Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Freiburg - 19. března 2023   19:30

Ukončeno
Mainz
90+6' Onisiwo (Ajorque)
1:1
(0:0)
Freiburg
55' Doan  (Gregoritsch)
Mainz
Sestavy:
Zentner (C) – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes (75. Kohr) – da Costa (67. Widmer), Barreiro (67. Barkok), Stach, Caci – Ingvartsen (60. Onisiwo), I Čä-song (75. Weiper) – Ajorque.
Náhradníci:
Dahmen – Hack, Leitsch, Martín.
Rozhodčí
Dankert – Rohde, Unger
Mewa Arena, Mohuč
Freiburg
Sestavy:
Flekken – Kübler (85. Schmidt), Ginter, Gulde – Sildillia, Eggestein (90+3. Keitel), Höfler, Günter (C) – Doan (85. Weisshaupt), Gregoritsch (90+3. Petersen), Grifo (75. Höler).
Náhradníci:
Uphoff – Džong Woo-jong, Röhl, Sallai.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:10.
I přes bolestivou ztrátu bodů se Freiburg posunul v tabulce před Lipsko na čtvrté místo. Mohuč klesla za rozjetý Leverkusen na příčku devátou.
Pětadvacáté kolo Bundesligy končí remízou mezi Mohučí a Freiburgem. Hosté odchází z bojiště zarmouceni, protože po chybě Zentnera a gólu Doana byli blízko vítězství. Uklidňující druhý gól Freiburg ale nepřidal a v úplně poslední akci zápasu místo toho inkasoval od Onisiwa na konečných 1:1.
90+6'
Konec zápasu.
90+6'
Mohuč právě vstřelila branku!
Höfler rezignoval na protiútok a upachtěným odkopem dal Widmerovi aut, ze kterého přišel krutý trest! Ajorque po hlavičce Bella udržel na zádech Guldeho a přihrál za sebe na KARIMA ONISIWA. Ten si odskočil od debutujícího Schmidta a levačkou vystřelil remízu 1:1.
90+5'
Barkokův centr z levé strany prolétl skrz pokutové území. Tam byli čtyři hráči Mohuče, dva z nich skončili na zemi, ale to nic nemění na odkopu od Flekkena.
90+4'
Barkok byl zastaven nepovoleným způsobem. Widmerův nákop se neujal a stejně tak ostrý centr, který byl mířen k obsazenému Weiperovi.
90+3'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel.
90+3'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen.
90+2'
Streich má připraveno dvojnásobné taktické střídání. S jeho realizací se pochopitelně nespěchá.
90+1'
Aymen Barkok spáchal faul na Hölera a připravil domácí skvadru minimálně o pár desítek sekund.
89'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Anthony Caci).
88'
Hanche-Olsen ani Zentner neodklidili míč z předbrankové lokality. Zavánělo to velkým malérem, ovšem Höler ani Höfler své střely do brány nenasměrovali.
87'
Hosté nedůsledně bránili Widmerův dlouhý aut. Naštěstí pro ně Weiper zakončoval jen doprostřed branky, kde nechyběl brankář Flekken.
86'
Mladý obránce Kenneth Schmidt zapisuje první bundesligové minuty. Za stavu 1:0 je to pro něj docela interesantní křest ohněm.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Kenneth Schmidt.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Noah Weisshaupt.
84'
Lukas Kübler získává čas poleháváním na trávníku. Doktoři se věnuji jeho stehnu a Christian Streich asi bude muset povolat náhradu.
82'
Ajorque útočil z hloubky a po ose zkoušel uvolnit Weipera. Ten na balon o chlup nedosáhl a bude se pouze kopat od Marka Flekkena.
81'
Höfler od sebe odhodil Stacha. Ten se rychle ujal realizace standardní situace, ovšem k centru zprava se nikdo jiný v červeném neprobil.
79'
Nepovede se to ani nyní. Lukas Kübler se postavil do cesty Onisiwovi a u postranní čáry si vynutil jeho faul.
78'
Dominik Kohr se uvedl nedovoleným zákrokem na Doana. Mohuči se nedaří ani přiblížení k Flekkenovi.
77'
Christian Günter na levém křídle nečekal na podporu dalších útočících hráčů. Bez velkých ambic nakopl míč směrem k Zentnerovi a daroval mu odkop od brány.
75'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Lucas Höler.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Dominik Kohr.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Nelson Weiper.
74'
Domácí se nejsou schopni vymanit ze souvislého tlaku. Jen co Zentner lapil technickou střelu Grifa, tak Mohuč zase nepřekročila ani půlící čáru.
