Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Schalke - 5. května 2023   20:30

Mainz
53' Barreiro (Hanche-Olsen) • 70' Martín
2:3
(0:1)
Schalke
26' Bülter  (Zalazar) • 60' Krauss  (Karaman) • 90+12' Bülter
Mainz
Zentner (C) – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes (86. Caci) – da Costa (46. Weiper), Barreiro, Kohr, Martín – Onisiwo (90+3. Burgzorg), I Čä-song (65. Barkok) – Ajorque (65. Ingvartsen).
Dahmen – Hack, Mustapha.
Jöllenbeck – Gittelmann, Weickenmeier
Mewa Arena, Mohuč
Schalke
Schwolow – Brunner (79. Uronen), van den Berg, M. Kamiński, Matriciani – Krauss (88. Latza), Král – Karaman (74. Drexler), Zalazar (79. Skarke), Bülter – Terodde (C) (74. Polter).
Langer – Frey, Ouwejan, Jošida.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:10.
Schalke slaví jakoby vyhrálo titul a není divu, protože se v tabulce posouvá minimálně pro dnešek na 14. místo! Neskutečné utkání se protáhlo teoreticky až skoro do druhé poloviny prodloužení. Wau, tohle byl neskutečný zápas!
Po trošku ospalém začátku se v 19. minutě dostal ke střele Onisiwo, ale jeho pokus Schwolow vyrazil. Ve 26. minutě dostal Bülter přihrávku na levé křídlo, poradil si s obráncem a zakončil přesně za háčky. Ve 35. minutě mohl zvýšit vedení Karaman, ale jeho pokus trefil jen tyč.
Do druhé části zápasu vstoupila Mohuč lépe a v 53. minutě srovnal Barreiro. Posléze se ale Schalke dostalo zpět do utkání a v 60. minutě poslal hosty zpět do zápasu Krauss. V 70. minutě ovšem domácí získali přímý kop, který fantasticky proměnil Martín. Ke konci utkání si hosté vytvořili nátlak a v 90+12. minutě získali pokutový kop, jenž si vzal na svá bedra hrdina Marius Bülter a proměnil.
90+15'
90+14'
Leandro Barreiro, Dominik Kohr a také Dominick Drexler uviděli žlutou kartu za své chování.
90+13'
Mohuč se dostala dopředu, ale následný centr nepřinesl nic vážnějšího a na trávníku to pořádně vře, protože sudí ukázal na odkop od brány, což se domácím vůbec nelíbí.
90+12'
Schalke právě vstřelilo branku!
Mewa Arena snad spadne z neskutečné oslavy hostujících fanoušků, kterých do Mohuče přicestovalo přes deset tisíc! K pokutovému kopu se totiž postavil MARIUS BÜLTER, který si počkal na pohyb brankáře a zakončil přízemně k pravé tyči, zatímco brankář Zentner skočil na druhou stranu.
90+11'
Marius Bülter si bere míč a bude zahrávat dost možná nejdůležitější penaltu Schalke v této sezóně! Tohle může rozhodnout o zachránění se, či sestupu hostů!
90+11'
Anthony Caci ještě uviděl žlutou kartu za řeči.
90+10'
Přezkoumání situace z pohledu hlavního rozhodčího trvalo pořádně dlouho a následně sudí ukázal na pokutový kop!
90+9'
Jöllenbeck se jde podívat na video a Schalke tak pravděpodobně bude zahrávat pokutový kop!
90+8'
Ovšem nyní je hra pozastavená, jelikož Anthony Caci viditelně držel za dres Bültera při rohovém kopu a celá situace se přezkoumává!
90+8'
Následně se do rychlého brejku dostal Nelson Weiper, ale nenašel si místo pro zakončení!
90+8'
Po rohu Schalke přišla sražená střela a následně další centr, který ovšem skončil jen v moci gólmana.
90+7'
Marius Bülter dostal skvělou přihrávku od Poltera, ale jeho ránu levačkou zlikvidoval Robin Zentner!
90+5'
Matricianimu lékaři obvázali hlavu, aby mohl pokračovat v utkání. Schalke ale toto ošetření přibrzdilo, neboť mělo v samotném závěru velký nátlak.
