Bundesliga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Frankfurt - 20. května 2023   15:30

Schalke
2' Terodde (Zalazar) • 85' Polter (Mohr)
2:2
(1:1)
Frankfurt
21' Kamada  (Kolo Muani) • 59' Tuta  (Touré)
Schalke
Schwolow – Brunner, van den Berg, Jenz, Matriciani – Král, Krauss (65. Latza) – Karaman, Zalazar (78. Mohr), Skarke (55. Drexler) – Terodde (C) (78. Polter).
Langer – Aydin, Frey, M. Kamiński, Ouwejan.
D. Schlager – R. Kempter, A. Blos – A. Aarnink
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Frankfurt
Trapp – Touré, Tuta, Ndicka – Buta (84. Dina Ebimbe), Rode (C) (72. Lindström), Sow, Lenz (60. Knauff) – M. Götze, Kamada – Kolo Muani (84. Borré).
Ramaj – Aaronson, Hasebe, Gebuhr, Chandler.

Toto je ode mě pro dnešek vše a já se na vás budu těšit zase jindy ať už u Bundesligy či jiného přenosu. Přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:16.
Druhý poločas nabídl naprosto opačný scénář. V úvodu se dokázali prosadit hosté a to konkrétně Tuta, jenž vyplaval úplně volný před brankářem Schwolowem. Domácí pak dlouho tlačili, ale ne a ne se prosadit. Na své si pak přišli až v 85. minutě, kdy se jim podařilo potrestat hrubku Tourého, po které následoval gól Poltera. Domácí v závěru ještě tlačili, ale vytoužené vítězství se jim vybojovat nepodařilo.

