Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Bayern - 12. listopadu 2022   18:30

0:2
(0:1)
Bayern
38' Gnabry  (Musiala) • 52' Choupo-Moting  (Musiala)
Schalke
Schwolow – Brunner (75. Aydin), Jošida, Matriciani, Mohr (65. Kolodziejczak) – Král, Krauss – Karaman (59. Larsson), Drexler (75. Latza), Bülter (65. S. Sané) – Terodde (C).
Fährmann – Flick, Mollet, Polter.
Zwayer – Achmüller, Gorniak
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Bayern
Neuer (C) – Kimmich, Pavard, Upamecano, Hernández (72. Stanišić) – Goretzka (72. Sabitzer) – Gnabry, L. Sané (60. de Ligt), Musiala (80. Wanner), Coman (80. Gravenberch) – Choupo-Moting.
Ulreich – Mazraoui, Tel.

V Gelsenkirchenu je dobojováno a můžeme konstatovat, že vše dopadlo podle papírových předpokladů. Vedení lídra Bundesligy z prvního poločasu ve dvaapadesáté minutě stvrdil Eric Choupo-Moting a jednalo se o jedinou přesnou trefu druhé půle. Domácí Schalke se jistě nemá za co stydět, mnichovského favorita pouštělo do šancí pouze ojediněle a i dopředu bylo schopné párkrát zahrozit. Na druhou stranu Bayern odehrál to, co mu bezpečně stačilo na tříbodovou výhru, kterou si zpět do Bavorska svěřenci Juliana Nagelsmanna odvezou za výsledek 0:2. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, dekuji za pozornost a budu se těšit u dalšího přenosu!
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:6.
Střely mimo: 4:16.
Rohy: 4:5.
Ofsajdy: 1:0.
Fauly: 7:4.
90+3'
90+3'
Serge Gnabry si poradil individuálně a pokusil se zakončit na zadní tyč. Jeho střela se ale do brány nevešla.
90+2'
Henning Matriciani zastavil přihrávku uvnitř pokutového území, kterou na Choupa-Motinga posílal zprava Paul Wanner.
90+2'
Míč mají ve svém držení stále fotbalisté Mnichova a zdá se, že v tomto utkání už se toho příliš nestane.
90+1'
Gnabry faulován na polovině Schalke, s rozehrávkou teď hosté nikam nespěchají.
90'
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec hrací doby.
90'
Po sérii nepřesností z obou stran se ke střele dostal Ryan Gravenberch, jeho zakončení však zamířilo přímo doprostřed brány, kde čekal připravený Schwolow.
89'
Paul Wanner vybojoval na pravé straně poblíž domácího vápna autové vhazování.
88'
Nákop Mnichovských je pouze kořistí Alexandera Schwolowa.
87'
Hostující mužstvo pokračuje v kontrole hry a krátkými přesnými přihrávkami ničí naděje hráčů Schalke na zdramatizování závěru duelu.
86'
Timothée Kolodziejczak poslal do vápna Bayernu centr, na který ani zdaleka nedosáhl Simon Terodde.
85'
Ten ale ohrožení branky nepřinesl díky pohotovému zákroku mnichovské defenzivy.
84'
Schalke se nedokáže prosadit kombinací, a tak se většinu svých akcí snaží řešit dlouhými nákopy. Jeden z nich teď prošel a vzápětí z něj domácí vytěžili roh.
84'
Kimmichův průnikový pas zastavil skluzem Mehmet-Can Aydin.
83'
Zahraje si znovu také Neuer, Bayern i nadále drží balón a nepouští svého soupeře prakticky k ničemu.
83'
Míč opustil hrací plochu, zpět ho vrátí Benjamin Pavard od postranní čáry.
82'
Hosté napadají rozehrávku Schalke, a domácí fotbalisté tak mají cestu na útočnou polovinu velmi ztíženou.
81'
Z pravé strany hřiště přilétl centr, který si ze vzduchu stáhl Manuel Neuer.
81'
Oba týmy již vyčerpali své možnosti na změnu sestavy a dohrávat posledních deset minut a nastavení musí jedenáctky, které jsou na hřišti.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Ryan Gravenberch,
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Paul Wanner.
79'
Mladší bratr Leroye Saného Sidi zastavil Choupa-Motinga a Mnichov dostane k dispozici roh.
78'
Jistý obranný zákrok předvedl Henning Matriciani a odvrací míč do zázemí.