72'
Andreas Hanche-Olsen neměl potíže s dlouhým autem Güntera. Dvacet minut před koncem by však Mohuč potřebovala hrát trochu někde jinde.
71'
Höfler si dal míč daleko od nohy a trochu neplánovaně s ním šel až do křídla. Tam zasáhl Hanche-Olsen a na programu bude aut Güntera.
70'
Gregoritsche zradil první dotek a zády bráně kvůli tomu nepřebral nahrávku Grifa.
69'
Ajorqueovi chyběly centimetry, takže I Čä-songův nákop spadl do náruče nizozemského gólmana Freiburgu.
68'
Höflerem sklepnutý balón Gulde do své moci nezískal. Na druhé straně Onisiwův rozlet zodpovědně zastavil Doan.
67'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Silvan Widmer.
67'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Aymen Barkok.
66'
Bo Svensson vytáhne z rukávu další dva žolíky. Ještě předtím Gregoritsch opět prodlužoval Flekkenův parádní nákop a nebyl by to Doan, kdyby se zase nepouštěl do souboje o skoro ztracený míč. Tentokrát to žádný problém pro Mohuč nebyl.
65'
Grifo si vzal na povel rohový kop, jenže Höfler se na přední tyči neprosadil přes bránícího Barreira.
64'
Ginter s přehledem zakřižoval pohyb da Costy a doprovodil balon na rohový kop. Flekken brnká na nervy fanoušků zdlouhavou rozehrávkou.
63'
Sildillia nechal balon Grifovi. Ten do něj z uctivé vzdálenosti práskl a Zentner se musel odrazit až ke své pravé tyči, kam povedená střela mířila.
62'
I Čä-song se objevil za zády hostujících obránců. Musel ale zpomalit a během chvíle už byl Freiburg vzadu dostatečně zformovaný.
61'
Držení míče: 42 % – 58 %.
60'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Karim Onisiwo.
59'
Gulde vyklidil předbrankový prostor, kam mířil nákop Hanche-Olsena. Mohuč musela zacouvat k Zentnerovi.
58'
Stachova technická střela prosvištěla asi půlmetr nad Flekkenovým břevnem. Míč mu proti noze ideálně posunul I Čä-song.
57'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Ludovic Ajorque). Francouzský hromotluk udeřil do hlavy Gintera.
55'
Freiburg právě vstřelil branku!
Gregoritsch prodloužil Flekkenův výkop až k pokutovému území. Fernandes nechával míč Zentnerovi, tomu ho ale vyfoukl RICU DOAN a za svou houževnatost byl odměněn jednoduchým zakončením do prázdné brány.
54'
Leonardo Barreiro pomáhal zdvojit Doana, od kterého dostal nějakou ránu do hlavy. Rozhodčí tomu nevěnovali pozornost, vhazovat bude Freiburg.
53'
Po hlavičkovém souboji Sildillii vypadl balon k Nicolasi Höflerovi. Ten zkusil štěstí střelou bez přípravy, ovšem Zentner se ani teď prvního zákroku nedočkal.
52'
Dva ze tří obránců Freiburgu už hrají pod žlutou kartou. Gulde s Ginterem budou muset být v soubojích s Ajorquem hodně opatrní.
51'
Günterův roh domácí bez nervů ubránili. I Čä-song byl při vyvážení balonu takticky faulován a Manuel Gulde za to byl odměněn žlutou kartou.
50'
Po dalších hlavičkách se snažil něco vymyslet Vincenzo Grifo. U zadní čáry byl zdvojen a ve finále byl rád za zisk rohového kopu.
49'
Ani jednomu týmu se nedaří dostat míč na zem a zahájit nějakou souvislou kombinaci. Hraje se jen přehazovaná přes půlící čáru.
47'
Christian Günter nepřesně odcentroval. Odčinit to chtěl opětovným ziskem balonu, ale napadaný da Costa si v citlivých prostorech poradil.
46'
Začal druhý poločas.
Freiburg podnikal jen platonické útoky. Vesměs všechny končily nepřesnou přihrávkou do pokutového území, a tak jediným zaměstnaným brankářem byl Mark Flekken. Ten v jednom případě lovil míč ze sítě, ale Ajorque nemohl slavit otevření skóre kvůli ofsajdu. Francouzský útočník vážně zahrozil už o několik minut dříve, hostující gólman však nebezpečnou hlavičku zlikvidoval.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Da Costa měl dostatek manévrovacího prostoru na pravém okraji pokutového území. Před brankou měl spoustu spoluhráčů, jenomže výhodnou situaci prohospodařil centrem do Flekkenových rukavic.
