Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Dortmund - 16. října 2022   17:30

Union Berlin
8' Haberer  • 21' Haberer (Siebatcheu)
2:0
(2:0)
Rönnow – Baumgartl, Knoche, Leite – Trimmel, Khedira, Ryerson, Schäfer (87. Pantovič), Haberer (63. Thorsby) – Siebatcheu (68. Behrens), S. Becker (87. Leweling).
Grill – Doekhi, Gießelmann, Michel, Seguin.
Dortmund
Kobel – Süle (71. Hazard), Hummels, N. Schlotterbeck – Meunier (46. Malen), Can (83. Reyna), Guerreiro, Bellingham, Özcan (46. Reus) – Adeyemi (46. Brandt), Moukoko.
Meyer – Papadopoulos, Passlack, Rothe.

Statistiky byli domácí fotbalisté v zápase horším týmem, ale dokázali se dvakrát prosadit a vyhráli. O obě branky se postaral Janik Haberer. Union je díky zisku bodů dál na čele tabulky.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 9:7. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:5.
90+4'
90+4'
Rani Khedira vhazuje na své polovině hrací plochy, následně v akci pokračují domácí.
90+3'
Domácí hrají takticky velmi dobře, Timo Baumgartl otravoval soupeře tak dlouho, než chyboval, a tak mohou hrát hráči Berlína.
90+2'
Hosté mají balon pod kontrolou, kombinují poblíž půlící čáry, ale nemohou se propracovat do výraznější šance. Thorgan Hazard hledal spoluhráče před brankou, ale pas byl hodně nepovedený.
90'
Nico Schlotterbeck rozehrává na své polovině, Thorgan Hazard pokračovat v akci a rychle dostal hru před branku soupeře.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
89'
S vypětím všech sil se domácí brání tlaku soupeře. Berlín se už nemůže dočkat konce zápasu. Závěr ho stojí hodně sil.
88'
Domácí celek chvilku dokázal držet míč pod kontrolou, pak o něj přišel a hrát mohou znovu hosté.
87'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Miloš Pantovič,
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Jamie Leweling.
85'
Thorgan Hazard centroval před branku, ale Frederik Rönnow se dobře zorientoval a nenechal se zaskočit.
84'
Obrázek hry je stále stejný. Domácí se velmi zodpovědně brání tlaku soupeře. Dortmund má možnost dalšího rohového kopu.
83'
Fanoušci Berlína vytváří velmi hlučnou atmosféru, která musí bavit. Union se blíží výhře v tomto zápase.
83'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Emre Can, přichází Giovanni Reyna.
82'
Youssoufa Moukoko se znovu dostal do výborné střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře.
81'
Závěr zápasu se nezadržitelně blíží a hosté se přes maximální snahu nemohou v tomto zápase prosadit.
80'
Centr od rohového praporku se snesl před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit.
79'
Youssoufa Moukoko měl obrovskou šanci, dostal se prakticky do ideální pozice, ale brankář Frederik Rönnow znovu podržel domácí tým. Následovat bude rohový kop.
77'
Marco Reus se protlačil přes obránce do zakončení, jeho projektil vyrazil brankář mimo. Rohový kop, který následoval, dokázala obrana zastavit.
77'
Sheraldo Becker se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale v souboji s obráncem upadl. Pokutový kop se po kontaktu rozhodně pískat nebude.
76'
Thorgan Hazard centroval od rohového praporku. Obrana odehrála rychle míč do autu, vhazování bude následovat.
75'
Necelou minutu dokázali domácí kontrolovat míč, pak o něj znovu přišli, a tak mohou hrát fotbalisté hostujícího celku.
74'
Frederik Rönnow si dokázal poradit s nepřesnou akcí soupeře a míč u něj skončil. Následně ale domácí přišli o míč a směr hry se znovu otáčí.
73'
Thorgan Hazard vybojoval autové vhazování na útočné polovině, ale jeho akci chybělo povedenější finální řešení.
72'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, fotbalisté ve žlutém mají převahu, snadněji se dostávají do šancí, ale nedaří se jim finální fáze.
71'
ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Thorgan Hazard.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu a domácí fotbalisté díky výborné defenzivní hře drží soupeře mimo střelecké pozice.
69'
Donyell Malen vybojoval míč na polovině hrací plochy, rychle chtěl přenést hru před domácí branku, ale nepodařila se mu přihrávka.
