Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Mönchengladbach - 30. října 2022   15:30

Union Berlin
80' Behrens (Leite) • 90+7' Doekhi (Leweling)
2:1
(0:1)
Mönchengladbach
34' Elvedi  (Stindl)
Rönnow – Doekhi, Knoche, Leite – Ryerson, Schäfer (59. Haraguči), Khedira, Haberer (75. Leweling), Puchacz (59. Trimmel) – S. Becker (75. Behrens), Siebatcheu (59. Michel).
Grill – Baumgartl, Seguin, Thorsby.
Sippel – Scally, Friedrich, Elvedi, Binsibajní (90+1. Jantschke) – Weigl, Kramer – Ngoumou (75. Herrmann), Stindl (86. Borges Sanches), Pléa – Thuram (75. Netz).
Olschowsky – Fraulo, Noß, Müsel, Reitz.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:6.
Je konec! Union Berlín po infarktovém závěru poráží Borussiu Mönchengladbach 2:1 a vrací se do čela bundesligové tabulky. Domácí Union přitom byl v úvodu duelu aktivnějším týmem. V 8. minutě střílel Haberer uvnitř vápna, ale trefil obránce. Po půlhodině domácí dokonce vsítili branku, ale Becker pomohl míči do sítě rukou. Následně se tak po rohu prosadil Nico Elvedi. Po změně stran dokázal vyrovnat hlavou Behrens. Následně poslal domácí do vedení Trimmel, ale jeho hlavička byla z ofsajdu. Až v samotném závěru nastavení tak po rohovém kopu rozhodl Danilho Doekhi.
90+9'
90+7'
Union Berlin právě vstřelil branku! Domácí to nakonec zvládli! Union v samotném závěru rozhoduje o svém vítězství v dnešním duelu! Po rohovém kopu si na centr naskočil důrazný DANILHO DOEKHI a prudkou hlavičkou rozvlnil síť!
90+5'
Nastavení už je dávno za námi, ale sudí nechává pokračovat ve hře. Union okamžitě spěchá kupředu.
90+4'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Christopher Trimmel).
90+2'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Julian Ryerson).
90+1'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Tony Jantschke.
90'
Danilho Doekhi z levé strany opět našel Trimmelovu hlavu, jenže domácí hráč v záklonu prodloužil balón jen do zámezí.
89'
Hra je znovu přerušena! Jeden z hráčů Borussie zůstává po tvrdém střetu ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
88'
Branka neplatí! Trimmel si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu!
88'
VAR ještě zkoumá možný ofsajd!
87'
Union Berlin právě vstřelil branku! Neskutečné! Domácí celek v závěru utkání otáčí výsledek a dostává se do vedení! Po dalším nádherném centru z levé strany si na míč naskočil CHRISTOPHER TRIMMEL a prudkou hlavičkou umístil do dolního rohu! Trimmel však stál v ofsajdu, takže branka platit nemůže.
86'
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Yvandro Borges Sanches.
85'
Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Tobias Sippel).
84'
Hostující brankář opět dlouho váhal s uvedením míče do hry, za což si od domácích příznivců vysloužil hlasitý pískot.
83'
Behrens pro změnu centroval z levé strany do vápna, ale Elvedi jeho pobídku odehrál na rohový kop. Union má v závěru velký tlak.
82'
Domácí fanoušci po vstřelení vyrovnávací branky hlasitým skandováním ženou své oblíbence za dokonáním obratu.
80'
Union Berlin právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Domácí celek dotahuje krok po nenápadné akci! Vysoký centr z levé strany směřoval na malé vápno, kam se dral KEVIN BEHRENS, který šel do zakončení opravdu neohroženě a překonal vyběhnutého brankáře!
79'
Trimmel z levé strany odcentroval do pokutového území, jenže nikdo v červenobílém jeho pobídku nemohl usměrnit mezi tři tyče.
78'
Rámí Binsibajní se na poslední chvíli stáhl do vlastního pokutového území a ve skluzu odehrál míč na rohový kop před dobíhajícím Svenem Michelem.
77'
Hostující brankář poslal dlouhý nákop na pravou stranu, kde byl střídající Netz. Nováček na trávníku ale neuspěl v hlavičkovém souboji.
76'
Stopeři Unionu se znovu bez problémů dostali až na polovinu Borussie, jenže kombinace domácího celku následně drhne.
75'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Kevin Behrens,
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Jamie Leweling.

ze hřiště odchází Nathan Ngoumou, přichází Patrick Herrmann,
ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Luca Netz.
74'
Union se dostal na polovinu Borussie, jenže kombinace domácího celku se znovu odehrávala jen po hranici velkého vápna.
73'
Plea neustál souboj s domácím obráncem na pravé straně a poroučel se k zemi. Podle sudího se ale o nedovolený zákrok nejednalo.