77'
Coman našel v pokutovém území připraveného Jamala Musialu, který vypálil do rukavic Alexandera Schwolowa!
77'
Manuel Neuer znovu v akci ve spolupráci se svými stopery, Bayern kontroluje hru.
76'
Schalke se přesnými přihrávkami dostalo na polovinu soupeře, kde však o míč velmi rychle přichází.
75'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Danny Latza,
ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Mehmet-Can Aydin.
75'
Coman se protáhl po pravé straně a nabídl balón do šestnáctky, nakonec to zkusil zpoza vápna nepřesně Kimmich.
74'
V sektoru hostů se objevují četné světlice, fanoušci hostujícího celku musí být s výsledkem prozatím spokojeni.
73'
Nepřesná přihrávka domácí ofenzivy vrací míč na kopačky fotbalistů Bayernu Mnichov.
73'
Míč už překročil postranní čáru, a vhazovat tak budou hráči v modrých dresech.
72'
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Marcel Sabitzer,
ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Josip Stanišić.
70'
Serge Gnabry se po průnikové přihrávce ocitl sám před Schwolowem, kterého překonat nedokázal.
70'
S míčem v držení už však opět vidíme Bayern.
69'
Benjamin Pavard fauloval Drexlera na útočné polovině a k míči se po kratší odmlce dostanou domácí.
68'
Hrozící nebezpečí zpracovala obrana Bayernu a míč má ve svých rukou Manuel Neuer.
68'
Dayot Upamecano po tvrdém souboji zůstal chvilku na zemi, rychle se ale vrací na svou pozici.
67'
Krásnou akci zakončil přesně Jamal Musiala, jeho branka ale neplatí kvůli jeho ofsajdovému postavení.
66'
Čas na ošetření si vybírá Tom Krauss.
65'
ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Sidi Sané,
ze hřiště odchází Tobias Mohr, přichází Timothée Kolodziejczak.
65'
Domácí odvrací nebezpečí, s míčem ale nadále operují hráči vedoucího celku nejvyšší německé soutěže.
64'
Souhru na hranici pokutového území Schalke nakonec ukončil sraženou střelou Joshua Kimmich, následuje roh pro Bayern.
63'
S míčem si znovu zahraje také Manuel Neuer.
63'
Kombinace Mnichova na útočné polovině vyústila v centr Comana, který domácí defenziva odvrací.
62'
Domácí se snaží napadat rozehrávku Bayernu už v jejím zárodku, teď si ale skvěle proti dvěma protihráčům poradil Upamecano a vyváží balón.
61'
Cédric Brunner ukázkovým zákrokem zastavil nebezpečnou akci a rozeběhnutého Kingsleyho Comana.
61'
Tobias Mohr sice našel jednoho ze svých spoluhráčů, který prodloužil za sebe, další pokračování ale tento příběh nemá.
60'
Rohový kop mají k dispozici hráči domácího Schalke.
60'
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Matthijs de Ligt.
59'
ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Jordan Larsson.
58'
Chystá se první střídání dnešního duelu.
58'
Sané přenesl hru na Comana, jehož střelecký pokus domácího brankáře z míry nevyvedl.
57'
Gnabry si na pravé straně vyměňuje míč s Kimmichem a Pavardem, zatím bez výraznějšího postupu vpřed.
56'
Upamecanovu dlouhou přihrávku stihl ještě na hrací ploše zastavit Jamal Musiala, následně o míč ale přišel a rozehrávají domácí.
55'
Propadnutí mnichovských hráčů se snažil rychlou akcí po pravé straně potrestat Kenan Karaman, vracející se Lucas Hernández ho ale o balón připravil.
54'
Dlouhý aut se nakonec odrazil ke Královi, který trefil Teroddeho stojícího v ofsajdu.
54'
Marius Bülter přes dobře postaveného Kimmicha neodcentroval.
53'
Schalke se nyní snaží posunout dopředu a poblíž pokutového území Mnichova bude aut vhazovat Cédric Brunner.
52'
Bayern právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok hostů přináší druhou trefu zápasu! Musiala využil přečíslení a posunul míč na ERICA CHOUPO-MOTINGA, který se tváří v tvář Schwolowovi nemýlil – 0:2!
51'
Tobias Mohr ji ale rozehrál velmi špatně a dopředu můžou jít hosté.
51'
Gnabry fauloval Maria Bültera a nabízí se standartní situace pro Schalke.
