Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Augsburg - 2. října 2022   17:30

Schalke
33' Terodde (Drexler) • 63' Krauss (Drexler)
2:3
(1:2)
Augsburg
9' Demirović   • 21' Demirović  (Berisha) • 77' Hahn  (Gumny)
Schalke
Schwolow – Matriciani (67. Aydin), van den Berg (53. Greiml), Jošida, Ouwejan (81. Mohr) – Krauss, Flick – Bülter (46. Zalazar), Drexler (80. Karaman) – Polter, Terodde (C).
Fährmann – Latza, Král, Larsson.
D. Schlager – A. Blos, C. Bandurski
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Bauer, Gouweleeuw (C), Iago – Gruezo, Rexhbecaj – Hahn, Demirović (84. M. Pedersen) – Niederlechner (72. Jensen), Berisha.
Klein – Winther, Framberger, Maier, Vargas, Caligiuri, Petkov.

Domácím se sice povedlo povedlo krátce po hodině hry dotáhnout manko a vyrovnat, o deset minut později šli navíc do přesilovky, přesto si dnes nepřipíší ani bod. Hosté i v oslabení dokázali strhnout vedení zpět na svou stranu, pak se soustředili především na defenzívní činnost a i s notnou dávkou štěstěny dokázali těsný náskok uhájit až do závěrečného hvizdu. Duelu by nejspíš remíza slušela víc, ale fotbal už takový bývá.