72'
Ani další akce Unionu nemohla branku Borussie ohrozit. Rani Khedira přenesl hru na levou stranu, kde byl Ryerson, ale jeho centr byl prachbídný.
71'
Thuram se dral napadat rozehrávku soupeře, nicméně zadáci domácího Unionu byli důraznější a nepustili útočníka do šance.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a hostující Borussia stále drží těsné vedení. Z otočky to zkoušel Julian Ryerson, ale zamířil do rukavic brankáře.
69'
Scally se stáhl na hranici velkého vápna, kde zachytil nepřesnou přihrávku soupeře a ve skluzu odkopl míč mimo nebezpečné území.
68'
Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Marcus Thuram).
67'
Sven Michel se z levé strany dostal k odcentrování, nicméně jeho pobídka prolétla šestnáctkou bez jakékoliv teče.
66'
Domácí fanoušci neúnavně skandují a ženou své oblíbence do ofenzivy. Fotbalisté Unionu ale stále nemohou najít recept na obranu soupeře.
65'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Sven Michel).
63'
Thuram kouzlil na pravé straně, kde si míč přehodil na pravačku a odcentroval. Jeho pobídka ale přiletěla do rukavic gólmana.
62'
Danilho Doekhi chtěl přenést těžiště hry na levou stranu hřiště, nicméně jeho pobídka byla příliš prudká a prolétla do zámezí.
61'
Janik Haberer si v pokutovém území naskočil na centr z pravé strany, ale hlavičkou z těžké pozice branku Borussia vůbec neohrozil.
60'
Je za námi hodina hry a Borussia zatím drží na půdě Unionu Berlín těsné vedení.
59'
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Sven Michel,
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Genki Haraguči,
ze hřiště odchází Tymoteusz Puchacz, přichází Christopher Trimmel.
58'
Borussia zahrávala přímý kop na polovině Unionu. Jeho exekuce se ujal Alassane Pléa, jenže přetažený centr schoval do rukavic Frederik Rönnow.
57'
Stopeři Borussie potáhli míč na polovinu Unionu, ale hosté se rychle rozhodli pro přenesení hru zpátky na vlastní polovinu.
56'
Union se dostal na polovinu soupeře. Z levé strany odcentroval do pokutového území Janik Haberer, jehož pobídku zablokoval hned první soupeř.
55'
Domácí fotbalisté mají v úvodu druhého poločasu obrovské problémy s přechodem na polovinu Borussie. Hostující celek naopak brání v bloku.
54'
Hostující brankář nyní rozhodně nespěchal s odkopem míče od své branky. Jeho nákop přiletěl na levou stranu, kde zasáhla defenziva Borussie.
53'
Hostující brankář vyrazil ze své svatyně až na hranici velkého vápna, kde ukryl míč do rukavic a rozehrál výhozem na pravou stranu hřiště.
52'
Rámí Binsibajní byl pozdě v souboji na polovině hřiště a podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem. Vhazovat bude domácí Union.
51'
Zadáci Unionu si dali pozor na prudký nákop za obranu, ale následně se jim vůbec nepovedla rozehrávka. Becker se hodně zlobí směrem ke spoluhráčům.
50'
Borussia se z pravé strany dostala do pokutového území, jenže Scallyho přízemní centr směřující do pokutového území odvrátil dobře postavený obránce.
49'
Borussia kombinuje s míčem v zadních řadách. Nikdo v červenobílém dresu domácího Unionu nyní rozehrávku rivala neatakuje.
48'
Rani Khedira táhl akci Unionu středem hrací plochy, jenže v souboji na polovině hřiště nedokázal obejít svého rivala v dresu Borussie.
47'
Hostující brankář nakopl míč na polovinu soupeře, jenže jeho pobídka přiletěla jen do míst, kde číhala obrana domácího Unionu Berlín.
46'
Union se ihned po výkopu do druhého poločasu vydal vpřed, jenže vysoký nákop si hostující obrana bez problémů pohlídala.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Borussia. Domácí Union přitom byl v úvodu duelu aktivnějším týmem. V 8. minutě střílel Haberer uvnitř vápna, ale trefil obránce. Po půlhodině domácí dokonce vsítili branku, ale Becker pomohl míči do sítě rukou. Následně se tak po rohu prosadil Nico Elvedi.
45+1'
45'
Becker si v souboji na polovině soupeře pomohl nedovoleným zákrokem a může být rád, že si z rukou rozhodčího nevysloužil žlutou kartu.
44'
Do odraženého míče se z voleje zpoza velkého vápna opřel András Schäfer, jehož projektil skončil nad břevnem Borussie.
43'
Julian Ryerson centroval z pravé strany hrací plochy. Obraně hostující Borussie nyní vypomohl Marcus Thuram, který míč srazil do autu.