45+1'
Zentner šel za nákopem Gintera. Balón sice vyboxoval, ale současně nehezky zboural spoluhráče Fernandese, jenž podstoupil rychlé ošetření.
44'
Danny da Costa se chvílemi musí na hřišti cítit zbytečný. Mohuč 99 % akcí vede přes protější stranu, kde se I Čä-song trochu ukvapil s centrem.
43'
Christian Günter čechral míč k malému vápnu, kde se ve velké houštině těl nejlépe zorientoval bránící Edimilson Fernandes.
42'
Anthony Caci u lajny zbytečně přitvrdil. Sildilliu fauloval a Freiburg dostane k dispozici standardku z pravé strany.
41'
I Čä-song ke smutku korejských fanynek nedosáhl na další z centrů, který se snášel před Flekkena. Ten potom snadno lapil i nákop da Costy.
40'
Ajorque využil své robustní postavy. Pokryl míč proti přesile a dal ho do druhé vlny, odkud Andreas Hanche-Olsen vypálil jen do pevně postavených bloků.
39'
Hosté měli rozhozenou obranu. Před Flekkenem zbyli jen tři muži, ale to nakonec stačilo na zastavení trochu ustrašeného Ingvartsena.
38'
Günterův tečovaný centr poskytl roh i hostům. Zentner si na svém pracovišti ale sjednal pořádek a příchozí balón vyboxoval do bezpečí.
37'
Marcus Ingvartsen levačkou kroutil přímý kop na přední tyč. Flekken si nevěřil na chycení míče a raději ho vyrazil na roh, kterého červenobílí nevyužili.
36'
Další nedovolený zákrok a teď už i zajímavý přímý kop pro Mohuč. Na Ajorqueovi se vyfauloval a vyžlutil Matthias Ginter.
35'
Vzdušené jednotky hostujícího týmu si u Flekkena opět poradily. I Čä-song pak fauloval a Freiburg uvede míč do pohybu z klidu.
34'
Leonardo Barreiro se poroučel k zemi v důsledku souboje s Eggesteinem. Mohuč může zahrozit ze standardní situace.
33'
I Čä-song napadal rozehrávku Flekkena. Ten ho zblízka trefil do hlavy a pro hsoty bylo štěstí, že se balon neodrazil směrem mezi tři tyče.
32'
Mark Flekken musel kvůli nákopu ven z branky a podstoupil drsný souboj s Bellem a Ajorquem. Míč v rukou neudržel, ale to už byl pískán útočný faul.
31'
Bellova hlavička byla ztečována zpět za koncovou čáru. Další roh zprava realizoval Fernandes, ale defenziva Freiburgu žádné drama nedovolila.
30'
Další jednoduchý nákop do pokutového území. Caciho v nejdůležitější moment zakřižoval Lukas Kübler a Mohuč se může těšit na rohový kop.
29'
Za nákopem z hloubi pole upaloval Barreiro. Ve vzájemném klinči tento lucemburský reprezentant spadl, ale Höfler ho podle sudích nefauloval
28'
Edimilson Fernandes nezpanikařil, když jej důsledně napadal Doan, a pomohl si malou domů Zentnerovi.
27'
Da Costa byl v předbrankovém prostoru zdvojen a nemohl převzít přihrávku od aktivního I Čä-songa.
26'
Guldeho kolmice byla pro Güntera nedostižitelná. Bude se kopat od branky Mohuče.
25'
Praporek pomezního opět vlaje ve vzduchu. Ofsajdové postavení si dostatečně neuhlídal dosud neviditelný Danny da Costa.
24'
Spousta hostujících akcí končí nepřesnými nahrávkami do pokutového území. Milý pozdrav Zentnerovi už poněkolikáté poslal Kiliann Sildillia.
23'
Matthias Ginter podstupuje důkladné ošetření obličeje. Nos to snad přežil a Christian Streich nebude muset sáhnout na lavičku náhradníků.
21'
I Čä-song kopl místo do balonu do hlavy Gintera. Jihokorejský reprezentant může děkovat Dankertovi, že nechal obě karty v kapsách.
20'
Gregoritsch zazdil slibně rozjetou akci nepřesnou přihrávkou na Doana, kterého čekal v trochu jiném prostoru.
18'
Ludovic Ajorque postupoval sám na Flekkena. Brejk dovedl do gólového konce, ale to už dávno tušil, že mu I Čä-song přihrál do ofsajdu. Signalizované porušení pravidel potvrdil i VAR.
