Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Hoffenheim - 21. ledna 2023   15:30

Union Berlin
73' Doekhi (Trimmel) • 89' Doekhi (Trimmel) • 90+6' Leweling (Öztunali)
3:1
(0:1)
Hoffenheim
44' Bebou  (Skov)
Rönnow – Jaeckel, Knoche, Doekhi, Gießelmann, Trimmel – Khedira, Haberer (88. Öztunali), Haraguči (63. Seguin) – S. Becker (88. Leweling), Siebatcheu (63. Behrens).
Grill – Baumgartl, Skarke, Kemlein, Pantovič.
Hartmann R.
An der Alten Försterei, Berlín
21747 diváků
Hoffenheim
Baumann – Akpoguma (42. Kadeřábek), Kabak (77. Bičakčić), Nsoki – Skov, Geiger, Stiller, Angeliño – Bischof (66. Kramarić) – Baumgartner, Bebou (66. Dolberg).
L. Philipp – Rudy, F. Becker, Damar, Dabbur.

A je dobojováno! Do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji domácí. Dlouho to ale vypadalo, že se Hoffenheim dokáže ubránit a odveze si z Berlína cenné tři body. V 73. minutě ale přišel rohový kop Trimmela, po kterém vyrovnal hlavou Doekhi. Aktivita domácích nepolevila a odměnou jim byla hrubka Baumanna a další gól po rohovém kopu z hlavičky Doekhiho. Hosté poté vsadili vše na ofenzivu, místo vyrovnání ale přišel třetí direkt domácích, když protiútok úspěšně zakončil Leweling. Union Berlín tak začíná jarní část sezony tříbodovým vítězstvím.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 18:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:13.
90+6'
90+6'
Union Berlin právě vstřelil branku! Místo vyrovnání tu je třetí branka Unionu! Brejk domácího celku po přihrávce od Öztunaliho výborně zakončil střelou mezi nohy střídající JAMIE LEWELING!
90+4'
Leweling se nyní dostával do brejkové situace, tu ale zastavil Angeliňo. Poslední minutka pro Hoffenheim.
90+3'
Angeliňův centr do pokutového území odhlavičkoval pryč Behrens.
90+1'
Seguin vidí žlutou kartu za zdržování hry.
90'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat 5 minut.
89'
Union Berlin právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení! Po rohovém kopu se opět hlavou prosazuje DANILHO DOEKHI. Nyní to měl ale jednodušší díky zaváhání brankáře Baumanna!
88'
Opět dvojí střídání domácích, odchází Becker a Haberer, přicházé Leweling a Öztunali.
87'
Nepříjemný centr do pokutového území Hoffenheimu. Baumann si ale dokázal s touto situací poradit.
85'
Rönnow si nyní bez problémů stáhl centr ze vzduchu do náruče. Máme před sebou poslední minutky dnešního utkání.
Dnešní utkání sleduje 21747 diváků.
83'
Hosté se poprvé ve druhém poločase usídlili na polovině soupeře. K ohrožení branky to ale zatím nevedlo.
82'
Dolberg na pravé straně centroval, míč ale zablokoval na roh jeden z obránců.
80'
Baumgartner si ve vzdušném souboji na polovině hřiště pomohl nedovoleně. Domácí jsou tak znovu u míče.
79'
Aktivita domácích neutichá a hosté jsou stále pod tlakem.
77'
Další zraněný hráč v defenzivě hostů. Kabak opouští hřiště a nahradí ho Bičakčić.
75'
Další centr do pokutového území dokázal Baumann zkrotit.
73'
Union Berlin právě vstřelil branku! Domácí vyrovnávají! Na rohový kop si výborně naskočil DANILHO DOEKHI a přesnou hlavičkou do rohu branky srovnává skóre na 1:1!
72'
Baumann nyní podržel svůj tým, když vytáhl na roh hlavičku domácího hráče.
72'
Po rohovém kopu domácích se k hlavičce dostal Knoche, který byl ale velmi těsně bráněn a nedokázal zamířit na branku.
69'
Ve druhém poločase se hosté jen brání. Uvidíme, jestli domácí dokáží svou aktivitu přetavit ve vyrovnání.
66'
Dvojí střídání i na straně Hoffenheimu. Odchází střelec první branky Bebou a Bischof, místo nich přichází Dolberg a Kramarič.
66'
Baumgartner se při útočné snaze provinil faulem.
63'
Domácí trenér střídá, ze hřiště odchází aktivní Haraguči a Siebatcheu. Na jejich místo přicházejí Seguin a Behrens.
63'
Haraguči hýří aktivitou, nyní mu ale míč v pokutovém území odskočil a těžil z toho Kadeřábek, který dostal míč do bezpečí.
62'
Hostující obrana je od začátku druhého poločasu pod tlakem, zatím se ale úspěšně brání.
61'
A další odpískaný nedovolený zákrok na Haragučiho. Tentokrát budou mít domácí lepší pozici pro centr.
60'
Nsoki si nyní pomohl nedovoleně v souboji s Haragučim.
57'
K odraženému míči se za vápnem dostal Becker. Jeho nepřipravená střela ale minula branku.
55'
Velká šance domácích! Po centru z levé strany se ke střele halfvolejem dostal Trimmel, ve výborné pozici ale branku přestřelil!
53'
První rohový kop v druhém poločase měli k dispozici také hosté. Je jim ale pískán útočný faul a hra se tak znovu přesune na druhou polovinu hřiště.
52'
Siebatcheu dostal ideální pas za obranu, k míči se ale nedostal přes dobře bránícího Kabaka.
50'
