Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Mainz - 4. září 2022   17:30

0:1
(0:0)
Mainz
55' Martín
Mönchengladbach
Sommer (C) – Scally (82. Ngoumou), Itakura, Elvedi (46. Friedrich), Binsibajní – Kramer, Koné (87. Weigl) – J. Hofmann, Neuhaus, Pléa (52. Stindl) – Thuram.
Sippel – Jantschke, Herrmann, Netz, H. Wolf.
Aytekin – Dietz, Schaal
Borussia-Park, Mönchengladbach
Mainz
Zentner – Bell, Hack, Leitsch (81. Fernandes) – Widmer (C), Barreiro (58. Fulgini), Kohr, Martín – Burkardt (76. Burgzorg), I Če-song (58. Stach) – Onisiwo (81. Mustapha).
Dahmen – Barkok, Caci, Tauer.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 10:7. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 8:15.
Mohuč dokázala zvítězit i ve třetím letošním venkovním zápase, znovu o gól, když Borussii Mönchengladbach porazila 1:0 parádní brankou Aarona Martína z volného kopu, jemuž předcházel červený faul Itakury, po němž Borussia dohrávala v deseti. ¨

Hosté se touto výhrou posouvají na páté místo bundesligové tabulky, k němuž jim po pěti kolech stačí skóre 5:5, Borussia je devátá.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu za zdržování ještě dostává Robin Zentner.
90+5'
Do přetaženého Hofmannova centru se zavěsil Binsibajní, hlavičkoval ale zhruba metr nad břevno.
90+4'
Lars Stindl byl faulován na pravém křídle, to může být poslední příležitost pro Gladbach.
90+3'
Na trávníku zůstává ležet Marlon Mustapha a rozhodčí Aytekin jasným poklepáním na hodinky ukazuje obecenstvu, aby bylo trpělivé, že toto prodlení přidá k nastavení.
90+2'
Burgzorgovi nevyšel ani další výpad po levém křídle, výborný zákrok předvedl Binsibajní, přesto si Mohuč zatím drží v pohodě těsný náskok.
90+1'
Burgzorg mohl zaútočit do otevřenější obrany Gladbachu, jeho přihrávka byla sražena za branku, navíc se míč odrazil od hostujícího fotbalisty a rozehrávat tak může Sommer.
90+1'
Rozhodčí Aytekin oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Před brankou se k hlavičce dostal Binsibajní, v záklonu ale mířil vysoko nad břevno.
89'
Jonas Hofmann byl sražen při průniku po pravém křídle, následovat bude standardní situace pro domácí celek.
88'
Weigla velmi ostrým skluzem sestřelil k zemi Kohr a bez debat přijímá žlutou kartu.
87'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Julian Weigl.
87'
Kouadio Koné prostrčil míč mezi hostujícími stopery na Stindla, jenž tváří v tvář prostřelil Zentnera, je mu ale pískán těsný ofsajd.
86'
Sommerův odkop byl sražen k rozběhnutému Thuramovi, tomu ale hosté stačili ukopnout míč k postranní čáře.
84'
Ngoumou se po narážečce se Stindlem prokličkoval až do pokutového území, kde ale nezvládl přihrávku a domácí budou po odrazu míče do zámezí jen vhazovat.
82'
Delanu Burgzorgovi je pískán útočný faul, domácí rychle rozehráli ve vlastním pokutovém území.
82'
ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Nathan Ngoumou.
81'
Rohový kop hostů vyboxoval Yann Sommer.
81'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Maxim Leitsch, přichází Edimilson Fernandes.
81'
ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Marlon Mustapha.
80'
Po hostujícím zisku míče potáhl Onisiwo balón po levém křídle, následnou přihrávku před branku srazil Kramer na rohový kop.
80'
Zatím ale domácí hrají s míčem ve středu hřiště, se střídáním se čeká na přerušení hry.
79'
Domácí trenér Farke vytahuje z lavičky další trumf, do hry přijde nová posila z Toulouse Nathan Ngoumou.
77'
Na Fulginiho centr jen těsně nedosáhl Stefan Bell, bude se kopat od branky Yanna Sommera.
76'
Angelo Fulgini si našel střeleckou pozici a mířil ke vzdálenější tyči, Sommer vytáhl jeho střelu na rohový kop.
76'
ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Delano Burgzorg.
75'
Binsibajního střela zpoza pokutového území byla značně nepřesná.
74'
Následný rohový kop se stal kořistí brankáře Zentnera.
74'
Hofmann si v pokutovém území narazil míč s Neuhausem, pak se mu do střely stačil vložit kapitán Widmer.