90+4'
Henning Matriciani srážku odnesl dírou na hlavě a je nadále ošetřován.
90+3'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Delano Burgzorg.
90+3'
Posléze přišel rohový kop Schalke, ale ten nepřinesl nic nebezpečnějšího. Následně se dva hráči srazili a na trávníku jsou lékaři.
90+2'
Danny Latza pálil z dálky, ale jeho pokus pod břevno fantasticky vyrazil mimo tři tyče Robin Zentner!
89'
Dominick Drexler centrem z levé strany hledal Krále, ale míč byl příliš vysoko. Schalke má ke konci utkání nátlak a snaží se tento zápas vyhrát.
88'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Danny Latza.
87'
Po volném kopu Schalke přišlo zakončení Krausse, ale tomu sjel míč vedle brány.
86'
ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Anthony Caci.
84'
Následně se do rychlého útoku vydala Mohuč, ale centr Kohra odvrátila obrana Schalke.
83'
Sebastian Polter byl velmi blízko gólu! Po skvělé přihrávce z levé strany vápna se hostující útočník ocitl před brankářem, ale ten jej famózně vychytal!
82'
Oba týmy potřebují z dnešního utkání tři body jako sůl. Konec zápasu tak může být ještě velmi dramatický.
80'
Král se skvěle uvolnil a posunul míč doleva Bülterovi, jenž našel ve vápně Skarkeho, ale pokus hostujícího hráče vyrazil Robin Zentner.
79'
ze hřiště odchází Rodrigo Zalazar, přichází Tim Skarke,
ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Jere Uronen.
77'
Karim Onisiwo poslal nebezpečný centr do vápna, ale Sepp van den Berg si poradil a odhlavičkoval balón.
75'
Zajímavý centr hostů z pravé strany, ale Robin Zentner chytil míč do rukou bez problémů.
74'
ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Dominick Drexler,
ze hřiště odchází Simon Terodde, přichází Sebastian Polter.
74'
Tentokrát se Mohuč chtěla velmi rychle dostat do šance, ale Nelson Weiper se dopustil viditelného faulu.
73'
Kenan Karaman to opět zkoušel přes pravé křídlo, ale míč nakonec ulovil obrana soupeře.
72'
Nynější nákop Schalke skončil jen v rukou gólmana Zentnera.
70'
Mohuč právě vstřelila branku!
Tak tohle je famózní branka a máme srovnáno na 2:2! Po faulu hostů získala Mohuč přímý kop, který si vzal na starost AARON MARTÍN a jeho excelentní rána přes zeď skončila v šibenici.
69'
Kenan Karaman si na hranici ofsajdu sběhl za obranu a předal míč do obrovské šance Teroddemu, ale jeho zakončení z bezprostřední blízkosti vykryl Robin Zentner! Posléze se ovšem odmával ofsajd.
68'
Robin Zentner šel mimo své vápno, ale nákop soupeře minul. Defenzíva Mohuče si ale poradila.
67'
Marius Bülter to zkusil z levé strany, ale jeho rána letěla pouze doprostřed brány.
65'
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Marcus Ingvartsen,
ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Aymen Barkok.
64'
Schalke se nyní daří držet míč a nepouštět zaskočeného soupeře do žádného náznaku šance.
63'
Už to vypadalo, že se Karaman dostane do další šance, ale u míče byl jako první domácí obránce.
62'
Nyní to vypadalo na velkou šanci Mohuče, ale odmával se ofsajd.
60'
Hosté si berou vedení zpět na svou stranu! Ajorque si nedokázal zpracovat míč po autovém vhazování, ke kterému se dostal Král. Posléze se po pravé straně vnořil do vápna Karaman, jenž posunul míč pod sebe TOMU KRAUSSOVI, jehož přízemní zakončení překonalo gólmana. Asistence: Kenan Karaman.
59'
Ludovic Ajorque se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale Alexander Schwolow byl připraven.
57'
Domácí celek ale nadále pokračuje v nátlaku, který ještě zvyšuje a chce otočit zápas.
56'
Další velká možnost Mohuče! Dominik Kohr totiž dostal skvělou přihrávku do vápna, kdy si chtěl míč zaseknout před obráncem, ale balón se mu k jeho smůle odrazil od druhé nohy!