Domácí zavřeli hosty na své polovině. Bylo z toho nakonec 5 rohových kopů, ale ani jeden nevedl k vyrovnání. Nyní má Baumann míč ve své moci a bude rozehrávat.
49'
Haberer se dostal k zakončení, Baumann vyráží míč na roh. Jedná se o třetí rohový kop v krátkém čase.
48'
Rohovému kopu se hosté ubránili, následně se Haraguči dostal do vápna a zpětnou přihrávkou hledal někoho ze spoluhráčů. Bude z toho další roh.
47'
Kadeřábek nyní zablokoval centr Haragučiho na roh.
46'
Do druhého poločasu nastoupili oba týmy v nezměněných sestavách. Během poločasového přestávky navíc začalo v Berlíně vydatně sněžit. Uvidíme, jak si s tím hráči obou týmů poradí.
46'
Máme za sebou první poločas, který rozhodně nenudil. V úvodu byli aktivnější domácí. Jejich aktivita byla odměněna ve 25. minutě, když ve vápně zahrál rukou hostující Bebou a nabídl tak domácím pokutový kop. Siebatcheu ale velké příležitosti nevyužil a z penaltového puntíku trefil jen tyč. Poté postupně začali aktivitu přebírat fotbalisté Hoffenheimu. Nejprve se ve velké šanci objevil Skov, toho ještě vychytal Rönnow. Ve 44. minutě už domácí brankář inkasoval. Po rychlé akci ho střelou na přední tyč překonal Bebou a do šaten se tak jde za stavu 0:1. Druhý poločas začne přibližně v 16:36.
45+4'
45+3'
A žlutou kartu také vidí hostující Kabak za nebezpečný šlapák.
45+1'
Gießelmann vidí žlutou kartu za zákrok u postranní čáry.
45'
Rozhodčí nastaví v prvním poločase ještě 4 minuty.
44'
Hoffenheim právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení na konci prvního poločasu! Skov šikovně na pravé straně posunul míč kupředu, kde zakončoval na přední tyč IHLAS BEBOU a překonal brankáře Rönnowa!
42'
Akpogumovo zranění nedovolí Nigérijcovi pokračovat. Místo něj na hřiště přichází Pavel Kadeřábek.
41'
Pěkná útočná akce Hoffenheimu začala Angeliňovou narážečkou, nakonec akci zakončoval Skov, ale nevýrazným pokusem nedokázal Rönnowa překonat!
40'
Hosté dlouho drželi míč, o který je ale nakonec připravila nepřesná dlouhá přihrávka.
36'
Akpoguma je nyní v péči lékařů, uvidíme jestli bude moc pokračovat.
34'
Trimmel nepřesnou přihrávkou připravil svůj tým o pobyt v bezprostřední blízkosti pokutového území Hoffenheimu.
33'
Baumann bez problémů sebral dlouhý nákop a zakládá další akci svého týmu.
31'
Angeliňův centr do pokutového území odvrátila pozorná domácí obrana. Po neproměněné penaltě domácích jsou fotbalisté Hoffenheimu aktivnějším týmem.
28'
A sám faulovaný se také ujal exekuce standardní situace a střelou přes zeď pořádně protáhl brankáře Rönnowa!
27'
Skov byl nyní faulován kousek za hranicí pokutového území a hosté nyní budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
25'
K pokutovému kopu se postavil Siebatcheu, který zvolil střelu doleva, ale trefil jen tyč Baumannovy branky!
24'
A centr do pokutového území také přišel a v jednom ze soubojů zahrál Bebou rukou a uvidíme pokutový kop!
23'
Skov se nyní na levé straně provinil faulem a nabídl tak domácím standardní situaci ideální na centr!
21'
Další pološance domácích! Po dobré práci Beckera se ve vápně dostal k odraženému míči Haberer, jehož střelu zablokoval jeden z obránců. To byla dobrá příležitost domácího záložníka.
19'
Na levé straně předkládal Gießelmann míč na Siebatcheu, jenž netrefil míč ideálně a Baumanna neohrozil.
18'
Na stadionu v Berlíně panuje tradičně výborná atmosféra. Fanoušci nyní hnali dopředu Beckera, ten ale míč nezachytil a znovu bude Baumann rozehrávat od branky.
17'
Haraguči dokázal zastavit akci hostí jen za cenu autového vhazování. Hoffenhein tak zůstane u míče.
15'
Becker výborně vybojoval míč a rozjel akci domácích, na jejímž konci byl hlavičkující Trimmel. Jeho pokus ale mířil mimo branku Baumanna.
11'
Hosté jsou zatím více na míči, nyní se jim ale nedaří dostat se kombinací přes obranu domácích.
8'
Rychlá akce hostů na jeden dotek! Angeliňo okamžitě z první předkládal míč do dobré pozice Bischofovi, ten ale velkou šancí pohrdl a netrefil ani prostor mezi třemi tyčemi. To byla dobrá příležitost pro hosty!
6'
Roh domácí bez problémů ubránili a pelášili na druhou stranu. Po centru z pravé strany zakončoval Becker, ale z halfvoleje zamířil jen nad branku.
5'
Po rohovém kopu vznikla před brankou domácích skrumáž, ve které střílel Bebou. Bude z toho další rohový kop.
4'
První střelu na branku má na svědomí Skov. Jeho pokus ale zablokovala obrana domácích na roh.
2'
V úvodu utkání kombinovali hosté s míčem na kopačkách. Jejich akce ale končí za brankou Rönnowa, který znovu pošle míč do hřiště.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše a brzy bude moc utkání začít.