50'
Leon Goretzka důrazným zákrokem zastavil soupeře a rozehrává další akci svého týmu.
50'
Ihned po odkopu Schwolowa ale získávají balón do své moci hráči v červeném.
49'
Leroy Sané se za vápnem domácích uvolnil a pravačkou poslal míč vedle levé tyče.
49'
Karamanův centr zprava si našel Benjamin Pavard.
48'
Pozvolná kombinace Mnichovských ale zatím k ničemu nevede a míč se stále vyskytuje v blízkosti půlící čáry.
47'
Na jistotu si teď přihrávají mnichovští fotbalisté a hledají skulinu v rozestavěném bloku Schalke.
46'
Ztrátu hostující obrany v nebezpečné pozici ofenziva domácích nepotrestala a s míčem už zase hraje Bayern.
46'
Benjamin Pavard raději vrátí míč dozadu na Manuela Neuera.
46'
Rozehrávku domácího Schalke následoval nákop na vysunutého Teroddeho, míč končí v zámezí.
46'
V první půli jsme viděli pouze pár větších příležitostí a tu největší dokázal v osmatřicáté minutě proměnit v gól Serge Gnabry přesnou střelou. Schalke ale rozhodně zaslouží za svůj výkon pochvalu a velkému favoritovi nedává nic zadarmo. Bavorský celek ale přece jenom odchází do kabin spokojenější s vedením 0:1.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Nebezpečná akce domácího celku, kdy z levé strany centroval Marius Bülter a jeho pas jen těsně nezasáhl mezi obránci schovaný Simon Terodde.
45'
Nepřesný centr si našel cestu k domácímu brankáři.
44'
Manuel Neuer si trochu pohrál s nervy fanoušku Bayernu, ale celou situaci nakonec zvládl a rozehrává přesně.
44'
Alexander Schwolow vrací míč do hry dlouhým odkopem, po kterém se ale k míči dostávají opět hostující hráči.
43'
Joshua Kimmich ale od rohového praporku nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, útočný faul navíc odpískán Goretzkovi.
42'
Mnichov pokračuje s míčem ve svém držení. Dobrou šanci po pasu Choupa-Motinga Gnabrymu na posledn chvíli skvělým zákrokem uzmul Tobias Mohr. Rohový kop pro Bayern.
41'
Po ponechané výhodě řešil rychlou akci po podpoře Hernandéze střelou Jamal Musiala, jeho rána svůj cíl nenašla.
39'
S balónem u nohy už znovu pracují hosté.
38'
Mámě tu první trefu tohoto zápasu! Rychlou kombinaci hostů po pravé straně vyřešil Musiala šikovnou patičkou, kterou našel SERGE GNABRYHO, který se levačkou nemýlil – 0:1!
38'
Faul na Musialu, hosté rozehrávají z poloviny hřiště.
37'
Kombinace Mnichova především v podání hostující defenzivy. Kimmichův centr na Choupa-Motinga našel připraveného gólmana domácího výběru.
36'
Domácí fotbalista je v pořádku a pokračuje se ve hře.
34'
Domácí se dostali až k rohovému kopu, který šanci nepřinesl. Po srážce se Saném nyní zůstává na hrací ploše Dominick Drexler.
33'
Eric Choupo-Moting byl blízko gólu! Rohový kop si našel na bližší tyči a Alexander Schwolow měl co dělat, aby jeho hlavičku nepustil za brankovou čáru.
32'
Nebezpečná akce hostů! Rychlé přihrávky dostaly Bayern až k domácímu vápnu a po kličkované Gnabryho odcentroval Kimmich balón, který odvrací obrana Schalke.
31'
Pavard velmi rychle po rozehrávce našel rozeběhnutého Gnabryho, kterého si ve vápně skvěle pohlídal Tobias Mohr.
31'
Karamanův průnik po pravé straně podpořil náběhem Alex Král, ten o míč vzápětí proti mnichovské přesile přichází.
30'
Schalke zůstává u míče, další snaha posunout balón blíže pokutovému území Mnichova je znovu zpacifikována obranou hostů.
29'
Pokus vysunout Maria Bültera nevyšel, hostující defenziva pozorná.
28'
Gnabryho centr z pravé strany byl pro nabíhajícího Comana příliš dlouhý, míč zpět do hry vrátí Cédric Brunner autovým vhazováním.
28'
Z toho však hosté nic nezískají a odkopávat bude Schwolow, který s rozehrávkou nikam nespěchá.
27'
Kingsley Coman to udělal na levé straně výborně a levačkou odcentroval do vápna, kde našel volného Gnabryho, jehož hlavička se zastavila o bránícího hráče. Následuje rohový kop.
26'
Po několika rychlých pokusech dostat se k zakončení Bayern volí pozvolnější kombinaci.
25'
Gnabryho snahu vystřelit po bloku zopakoval Leon Goretzka, ani jeho pokus na bránu domácích neprošel.
24'
Leroy Sané se v protiútoku nerozhodl dobře a v přečíslení zvolil nepřesnou přihrávku.
24'
Marius Bülter měl prozatím zřejmě největší šanci. Využil zaváháni hostující obrany a pronikl až do pokutového území, kde z velkého úhlu prověřil Neuera.
24'
Vzápětí kontrolu nad balónem ztrácí a dopředu jde Schalke.
23'
Znovu jsou u míče hráči v červených dresech a zakládají svou akci z vlastní poloviny.
22'
Domácí fotbalisté si opět museli proti dobře napadajícímu soupeři vypomoct v rozehrávce s vlastním gólmanem.
21'
Brunnerův centr si pohlídal Benjamin Pavard, následný střelecký pokus Kenana Karamana přistál někde ve třicáté řadě.
20'
Schalke se po delší době dostalo blíže k Neuerově bráně, k přímému ohrožení ale nedošlo.
20'
Lucas Hernández tvrdým zákrokem zastavil Dominicka Drexlera, vše podle pravidel.
19'
Domácí stopeři krátkými přihrávkami uklidňují hru.
18'
Postupná kombinace Bayernu uvolnila na pravé polovině spoustu místa pro Kimmicha, který odcentroval do vápna. Nic vážnějšího se ale v pokutovém území domácích neodehrálo.
17'
Leroy Sané vystřelil z nějakých třiceti metrů velmi vysoko, odkopávat bude Alexander Schwolow.
16'
Domácí zvládli zastavit další ofenzivní akci Bayernu po levé straně, o míč ale opět velmi rychle přichází a to ještě před polovinou hřiště.
15'
Fanoušci ve VELTINS-Aréně vytváří prozatím skvostnou atmosféru, na první výraznější příležitost stále čekáme.
14'
Leroy Sané si velmi elegantně poradil s protihráčem a předal míč Kimmichovi, jeho pas ale nestihl na hrací ploše Serge Gnabry.
14'
Dlouhatánský nákop Pavarda měl hledat Jamala Musialu, přistál ale pouze v náručí Alexandera Schwolowa.
13'
V ofsajdu byl přistižen domácí kapitán Simon Terodde, který se tak nedovoleně zapojil do hry.
12'
Útočná snaha domácích hráčů zastavena před půlící čarou, Bayern se vzápětí vrací k míči.
11'
Rychlá kombinace trojice Gnabry-Pavard-Kimmich na pravé straně hřiště vyústila v centrovaný balón z nohy prvního jmenovaného. Nepřesný balón však přeletěl všechny hráče v červeném.
11'
Centr Teroddeho z levé strany si našel Upamecano a odklízí balón do bezpečí.
10'
Hra se nyní přesunula na polovinu hostů, domácí po autovém vhazování ale ustupují a kombinují se svým brankářem.
9'
Znovu sledujeme poklidnou kombinaci z poloviny Mnichova. Musiala se po přesunu vpřed pokusil o střelu, která ale byla zablokována. Následné zakončení Comana se mezi tři tyče nevešlo.
8'
Bavorský celek vhodí míč zpět do hry od postranní čáry poblíž svého pokutového území.
7'
Jamal Musiala se neprotáhl mezi třemi protihráči, míč se ale odrazil ke Kimmichovi, jenž ho posunul doprava na Gnabryho. Ten zkusil zakončit, ale střela přelétla bránu domácích v uctivé vzdálenosti.
7'
Svižná kombinace Bayernu zastavena faulem Krausse na Leona Goretzku.
6'
Z následného rohu domácí fotbalisté nic nevytěžili, Neuer rozehrává od své brány.
5'
Manuel Neuer se snažil rychle doběhnout až k rohovému praporku, aby zastavil balón mířící na rohový kop. To se mu ale po uklouznutí nepovedlo.
5'
Nepřesný nákop Toma Krausse vrací míč do držení hostujícímu celku.