Tímto se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a úspěšný start do nového, už říjnového pracovního týdne. Na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 11:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:10.
90+8'
90+7'
Domácí se provinili faulem na své straně a vypadá to, že tento duel prohrají.
90+7'
Leo Greiml tečoval míč příliš slabě a Rafał Gikiewicz opět neměl problém zasáhout.
90+6'
Další rohový kop pro Schalke, tentokrát z pravé strany.
90+5'
Velká skrumáž před bránou Augsburgu gól nepřináší, míč se naopak odkutálel do rukou připraveného hostujícího brankáře.
90+5'
Centr do pokutového území byl odvrácen na rohový kop, dopředu jde i gólman Schalke.
90+4'
Domácí rozehrají v blízkosti pokutového území poté, co jeden z hostů zahrál rukou.
90+2'
Rafał Gikiewicz ukrývá míč do náruče a rozehrávku protahuje.
89'
Tom Krauss skončil na trávníku, ale zřejmě bez cizího zavinění a jsou povoláni zdravotníci.
88'
Na chvíli se míč ocitl úplně volný před bránou Augsburgu, Kenan Karaman to ale nečekal a tak u něj nestačil být včas.
86'
Hosté vybojovali rohový kop a snaží se držet míč v útoku, jak jen to nejdéle půjde.
84'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Mads Pedersen.
84'
Kenan Karaman zůstal úplně sám před odkrytou bránou, ale byl sám překvapen, že stačil zamířit pouze nad břevno. Velká škoda pro modrý tým.
83'
Nyní už to roh bude, Schalke zvyšuje svůj tlak.
81'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Thomas Ouwejan, přichází Tobias Mohr.
80'
ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Kenan Karaman.
80'
Rohový kop si domácí nevynutili, Rafał Gikiewicz s rozehrávkou nepospíchá.
79'
Málem tu byla rychlá odpověď, Tom Krauss pálil tvrdě z hranice vápna, ale trefil jen protihráče před sebou.
77'
Augsburg právě vstřelil branku!
I v oslabení dokázali hosté strhnout vedení zpět na svou stranu. Gumny poslal dobrý centr na střed a ANDRÉ HAHN tečoval hlavou míč do levého dolního rohu. Alexander Schwolow se natahoval, ale na balón o kousek nedosáhl.
76'
Hosté útočí i v oslabení a domácí mají v obraně co dělat.
74'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Robert Gumny). V posledních minutách se hodně přitvrdilo, jsou to hlavně hosté, kdo fauluje.
73'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Ermedin Demirović).
72'
ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Fredrik Jensen.
72'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Florian Niederlechner). Hráč ji inkasoval za nesportovní chování.
71'
Žlutá karta byla zasloužená, ale hostující fotbalista inkasoval zbytečný žlutý trest v první půli, kdy se zapojil do potyčky. Pro Augsburg je to hodně svízelná situace.
71'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Augsburg (Mërgim Berisha).
70'
Maja Jošida se v bolestech svíjí na trávníku a tady se bude žlutit a červenat.
68'
Simon Terodde se při své šanci s gólmanem hostů srazil a ten je nyní ošetřován.
68'
Domácí se dostali do velké šance, kdy Simon Terodde tváří tvář brankáři strážce hostující svatyně překonal a na brankové čáře odehrál míč do bezpečí jeden z obránců, ale gól by pro ofsajd stejně neplatil.
67'
ze hřiště odchází Henning Matriciani, přichází Mehmet-Can Aydin.
66'
Hosté mají možnost se vrátit zpět do vedení, zahrávat budou volný kop z dobré pozice.
63'
Schalke právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš, domácí dotahují dvoubrankové manko. Drexler si dobře všiml naběhnutého TOMA KRAUSSE, jenž pálil z vápna a jeho střelu ještě tečoval bránící Maximilian Bauer, míč se tak stočil pod břevno a gólman Augsburgu neměl šanci zasáhnout.
62'
Florian Niederlechner byl připravený poslat volný míč do brány, ale obrana Schalke jej včas odkopla do bezpečí.
61'
Mërgim Berisha hodně nepříjemnou střelou pořádně vystrašil domácího gólmana, tomu se povedlo míč tečovat pravou rukou mimo tři tyče.
60'
Simon Terodde se dostal k hlavičce před malým vápnem, jenže míč netrefil příliš dobře a odehrál jej do zámezí.
58'
Dlouhý míč doputoval do rukou gólmana Augsburgu, který rychle rozehrává.
57'
Hosté byli blízko návratu do dvoubrankového vedení, Ermedin Demirović přihrál vzduchem z levé strany před odkrytou část domácí svatyně, Mërgim Berisha však v těžké pozici střílel z voleje jenom do zámezí.
55'
Tom Krauss si zpracoval balón před hranicí vápna a levačkou velice hezky jej poslal do spodní části brány u bližší tyče, Rafał Gikiewicz však rychle skočil a balón rukama zastavil.
53'
Hosté rozehráli roh, tečovaný míč skončil jenom v zámezí a rozehrává domácí gólman.
53'
ze hřiště odchází Sepp van den Berg, přichází Leo Greiml.
52'
Jsou povolána nosítka, zdá se, že zranění je vážnější, než se zdálo a vypadá to na levý kotník.
50'
Na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů Schalke, hra je přerušena.
49'
Centrovaný míč z pravého křídla doputoval do rukavic domácího brankáře, jenž rychle rozehrává.
46'
Ofsajd a v něm domácí tým.
46'
ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Rodrigo Zalazar.
46'
Tři góly viděli diváci v první půli, hosté se nejprve díky dvěma zásahům ujali dvougólového vedení, avšak to až do odchodu do kabin neudrželi, domácím se povedlo snížit a druhý poločas tak slibuje napínavou podívanou. Podaří se domácím srovnat krok nebo soupeři uhájit vedení?
45+3'
45+2'
Brankář hostů byl znovu připraven a nepříliš prudkou střelu po zemi lapil do rukou. První půle končí.
45'
Dlouhý centr z pravého křídla si pohlídal Rafał Gikiewicz, který se natáhl a míč lapil do rukavic.
44'
Hodně nepřesný pas domácích letí za postranní lajnu, hosté vhazují.
43'
Hosté kombinovali v pokutovém území, do zakončení se ale žádný z hráčů nedostal.
41'
Po krátké chvíli končí míč v rukavicích jeho kolegy na druhé straně. Hosté jej defacto odevzdali soupeři.
40'
Domácí si roh zopakovali, ale balón letí do gólmanových rukavic.
39'
Rohový kop bude zahrávat Schalke, domácí příznivci jej ženou za vyrovnáním.
38'
Nepřesný centr hostů putuje k domácímu gólmanovi, jenž v klidu ukrývá míč do rukavic.
35'
Terodde dostává žlutou kartu navíc, neboť po jeho faulu celá potyčka vzešla.
35'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Mërgim Berisha).
35'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Marius Bülter).
34'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Simon Terodde).
34'
Potyčka vznikla na hrací ploše, kterou musel kromě hlavního arbitra jít řešit i pomezní kolega. Bude se žlutit.
33'
Ještě v první půli máme sníženo. SIMON TERODDE přihrál na levou stranu do šance Drexlerovi, ten spoluhráči oplatil zpětným pasem a domácí devítka poté obloučkem zamířil do zcela prázdné brány. Jeffrey Gouweleeuw se ještě snažil plachtit vzduchem a míč odehrát do bezpečí, ale nepovedlo se.
31'
Dlouhý pas doputoval k domácímu brankáři, jenž rozehrává na krátko.
30'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Maximilian Bauer).
29'
Dva hráči Augsburgu vyrazili do brejku, ovšem ten, který držel míč na pravém křídle, odcentroval přímo do brankářových rukavic a šance tak končí. Gestem se poté ještě omluvil.
27'
Dlouhý míč nyní putoval do vápna domácího mužstva, jeho obránci si poradili a míč odehráli do bezpečí.
26'
Dominick Drexler si nabíhal osamocen na křižný centr do pokutového území, jenže prudký míč nestačil doběhnout.
25'
Mërgim Berisha hodně nepříjemně fauloval jednoho ze soupeřů, kartu za to ale nevidí.
24'
Brankář Schalke musel rychle z brány, aby volný míč schoval do rukavic.
21'
Hosté po zhruba dvaceti minutách vedou už o dvě góly. Po chybě domácích se vydali s míčem dopředu, Berisha přihrál na střed ERMEDINOVI DEMIROVIĆOVI, který rychlou přízemní střelou bez přípravy zamířil do pravého dolního rohu.
20'
Hodně vysoký a nepřesný centr Ouwejana doputoval přímo do rukavic připraveného gólmana Augsburgu.
18'
Tom Krauss se s tím nepáral a střílel z voleje před hranicí vápna, ale vzdálenější tyč minul.
16'
Dominick Drexler nebyl daleko od vyrovnání, svůj pokus z bezprostřední blízkosti ale adresoval vysoko nad.
14'
Hosté se faulu v pokutovém území nedovolali, hra pokračuje.
13'
Marius Bülter nyní skončil na trávníku, jeho tým rozehraje z obranné strany.
12'
Dva hráči se nyní srazili, hra je přerušena.
9'
Hosté jdou do vedení, za svou aktivitu jsou odměněni. André Hahn odcentroval od pravé postranní čáry do pokutového území, kde jeden z domácích hráčů odvrátil míč pouze k ERMEDINOVI DEMIROVIĆOVI, jenž si balón zpracoval a poslal jej přízemní střelou přesně ke vzdálenější tyči.
9'
Další možnost pro Augsburg, Florian Niederlechner však střílel pouze do protihráče před sebou.
8'
André Hahn hledal přihrávkou od postranní lajny nabíhajícího Floriana Niederlechnera, ten se ale k míči nedostal, Alexander Schwolow byl rychlejší.
7'
Domácím nevyšla kombinace do pokutového území, kde chybovali a o míč přišli.
5'
Domácí se provinili faulem, rozehrávat bude protivník.
3'
Zatím se na hřišti nic zvláštního neděje, ani jeden z brankářů si ještě na míč nesáhl.
1'