69'
Dortmund má převahu ve statistice držení míče, ale hosté na výraznější šanci stále čekají.
68'
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Kevin Behrens.
67'
Jordan Siebatcheu opouští hrací plochu, v zámezí bude doošetřen. Podle všeho nebude moci pokračovat v zápase.
65'
Julian Ryerson má možnost autového vhazování na polovině hrací plochy, ale hra je přerušena pro zranění hráče.
64'
Domácí celek díky aktivní hře vybojoval rohový kop. Ale jeden z hráčů zůstal ležet na hrací ploše. Jordan Siebatcheu je tím, kdo asi není úplně v pořádku.
64'
V posledních minutách je směr hry dost podobný. Více ze hry mají hosté, ale domácí obrana jim nedává mnoho prostoru pro vypracování střeleckých pozic.
63'
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Morten Thorsby.
62'
Domácí hráč fauloval soupeře, Youssoufa Moukoko byl tím, kdo byl faulovaný.
61'
Donyell Malen se propracoval do střelecké pozice, rovnal si míč k zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná.
60'
Hodina hry je pryč, domácí celek vede o dvě branky a lze konstatovat, že soupeře nepouští do výraznějších šancí.
59'
Berlín rozehrává od své branky, následně se hra zastavila poblíž poloviny hrací plochy. Mnoho fotbalové krásy v tomto duelu nevidíme.
58'
Dortmund rozehrává od své branky, hra se rychle otočila, ale Berlín se k zakončení nedostal.
57'
Rohový kop pro domácí. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit poměrně snadno.
55'
Gregor Kobel vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele soupeře. Timo Baumgartl zkoušel hlavičkovat, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
54'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Nico Schlotterbeck).
53'
Souboje o míč probíhají na polovině hrací plochy, Jordan Siebatcheu se dožadoval odpíská faulu na svou osobu, ale sudí nechávají hru plynout.
51'
Hosté měli dobrou šanci, domácí obrana si tak tak dokázala poradit. Následovat bude rohový kop. Raphaël Guerreiro zkoušel hlavičkovat, ale neprosadil se.
50'
Více ze hry mají hosté. Domácí defenziva zatím hraje velmi zodpovědně především před svou brankou.
49'
Zdá se, že změna pomohla. Hosté jsou aktivnější, snadněji se dostávají do zakončení a střeleckých pozic.
48'
Diogo Leite pokazil rozehrávku, a tak se k míči znovu dostal hostující tým, který je aktuálně lepší.
48'
Dortmund rozehrává na své polovině, následně se propracoval na polovinu soupeře, kde se pokouší něco vymyslet.
46'
Hned trojí střídání provedl hostující trenér během poločasové přestávky. Uvidíme, zda změny pomohou k tomu, aby Borussia zdramatizovala zápas.
46'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Julian Brandt,
ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Donyell Malen,
ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Marco Reus.
46'
Janik Haberer se v prvním poločase dokázal prosadit celkem dvakrát, a tak především díky tomuto hráči platí vedení Berlína nad Dortmundem 2:0. Optickou převahu měli hosté, ale vypracovat si výraznější šanci nedokázali.
45+1'
45+1'
Karim Adeyemi rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si celkem snadno poradila.
45'
Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
44'
Sheraldo Becker se pokoušel obtočit okolo obránce a vypálit. Jeho rána byla nepřesná, respektive, poslední přihrávka byla nepovedená.
43'
Karim Adeyemi hledal dlouhou přihrávkou nabíhajícího spoluhráče, ale obrana Berlína byla připravená a akci rychle zastavila.
43'
Ačkoliv nyní mají balon pod kontrolou hostující fotbalisté, tak se prakticky nemohou dostat přes polovinu hrací plochy. Domácí obrana hraje velmi dobře.
42'
Fanoušci vytvářejí tomuto zápasu velmi dobrou atmosféru, hráči jim udělali radost. Berlín vede aktuálně o dva góly.
40'
Souboje o míč se odehrávají především na polovině hrací plochy, mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není. Fanoušci domácích mohou být více spokojení.
39'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, nyní domácí vybojovali aut na své polovině, následně rychle otočili hru, ale Sheraldo Becker nedostal pas od spoluhráče.
