Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Dortmund - 11. listopadu 2022   20:30

Mönchengladbach
4' J. Hofmann (Stindl) • 26' Binsibajní (J. Hofmann) • 30' Thuram (Stindl) • 47' Koné (J. Hofmann)
4:2
(3:2)
Dortmund
19' Brandt  (Bellingham) • 40' N. Schlotterbeck
Olschowsky – Scally, Friedrich, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné (88. Itakura) – J. Hofmann (90+4. Netz), Kramer (C) (46. Herrmann), Stindl (90. Ngoumou) – Thuram.
Brüll – Borges Sanches, Jantschke, Reitz, Lainer.
Jablonski – Thierelt, Koslowski
Borussia-Park, Mönchengladbach
Dortmund
Kobel – Süle, Hummels (C) (78. Papadopoulos), N. Schlotterbeck (59. Modeste), Guerreiro – Bellingham, Can (59. Özcan) – Reyna (46. Hazard), Brandt, Malen (71. Adeyemi) – Moukoko.
Meyer – S. Coulibaly, Pasalič, Passlack.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 5:10. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:12.
Domácí Mönchengladbach dokázal v derby Borussií porazit na domácím hřišti Dortmund 4:2. První poločas derby Borussií přinesl fantastický ofenzivní fotbal z obou stran a naopak šíleně prostupné obrany. Výsledkem bylo hned pět branek. Skóre otevřeli už ve čtvrté minutě domácí, po přihrávce Hofmanna se prosadil Jonas Hofmann . V 19. minutě bylo srovnáno, po exkluzivní přihrávce se z voleje prosadil Julian Brandt. Ve 26. minutě poslal domácí opět do vedení halvou po standardní situaci Rámí Binsibajní a o čtyři minuty vedl Gladbach už 3:1, když se po krásném sólu prosadil Marcus Thuram. Pět minut před přestávkou pak stihli hosté ještě snížit na 2:3, z dorážky se prosadil Nico Schlotterbeck. Ve druhém poločase už padla jen jedna regulérní branka, už ve 47. minutě se prosadil vůbec poprvé v sezóně Kouadio Koné. V 68. minutě se pak ještě po nezištné přihrávce Thurama trefil Hofmann, tato branka byla ale nakonec odvolána kvůli předchozímu Thuramovu faulu na Hummelse.
90+5'
90+5'
Centr Hazarda z pravé strany sice Olschowskému vypadl, ale nebyl tam nikdo z hráčů Dortmundu, který by toho mohl využít.
90+4'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Luca Netz.
90+2'
Antonios Papadopoulos fauloval Nathana Ngoumoua a domácí budou rozehrávat ze středu pole.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Nathan Ngoumou.
89'
Modeste sice se Scallym souboj o míč nevyhrál, ale hosté budou alespoň vhazovat.
88'
ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Ko Itakura.
87'
Francouzský útočník Dortmundu Anthony Modeste dostal míč do ofsajdu, takže akce hostů končí.
86'
Ze standardní situace Gladbachu sice nebylo nic, ale to za tohoto stavu nemusí domácí až tak mrzet.
85'
Salih Özcan si pomáhal v souboji o míč rukama a fauloval Jonase Hofmanna.
84'
Do zakončení se dostal z hranice šestnáctky Modeste, jeho střela pravačkou ale mířila přesně do náruče Olschowského.
83'
Thorgan Hazard se střetl ve vzdušeném souboji o míč s Rámím Binsibajním a podle rozhodčího fauloval.
82'
Hráči Gladbachu si nyní trochu zbytečně zkomplikovali rozehrávku a nakonec o míč na polovině hřiště přišli.
81'
Sražený centr Thorgana Hazarda budou žlutočerní zahrávat rohový kop z pravé strany.
80'
Lars Stindl si dobře poradil v přehuštěném středu pole a udržel míč. Následně ho předal dál. A tato taktika nyní domácím úplně stačí.
78'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Antonios Papadopoulos.
76'
Marcus Thuram dostal výbornou přihrávku za obranu Dortmundu a znovu už měl před sebou jej brankáře Kobela. Jenže nedokázal trefit branku.
75'
Kouadio Koné skončil po faulu ve středu pole na trávníku. Rozhodčí se pro žlutou kartu nerozhodl.
74'
Dortmund se snaží znovu nabýt ztracenou jistotu a postupnou kombinací se posouvá na útočnou polovinu hřiště.
72'
Domácí Gladbach tedy i nadále vede "jen" o dvě branky, a to znamená, že pro Dortmund je tu stále jistá naděje na body z tohoto utkání.
71'
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Karim Adeyemi.
71'
Tak nakonec opravdu branka neplatí, rozhodčí na monitoru spatřil faul Thurama na Hummelse.
70'
Rozhodčí se šel ještě podívat na video, jestli náhodou Thuram nefauloval před gólovou akcí Hummelse.
68'
Už po několikáté dnes obrana Dortmundu totálně propadla a je z toho pátý gól v jeho síti. Marcus Thuram postupoval sám na branku Kobela a měl tak luxusní náskok, že mohl v klidu počkat na spoluhráče Jonase Hofmanna a předložit mu míč před prázdnou branku. Asistence: Marcus Thuram.
66'
Po rohovém kopu Brandta měl poměrně blízko ke gólu Anthony Modeste, jeho nedůraznou patičku ale dokázal Olschowsky chytit.
65'
Binsibajního kolmice na Hofmanna byla velmi nepřesná, od své branky tak bude rozehrávat Kobel.
64'
Mönchengladbach zatím druhému poločasu jednoznačně vládne a nic nenasvědčuje tomu, že by se měl blížit nějaký velký obrat Dortmundu.
61'
Momentálně sledujeme nejdelší pasáž zápasu bez vstřeleného gólu. Ten zatím poslední padl před patnácti minutami.
60'
Tímto dvojím střídáním trenér Terzič rozhodně velí do útoku. Nic jiného už mu ostatně ani nezbývá.
59'
ze hřiště odchází Emre Can, přichází Salih Özcan,
ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Anthony Modeste.
58'
Marcus Thuram se znovu po pěkné kličce dostal přes Hummelse a levačkou vypálil, trefil však jen Kobela, který tentokrát skvěle zasáhl.
58'
Rámí Binsibajní se vydal na menší útočný výlet, nakonec byl ale o míč připraven ještě před šestnáctkou Dortmundu.
56'
Rohový kop domácí bez problému ubránili, ale u míče zůstává Dortmund.
55'
Lars Stindl se dostal ve vlastním vápně s míčem na kopačkách pod tlak, tak ho nakonec raději odkopl na rohový kop.
54'
Po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Rámí Binsibajní, ze své druhé branky v zápasu se však nakonec radovat nemohl.
53'
Střídající Herrmann se dostal k centru z pravé strany a chyběl jen kousek, aby mohl Stindl zakončovat z velmi dobré pozice.
52'
Marcus Thuram mohl zvýšit vedení Gladbachu už na tříbrankové, ale tentokrát svůj únik zakončil jen nepřesnou střelou!
51'
Ve středovém kruhu zůstal po zásahu do obličeje ležet Jonas Hofmann, tak rozhodčí raději přerušil hru. Záložník domácích bude ale naštěstí v pořádku, nevyžaduje ošetření.
50'
Zakončoval z dálky Julian Brandt, ale branku Gladbachu přestřelil.
49'
Domácí už jednou ve dnešním zápase o dva góly vedli, ale vydrželo jim to pouze šest minut.
47'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Neuběhly ani dvě minuty druhé půle a už tu máme šestý gól tohoto zápasu! Míč dostal před pokutové území KOUADIO KONÉ a propálil Hummelse mezi jeho nohama a míč pak zapadl přesně k tyči. Kobel se natahoval marně. Asistence: Jonas Hofmann.
46'
ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Patrick Herrmann.

ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Thorgan Hazard.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
Po prvním poločase vede domácí Mönchengladbach nad Dortmundem 3:2. První poločas derby Borussií přinesl fantastický ofenzivní fotbal z obou stran a naopak šíleně prostupné obrany. Výsledkem bylo hned pět branek. Skóre otevřeli už ve čtvrté minutě domácí, po přihrávce Hofmanna se prosadil Jonas Hofmann . V 19. minutě bylo srovnáno, po exkluzivní přihrávce se z voleje prosadil Julian Brandt. Ve 26. minutě poslal domácí opět do vedení halvou po standardní situaci Rámí Binsibajní a o čtyři minuty vedl Gladbach už 3:1, když se po krásném sólu prosadil Marcus Thuram. Pět minut před přestávkou pak stihli hosté ještě snížit na 2:3, z dorážky se prosadil Nico Schlotterbeck.
45+2'
45'
První pětačtyřicetiminutovka se už chýlí ke konci, pocitově utekla velmi rychle.
43'
Klidně mohlo být vyrovnáno! Giovanni Reyna hledal před brankou Malena, ale skvělý zákrok předvedl brankář Olschowsky.
42'
Dnes je to v derby Borussií opravdu reklama na fotbal, ale pro trenéry pomalu na infarkt. Obrany dnes hrají katastrofálně, naopak ofenzivní hráči doslova září.
40'
Dortmund právě vstřelil branku!
Máme tu pátý gól tohoto utkání, druhý po standardní situaci a podruhé se prosazuje obránce. Na 2:3 z pohledu Dortmundu snižuje pohotovou dorážkou NICO SCHLOTTERBECK! Dnešní utkání zatím opravdu stojí za to. Bez asistence.
40'
Raphaël Guerreiro z přímého kopu protáhl Olchowského, ten však dokázal míč vyrazit.
39'
Následně byl však faulovaný Bellingham, takže u míče zůstanou hosté a budou mít standardní situaci z hodně slibné vzdálenosti i úhlu.
38'
Tentokrát chtěl Moukoko patičkou přenechat míč na střelu Brandtovi, k tomu se ale nakonec míč nedostal.
37'
Na druhé straně musel být zase v pozoru Jan Olschowsky, který si pohlídal prostor u své pravé tyče a vychytal další střelu mladičkého Youssoufy Moukoka.
37'
Gladbach přispěchal s další ofenzivní akcí, tentokrát skončil míč bezpečně v moci brankáře Gregora Kobela.
35'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Raphaël Guerreiro).
35'
Gladbach následně ustál i další rohový kop a nyní budou moci v klidu rozehrávat.
34'
Dortmund měl obrovskou šanci na snížení! Nejprve Jan Olschowsky fantasticky vyrazil nohou hlavičku Moukoka z bezprostřední blízkosti a pak Rámí Binsibajní skvěle zablokval dorážku Reyny.
33'
Hosté následně kopali roh a Jan Olschowsky musel jít znovu do akce. Míč dokázal vyboxovat.
32'
Snížit mohl Giovanni Reyna, jeho ne příliš prudké zakončení však dokázal Jan Olschowsky vystihnout.
32'
Dortmund je dnes v obraně zatím velmi děravý. Jeho obranná čtveřice je vysunutá hodně vysoko, nezvládá ale chytat rychlé hráče soupeře.
30'
Nádherný gól v podání MARCUSE THURAMA posílá domácí tým do vedení 3:1! Francouzský útočník běžel s míčem na branku už od půlící čáry. Měl ještě možnost přihrávky na volného spoluhráče, ale tu jen naznačil, čímž dokonale zmátl brankáře Kobela. A následně už mohl míč poslat pohodlně do prázdné branky. Asistence: Lars Stindl.
29'
Gladbach by naopak samozřejmě rád tentokrát své vedení udržel déle a proto se nyní stáhl do defenzivního postavení.
28'
Dortmund by opět rád co nejrychleji odpověděl vyrovnávacím gólem a hned se usazuje před vápnem soupeře.
26'
Uběhlo jen sedm minut a domácí už zase vedou! Tentokrát se Gladbach prosadil ze standardní situace a prsty měl v tomto gólu znovu střelec první branky Hofmann. Tentokrát odcentroval míč přesně na hlavu RÁMÍHO BINSIBAJNÍHO, který prudkým zakončením překonal Kobela. Asistence: Jonas Hofmann.
26'
Mats Hummels přistoupil k Thuramovi pozdě a po zásluze dostal žlutou kartu.
25'
Hosté jsou i nadále mužstvem, které je mnohem častěji na míči. Domácí se asi budou chtít soustředit hlavně na brejky.
24'
Hosté kopali po své další akci rohový kop, míč dokázal z vápna vyboxovat Jan Olschowsky.
23'
Hosté pak ale trestuhodně propadli a museli se popasovat s brejkem a přečíslením dva na jednoho v podání soupeře. Marcus Thuram po přihrávce Hofmanna zakončoval patou jen do Kobela a nakonec se stejně mával ofsajd.
22'
Dortmund vyrovnávací gól viditelně povzbudil a hosté se opět jali dobývat branku domácích.
21'
Zatím sledujeme velice pohledný fotbal, jedna útočná akce střídá druhou.
20'
Mladý anglický záložník Jude Bellingham svou geniální přihrávkou jen potvrdil, že má v této sezóně skvělou formu, díky které si vysloužil i nominaci na mistrovství světa v Kataru. Nebylo by překvapením, kdyby na MS nastupoval v základní sestavě anglického národního týmu.
19'
Domácím vydrželo vedení jen čtvrt hodiny a je opět vyrovnáno, 1:1! Bellingham našel naprosto geniální přihrávkou z hloubi hřiště za obranou Gladbachu zcela volného JULIANA BRANDTA. Ten se s míčem otočil a ze vzduchu ho poslal nechytatelně pod břevno branky domácích. Asistence: Jude Bellingham.
18'
Christoph Kramer z pravé strany nakonec odcentrovat nedokázal, protože nevyzrál na Judea Bellinghama. Ten sice v jednom okamžiku podklouzl, přesto ale celou situaci nakonec zvládl.
17'
Brandtův rohový kop směřoval do prostoru první tyče, kde to měli domácí fotbalisté dobře pokryté.
16'
Hra se zase rychle přesunula na opačnou stranu a Dortmund si vybojoval rohový kop.
15'
Gregor Kobel dobře zasáhl proti střele Kouadia Koného z dálky a Jonas Hofmann už pak dorážet nemohl, protože byl v ofsajdu.
15'
Také třetí střela Dortmundu v tomto zápase byla nepřesná, tentokrát pálil mimo záložník Julian Brandt.
14'
Niklas Süle měl zato, že vybojoval pro svůj tým rohový kop, místo toho se ale bude kopat od branky Mönchengladbachu.
13'
Malen centroval z levé strany, ale domácím zatím funguje obrana dobře, což nyní potvrdil hlavičkující Marvin Friedrich.
12'
Následoval ještě rohový kop domácího týmu, kterému se přezdívá "hříbata". Znovu byl ale připraven Nico Schlotterbeck a míč odhlavičkoval mimo pokutové území.
11'
Gladbach se pokusil zaútočit z brejku, ale Marcus Thuram byl dlouhou přihrávkou přeci jen vyhnán z optimálního úhlu a pak ho skvěle ubránil Nico Schlotterbeck.
10'
Svůj další skluz už Stindl načasoval mnohem lépe a alespoň pozastavil akci hostů.
9'
Tento zápis do statistik si určitě kapitán domácích Lars Stindl nepřál. Po gólové asistenci si připisuje také žlutou kartu za faul skluzem na Giovanniho Reynu.
8'
Na trávník byl nedovoleným způsobem poslán obránce Gladbachu Rámí Binsibajní a z vlastní poloviny tak budou rozehrávat domácí.
7'
Dortmund se bude muset z nečekané inkasované branky vzpamatovat, má ještě ostatně hodně času na svou reakci.
6'
Hodně nečekaný úvod utkání, když vezmeme v potaz, že první dva střelecké pokusy patřily hráčům Dortmundu.
5'
Pro Hofmanna se jedná už o jeho pátou ligovou branku v této sezóně, s tímto číslem může být rozhodně spokojený.
4'
První pořádná akce domácího týmu hned končí gólem! Stindl vyslal do vápna jednoduchou, ale chytrou, přihrávkou do vápna JONASE HOFMANNA, který měl dostatek času na to, aby míč zamířil přesně k pravé tyči branky Dortmundu. Asistence: Lars Stindl.
4'
Donyell Malen byl přistižen v ofsajdu, takže další akce Dortmundu pokračovat nemohla.
3'
Youssoufa Moukoko se po špatné rozehrávce Gladbachu dostal k míči, vůbec neváhal a hned vypálil. Branku ale netrefil.
2'
Domácí Christoph Kramer ve středovém kruhu nepříjemně fauloval Emreho Cana. Ten chvíli zůstal ležet, naštěstí je ale v pořádku.
1'
Derby dvou Borussií začalo, zatím se hraje výhradně ve středu pole.
1'
Domácí Mönchengladbach dnes nastoupí v černých dresech, hráči Dortmundu budou hrát odění ve svých tradičních žluto černých trikotech.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník Borussia-Parku, utkání za malou chvíli začne.

Borussia Mönchengladbach: Olschowsky – Scally, Friedrich, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann, Kramer (C), Stindl – Thuram.
Náhradníci: Brüll – Borges Sanches, Herrmann, Itakura, Jantschke, Netz, Ngoumou, Reitz, Lainer.
Trenér: Farke

Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Hummels (C), N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Can – Reyna, Brandt, Malen – Moukoko.
Náhradníci: Meyer – Adeyemi, S. Coulibaly, Hazard, Modeste, Özcan, Papadopoulos, Pasalič, Passlack.
Trenér: Terzič

Rozhodčí: Jablonski – Thierelt, Koslowski.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tato dvě mužstva utkala dvakrát v ligové soutěži a obě dokázala uspět na domácí půdě. Gladbach vyhrál doma těsně 1:0 a Dortmund naopak vysoko 6:0.
Borussia Dortmund

Dortmund byl léta zvyklý na to, že platil za hlavního vyzyvatele Bayernu Mnichov a pokud někdo mohl využít slabší dormy mnichovského gigantu, byla to právě Borussia z Dortmundu. Jenže v aktuálně sezóně zatím Dortmund tuto pověst nenaplňuje a po 14 kolech se nachází až šestém místě ligové tabulky s 25 body. Tabulka je však velmi vyrovnaná a na druhé místo ztrácí Dortmund jen dva body. Z posledních čtyř utkání Dortmund třikrát vyhrál, naposledy však překvapivě prohrál 0:2 na hřišti Wolfsburgu. Na stadionech soupeřů se Borussia v této sezóně v lize představila zatím sedmkrát, z toho třikrát vyhrála a čtyřikrát remizovala.
Borussia Mönchengladbach

Mönchengladbach je tradičním německým klubem, jehož reálným cílem je umístění v horní polovině tabulky, co nejblíže k pohárovým příčkám. V minulé sezóně Borussia obsadila 10. místo a to byl tentokrát ráda vylepšila. Momentálně však Gladbach více méně kopíruje minulou sezónu a nachází se s 19 body na devátém místě tabulky. Na pohárové příčky ztrácí Gladbach šest bodů. Z posledních čtyř utkání dokázal vyhrát jen jednou, naposledy prohrál 1:2 na hřišti Bochumi. Doma odehrála Borussia v této sezóně v lize zatím sedm utkání s bilancí pěti výher a dvou porážek. Naposledy porazila 3:1 Stuttgart.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 15. kola Bundesligy mezi týmy Borussia Mönchengladbach a Borussia Dortmund. Zápas se odehraje na stadionu Borussia-Park v Mönchengladbachu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.