Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Wolfsburg - 5. listopadu 2022   15:30

0:3
(0:1)
Wolfsburg
33' Wimmer  (F. Nmecha) • 70' Arnold   • 84' Baku  (J. Kamiński)
Mainz
Zentner – Fernandes, Hack, Caci (77. Fulgini) – Widmer (C) (72. da Costa), Stach (77. Burgzorg), Kohr, I Če-song, Martín – Ingvartsen (72. Burkardt), Onisiwo.
Dahmen – Barkok, Barreiro, Bell, Tauer.
D. Siebert – Seidel, Foltym
Mewa Arena, Mohuč
Wolfsburg
Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio (88. Roussillon) – Wimmer (76. Fischer), F. Nmecha (65. Svanberg), Arnold (C), Gerhardt, J. Kamiński (88. Marmoush) – L. Nmecha (65. Wind).
Pervan – Brekalo, Lacroix, Waldschmidt.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 16:10. Střely mimo: 3:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:6.
VfL Wolfsburg tak bere po skvělém výkonu v 2. poločase zasloužené 3 body. Naopak hráči 1. FSV Mohuč 05 by měli po takovém výkonu v druhé části zápasu vrátit svým fanouškům peníze za lístky.

Jediný náznak větší šance přišel od domácích v 58. minutě, kdy Dominik Kohr nedokázal na malém vápně zpracovat balón. Na druhé straně zvonila dvakrát branková konstrukce po střele Felixe Nmechy a ráně z první od Edimilsona Fernandese.

Ale to nejdůležitější, góly dali po velké chybě brankáře Zentnera Maximilian Arnold a v závěru, po brejku a přihrávce Jakuba Kamińskiho zakončil třígólové hody hostů Bote Baku.

VfL Wolfsburg se tak po třináctém kole Bundesligy posunul na 11. místo a na 1. FSV Mohuč 05 ztrácí už jenom jeden bod.
90+2'
90+2'
Hráči Mohuče už se snad ani nesnaží, zápas končí.
89'
Delano Burgzorg donutil Casteelse snad k prvnímu zákroku v 2. poločase.
88'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Omar Marmoush,
ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Jérôme Roussillon.
88'
Nepovedená kombinace Mohuče na pravé straně opět hatí plány domácích.
86'
Roh domácích byl odvrácen hned na přední tyči.
84'
A je rozhodnuto! BOTE BAKU si naběhnul na dlouhou přihrávku Kamińskiho a postupoval z boku sám na Zentnera, kterého překonal přízemní střelou.
82'
Z posledních deseti minut se hrály asi jenom čtyři, hraje hodně rozkouskovaná.
80'
Útočný faul domácích, kteří jsou teď hodně bezzubí.
79'
Danny da Costa odcentroval, Arnold odvrátil a Mohuč pokračuje u míče.
77'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Delano Burgzorg,
ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Angelo Fulgini.
76'
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Kilian Fischer.
75'
Mohuč už riskuje vzadu, uvidíme jestli se jí to vyplatí.
75'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Anton Stach).
73'
Wind byl opět faulován, tentokrát uprostřed hřiště.
72'
ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Jonathan Burkardt,
ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Danny da Costa.
70'
MAXIMILIAN ARNOLD namířil přímo na branku a k úžasu všech se neposedná meruna ocitnula za zády Robina Zentnera, který vůbec neodhadnul dráhu letu míče.
69'
Faul na Winda znamená fakt, že hosté budou zahrávat volný přímý kop.
68'
Edimilson Fernandes se do toho opřel z první, jeho razantní střela prosvištěla jenom těsně vedle.
67'
Baku poslal míč na roh.
67'
Mattias Svanberg našel Jakuba Kamińskiho, který svou střelou vůbec netrefil branku.
65'
ze hřiště odchází Felix Nmecha, přichází Mattias Svanberg,
ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Jonas Wind.
64'
Ruka se nepískala a Wolfsburg tak mohl pokračovat, netrvalo to ale dlouho a hráči Mohuče můžou po dobré kolektivní obraně pokračovat v dobývání branky hostů.
61'
Anton Stach měl vpravo hodně místa, svým centrem ale žádného spoluhráče nenašel.
60'
Ingvartsenovi se střela z hranice vápna vůbec nepovedla, bude to odkop od branky.
59'
Felix Nmecha trefil na druhé straně tvrdou střelou břevno!
58'
Závar ve vápně hostů! Tam svou velkou šanci prováhal Dominik Kohr, kterému odskočil v klíčový moment balón od nohy.
56'
Otávio hledal Wimmera, tomu nějakou tu střelu ukradnul včasným výběhem Zentner.
55'
Yannick Gerhardt už, už prostrkával míč do vápna, jeho pokus o vytvoření gólové šance byl ale překažen.
53'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Bote Baku).
52'
Felix Nmecha už to se svými kličkami přehnal a po následném obranném zákroku Bornauwa se bude kopat roh.
51'
Anton Stach už na míč nedostáhnul, po dalším pokusu od domácích se bude odkopávat od branky hostů.
50'
Přihrávku od I Če-songa si sebral pouze brankář Casteels.
49'
Karim Onisiwo fauloval Arnolda na útočné polovině, rozehrávat bude Casteels.
47'
Anton Stach se utrhnul od obránce a mířil do vápna, tam jeho útočnou akci zastavil Bornauw.
46'
Wolfsubrg nečekaně vede po první polovině zápasu 1:0. Více velkých šancí si vytvořili určitě domácí, tu největší měl asi Kohr, jeho střela byla tečovaná a určitě zaskočila i samotného Casteelse, který ale skvělým zákrokem zachránil svůj tým.