4'
Dobrý náznak útoku domácích, z pravé strany z rychlé akce centroval míč do šestnáctky Mnichova Marius Bülter, ale nabíhajícího Teroddeho pokryl výborně Dayot Upamecano.
3'
Schalke po autovém vhazování zůstalo u míče jen velmi krátce, už ho vlastní opět hráči v červených dresech.
2'
Dobrý forčekink Alexe Krále donutil Musialu poslat balón až k vlastnímu vápnu.
2'
Bayern kombinuje na útočné polovině a snaží se přiblížit pokutovému území.
1'
Leroy Sané nabral rychlost s míčem u nohy, vzápětí ho ale fauloval jeden z domácích.
1'
Dlouhý výkop hledal Choupo-Motinga, který si balón dobře zpracoval, ale nakonec ho vrací zpět na polovinu mnichovského celku.
1'
Vše se schyluje k úvodnímu výkopu, za malý okamžik začne duel lídra Bundesligy a posledního celku tabulky!

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, Jošida, Matriciani, Mohr – Král, Krauss – Karaman, Drexler, Bülter – Terodde (C).
Náhradníci: Fährmann – Aydin, Flick, Kolodziejczak, Larsson, Latza, Mollet, Polter, S. Sané.
Trenér: Reis T.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Pavard, Upamecano, Hernández – Goretzka – Gnabry, L. Sané, Musiala, Coman – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – de Ligt, Gravenberch, Mazraoui, Sabitzer, Stanišić, Tel, Wanner.
Trenér: Nagelsmann J.

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Gorniak.

FC SCHALKE 04
Domácí Schalke je na tom naprosto opačně než hostující Bayern. Žádný tým nevstřelil méně branek, co se týče obrany, pouze Bochum dostala více gólů. Nikoho pak nepřekvapí, že za devět bodů, získaných ve čtrnácti kolech německé Bundesligy, patří domácímu týmu poslední osmnáctá pozice ligové tabulky. Svěřenci Thomase Reise za tři body vyhráli v této sezóně pouze dvakrát, povedlo se to ale právě v posledním kole, ve kterém Schalke domácí výhrou 1:0 nad Mohučí zlomilo sérii sedmi po sobě jdoucích proher. Domácím se proti Mnichovu dlouhodobě nedaří. Když z toho naposledy nebyla prohra, psal se ještě rok 2017. Ještě vzdálenější je rok, kdy Schalke naposledy doma proti Bayernu skórovalo, to se totiž nepovedlo už od roku 2015.

Koho sledovat?
Vzhledem ke špatnému postavení domácích v tabulce a také tragickým statistikám není divu, že nejproduktivnějšího hráče Schalke nenajdeme ani v první padesátce ligy. Je jím Dominick Drexler (2G+3A), nejlepšími střelci týmu jsou pak útočníci Marius Bulter a Simon Terodde (oba 3G+0A).

BAYERN MNICHOV
Bavorský celek se po delším čekání konečně usadil na prvním místě tabulky. Dlouho vedoucí Union Berlín totiž v předešlých dvou kolech zaváhal, a umožnil tak Bayernu dostat se do čela soutěže. Mnichovští vyhrávají napříč všemi soutěžemi, poslední prohra přišla v rámci Bundesligy sedmnáctého září na hřišti Augsburgu. Od té doby odehráli v nejvyšší německé soutěži sedm utkání, z nichž tři body nebrali pouze za remízu 2:2 v Dortmundu. Včetně německého poháru a Ligy mistrů má Bayern na svém kontě již devět výher v řadě a na hřišti posledního Schalke nebude chtít zaváhat. Mnichov tradičně drží post nejúdernějšího celku ligy, když nasázel ve čtrnácti zápasech již sedmačtyřicet branek. Jen pro představu, druhým nejčastěji skórujícím týmem je Frankfurt, který nastřílel o šestnáct branek méně. Hosté se mohou spolehnout také na nejlepší obranu ligy, ta inkasovala pouze třináctkrát.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je devatenáctiletý supertalent Jamal Musiala, jenž ve třinácti kolech zapsal 13 bodů (9G+4A). Velmi produktivní je pak také útočné duo Serge Gnabry (7G+3A) – Sadio Mané (6G+3A).
Srdečně Vás všechny vítám při sledování textového přenosu z patnáctého kola německé Bundesligy! Společně se budeme věnovat duelu FC Schalke 04 vs. Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.