FC Schalke 04: Schwolow – Matriciani, van den Berg, Jošida, Ouwejan – Krauss, Flick – Bülter, Drexler – Polter, Terodde (C).
Náhradníci: Fährmann – Greiml, Mohr, Latza, Zalazar, Aydin, Král, Larsson, Karaman.
Trenér: F. Kramer.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Bauer, Gouweleeuw (C), Iago – Gruezo, Rexhbecaj – Hahn, Demirović – Niederlechner, Berisha.
Náhradníci: Klein – M. Pedersen, Winther, Framberger, Maier, Vargas, Caligiuri, Jensen, Petkov.
Trenér: E. Maassen.

Rozhodčí: D. Schlager – A. Blos, C. Bandurski.
FC Augsburg

Augsburg je na tom o něco lépe než jeho dnešní soupeř. Po sedmi kolech má totiž na svém kontě devět bodů a patří mu dvanáctá pozice. Hostující fotbalisté zatím nedávají moc branek, jelikož jich dali jen pět, zatímco jich sami dali deset. Augsburg ovšem vyhrál všechny své poslední dva duely v lize. Nejprve sice padl s Hetrhou na svém hřišti, ale poté porazil Werder a v posledním kole velmi překvapivě také Bayern.
Schalke 04

Schalke nevstoupilo do nové sezóny úplně ideálně a bude muset ještě pořádně zabrat, i když nový ročník teprve začal. Po sedmi duelech má na svém kontě jen šest bodů, které mu stačí až na patnáctou pozici. Domácí celek má problémy především s defenzivou, jelikož inkasoval už čtrnáct branek, zatímco jich sám dal osm. V posledních třech duelech získalo Schalke čtyři body, když remizovalo se Stuttgartem a porazilo Bochum. V poslední zápase padlo těsně s Dortmundem.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci německé Bundesligy! Spolu se podíváme na duel mezi domácím Schalke a hostujícím Augsburgem. Výkop je naplánován na 17:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.