Prosadil se tak jenom Patrick Wimmer, který i trochu šťastně po rohu Arnolda a přihrávce Felixe Nmecha uklidil míč skrz několik bránících hráčů do branky.
Druhý poločas začne zhruba v 16:33.
45+2'
45+1'
Yannick Gerhardt už uvnitř vápna zkoušel ještě přihrávat, jeho kvalitní přihrávku ale odvrátila domácí obrana.
44'
Karima Onisiwa skvěle ubránil Mickey van de Ven.
43'
Sledujeme neurovnanou pasáž hry, žádnému týmu se teď nedaří delší kombinace.
41'
Házenkářské obehrávání vápna Wolfsburgu k žádné větší šanci pro domácí nevedlo.
40'
Arnoldův roh si sebral Zentner.
39'
Jakub Kamiński odcentroval z levé strany a jeho pokus překvapivě proletěl kolem všech kopaček, hosté budou zahrávat rohový kop.
38'
Marcus Ingvartsen nám teď předvedl ukázkový útočný faul.
37'
Po krátkém-dlouhém autu Widmera to bude další roh pro domácí.
35'
Roh na druhé straně nepřinesl pro Wolsfburg žádné nebezpečí.
33'
Po rohovém kopu Arnolda vrátil míč před branku Felix Nmecha, následně si ho našel PATRICK WIMMER, který po mizerném začátku od hostů otevírá nečekaně skóre svou přízemní pohotovou střelou. Blesk z čistého nebe!
31'
Paulo Otávio na druhé straně svou dalekonosnou střelou minul.
29'
Edimilson Fernandes trefil přízemní střelou z dálky pravou tyč!
27'
Tečovaná střela Kohra teď málem překonala Casteelse! Ten se ale nedal a předvedl skvělý reflexivní zákrok!
26'
I Če-song spáchal útočný faul, Wolfsburg může opět na chvilku vydechnout.
25'
Marcus Ingvartsen vypálil z hranice vápna pouze do bloku.
24'
I Če-song hledal hlavy spoluhráčů dalším centrem, míč si ale ze vzduchu stáhnul k sobě opět brankář hostů Casteels.
22'
Aaron Martín našel v první velké šanci Ingvartsena, proti němu ale vyběhnul Casteels a skvělým zákrokem nepustil míč za sebe.
20'
Jakub Kamiński trefil svým centrem Patricka Wimmera, ten zakončil mimo.
19'
Další nepovedená rozehrávka Zentnera vrací míč hostům.
18'
Robin Zentner má míč v náruči, průniková přihrávka byla moc dlouhá.
17'
Aaron Martín ale odkopává míč hluboko na soupeřovu polovinu.
16'
První roh také pro Wolsburg po zablokovaném centru zleva.
15'
K Onisiwovi prodloužená hlavička nedoputovala, domácí tak nadále obléhají šestnáctku Wolfsburgu.
14'
Vhazování pro Mohuž v blízkosti hostujícího vápna.
13'
Tak nakonec ne, Luces Nmecha se vrátil na hřiště.
11'
Lucas Nmecha se ocitnul na trávníků a bude potřebovat ošetření a asi dojde i na střídání.
9'
Edimilson Fernandes po třetím rohu v krátkém intervalu vystřelil nad branku, série rohových kopů tak prozatím skončila.
8'
Okamžitě následoval druhý, ten odvrátil Casteels.
8'
První roh pro domácí.
7'
Po nákopu Fernandese se míč nečekaně odrazil a málem z toho byla velká šance.
6'
Robin Zentner teď nerozehrál dobře a daroval tak míč soupeři.
5'
Marcus Ingvartsen se po přihrávce zleva dostal do první šance, jeho pokus byl ale zablokován.
3'
Už podruhé se bude odkopávat od branky hostů, Wolfsburg tak zůstane u míče.
1'
Po vlažném začátku od hostů se Mohuč dostala k míči a poprvé ohrozila branku Casteelse.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Fernandes, Hack, Caci – Widmer (C), Stach, Kohr, I Če-song, Martín – Ingvartsen, Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Barkok, Barreiro, Bell, Burgzorg, Burkardt, da Costa, Fulgini, Tauer.
Trenér: Bo Svensson