1. FC Union Berlín: Rönnow – Jaeckel, Knoche, Doekhi, Gießelmann, Trimmel – Khedira, Haberer, Haraguči – S. Becker, Siebatcheu.
Náhradníci: Grill – Baumgartl, Öztunali, Seguin, Skarke, Kemlein, Behrens, Pantovič, Leweling.
Trenér: Urs Fischer

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Akpoguma, Kabak, Nsoki – Skov, Geiger, Stiller, Angeliño – Bischof – Baumgartner, Bebou.
Náhradníci: L. Philipp – Kadeřábek, Bičakčić, Rudy, F. Becker, Damar, Dabbur, Kramarić, Dolberg.
Trenér: André Breitenreiter

Rozhodčí: Hartmann R.
TSG 1899 Hoffenheim – To hosté dokázali během 15 podzimních klání vybojovat 18 bodů a nachází se na 11. místě v tabulce. Soutěž měli rozehranou podstatně lépe, ale z posledních pěti ligových utkání dokázali získat jen jeden bod. Navíc mají za sebou černou sérii tří porážek v řadě.

Hoffenheim během pauzy přivedl útočníka Kaspera Dolberga z francouzského Nice. Z hostování se potom vrátil Brazilec Lucas Ribeiro. V dresu Hoffenheimu už neuvidíme Benjamina Hübnera, který ukončil aktivní kariéru a Georgino Ruttera, jenž zamířil do Leedsu.
1. FC Union Berlín Domácím se první polovina soutěže poměrně vydařila, když přezimovali na 5. místě se ziskem 27 bodů. Na první Bayern mají sedmibodovou ztrátu. Na 6. Dortmund mají k dobru dva body.

Během zimního období nebyl Union Berlín na přestupovém trhu nijak aktivní. Jedinou posilou se stal francouzský obránce Jérôme Roussillon, který přišel z Wolfsburgu. Tým naopak opustili Puchacz, Schneider a Ryerson.
Krásné sobotní odpoledne přeji všem fanouškům německé Bundesligy. Ta se rozjíždí po zimní pauze a v rámci 16. kola se společně podíváme na utkání, ve kterém Union Berlín přivítá na svém hřišti TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.