Domácí z tohoto zápasu však nemusí být vůbec smutní, neboť i tento jeden bod ještě může promluvit do boje o záchranu, do kterého jsou namočeni.
90+5'
90+5'
Centr se Mohrovi nepovedl, ale následovat bude další vhazování tentokrát z pravé strany.
90+5'
Zbytečný faul Tuty zařizuje nebezpečnou standartku pro Schalke.
90+5'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Tuta).
90+4'
Dina Ebimbe vyplaval ve vápně soupeře úplně osamocený ale nepovedlo se mu správně zakončit.
90+3'
Ani faul nedokázal rozhodit domácí hráče, kteří rychle rozehrávají.
90+2'
Tvrdý střet Jenze s Dina Ebimbem. Oba hráči zůstali ležet na trávníku a přivolána byla i lékařská pomoc.
90+1'
Přečíslení Schalke gólem nekončí. Mohrův míč neprošel ani přes prvního hráče.
90'
Domácí trenér dostává žlutou kartu.
89'
Latza zastavuje skluzem Borrého. Domácí se snaží tlačit na svého soupeře co nejvíce to jde.
88'
Slibně vypadající šance domácích zastavena ofsajdem.
88'
Ndicka ztrácí, Schalke se teď může hnát kupředu.
87'
Götzeho centr neprošel, skvěle ho totiž zablokoval Jenz.
86'
A domácí nemají dost kupředu spěchá Karaman.
85'
Schalke právě vstřelilo branku! Tourého chybu trestá domácí tým! Matriciani vybojoval míč pro Mohra, který avizoval centr na SEBASTIANA POLTERA, jenž posílá míč za Trappa.
84'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Rafael Borré,
ze hřiště odchází Aurélio Buta, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
83'
Sow byl tvrdě sražen k zemi Drexlerem a rozehrávat budou hosté.
82'
Hostující trenér avizuje další střídaní. Do hry se dostane například Borre.
81'
Kombinace Brunnera, Krále a Karamana končí centrem prvního jmenovaného. Míč si však jako první našel Ndicka a uklidil ho do bezpečí.
80'
Jenzova výborná hlavička gólem nekončí! Dnes ho o gól již podruhé obral německý brankář Trapp.
79'
Karaman posílal míč do vápna, kde se k němu dostali hned dva hráči Schalke, ani jeden však nedokázal zakončit a Tuta uklízí míč na roh.
78'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Simon Terodde, přichází Sebastian Polter,
ze hřiště odchází Rodrigo Zalazar, přichází Tobias Mohr.
77'
Hráči hostů ještě reklamují penaltu, ta ovšem nařízena nebude, neboť Buta si do hráče Schalke naběhl sám
76'
Matriciani šel do nebezpečného skluzu, který mu ovšem vyšel a penaltu hlavní sudí nenařizuje.
75'
Akci Schalke zastavuje útočný faul Zalazara a z domácích už je cítit frustrace.
74'
Domácí hráči se teď zlobí na sudího, že přerušil hru, ale ve výsledku se mohou zlobit jen na sebe, protože nově příchozí Lindström byl nedovoleně zasáhnut.
73'
Zalazarův míč mířil do vápna Frankfurtu, nebýt pohotové reakce Trappa, mohla akce skončit gólem.
72'
ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Jesper Lindström.
71'
Dalekonosná střela Krále skončila jen těsně mimo branku. Český hráč avizuje, že míč byl ještě tečovaný a následovat bude roh domácích.
70'
Důrazný Král dokázal udržet míč v souboji s Rodem, následně ho ale ztratil v souboji s Götzem.
69'
Frankfurt rychle otočil hru a moc nechybělo, aby zvýšili své vedení. Jenz však stál připravený a stihl zablokovat nebezpečnou střelu Kolo Muaniho.
68'
Karaman opět působí trable defenzívě soupeře a vybojoval vhazování pro svůj tým.
67'
Zalazarovi vyšla rána, ale umístění už tolik ne. Stav zápasu tak zůstává stejný.
66'
Karaman byl poslán k zemi těsně před vápnem. Následovat bude velmi nebezpečná standartka téměř z vápna.
65'
ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Danny Latza.
64'
Skarke výborně vyrazil míč pro Zalazara, který nedokázal překvapit protihráče, ale podařilo se mu vybojovat roh.
63'
Na hřišti zůstává jeden z hráčů z Schalke a zdravotnický tým avizuje, že bude muset střídat.
62'
Pěkná patička Götzeho našla Kola Muaniho, který se hnal směrem branka Schwolowa. Ve výsledném zúčtování se hosté do žádné větší šance nedostali.
61'
Hra se nám rychle překlenula na druhou stranu a čeká nás centr Schalke.
60'
ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Ansgar Knauff.
59'
Frankfurt právě vstřelil branku! Pěkná průnikovka od Götzeho na Tourého, který následně našel před brankou úplně volného TUTU, jenž uklízí míč do branky.
58'
Střídání chystá také Frankfurt, do hry se chystá Knauff.
57'
Krauss po závaru ve vápně posílal míč zpátky do varu. Většina jeho spoluhráčů ale byla v ofsajdu, a tak nemohli v akci pokračovat.
56'
Brunner musel přidat, na paty mu šlapal Lenz, který se dravě hnal za míčem.
55'
ze hřiště odchází Tim Skarke, přichází Dominick Drexler.
55'
Domácí trenér chystá střídaní. Připraven přijít do hry je Drexler.
54'
Domácí se snaží nahnat si sebevědomí držením míče, a tak kombinují od vlastní brankáře.
53'
Intenzita se stupňuje na obou stranách, u míče však hráči hostí.
52'
Van de Berg teď zachránil regulérní gól. V letu dokázal tento nizozemský stoper odkopnout míč, který by jinak v klidu uklidil Kolo Muani do prázdné kasy.
51'
Špatná hlavička Krále, která končí na noze Tuty.
50'
Dlouhá kombinační pasáž Frankfurtu, která končí centrovaným balónem, jenž přeletěl hlavu Lenze.
49'
Šanci Frankfurtu zahazuje krajní bek Lenz, který si špatně zpracoval míč, jenž mu následně odskočil od nohy za rohový praporek.
48'
Další velmi zvláštní rozhodnutí hlavního sudího, který pouští faul na Zalazara, jehož noha byla přišlápnuta.
47'
Brunner posílal míč do vápna, Trapp si s jeho pokusem poradil.
46'
Fanoušci Frankfurtu uvítali své borce pěkným choreem do druhého poločasu.
46'
Jako již tradičně, tak i dnes nás Bundesliga nabídla velmi pohledný první poločas, ve kterém jsme mohli vidět hned dva góly. Hned v úvodu zápasu se prosadili domácí, a to konkrétně Terodde, který si výborně naskočil na centr Zalazara. Následně hra velmi pěkně plynula a šance se střídali na obou stranách. Ve 21. minutě bylo skóre srovnáno. Po sporném momentu se dostal míč do běhu pro Kolo Muaniho, který ho sklepl před vápno odkud pálil Kamada. S přispěním domácího gólmana se míč dostal do branky a skóre se až do konce poločasu neměnilo. Pokud bude nastolené tempo pokračovat i nadále, tak můžeme očekávat velmi atraktivní druhý poločas.
45+3'
45+3'
Kolo Muaniho přízemní centr se snažil skluzem dorazit jeden z hráčů Frankfurtu. To se mu však nepodařilo a tím nám končí první poločas.
45+2'
Hosté dohrají poločas jak se říká na klid. Kombinují od vlastní branky a do hry zapojují také Trappa.
45+1'
Míč otřený o tělo Kolo Muaniho končí za postranní čárou a vhazovat bude Schalke.
45'
Karaman se znovu prokličkoval až do vápna soupeře, kde musel požár hasit Tuta.
44'
Oba hráči dostávají žlutou kartu za vzájemnou potyčku a výměnu názorů.
43'
Hlavní sudí ani teď nereaguje na pád Kolo Muaniho a následovat bude vhazování pro Schalke.
42'
Karaman přetlačil Tourého ve vápně a našel si prostor odkud zakončit. Trappa se mu ale překonat nepovedlo.
41'
Nádherný centr dopadl přímo na nohu Kamady, který byl ve vápně nikým nehlídaný. Japonský reprezentant ale netrefil míč ideálně a rozehrávat tak bude Schwolow.
40'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Simon Terodde).
39'
Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Tom Krauss).
38'
Znovu rozkouskovaná pasáž hry, k vidění byla série několika nepovedených vhazování.
37'
Na Zalazarův centrovaný balón si naskočil Král, který ale netrefil míč ideálně a ten tak letěl pryč z vápna Frankfurtu.
36'
Lenz fauloval pronikajícího Brunnera, za svůj zákrok však neuvidí žlutou kartu.
35'
Na centrovaný balón si dobře naskočil Trapp, který ho uklízí do bezpečný.
34'
Karaman způsobil rozruchy na levé straně svého útočného pásma. Následovat bude roh.
33'
Míč přeletěl téměř všechny hlavy, ovšem u zadní tyče se srazil Buta a Trapp. Německý brankář zůstal chvíli otřeseně ležet, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.
33'
Následovat bude další nebezpečná standartka domácích.
32'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Aurélio Buta).
31'
Ani Zalazarova akrobatická přehlídka nezabránila tomu, aby míč skončil za rohovým praporkem.
30'
Domácí asistent trenéra teď viděl žlutou kartu za své připomínky.
29'
Sledujeme teď velmi rozkouskovanou pasáž hry, kdy se střídají mnohá vhazování a standartky.
28'
Nepovedený centr rychle sebrali hráči Frankfurtu a vyslali do úniku Kamadu. K němu včas přistoupil Krauss, který provedl velmi důležitý obranný zákrok.
27'
Obdobná situace, tentokrát trefil míč do ruky Butu a následovat bude nebezpečný centr pro domácí Schalke.
