Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Freiburg - 30. října 2022   17:30

0:2
(0:1)
Freiburg
45+1' Grifo  (Eggestein) • 61' Grifo
Schalke
Schwolow – Brunner, Jošida (C), Matriciani, Ouwejan (34. Çalhanoğlu) – Krauss (81. Latza), Král – Karaman (56. Mohr), Mollet, Bülter – Polter (56. Terodde).
Fährmann – Aydin, Flick, Schell, Sané.
Dingert – Kempkes, Gerach
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Freiburg
Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein, Höfler – Doan (76. Schade), Džong (69. Kyereh), Grifo (76. Weisshaupt) – Gregoritsch (69. Höler).
Uphoff – Keitel, K. Schlotterbeck, Petersen, Sildillia.

To je ode mě vše. Přeji pěkný zbytek nedělního večera.
Schalke tak zůstává na poslední příčce s 6 body. Freiburg si dnešním vítězstvím zajistil třetí místo s dvou bodovou ztrátou na první Union.
V druhém nedělním zápase německé Bundesligy jsme si na gól museli počkat na konec prvním půle, kdy tlak Freiburgu přenesl ve změnu skóre Grifo. Schalke se nedařilo držet balón. Vytvořilo si pár slibných přiležitostí, ale Flekken nedovolil domácím dostat míč za jeho záda. V 61. minutě proměnil penaltu opět Grifo, a tak se druhá půle dohrávala hostům klidněji. I přes několik dalších šancí jsme další gól v zápase mezi Schalke a Freiburgem neviděli. Konečný stav utkání – 0:2
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 9:10. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:7.
90+4'
90+3'
Po rohovém kopu píská sudí Dingert útočný faul Hölerovi.
90+1'
Hlavičku Krále směřovanou na spoluhráče přečetl včas Mark Flekken.
89'
Domácí kapitán si pomohl faulem. Hlavní arbitr Dingert uděluje domácím třetí žlutou kartu v dnešním zápase.
88'
Rychle rozběhnutý protiútok Schalke zastavil faulem Christian Günter. Žlutá karta je v tomto případě na místě.
87'
V závěru zápasu vybojoval Schade další rohový kop pro hosty. Centr zakroutil Christian Günter přímo do brány, odkud míč vyrazil Alexander Schwolow.
86'
Centr z přímého kopu si našel Lucas Höler. Hlavičku z oblasti penaltového puntíku poslal mimo Schwolowu svatyni.
85'
Hezkou přešlapovačkou oklamal Kevin Schade Çalhanoğlu. Domácí obránce poté stáhl Schadeho na zem.
84'
Tečovaný centr Weisshaupta znamená rohový kop pro Freiburg.
83'
Schalke mělo naději na snížení! Simon Terodde připravil míč ke střele Mohrovi. Jeho zakončení zamířilo kousek od pravé tyče!
82'
Lucas Höler nedokázal podržet míč u rohového praporku. Vhazovat bude Schalke.
81'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Danny Latza.
81'
Na levé straně je ve hře aktivní střídající Tobias Mohr. Schalke se tak do útoku dostává výhradně po těchto prostorech.
80'
Na centr z levé strany si vyskočil Simon Terodde. Jeho hlavička neměla potřebné parametry.
78'
Skvěle se dostal do vápna Tom Krauss po narážečce s Teroddem. Z úhlu postupoval přímo na brankáře. Mark Flekken vytáhl skvělý zákrok!
76'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Kevin Schade,
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Noah Weisshaupt.
75'
Marius Bülter skákal na zadní tyči ve snaze hlavou vstřelit branku. Při výskoku fauloval protihráče.
74'
Lukas Kübler se po krátkém přiklepnutí dostal ke střele. Alexander Schwolow proti pokusu na přední tyč pohotově zasáhl.
73'
Faul Toma Krausse ohodnotil Dingert kartou žlutého zbarvení.
72'
Přetažený centr Jošidy nedokázal Lukas Kübler zpracovat. Schalke tak přišlo po zisku Krále o míč.
71'
Narážečku Doana překazil Alex Král.
70'
Lukas Kübler už je zpátky na hřišti. Ve hře podle pohybu bude schopen pokračovat.
69'
ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Daniel-Kofi Kyereh,
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Lucas Höler.
67'
Tobias Mohr zasáhl skluzem Kublera. Lukas Kübler zůstává ležet na trávníku. Sudí Dingert zákrok Mohra jako nedovolený neposoudil.
66'
V pokutovém území hostů došlo k útočnému faulu. Mark Flekken se ujme odkopu.
65'
Do vápna poslal slibný centr Simon Terodde. Mark Flekken míč vyboxoval pryč z nebezpečných prostorů.
63'
Kerim Çalhanoğlu se dokázal dostat ke střele. Obrana Freiburgu stihla pokus zblokovat.
61'
Freiburg právě vstřelil branku!
K penaltovému puntíku se postavil VINCENZO GRIFO. Brankář Schwolow vystihl stranu, ale míč vytěsnit nedokázal.
60'
Tak pozor! VAR upozornil Dingerta na nepřiměřený kontakt ve vápně Schalke. Hlavní sudí se šel podívat k monitoru a po chvíli nařizuje pokutový kop!
59'
Nedůrazu v šestnáctce využil Džong. Prudkou střelou vyrazil Schwolow.
58'
Mark Flekken usnadnil svým spoluhráčům práci. Centr z rohu zamířil přímo do jeho rukavic.
57'
Schalke se podařilo ohrozit bránu Freiburgu. Odměnou jim je rohový kop.
56'
ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Tobias Mohr,
ze hřiště odchází Sebastian Polter, přichází Simon Terodde.
55'
VAR přezkoumal, zda Král nezahrál ve vápně rukou. Penalta se nařizovat nebude.
54'
Pokutovým územím Schalke prolítává jeden centr za druhým. Nejnebezpečnější hlavičku zaznamenal Grifo. Schwolow byl na správném místě včas. Následnou dorážku zblokoval Král.