72'
Hofmannovu přihrávku na Thurama vystihl Alexander Hack a domácí už dostali hru do středu hřiště.
72'
Domácí jsou usazeni na útočné polovině, musí ale útočit do kompaktní obrany soupeře.
70'
Robin Zentner už je opět na nohou a ve hře se bude moci pokračovat.
69'
Neuhausův centr Hofmann prodloužil k Zentnerovi, ten byl faulován Stindlem a nepříjemně dopadl na trávník, hostující brankář tak vyžaduje ošetření.
68'
Po rohu rozhodčímu Aytekinovi neutekl další útočný faul hostujících hráčů.
67'
Bellův centr prodloužil bránící Christoph Kramer na rohový kop.
66'
Velká možnost domácích! Scally výbornou přihrávkou našel před brankou Hofmanna, ten ale míč jen sotva trefil a nasměroval jej k brankáři Zentnerovi!
65'
Po dlouhém autu Mohuče je v pokutovém území pískán útočný faul, brankář Sommer rychle rozehrál na své spoluhráče.
63'
Po prodloužení míče u přední tyče se před brankou zjevil Stefan Bell, nedokázal ale usměrnit míč na branku.
62'
Po zásahu Binsibajního bude Mohuč zahrávat rohový kop.
60'
Po standardní situaci domácích se Friedrich ocitl mezi snad sedmi hráči Mohuče a dožadoval se odpískání ruky Alexandera Hacka, ovšem bez úspěchu.
58'
ze hřiště odchází I Če-song, přichází Anton Stach.
58'
ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Angelo Fulgini.
57'
Při další útočné akci hostů Burkardt v pokutovém území přihrál Onisiwovi, tomu ale vůbec nevyšlo zpracování míče, o nějž pak přišel.
55'
Mohuč právě vstřelila branku! Druhý trest pro domácí! AARON MARTÍN se parádně trefil z volného kopu a posílá Mohuč do vedení!
54'
Už je ale potvrzeno, že míč šel od Marvina Friedricha, rozhodčí Aytekin tedy ukazuje Itakurovi cestu do kabiny a Gladbach bude pokračovat v deseti.
54'
U videa se ale ještě řeší předchozí situaci, zda-li Onisiwovi přihrával jeho spoluhráč nebo bránící Friedrich, jinak by Onisiwo byl v ofsajdu.
53'
Domácí budou dohrávat v deseti! Ko Itakura se pověsil na záda Karima Onisiwa, jenž mohl běžet sám na brankáře a rozhodčí Aytekin vytahuje z kapsy červenou kartu!
52'
ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Lars Stindl.
51'
Pléa už odešel rovnou na střídačku a na hřišti jej brzy nahradí Lars Stindl.
50'
Alassaneho Pléu trápí svalové potíže, když zůstal sedět na trávníku a dost možná bude domácí trenér Farke nucen podruhé střídat.
49'
Po rohovém kopu zůstal v pokutovém území ležet Jonathan Burkardt, jehož sestřelil vlastní spoluhráč Onisiwo, Burkardt už se ale zvedá zpět na nohy.
48'
Koného skákavá střela zprvu nevypadala jako úplně nebezpečná, Zentner ale měl zakrytý výhled a nakonec ji musel vyrazit na rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Marvin Friedrich.
46'
Domácí o přestávce střídají, Nica Elvediho, jenž musel být hned dvakrát ošetřován během prvního poločas, nahrazuje Marvin Friedrich.
I přes průběžný bezbrankový výsledek nabídl první poločas velmi zajímavou podívanou. V jeho úvodní čtvrthodině měli výrazně navrch hosté, své šance ale neproměnili podobně jako později Borussia.
45+2'
45+2'
K Pléově přihrávce před branku se natahoval Marcus Thuram, v těžké pozici ale nedokázal míč nasměrovat do prostoru ohraničeného třemi tyčemi.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Florian Neuhaus upadl při průniku do pokutového území, volný kop ale u rozhodčího Aytekina nevybojoval.
43'
Další šance domácích! Výborný nákop Pléy si v pokutovém území zpracoval Neuhaus, posunul míč Thuramovi, jemuž Robin Zentner zmenšil střelecký úhel a vyrazil jeho střelu! Od Thurama se pak míč odrazil za branku.
43'
Po Bellově pasu do pokutového území byla zablokována Barreirova střela.
42'
Žluté karty přibývají, třetí jde na konto I Če-songa, který zabránil domácím v rozehrávce.
41'
Po faulu na Koného ve středu hřiště zůstane u míče Mönchengladbach.
39'
Leonardo Barreiro dostává žlutou kartu za podražení Pléy ve středovém kruhu.
38'