17'
Doan si narazil s Sildilliou. Těsně před provedením finální přihrávky ale ztratil balanc a nedoručil balon před Zentnera.
16'
Marcus Ingvartsen hokejovým bodyčkem sestřelil Gintera. Pískal se evidentní faul a balon je přisouzen Freiburgu.
15'
Další pamlsek pro Zentnera. V pohodě si tentokrát došel pro příliš vysoký centr z produkce Lukase Küblera.
14'
Matthias Ginter měl dobrý přehled o situaci kolem sebe a zastavil přízemní pas I Čä-songa, který měl jít až na Ajorquea.
13'
Robin Zentner si taky chytil jeden z neadresných nákopů a dobrých patnáct sekund mu trvalo, než nakopl míč do středu pole.
11'
I Čä-song se rovněž nepouštěl do žádného velkého dobrodružství. Dal míč do druhého sledu Fernandesovi a vše dopadlo jen nákopem na Flekkena.
10'
Kiliann Sildillia dohodil balon na osu ke Guldemu. Ten měl před sebou nízký blok Mohuče a vystačil si s přihrávkou dozadu na Gintera.
9'
Anthony Caci a Ludovic Ajorque si zavzpomínali na spolupráci ze Štrasburku, kde ještě nedávno oba působili! Caci centroval a vytáhlý útočník zatopil Flekkenovi nepříjemnou hlavičkou.
8'
I Čä-song nechtěně přihrál Gregoritschovi. Prostřednictvím Grifa šel míč na Güntera a ten zablokovanou finální přihrávkou získal rohový kop.
7'
Freiburg začíná diktovat tempo a dlouhé desítky sekund kontroluje balon mezi vápny.
5'
Vypadený míč se objevil před Sildilliou, který ho chtěl uklidit k levé tyči, ale v osudný moment mu pod nohy obětavě skočil Andreas Hanche-Olsen!
4'
Kübler nákop Doan dohnal, ale nepřipraveným centrem poslal balon do rukou Robina Zentnera.
3'
Mark Flekken poprvé okusil tvrdost hrací plochy. Na zem šel u pravé tyče kvůli Cacimu a jeho střele z nulového úhlu.
2'
Zahajovací výkop připadl Freiburgu, který nastupuje v černých dresech. Hráči Mohuče jsou v červenobílé kombinaci.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – da Costa, Barreiro, Stach, Caci – Ingvartsen, I Čä-song – Ajorque.
Náhradníci: Dahmen – Barkok, Hack, Kohr, Leitsch, Martín, Onisiwo, Weiper, Widmer.
Trenér: Bo Svensson

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Gulde – Sildillia, Eggestein, Höfler, Günter (C) – Doan, Gregoritsch, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – Džong Woo-jong, Höler, Keitel, Petersen, Röhl, Sallai, J. Schmid, Weisshaupt.
Trenér: Christian Streich

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger.
1. vzájemný zápas

01.10.2022
Freiburg – Mohuč 2:1
Branky:
3. Gregoritsch, 37. Kyereh – 52. Martín.
SC Freiburg

Hostům, kteří se ve čtvrtek rozloučili s Evropskou ligou, v rozehraném 25. kole náleží páté místo, přičemž mají stejně bodů jako čtvrtý Union i třetí Lipsko. To včera nestačilo na Bochum, a tak Freiburgu stačí i remíza, aby se posunul na příčky znamenající postup do skupiny Ligy mistrů. Stejně jako Mohuč, tak i Freiburg je v Bundeslize pětkrát neporažen. Minulý týden mu Ricu Doan v 89. minutě vystřelil výhru 2:1 nad Hoffenheimem. S bilancí 12+4 je nejproduktivnějším hráčem Vincenzo Grifo.
1. FSV Mohuč 05

Domácím se nevydařil začátek jara. Vyhráli jediný z pěti zápasů a spadli doprostřed ligového pelotonu. V první půlce února nastal další obrat a Mohuč posbírala čtyři výhry v řadě. Pátou mohla přidat minulý týden, ovšem druhý bundesligový gól zimní posily Ludovica Ajorquea stačil jen na remízu 1:1 s Herthou Berlín. Kvůli včerejší výhře Wolfsburgu klesla Mohuč na osmé místo. Nejlepšími střelci mužstva jsou osmigóloví Onisiwo a Ingvartsen.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pětadvacátého kola německé Bundesligy. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mohučí a Freiburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud