Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Stuttgart - 4. listopadu 2022   20:30

Mönchengladbach
4' J. Hofmann (Pléa) • 25' Thuram (Pléa) • 90+4' Herrmann (Koné)
3:1
(2:1)
Stuttgart
35' Tomás  (Sosa)
Sippel – Scally, Friedrich, Jantschke (80. Stindl), Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann (90+3. Herrmann), Kramer, Pléa (87. Netz) – Thuram.
Olschowsky – Borges Sanches, Fraulo, Müsel, Ngoumou, Reitz.
Jöllenbeck – Stein, Weickenmeier
Borussia-Park, Mönchengladbach
Stuttgart
F. Müller – Stenzel (68. Vagnoman), Mavropanos, Anton, Sosa – Tomás, Endo (C), Ahamada (88. Egloff), Führich (84. Perea) – Pfeiffer (68. Silas), Guirassy.
Bredlow – Karazor, Kastanaras, Nartey.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:9. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:16.
Borussia Mönchengladbach splnila roli favorita, když na domácím hřišti porazila VfB Stuttgart 3:1. Borussia vstoupila do utkání se Stuttgartem velmi dobře, už ve čtvrté minutě se dostala do vedení zásluho u Jonase Hofmanna. Na 2:0 zvyšoval ve 25. minutě Marcus Thuram a vypadalo to na snadný zápas pro domácí barvy. Jenže ještě do poločasu stihl snížit Tiago Tomás. Druhá půle už nepřinesla tak pohledný fotbal, jako ta první. Domácí se především bránili a hosté si vypracovali jen jednu zajímavou šanci na vyrovnání, tu však v 83. minutě Guirassy neproměnil. V samotném závěru pak vstřelil branku na konečných 3:1 střídající Patrick Herrmann.
90+5'
90+4'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Domácí definitivně stvrzují své vítězství, pojišťující branku na 3:1 střílí PATRICK HERRMANN, který byl na hřišti teprve asi dvě minuty. Prosadil se po přesné kolmici z kopačky Koného. Asistence: Kouadio Koné.
90+4'
Už se hraje lehce přes čas a hosté to stále zkouší. Neprosadili se ale ani po dlouhém autovém vhazování.
90+3'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Patrick Herrmann.
90+2'
Tentokrát už se jednalo o nebezpečnější standardní situaci, ale ani po ní nakonec nemusel Sippel zasahovat.
90+2'
Další šance pro Stuttgart přijde znovu ze standardní situace.
90'
Další dlouhý nákop hostů skončil jen bezpečně v moci domácího brankáře Sippela.
89'
Hosté kopali standardní situaci, ani z ní se ale z vyrovnání neradují. Sosův špatný centr obrana Borussie odvrátila.
88'
Marcus Thuram dostává žlutou kartu za faul zezadu na Pereu.
88'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Lilian Egloff.
87'
ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Luca Netz.
86'
Juan José Perea je na hřišti teprve chvilku, ale už na sebe upozornil nedovoleným zákrokem na Scallyho.
85'
Dlouhý nákop dopředu opět mířil na Guirassyho, ten už však byl docela z úhlu a nevybojoval nakonec ani rohový kop.
84'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Juan José Perea.
84'
Domácí ubránili rohový kop a následně postupovali do protiútoku, který ale zastavil ofsajd.
83'
Tak přeci jen si hosté vypracovali gólovou šanci! Po centru z pravé strany zakončoval Sehrou Guirassy, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen Sippela.
81'
Je před námi zhruba posledních deset minut. Uvidíme, jestli hosté ještě najdou síly na závěrečný tlak.
80'
ze hřiště odchází Tony Jantschke, přichází Lars Stindl.
78'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, který dlouho vypadal nadějně, ale nakonec ho Chris Führich ani nezakončil, protože šel zbytečně do kliček.
77'
Druhý poločas zatím rozhodně nenabízí takové tempo, jako tomu bylo v prvním poločase. V tomto ohledu je to velké zklamání.
76'
K hlavičce se sice dostal Wataru Endo, branku Gladbachu ale trefit nedokázal.
75'
Hra se nyní opět přesune před branku Borussie, hosté budou kopat roh.
73'
Konstantinos Mavropanos nedovoleným způsobem zastavil Thurama a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
72'
Domácí zahrávali standardní situaci z levé strany, ale k ohrožení branky Stuttgartu to nevedlo, útočného faulu se dopustil Pléa.
71'
Christoph Kramer nechtěně v souboji o míč zasáhl do obličeje ležícího Mavropanose. Obejde se to bez žluté karty.
70'
Dlouhý nákop našel Pléu, který dokázal posunout míč na Koného. Nakonec zakončoval celou akci Thuram, branku ale přestřelil.
68'
ze hřiště odchází Luca Pfeiffer, přichází Silas,
ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Josha Vagnoman.
67'
Pascal Stenzel nebezpečně centroval z pravé strany, jeho prudký centr ale dokázal srazit do bezpečí Tony Jantschke.
66'
Jonas Hofmann se ocitl ve vápně úplně volný a hned vypálil, jenže trefil jen blokujícího Antona.
65'
Zatím se v tomto utkání ani jednou nestřídalo, už brzy by to ale mohlo přijít. Obou týmům by oživení sestavy mohlo prospět.
64'
Pascal Stenzel si nabíhal na dlouhý pas za obranu, neměl ale šanci míč dostihnout na hrací ploše.
63'
Tiago Tomás se stal ve středu pole obětí faulu, rozehrávat budou z místa přestupku hosté.
62'
Jonas Hofmann zkusil štěstí střelou zpoza vápna, na úspěch ale pomýšlet nemohl, protože ani netrefil branku.
60'
Ve druhém poločase je zápas zatím velmi vyrovnaný. Stuttgart určitě ještě neřekl poslední slovo a jistě se ještě pokusí vyrovnat.
58'
Jonas Hofmann se na chvíli i s míčem dostal do pokutového území, ale neměl šanci vypálit, tak z něj zase dobrovolně vymanévroval.
57'
Sosa našel dlouhou přihrávkou ve vápně kanonýra Guirassyho, ten se ale nedokázal uvolnit ke střele.
56'
Hráči Stuttgartu se postupnou kombinací dostali až na polovinu soupeře. Vše ale nakonec skončilo u Führicha, který na hraně šestnáctky přišel o míč.
54'
Akci Mönchengladbachu zastavil ofsajd, rozehrávat bude brankář Florian Müller.
53'
Do zajímavé šance se dostal Chris Führich. Střela mu sice úplně nesedla, nakonec ale chyběl jen kousek, aby se vešla mezi tři tyče.
52'
Hostující obrana si opět poradila, Stuttgart zatím brání standardní situace velmi dobře.
51'
Plea si mohl připsat dnes už třetí asistenci, ale žádného ze spoluhráčů nenašel. Bude z toho ale ještě rohový kop.
49'
Na druhé straně se do zakončení dostal Naouirou Ahamada, to ale bylo zablokované.
48'
Stuttgart dokázal první rohový kop druhého poločasu ubránit.
47'
Kouadio Kone se sice k centru nedostal, dokázal ale vybojovat alespoň rohový kop.
46'
Během poločasové přestávky nedošlo k žádným změnám v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:35.
První poločas je minulostí, domácí Borussia Mönchengladbach vede nad Stuttgartem 2:1. Borussia vstoupila do utkání se Stuttgartem velmi dobře, už ve čtvrté minutě se dostala do vedení zásluho u Jonase Hofmanna. Na 2:0 zvyšoval ve 25. minutě Marcus Thuram a vypadalo to na snadný zápas pro domácí barvy. Jenže ještě do poločasu stihl snížit Tiago Tomás. Hosté si pak vypracovali i další šance, vyrovnat se jim ale zatím nepovedlo.
45+4'
45+4'
Domácí ještě zahrávali standardní situaci z levé strany. Na centr si naskakoval Marcus Thuram, podle rozhodčího fauloval brankáře Müllera.
45+3'
Alassane Pléa se snažil utéct svým pronásledovatelům a dotáhnout svou akci k centru, to se mu však nepodařilo a o balón přišel.
45+2'
Luca Pfeiffer už mohl i střílet, ale ještě chtěl míč přenechat ve vápně Guirassymu. K tomu se ale už nakonec balón nedostal.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
44'
Ke střele u velké dálky se dostal Chris Führich, trefil ale jen jednoho z hráčů Gladbachu.
43'
Borna Sosa se rozběhl po levém křídle, ale míč si dal příliš daleko od nohy a sebral mu ho Hofmann.
42'
Luca Pfeiffer to přehnal s agresivitou a míč získal jen díky faulu.
41'
Opět se pokračuje ve hře a Thuram je nakonec naštěstí v pořádku.
40'
Marcus Thuram skončil na zemi po zranění, které si přivodil sám. Hosté sportovně zakopli míč do autu.
39'
Stuttgart je po vstřeleném gólu i nadále velmi aktivní a pokouší se ještě do poločasu vyrovnat.
38'
Po faulu Pléy na Enda znovu připadne míč hostům.
36'
Ve středu pole byl faulovaný Sehrou Guirassy, takže u míče zůstane Stuttgart.
35'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jen dočkali kontaktní branky na 1:2! Po přihrávce Sosy se ve vápně krásně obtočil okolo svého strážce TIAGO TOMÁS a razantním zakončením pak překonat brankáře Sippela. Asistence: Borna Sosa.
34'
Hosté si vytvořili po rohovém kopu dobrý tlak, vše ale nakonec vyřešil brankář Tobias Sippel, který dokázal ve složité situaci míč vyboxovat.
33'
Stuttgart bude zahrávat další rohový kop po sraženém centru Chrise Führicha.
32'
Další akci Stuttgartu pak zastavil ofsajd.
31'
Následně ještě Stuttgart zahrával rohový kop. Míč nastřeloval před branku Naouirou Ahamada, žádného ze spoluhráčů ale nenašel.
31'
Zprvu to vypadalo na rychlý brejk Stuttgartu, ale ten je nakonec zabrzděn a hosté pokračují postupnou kombinací.
30'
VAR celou situaci zhodnotil velmi rychle, bude se pokračovat ve hře.
29'
Celou situaci ještě prošetří VAR.
28'
Do další šance se dostával Jonas Hofmann, který po kontaktu s brankářem Müllerem upadl ve vápně. Penalta se ale zatím nepíská.
27'
Joe Scally byl přidržen za dres, takže Gladbach bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
26'
Pro Thurama se jedná už devátý gól v této sezóně a aktuálně se tak dělí o pozici nejlepšího střelce v Bundeslize.
25'
Domácí Borussia se po krásné akci dostává už do dvoubrankového vedení a zatím jasně kráčí za vítězstvím. Pléa našel krásnou přihrávkou přesně mezi stopery nabíhajícího si MARCUSE THURAMA, který pak precizní střelou okolo Müllera skóroval. Asistence: Alassane Pléa.
24'
Z velké vzdálenosti natáhl ke střele stoper Stuttgartu Konstantinos Mavropanos, ale o kousek nakonec branku Burssie netrefil.
23'
Sosa je nakonec v pořádku v bude moci pokračovat ve hře.
22'
Zranění si přivodil Borna Sosa a po ošetření musí opustit hrací plochu.
20'
Hosté nejprve ubránili rohový kop a poté se hned vydali dopředu. Nebezpečně pálil Sehrou Guirassy a výborný zákrok si připsal Tobias Sippel.
19'
Domácí si mohli nakonec oddechnout. Červená karta se nekoná, zůstane jen u žluté a pokračovat se bude rohovým kopem.
18'
Sudí Jöllenbeck ještě poslouchá své kolegy u systému VAR. Zřejmě se jedná o tom, zda nakonec nedostane Binsibajní kartu barvy červené.
17'
Za svou šavlovačku lokty dostává Rámí Binsibajní žlutou kartu.
16'
Domácí budou kopat rohový kop, ale krátce předtím skončil v šestnáctce na zemi hostující Waldemar Anton, takže si ještě musíme počkat.
15'
Christoph Kramer našel výborným centrem na zadní tyči schovaného Alessaneho Pléu. Ten si míč pěkně zpracoval a poté vypálil, zaskvěl se ale Florian Müller.
12'
Po špatném výkopu brankáře Müllera ukořistili míč na útočné polovině hráči Mönchengladbachu.
11'
Hosté se málem dočkali vyrovnání! Po centru z levé strany hlavičkoval Sehrou Guirassy a pak ještě dorážel z úhlu Tiago Tomás. Míč dokonce skočil i na břevno.
10'
Přišla další velká šance Gladbahu! Po centru z pravé strany dobře pálil z voleje Rámí Binsibajní, Florian Müller však tentokrát dokázal míč vyrazit.