56'
Alex Král se opřel do míče z dálky, ale jeho rána letěla vysoce nad bránu.
55'
Mohuč se opět snažila něco vymyslet přes pravou stranu, ale sudí odpískal faul.
53'
Domácí ve druhé půli zaslouženě srovnávají na 1:1! Centr z rohu letěl na střed vápna, kde míč hlavou posunul na zadní tyč Andreas Hanche-Olsen a do prázdné zakončil z voleje LEANDRO BARREIRO. Asistence: Andreas Hanche-Olsen.
53'
Následný roh ale žádnou větší šanci nepřinesl. Mohuč ale pokračuje v nátlaku.
52'
Marius Bülter se z ničeho nic dostal během rychlého brejku do obrovské šance, kdy se dostal před obránce, ale jeho střelu k pravé tyči vyrazil Robin Zentner!
51'
Domácí celek si vytváří nátlak a ve druhé půli je o něco lepším týmem.
49'
Mohuč získala rohový kop, který byl nebezpečný, ale obrana Schalke si znovu poradila.
48'
Schalke si vytvořilo střeleckou příležitost, ale míč letěl jen vedle brány.
47'
Karim Onisiwo šel do ostrého souboje s Brunnerem a sudí odpískal faul domácího hráče.
46'
ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Nelson Weiper.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
První poločas je za námi a Schalke vede na půdě Mohuče 1:0.
45+2'
45+2'
Následně tak Mohuč získala rohový kop, ovšem hostující defenzíva si poradila.
45+1'
Posléze ale přišel centr do vápna, ovšem Marcin Kamiński byl na správném místě a dostal míč do zámezí.
45+1'
Znovu se domácím nepodařil útok přes pravou stranu a do druhé části zápasu mají co vylepšovat.
45'
Simon Terodde se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokus z úhlu dokázal Robin Zentner vyrazit.
44'
Schalke nyní vůbec nespěchá s rozehrávkou a bude chtít jít do přestávky bez většího dramatu, či srovnaného stavu.
43'
Alexander Schwolow dostal malou domů a ocitl se pod tlakem, jelikož jej okamžitě napadal Onisiwo, ale odkop se hostujícímu brankáři povedl.
41'
Faul Alexe Krále ve středu hrací plochy.
40'
Ludovic Ajorque se dopustil faulu za žlutou kartu a Schalke tak bude mít opět míč na svých kopačkách.
38'
Tempo hry se nyní trochu uklidnilo. Schalke pokračuje ve velmi dobrém výkonu a Mohuč se nechytá.
36'
Mohuč se nyní snažila něco vymyslet z pravé strany, ale to se ji zatím nedaří.
35'
Simon Terodde fantasticky přichystal míč pro Kenana Karamana, který se dostal celkem lehce středem až do zakončení, ale jeho pokus trefil pravou tyč!
33'
Následný centr Zalazara byl velmi nebezpečný a brankář Zentner přišlápl nohu svého spoluhráče. Schalke pokračovala v útoku, ale centr Bültera skončil v rukou gólmana.
32'
Faul domácího celku a Schalke získalo volný kop z pravé strany.
30'
Ani další centr ze strany domácích nepřinesl vážnější ohrožení hostující svatyně.
29'
Hosté se ubránili, ale místo brejku přišel faul Karamana a Mohuč tak má k dispozici další standardní situaci.
29'
Centr letěl na zadní tyč, ale hostující defenzíva byla připravená a následuje tak rohový kop Mohuče.
28'
Nyní přišel faul ze strany hostů a následuje volný kop Mohuče z pravé strany.
26'
Hosté se ujímají vedení! Po ztrátě míče se do brejku dostalo Schalke, kdy sudí ponechal výhodu a Zalazar tak přenesl hru na levé křídlo MARIUSU BÜLTEROVI, jenž si navedl míč do vápna a po krásné kličce zakončil přesně za háčky ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Rodrigo Zalazar.
25'
Schalke má dnes velkou podporu fanoušků a čeká nás ještě velmi zajímavý zápas, který je důležitý pro oba celky.
24'
Domácí celek se snažil něco vymyslet dlouhým pasem na Onisiwa, ale míč skončil jen v zámezí.
22'
Aaron Martín centroval do vápna, ale Marcin Kamiński odhlavičkoval balón do bezpečí.