Onisiwo pronikal po volném prostoru do pokutového území, ovšem stačil se s ním vrátit Elvedi a srazit střelu hostujícího útočníka za branku.
36'
Z následného rohu už Borussia nezahrozila.
35'
Neuvěřitelné, co teď domácí zahodili! Po zaváhání Leitsche ve středu hřiště běželi Thuram s Neuhausem sami na brankáře Zentnera, Thuram ale místo střely volil přihrávku, u niž jako první byl dobíhající Kohr!
34'
Martínův centr od praporku se odrazil k I Če-songovi, ten si ale nedokázal míč zpracovat a ke střele už se nedostal.
34'
Martínův centr letěl mezi dvojici Burkardt – I, domácí jej odvrátili na rohový kop.
32'
Domácí už mají šest střel, hned pět z nich je na kontě Marcuse Thurama.
31'
Marcus Thuram podnikl individuální akci po pravé straně hřiště, pak vnikl do pokutového území a následně pálil do břevna!
29'
Sommer se při rozehrávce dostal pod tlak I Če-songa, musel zahrát míč jen za postranní čáru.
27'
Barreiro z volného kopu trefil pouze Nica Elvediho ve zdi přímo do obličeje.
26'
Koné nebezpečným skluzem podrazil Barreira, dostává žlutou kartu a ještě je tu volný kop pro Mohuč z velmi nebezpečné pozice.
25'
Na Burkardtův centr u vzdálenější tyče nedosáhl nabíhající Hack.
24'
Už se zase hraje před domácí brankou, kam zatím létá jeden centr za druhým, teď Martín našel jen Itakuru.
23'
Marcus Thuram se v pokutovém území Mohuče protlačil ke dvěma střelám, první zablokoval Hack, druhou vyrazil Zentner.
23'
A další centr Bella sebral ze vzduchu Zentner.
22'
Martínův centr přeletěl nabíhajícího Burkardta, pak to ještě z opačné strany zkoušel poslat před branku Widmer, jeho centr se domácím povedlo zablokovat.
20'
Tempo zápasu výrazně zvolnilo, momentálně se především bojuje ve středu hřiště.
18'
Ke Scallyho centru z pravé strany se neprotlačil Thuram, hosté odkopli míč do středu pole.
17'
Předchozí střelecký pokus Thurama byl vůbec prvním domácího týmu, na střely je to aktuálně 1:6.
16'
Po souhře Neuhause s Pleou si střeleckou pozici našel Marcus Thuram, ze střední vzdálenosti ale mířil velmi nepřesně.
14'
Publikum hlasitě píská, neboť zákrok Kohra na Koného rozhodčí neposoudil jako faul hostujícího fotbalisty, domácí pak museli zakopnout míč do zámezí, aby mohl být Koné ošetřen.
12'
Další velká šance Mohuče! Po Martínově přihrávce převzal míč skvělým prvním dotykem Jonathan Burkardt, pak ale v dobré pozici pálil nad branku.
11'
Thuram s Neuhausem vyrazili do rychlého brejku, v jednu chvíli byli i v přečíslení proti jedinému obránci, Neuhaus ale přihrával velmi nepřesně a Thuram už pak z úhlu nedokázal ohrozit brankáře Zentnera.
10'
Domácí se ubránili druhému rohu Mohuče, pak i dalším dvěma centrům.
8'
Onisiwo se z levého křídla protáhl do pokutového území, sražený centr ale končí u Sommera.
7'
Po něm byli hosté gólu ještě blíže! To když hlavičku Alexandra Hacka domácí vykopli z brankové čáry, dorážku Barreira pak parádním zákrokem vyrazil mág v domácí brance Yann Sommer, jenž navazuje na famózní výkon ze zápasu s Bayernem.
6'
První velkou šanci měli hosté! Na načechraný centr Martina si u vzdálenější tyče naskočil Silvan Widmer a jeho střelu Sommer dokázal vyrazit na rohový kop!
5'
Ošetření švýcarského obránce už se přesunulo za postranní čáru a ve hře se může pokračovat.
4'
Zdravotní potíže trápí Nica Elvediho, ten musí být ošetřen.
2'
Neúspěšný průnik Burkardta po pravém křídle, po odrazu míče za brankovou čáru bude rozehrávat Yann Sommer.
1'
Rozehráno! Oba celky hrají v tradičních barvách, domácí tedy v zeleno-bílé kombinaci, hosté celí v červeném.
1'
Před úvodním výkopem jsou na stadiónu minutou ticha uctěny oběti teroristického útoku při Olympijských hrách v Mnichově 1972.
V zaplněném Borussia-Parku je parádní atmosféra, domácí fanoušci vytáhli i velké choreo v zeleno-bílých klubových barvách.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus, Pléa – Thuram.
Náhradníci: Sippel – Friedrich, Jantschke, Herrmann, Netz, Weigl, H. Wolf, Stindl.
Trenér: Daniel Farke