53'
Vincenzo Grifo byl znovu na zadní tyči osamocen. Tentokrát jeho pokus zblokoval Jošida.
52'
Freiburg rozehrál standardní situaci. Střelu Grifa vyrazil brankář domácích ke kopačkám Džonga. Korejský středopolař minul odkrytou bránu!
51'
Alex Král získal balón na středu hřiště. Pod tlakem svou přihrávku nahrál nepřesně.
50'
V souboji jeden na jednoho Doan na Çalhanoğlu nevyzrál.
49'
Průnikovou přihrávku na Christiana Güntera zachytil Jošida.
48'
Centr do vápna z pravé strany odvrátil Lukas Kübler.
47'
Schalke se ujalo výkopu. Dlouhý nákopem dopředu přenesli hru. Po hlavičkovém souboji potřebuje ošetření Maximilian Eggestein.
46'
Hráči i rozhodčí jsou zpět na hrací ploše. Za pár okamžiků odstartuje Dingert druhou půli.
V prvním poločase byl aktivnější Freiburg, ale do vyložených šancí se nedostal. Schalke se po zisku míče rychle zbavovalo. Defenzíva domácích dobře odolávala až do první minuty nastavení, kdy se jim nepodařilo uhlídat Grifa. Italský kanonýr svou střelou na zadní tyč otevřel skóre dnešního utkání.
45+4'
45+3'
Vincenzo Grifo prostrčil balón na Güntera. Pomezní rozhodčí zdvihl praporek. Z této akce tak nic nebude.
45+1'
Těsně před přestávkou otevírá Freiburg skóre! Osamocený GRIFO si navedl míč a přesnou střelou na zadní tyč nedal Schwolowi nárok. 1:0!
44'
Marius Bülter upaloval s míčem po levé straně. Přihrávkou našel na vápně Molleta, ovšem střelou z první poslal Mollet míč vysoko nad bránu.
43'
Cédric Brunner dohrál po zpracování Grifa. Sudí hru přerušuje, ale kartu v kapsičce ponechává.
42'
Dlouhý míč směřovaný na Džonga odhlavičkoval kapitán Jošida.
41'
Matthias Ginter stáhl na zem protihráče. Dingert trestá tento přestupek žlutou kartou.
39'
Po nešikovném Ginterově odkopu bude Schalke mít k dispozici rohový kop.
37'
Freiburgu se nadaří překonat obrannou řadu Schalke. Organizovaná defenzíva domácích zvládá zachytávat většinu náběhů.
36'
Dlouhý aut prodloužený několika hráči Schalke se dostal až ke čerstvému Çalhanoğluovi. Jeho volej mířený na vzdálenější tyč přeletěl brankovou konstrukci.
35'
Domácí obránce opustil hrací plochu. Hra po přibližně dvou minutové prodlevě pokračuje.
34'
ze hřiště odchází Thomas Ouwejan, přichází Kerim Çalhanoğlu.
32'
Thomas Ouwejan zůstává ležet na trávníku. Zřejmě si přivodil zdravotní komplikace v oblasti kolene.
31'
Několik hlavičkových soubojů v šestnáctce domácích ukončil brankář Schwolow.
30'
Rohový kop na přední tyč zblokoval jeden z hráčů Schalke ihned do zámezí. Vincenzo Grifo si tento kop zopakuje.
29'
Centr Eggesteina neprošel přes prvního bránícího hráče. Freiburg bude zahrávat rohový kop.
28'
Schalke se po zisku míče nedaří balón udržet. Laciné ztráty neumožňují domácím předvést větší kombinace.
26'
Do rychlého protiútoku postupovali hosté. Nedorozumění mezi Gregoritschem a Džongem znamená konec této slibné příležitosti.
25'
Na pravé straně si skvěle přebral míč Ricu Doan. Jeho zakončení našlo přesně náruč Schwolowa.
24'
S dlouhým vhozeným autem do vápna si Schalke poradilo.
22'
Střelou z větší vzdálenosti chtěl překvapit Woo-Jong Džong domácího brankáře. Tento pokus letěl pár decimetrů od horní tyče.
20'
Schalke si připsalo další střelu zápasu. Obránce Freiburgu zakončení tečoval na roh.
19'
Alex Král šikovně prošel s míčem středem hřiště. Přihrávkou do vápna hledal Karamana. Střelu Karaman zamířil doprostřed brány, kde stál připravený Mark Flekken.
18'
Sebastian Polter vědomě tahal za dres rozběhnutého Güntera. Hlavní rozhodčí Dingert vytahuje první žlutou kartu zápasu.
17'
Hra se teď mírně přiostřila. Na zemi zůstal ležet Florent Mollet.
15'
Krásným dlouhým centrem našel Lienhart Lukase Küblera. Obrana Schalke se stihla zformovat. Hosté se tak přesunuli na útočnou polovinu.
13'
Woo-Jong Džong dostal do vápna krátce po sobě hned 2 centry. Ten první převzal a následně míč zpátky připravil Gregoritsch. Na druhý cross Džonga si naskočil Maximilian Eggestein, ale hlavou míč mezi tři tyče neusměrnil.
12'
Günterovu střelu zblokoval obránce. Následně Schalke balón pouze odkoplo. Míč tak drží stále Freiburg.
10'
Hosté jsou podle očekávání více na míči. Hraje se převážně na polovině Schalke. Obrana domácího celku zatím odolává.
9'
Christian Günter přebral míč na středu hřiště a následně přesně přihrál Doanovi. Doan předvedl rychlou kličku, po které z úhlu střílel. Zakončení mu nevyšlo podle představ, a tak od brány bude odkopávat Schwolow.
7'
Centr do vápna z pravé strany mířil na kopačky Gregoritsche. Skluzem na poslední chvíli míč odkopl Jošida.
4'
Atmosféra je ve VELTINS-Aréně velmi bouřlivá. Kvůli pyrotechnice domácích fanoušků je hra z důvodu horší viditelnosti přerušena.
3'
První střelu na bránu vyslal Ricu Doan. Brankář Schwolow měl jednoduchou práci.
2'
Freiburg kombinuje na vlastní polovině. Nejvíce jsou míče oba stopeři.
1'
Domácí Schalke nastoupili dnes v modrých dresech. Hosté z Freiburgu hrají v červeném.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté.
1'