38'
Borussia kombinuje na polovině soupeře, ale pokus o finální přihrávku byl nepovedený, Jude Bellingham nedokázal přesněji rozehrát.
37'
Postupně rozehrávají hostující fotbalisté od své branky, Jude Bellingham centroval před branku, ale obrana Unionu byla připravená. Rychle získala míč.
36'
Frederik Rönnow výborně vyhodnotil situaci, zůstal ve středu branky, a pak si dokázal poradit se střelou z otočky, kterou vyslal jeden z hráčů.
35'
Youssoufa Moukoko to vzal na sebe, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale balon končí o kousek mimo branku. Vykopávat bude od své brány Frederik Rönnow.
34'
Ti rychle odcentrovali před branku, a pak si už obrana Dortmundu dokázala poradit. Bleskovou akci nedokázali proměnit.
33'
Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu. Nico Schlotterbeck zkoušel něco vymyslet na polovině soupeře, ale neuspěl. Hrát tak mohou domácí.
33'
Christopher Trimmel se individuálně pokoušel projít do střelecké pozice, ale obrana mu nedala tolik prostoru, kolik by potřeboval.
32'
Julian Ryerson po tlaku domácích se dostal do zakončení, opřel se do míče, ale jeho rána končí nad.
31'
Gregor Kobel rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu. András Schäfer se pokoušel dostat do zakončení, ale neuspěl.
30'
Sheraldo Becker se z ničeho nic, po rychlé akci, dostal do zakončení. Jeho rána z ostré pozice končí nad brankou.
30'
Hostující hráč vidí po faulu na soupeře žlutou kartu. Po úvodní kartě pro Tima Baumgartla dostal varování také hostující hráč.
29'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Salih Özcan).
28'
Youssoufa Moukoko zůstal po souboji o míč ležet na hrací ploše. Míč mají tedy hostující fotbalisté, kteří dál kombinují.
27'
Karim Adeyemi postupoval do zajímavé střelecké pozice, ale domácí obrana jej nenechala vypálit. Hodně důrazně mu překazila útočné úmysly.
26'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí fotbalisté se brání tlaku soupeře, hosté mají převahu.
25'
Karim Adeyemi rozehrával rohový kop, poslal centr od rohového praporku před branku, ale obrana Unionu si snadno dokázala poradit.
25'
Hosté nakonec vybojovali rohový kop, ale Salih Özcan zůstal ležet na hrací ploše. Zdá se, že bude v pořádku.
24'
Hostující fotbalisté se pokoušeli něco vymyslet na polovině soupeře, ale do výraznější šance se tým nedostal. Dobře zapracovala obrana.
23'
Úvod zápasu vyšel domácím fotbalistům podle představ, sice ve hře bylo několik nedorazů a nepříliš povedených okamžiků, ale na góly vede Berlín 2:0.
21'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Domácí celek rychle otočil směr hry. Zakončoval už mohl Jordan Siebatcheu, ale ještě vylepšil střeleckou pozici pro spoluhráče. Míč získal JANIK HABERER a jeho tvrdá rána končí až v brance. Asistence: Jordan Siebatcheu.
20'
Domácí se dožadovali odpískání faulu, ale sudí situaci dobře viděl a vyhodnotil střet jako souboj, který byl v pořádku.
19'
Balon budou moci poslat do hry hostující fotbalisté, kteří si vynutili faul soupeře. Domácím se nyní daří méně, než by potřebovali. Centr se snesl před branku, ale obrana Unionu si poradila.
18'
Nyní sledujeme souboje o míč především na polovině hrací plochy. Po jedné z akcí vypálil Jude Bellingham z velké dálky. Frederik Rönnow bez problémů zasáhl.
17'
Jude Bellingham dostal důvěru. Rozhodl se pro přímou střelu, ale jeho rána o malý kousek mířila nad. Gólman jen pohledem kontroloval situaci.
17'
Hosté budou rozehrávat volný kop kousek před velkým vápnem. To už je zajímavá příležitost na ohrožení branky.
16'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Timo Baumgartl).
16'
Niklas Süle byl hodně důrazně dohraný soupeřem, podle všeho uvidí domácí hráč žlutou kartu.
15'
Berlínští fotbalisté se nyní usadili na útočné polovině, kde se pokoušeli něco vymyslet. Ale finální přihrávka nebyla přesná.