21'
Standardní situace ovšem nepřinesla nic vážnějšího, ale Mohuč pomalu přebírá těžiště hry.
19'
Hostující obrana nyní zaspala a po chybě se dostal ke střele Karim Onisiwo, ale Alexander Schwolow předvedl skvělý zákrok! Následuje roh Mohuče.
18'
Karim Onisiwo se nyní ocitl pouze v ofsajdovém postavení a u míče bude soupeř.
17'
Henning Matriciani posunul míč brankáři, jenž poslal dlouhý nákop, ale ten získala defenzíva Mohuče.
16'
Domácí se ojediněle dostali do domácí šestnáctky, ale přízemní centr z levé strany nenabídl nic vážnějšího. Následně se hosté dostali do brejku, ale míč končí v moci Zentnera.
15'
Zalazar je zatím nejaktivnějším hráčem Schalke, ale jeho další centr odkopla obrana. Po chvíli přišel faul Alexe Krále.
13'
Tom Krauss byl v souboji s Kohrem pozdě a poslal ho k zemi. Rozhodčí ale hostujícímu záložníkovi domluvil.
12'
Mohuči se nedaří dostat k balónu a zatím spíše vyčkává na hru soupeře.
11'
Nyní hostující mužstvo získalo třetí rohový kop v tomto zápase, ale ten letěl jen na přední tyč.
9'
Karim Onisiwo se snažil využít chyby obránce soupeře, ale Alexander Schwolow byl velmi rychle ze své brány a odkopl balón.
8'
Znovu to bylo Schalke, které kombinovalo na polovině soupeře, ale nakonec je z toho pouze autové vhazování Mohuče.
7'
Následně přiletěly dva centry v krátké době, ale ani jeden neskončil nějakým zakončením hostů, kteří vstoupili do utkání velmi aktivně.
6'
A právě Rodrigo Zalazar se nyní dostal do rychlého brejku, ale jeho pokus o přihrávku pod sebe byl sražen do zámezí a následuje roh.
5'
Rodrigo Zalazar sice poslal centr z rohu na zadní tyč, ale Robin Zentner byl připraven a chytil míč do rukou.
4'
Hlavní rozhodčí ponechal výhodu po faulu Kohra a posléze Schalke získalo rohový kop z levé strany.
4'
Schalke dostalo míč nákopem do vápna, ovšem defenzíva Mohuče si poradila.
3'
Danny da Costa si sice zpracoval míč na pravém křídle, ale tam zfauloval Matricianiho.
2'
Hosté se snažili prodrat středem hrací plochy, ale přišla ztráta míče a následný faul na Berreira.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – da Costa, Barreiro, Kohr, Martín – Onisiwo, I Čä-song – Ajorque.
Náhradníci: Dahmen – Barkok, Burgzorg, Hack, Caci, Mustapha, Ingvartsen, Weiper.
Trenér: Bo Svensson

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, van den Berg, M. Kamiński, Matriciani – Krauss, Král – Karaman, Zalazar, Bülter – Terodde (C).
Náhradníci: Langer – Drexler, Frey, Ouwejan, Latza, Skarke, Polter, Uronen, Jošida.
Trenér: Thomas Reis

Rozhodčí: Jöllenbeck – Gittelmann, Weickenmeier.
Mohuč se nachází na 8. místě s počtem 45 bodů a skóre 49:43. Na šestý Leverkusen a tudíž vstupenku do Evropy ztrácí tři body. Už nyní je ale Mohuč velkým překvapením letošní německé nejvyšší soutěže. Schalke vypadalo po podzimní části na jistý sestup a úplný rozklad klubu. Na jaře ale přišly kýžené výsledky a aktuálně má velkou šanci se zachránit. Momentálně sice je na 17. sestupovém místě s 27 body, ale na 15. Stuttgart ztrácí jeden bod.
V utkání 31. kola Bundesligy se utkají týmy Mohuč a Schalke. Mohuč přichází do tohoto zápasu po sérii deseti bundesligových utkání bez prohry, kterou v minulém kole ukončil Wolfsburg. Schalke na druhé straně vyhrálo minulý zápas proti Werderu Brémy a bude chtít navázat na tento výsledek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.