26'
Kamadova kombinace s Rodem končí. Druhého jmenovaného trefil míč do ruky a míč tak obdrží domácí.
25'
Terodde fauloval ve vápně Tourého a následovat bude standartka hostí.
24'
Rozhodčí už zná verdikt a k udivení domácích gól platí.
23'
Z poskytnutých záběru to vypadá tak, že gól nebude uznán.
22'
Hlavní rozhodčí půjde zkontrolovat souboj, který předcházel gólu.
21'
Frankfurt právě vstřelil branku! Nečekaná rána pro domácí. Po rychlé akci Kolo Muaniho, který poslal míč na střed hřiště, kde si ho našel DAICHI KAMADA, jehož střela z hranice vápna prošla Schwolowovi prošla pod tělem.
20'
Van den Berg našel dlouhým nákopem Teroddeho, ten však pro neštěstí domácích stojí v ofsajdu a bude Frankfurt tak bude rozehrávat.
19'
Zalazar se pokoušel o rychlý protiútok. Jeho kombinace s Teroddem byla úspěšná, ale útočník Schalke nepřešel přes prvního bránícího hráče hostí.
18'
Skarke se snažil kombinovat s Brunnerem, druhému jmenovanému však míč utíká do zámezí a následovat bude vhazování Frankfurtu.
17'
Frankfurtu nevyšel rychlý kontr, a tak otáčí hru a budou rozehrávat od vlastní branky.
16'
Velmi podobná situace jako ve druhé minutě! Tentokrát se k hlavičce dostal Jenz, který jen o kousek netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
15'
Krauss byl faulovaný, následovat bude standartní situace domácích.
15'
Český reprezentant Alex Král se dostal ke slibné střele, kterou mu pro jeho smůlu zblokoval vlastní hráč.
14'
Kolo Muani volal po faulu, když po střetu s van den Bergem šel k zemi. Rozhodčí tento zákrok posoudil jako v souladu s pravidly.
13'
Götzeho centr nakonec branku domácích neohrozí neboť Ndicka způsobil útočný faul.
12'
Autové vhazování odkopl domácí Krauss pouze za rohový praporek. Následovat bude roh hostí.
11'
Zajímavá kombinace hostí na jeden dotek, která končí odkopem domácího stopera Jenze.
10'
I když to zprvu nevypadalo, tak Kolo Muani bude v pořádku pokračovat.
9'
Výborný průnik Kolo Muaniho nekončí gólem. Brunner ho zastavil sice dovoleně, ale při pádu mu dopadl na kotník, který teď francouzského útočníka velmi bolí.
8'
Stoperská dvojice Schalke si teď velmi nerozuměla a tak na jistotu zahráli malou domů na Schwolowa, od kterého se bude odvíjet další akce.
7'
Buta se pokoušel vybízet Kola Muaniho, které ale dobře dostoupila domácí obrana a nedovolila tak francouzskému útočníkovi proniknout.
6'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Djibril Sow).
6'
Zalazar se po špatně zahrané standartce hostí hnal ihned kupředu. Nedovoleně ho na poslední chvíli zastavil Sow, který uvidí žlutý kartónek.
5'
Po faulu Zalazara bude následovat standartka hostí.
4'
Karmanam prohnal obranu Frankfurtu, která měla co dělat s dotírajícím útočníkem. Tuta tuto situace však zvládl a Frankfurt tak může pokračovat v kombinaci.
3'
Zalazar se pokoušel prodrat do vápna soupeře, míč mu však uskočil a skončil za pomezní čárou. Rozehrávat bude Trapp.
2'
Schalke právě vstřelilo branku! Nádherně zahraná standartní situace! Nadýchaný centr padl přímo na hlavu SIMONU TERODDOVI, který posílá míč za bezmocného Trappa.
1'
Ndicka hned po rozehrávce nakopává míč dopředu, kde ho odhlavičkovala domácí obrana.
1'

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, van den Berg, Jenz, Matriciani – Král, Krauss – Karaman, Zalazar, Skarke – Terodde (C).
Náhradníci: Langer – Aydin, Drexler, Frey, M. Kamiński, Latza, Mohr, Polter, Ouwejan.
Trenér: Thomas Reis

Eintracht Frankfurt: Trapp – Touré, Tuta, Ndicka – Buta, Rode (C), Sow, Lenz – M. Götze, Kamada – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Aaronson, Borré, Dina Ebimbe, Hasebe, Gebuhr, Chandler, Knauff, Lindström.
Trenér: Olivier Glasner

Rozhodčí: D. Schlager – R. Kempter, A. Blos – A. Aarnink.

Poslední zápas: Bayern Mnichov 6:0 FC Schalke 04
Ve 33. kole Bundesligy se proti sobě utkají celky FC Schalke 04 a Eintracht Frankfurt. Tyto dva týmy na sebe již narazily, a to konkrétně 21. ledna. Z tohoto střetnutí odešel lépe frankfurtský celek, který porazil svého soupeře 3:0 a připsal si tak tři body do tabulky. Skóre otevíral ve 22. Jesper Lindstrom, na kterého následně navázali Rafael Borre a Buta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.