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio – Wimmer, F. Nmecha, Arnold (C), Gerhardt, J. Kamiński – L. Nmecha.
Náhradníci: Pervan – Brekalo, Lacroix, Fischer, Marmoush, Roussillon, Svanberg, Waldschmidt, Wind.
Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: D. Siebert – Seidel, Foltym.
1. FSV Mohuč 05

Domácí jsou na tom o trošku lépe, patří jim 9. místo, které drží díky zisku pěti výher a tří remíz. Rovněž zatím prohráli čtyřikrát.

Podobně jako jejich soupeř dokázali udělit debakl jednomu ze svých soupeřů, konkrétně to byl před čtrnácti dny Kolín nad Rýnem, ten schytal od Mohuče pět gólů a prohrál 0:5. Před týdnem se mince obrátila a naopak Mohuč dostala šest gólů v Allianz Aréně, jediné dva góly na Bayernu dali Wildmer a Ingvartsen.

Nejlepšími střelci Mohuče jsou Karim Onisiwo a Marcus Ingvartsen, oba zatím vstřelili 4 góly.
VfL Wolfsburg

Hosté jsou momentálně na 12. místě za 3 výhry, 5 remíz a 4 prohry se skóre 17:19. Navíc naposledy prohráli 18. září, mají tak tedy sérii pěti zápasů bez porážky (šest když započítáme DFB Pokal).

Před dvěma týdny dokázali remizovat 2:2 na hřišti tápajícího Leverkusenu a v posledním, dvanáctém kole doslova rozdrtili na svém stadionu Bochum v poměru 4:0, góly dávali Nmecha, Baku, znovu Nmecha a dílo dokonal Wind.

Nejlepšími střelci Wolfsburgu jsou Yannick Gerhardt a právě Lukas Nmecha oba mají tři pomyslné zářezy na pažbě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.