího Ittricha.
23'
S důrazem to následně v osobním souboji přehnal Dominik Stöger.
22'
Sudí tentokráte při útočné akci odpískal nedovolený zásah Dominika Kohra.
20'
Kunde se pustil od odvážné akce ve které ho zastavil až skluzující Kohr.
18'
Rychlou akci založil na své polovině I Će-song, posunul míč k postranní čáře na rozběhnutého Onisiwa, který se dostal individuálním průnikem až do pokutového území, kde sice dva obránci Bochumi srazili jeho pas, ale pouze k nabíhajícímu SILVANA WIDMEROVI a ten ho s přehledem uklidil za záda brankáře Riemanna – 2:0!
16'
I Će-song dobře zatáhl brejk rozdal míč na levou stranu Ajorquemu, jehož přihrávka do pokutového území směřující na Onisiwa byla zablokována hráči Bochumi.
15'
Simon Zoller se dostal k centru, ale posílá ho hlavou nad břevno branky Dahmena.
14'
Průnik hostí končí nepřesnou narážečkou na hranici pokutového území.
13'
Ludovic Ajorgue podkopl ve středu hřiště s míčem driblujícího Danila Soarese.
11'
Centr Kevina Stögera byl zablokován pozornou obranou Mohuče.
10'
Leando Barreiro se provinil v osobním souboji taktéž nedovoleným zákrokem.
10'
V ofsajdové pasti soupeře byl přistižen hráč Mohuče Stefan Bell.
9'
Následně přetažený centr z kopačky Soarese končí velmi rychle pouze za koncovou čárou.
9'
Kundeho centr z přímého kopu skončil pouze zablokovanou střelou jeho spoluhráče.
8'
Ve vzduchu byli opakovaně lepší hráči VfL Bochum.
6'
Korejský reprezentatnt se jako exekutor přímého kopu příliš neosvědčil.
5'
Pierre Kunde se provinil ostrým skluzem proti soupeři v blízkosti svého pokutového území.
3'
Po dlouhém zkoumání branku potvrdil i VAR systém, který posoudil postavení hráčů Mohuče jako neporušující pravidlo o ofsajdu!
1'
Caci odražený míč pohotově posunul na svého spoluhráče I ČE-SONGA, který ho již dokázal dopravit do sítě – 1:0! Asistence: Anthony Caci.
1'
Centr zprava vyrazil brankář Riemann pouze před sebe.
1'
Hráči Mohuče budou hrát v červenobílé kombinaci barev. VfL Bochum bude hrát ve svých tmavě modrých dresech.

1. FSV Mohuč 05: Dahmen – Fernandes, Bell, Caci – Widmer (C), Barreiro, Kohr, I Če-song, Hanche-Olsen – Ajorque, Onisiwo.
Náhradníci: Riess – Martín, Barkok, Leitsch, Stach, Fulgini, Ingvartsen, da Costa, Hack.
Trenér: Bo Svensson

VfL Bochum: Riemann – Soares, K. Schlotterbeck, Orděc, Janko – Stöger, Losilla (C) – Holtmann, Kunde, Zoller – P. Hofmann.
Náhradníci: Johansson – Mašović, Osterhage, Förster, Asano, Stafylidis, Antwi-Adjei, Lampropoulos, Broschinski.

VfL Bochum

Stafylidis, Góralski (všichni nespecifikované zranění)
Esser (svalové zranění)
Gamboa (poraněné koleno)
Grave (poraněné rameno)
1. FSV Mohuč 05 je na tom v tabulce lépe než soupeř, ale nenachází se v žádné oslnivé formě. Po remíze se Stuttgartem 1:1, následovala doma porážka s favorizovaným Dortmundem 1:2.
VfL Bochum celkem úspěšně navázala na povedený závěr podzimu s cílem dostat se ze sestupového pásma, výhrou nad Herthou 3:1. Bochum boduje zejména doma, tudíž porážka na hřiště Leverkusenu 0:2 nebyla překvapením. A ani na hřišti Mohuče nebude Bochum v roli favorita.
1. FSV Mohuč 05 (12) zabojuje o další body v Bundeslize na svém domácím hřišti proti celku VfL Bochum (16). Mohuč má k dobru čtyři body.