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell, Hack, Leitsch – Widmer, Barreiro, Kohr, Martín – Burkardt, I Če-song – Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Barkok, Burgzorg, Caci, Fernandes, Fulgini, Tauer, Stach, Mustapha.
Trenér: Bo Svensson

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Schaal.
1. FSV Mohuč 05

Fotbalisté Mohuče se v úvodu sezóny trápí v koncovce, když ve čtyřech zápasech skórovali čtyřikrát, což je v bundeslize velký podprůměr. Tyto čtyři branky ale stačily na dvě shodné výhry 2:1 v Bochumi a v Augsburgu. Výrazně horší je to na domácím stadiónu, kde Mohuč ještě neskórovala, neboť s Unionem Berlín remizovala 0:0, pak podlehla 0:3 Bayeru Leverkusen.

Proti Mönchengladbachu se Mohuči dlouhodobě nedaří, když od ledna 2016 jej dokázala porazit jen jednou, stalo se tak v únoru 2021 právě zde v Borussia-Parku, kde Mohuč zvítězila 2:1. Loni oba vzájemné zápasy skončily shodně remízou 1:1.
Borussia Mönchengladbach

Borussia v úvodu sezóny střídá domácí výhry s remízami na hřištích soupeřů, mimořádně cennou pak je ta poslední remíza z Mnichova, kde brankář Sommer historickými 19 zákroky klíčovou měrou přispěl k senzační remíze 1:1 s rozjetým Bayernem.

Předtím se Mönchengladbachu povedlo doma porazit 3:1 Hoffenheim, který si zatím vede nadmíru dobře, následovala remíza 2:2 na Schalke, domácí výhra 1:0 nad Herthou a o zápase na Bayernu už byla řeč.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu dohrávky pátého kola německé bundesligy, dosud neporažená Borussia Mönchengladbach přivítá fotbalisty Mohuče, oba celky se v případě vítězství posunou do nejlepší pětky bundesligové tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.