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, Jošida (C), Matriciani, Ouwejan – Krauss, Král – Karaman, Mollet, Bülter – Polter.
Náhradníci: Fährmann – Mohr, Terodde, Latza, Aydin, Flick, Çalhanoğlu, Sané, Schell
Trenér: T. Reis

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein, Höfler – Doan, Džong, Grifo – Gregoritsch.
Náhradníci: Uphoff – Keitel, Weisshaupt, K. Schlotterbeck, Kyereh, Petersen, Höler, Sildillia, Schade.
Trenér: G. Streich

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach.
SC Freiburg

Freiburg si šestým místem z minulé sezóny zajistil evropské poháry pro letošní ročník. V Evropské lize ve skupině ani jednou neprohrál a před posledním utkáním s Karabachem má jistý postup z prvního místa.

V lize bojuje Freiburg o čelo tabulky. V jedenácti zápasech nasčítali jihoněmečtí fotbalisté 21 bodů, které jim průběžně stačí na 3. místo. Minulý víkend Freiburg zdárně porazil Brémy 2:0. Gólově se prosadili Kubler a Grifo.

Nejvíce přesných zásahů si letos připsali Vincenzo Grifo a Michael Gregoritsch. Oba se mezi střelce zapsali 4x.
FC Schalke 04

Schalke 04 se zvládlo v Bundeslize 2 ze sestupu rychle oklepat a po sezóně se z prvního místa vrátilo do nejvyšší německé soutěže. Vstup do ligy jim ale podle představ nevyšel. První vítězství přišlo až v 6. kole s Bochumem (3:1). Od tohoto zápasu se Schalke nepodařilo bodovat. Dortmund, Augsburg, Leverkusen, Hertha i Hoffenheim byli nad síly celku z Gelsenkirchenu. Schalke je tak v lize na poslední sestupové příčce s pouhými šesti body.

Z 11 vstřelených branek Schalke se o tři z nich postaral Marius Bulter. Naposledy se trefil proti Unionu Berlín ve 4. kole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.