9'
A opět je tu stejný obrázek jako na začátku utkání. Domácí v klidu kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají. Ani nemusejí.
8'
Vůbec poprvé se míč dostal i do pokutového území domácích, ohřál se tam ale opravdu jen na malinkou chvilku.
7'
Alassane Pléa pěkně kombinoval s Kouadiem Koném, ale tato akce středem pole k zakončení nevedla.
6'
Další akci vedli Gladbach znovu po levé straně, Kouadio Koné se ale tentokrát k centru nedostal, byl zastaven ostrým, ale čistým, skluzem.
5'
Uvidíme, co rychlý gól favorita s tímto zápasem udělá. Fanoušci jsou každopádně hodně slyšet, jsou samozřejmě spokojení.
4'
Trpělivá kombinace se nakonec domácím vrchovatě vyplatila, je z toho totiž rychlá úvodní branka utkání. Po centru z levé strany zakončoval ve vápně zcela volný JONAS HOFMANN, který svou střelou z voleje nedal brankáři Müllerovi šanci. Asistence: Alassane Pléa.
3'
Zahraje si dokonce i brankář Gladbachu Tobias Sippel, jeho spoluhráči ho zapojili do rozehrávky.
2'
Obraz hry se stále nemění. Borussia sice drží míč, ale za polovinu hřiště se ještě téměř nedostala.
1'
Začátek zápasu je spíše vlažnější, domácí zatím trpělivě kombinují na vlastní polovině hřiště.
1'
Domácí Mönchengladbach se dnes představí ve svých klasických bílo-černých dresech, hráči Stuttgartu dnes budou v červenomodrém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku, bundesligové utkání za malou chvíli začne.

Borussia Mönchengladbach: Sippel – Scally, Friedrich, Jantschke, Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann, Kramer, Pléa – Thuram.
Náhradníci: Olschowsky – Borges Sanches, Fraulo, Herrmann, Müsel, Netz, Ngoumou, Reitz, Stindl.
Trenér: Farke

VfB Stuttgart: F. Müller – Stenzel, Mavropanos, Anton, Sosa – Tomás, Endo (C), Ahamada, Führich – Pfeiffer, Guirassy.
Náhradníci: Bredlow – Egloff, Karazor, Kastanaras, Nartey, Perea, Silas, Vagnoman.
Trenér: Wimmer

Rozhodčí: Jöllenbeck – Stein, Weickenmeier.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva kluby utkaly dvakrát v domácí soutěži a úspěšnější byl Stuttgart. Na hřišti Gladbachu se odehrála remíza 1:1 a doma vyhrál Stuttgart 3:2.
VfB Stuttgart

Stuttgart je také tradičním klubem, ale v posledních letech nedosahuje takových výsledků, jako třeba jeho dnešní soupeř. V minulém ročníku se Stuttgart jen těsně zachránil, jen o skóre se vyhnul barážové bitvě o udržení. Pro tuhle sezónu by byl Stuttgart spokojený s klidnou záchranou. Zatím tomu ale nic moc nenahrává, po dvanácti kolech je Stuttgart s 11 body na patnáctém místě tabulky s dvoubodovým náskokem na barážovou příčku. Z posledních tří utkání VfB dva vyhrálo, naposledy porazilo doma Augsburg 2:1. Venku Stuttgart odehrál v této sezóně v lize zatím pět utkání s bilancí tří remíz a dvou porážek. Naposledy Stuttgart prohrál 0:5 na hřišti Dortmundu.
Borussia Mönchengladbach
Mönchengladbach je tradičním německým klubem, jehož reálným cílem je umístění v horní polovině tabulky, co nejblíže k pohárovým příčkám. V minulé sezóně Borussia obsadila 10. místo a to byl tentokrát ráda vylepšila. Momentálně však Gladbach více méně kopíruje minulou sezónu a nachází se s 16 body na jedenáctém místě tabulky. Poslední tři utkání už navíc Gladbach nevyhrál, naposledy prohrál 1:2 s Unionem Berlín. Doma Borussia zatím v této sezóně v lize odehrála šest utkání s bilancí čtyř výher a dvou porážek. Naposledy prohrála 1:3 s Frankfurtem.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání Bundesligy mezi týmy Borussia Mönchengladbach a VfB Stuttgart. Zápas se odehraje v Borussia-Parku v Mönchengladbachu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.