14'
Diogo Leite zůstává ležet na hrací ploše. Absolvoval tvrdý souboj se soupeřem o míč. Sudí píská faul, a proto domácí zůstanou u míče.
13'
Dortmund vybojoval vhazování na polovině hrací plochy, Karim Adeyemi uvedl míč do hry. Aktuálěn sledujeme klidnější pasáž hry.
12'
První výraznější šance hostů. Karim Adeyemi ve vápně přetlačil obránce, a tak se dostal k zakončení. S jeho hlavičkou neměl brankář problém. Následně Frederik Rönnow rychle rozehrál.
11'
Úvodních deset minut hry je pryč, domácí celek se i díky chybě brankáře dostal do vedení.
10'
Cent se snesl před branku, pokus o hlavičku byl zblokovaný obranou Dortmundu. Následně se hosté zmocnili míče a směr hry otáčí.
9'
Berlín po úvodní brance v zápase bude mít nyní další zajímavou příležitost. Rozehrává rohový kop.
8'
Hodně kuriózní branka a domácí celek jde do vedení. Míč mířil na brankáře Kobela, který však promáchl a minul míč. Balon směřoval do branky, doběhl ho JANIK HABERER, který už snadno zakončoval.
6'
Christopher Trimmel poslal centr před branku, míč byl hodně přetažený, nikdo na něj nedosáhl. Následná rána byla zblokovaná, a pak Sheraldo Becker poslal z první míč nad branku.
5'
András Schäfer se po rychlém přenesení hry dostal do zakončení. Jeho tvrdá rána vypadla brankáři, a pak obránce odehrál na rohový kop. První roh v zápase.
4'
Raphaël Guerreiro napálil míč na branku soupeře. Frederik Rönnow celkem snadno nohou zpracoval nepovedenou střelu, a tak mohou hrát domácí.
4'
Jude Bellingham to zkoušel individuálně, ale u půlící čáry byli lepší soupeři, kteří jej o balon připravili. Nicméně rychle se Dortmund znovu dostal k míči.
4'
Hráči ve žlutém kombinují na své polovině, kde si rychle vyměňují balon a chtějí se propracovat na polovinu soupeře.
3'
Nyní budou na polovině hrací plochy rozehrávat fotbalisté Burussie. Následně se hra rychle přenesla, ale k zakončení se hosté nedostali.
2'
Hosté vrací hru ke svému brankáři, Gregor Kobel se také zapojil do rozehrávky svého celku. Zatím ani jeden celek nikam nepospíchá.
1'
Jordan Siebatcheu se propracoval do předbrankového prostoru, ale nedokázal prostřelit soupeře. Akce byla zblokovaná.
1'
Domácí hrají v červeném, hosté ve žlutém. Zápas začal. Míč mají domácí.
1'
Hráči už nastupují na hrací plochu, podívají si ruce, zápas brzy začne.

1. FC Union Berlín: Rönnow – Baumgartl, Knoche, Leite – Trimmel, Khedira, Ryerson, Schäfer, Haberer – Siebatcheu, S. Becker.
Náhradníci: Grill – Behrens, Doekhi, Gießelmann, Leweling, Michel, Pantovič, Seguin, Thorsby.

Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Hummels, N. Schlotterbeck – Meunier, Can, Guerreiro, Bellingham, Özcan – Adeyemi, Moukoko.
Náhradníci: Meyer – Brandt, Hazard, Malen, Papadopoulos, Passlack, Reus, Reyna, Rothe.
Poslední vzájemný zápas se odehrál v rámci jarní části soutěže a Borussia vyhrála v Berlíně 3:0.
1. FC Union Berlín s náskokem dvou bodů a jednou jedinou porážkou v úvodních devíti zápasech vede celou soupeř. Má dvacet bodů a na druhý Freiburg má náskok dvou bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Porazil Kolín 1:0, Wofsburg 2:0 a Stuttgart 1:0. Tým nestačil na Frankfurt 0:2 a remizoval s Bayernem 1:1.
Borussia Dortmund je aktuálně na šesté pozici v tabulce na šesté pozici s šestnácti body. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Porazil Hoffenheim 1:0 a Schalke 1:0. Tým remizoval s Bayernem 2:2 a nestačil na Lipsko 0:3 a na Kolín 2:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky německé Bundesligy. V tomto zápase desátého kola proti sobě nastoupí 1. FC Union Berlín a Borussia Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.