42'
Becker si na polovině hřiště skvěle pokryl míč a důrazný soupeř jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
41'
Hostující brankář nyní dlouho otálel s odkopem od branky, což se nelíbilo příznivcům domácího celku. Sudí zatím žlutou kartu za zdržování hry nevytáhl.
40'
Becker se uvolnil na levé straně a levačkou odcentroval na zadní tyč. Za pobídkou se hnal András Schäfer, ale ve skluzu zakončit nedokázal.
39'
Robin Knoche zachytil přihrávku na rozběhnutého Thurama a stačil si míč zpracovat levačkou. Union chce ještě před přestávkou odpovědět na Elvediho zásah.
38'
Rámí Binsibajní dostal přihrávku na levou stranu, výborně si míč zpracoval hrudníkem a přenesl těžiště hry na pravou stranu. Borussia se nyní nikam netlačí.
37'
Danilho Doekhi se dostal do blízkosti velkého vápna, poslal přihrávku na pravou stranu, jenže nikdo v červenobílém dresu nedokázal adresně přihrát.
36'
Další obrovská šance soupeře! Thuram si patičkou obhodil vyběhnutého brankáře a poté ještě hlavičkoval. Jeho pokus ale těsně přeletěl odkrytou klec.
34'
Mönchengladbach právě vstřelil branku! Do vedení se však překvapivě dostává hostující Borussia! Hosté zahrávali rohový kop, po kterém zůstal na malém vápně zapomenutý NICO ELVEDI, který hlavou rozvlnil síť!
33'
Domácí fanoušci po předchozím momentu rozjeli pořádné skandování a ženou své oblíbence vpřed. Defenziva Borussie ale drží blok.
32'
Becker skutečně zahrál rukou, a proto branka neplatí!
31'
VAR ještě zkoumá, zda Becker nezahrál rukou!
30'
Union Berlin právě vstřelil branku! Domácí celek se po půlhodině hry dostává do vedení! Obrana Borussie odvrátila centrovaný míč jen za hranici velkého vápna, odkud vypálil Rani Khedira, jehož ránu tečoval mimo dosah brankáře SHERALDO BECKER! Právě Becker ale zahrál rukou a sudí po pokynu od VARu branku neuznává!
29'
Stopeři Unionu uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Nikdo v červenobílém zatím nehýří aktivitou. Naopak Borussia rozehrávku napadá.
28'
Thuram se po dalším centru dostal do zakončení hlavou, jenže jeho pokus ze záklonu zalepil brankář do rukavic.
27'
Haberer poslal nákop za obranu Borussie, ale Becker si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
26'
Thuram se pustil po zákroku Raniho Khediry do debaty s rozhodčím, ale podle hlavního arbitra se o nedovolený zákrok nejednalo.
25'
Alassane Pléa se ujal rozehrávky přímého kopu Borussie. Hostující hráč vyslal technickou ránu, který Frederik Rönnow zneškodnil fantastickým zákrokem!
24'
Thuram si výborně pokryl míč na polovině soupeře, zasekl si balón kolem obránce, ale už nedokázal adresně přihrát.
23'
Hosté se po dlouhé době usadili na polovině soupeře, nicméně jejich kombinace je zatím hodně kostrbatá. Oba týmy v první půli skvěle brání.
22'
Gólman Sippel se znovu zapojil do rozehrávky. Jeho pobídka směřovala na pravou stranu, kde byl Scally, ale tomu nevyšel první dotek.
21'
Becker se vrhl do hlavičkového souboje na polovině soupeře, ale pod tlakem důrazného obránce prodloužil míč jen do Sippelových rukavic.
20'
Julian Ryerson se dožadoval odpískání rohového kopu, ale sudí nařídil jen odkop od branky Borussie. Hosté se však nepřesností rychle zbavili míče.
19'
Julian Ryerson dostal přihrávku na pravou stranu, dobře si míč zpracoval a pomohl si rozehrávkou do zadních řad.
18'
Thuram se hnal do hlavičkového souboje na polovině soupeře, jenže nedokázal míč prodloužit hlavou do míst, kde měl spoluhráče.
16'
Na pravé straně si své defenzivní povinnosti na výbornou splnil Joe Scally. Krajní zadák Borussie následně odkopl míč na polovinu Unionu.
15'
Danilho Doekhi diriguje rozehrávku Unionu Berlín na vlastní polovině. Fotbalista domácího celku poté rozehrál na levou stranu, kde neměl volného spoluhráče.
14'
Na levé straně vhazoval Julian Ryerson. Na jeho pobídku si naběhl Diogo Leite, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování.
13'
Tobias Sippel poslal přihrávku na Christopha Kramera. Druhý jmenovaný potáhl míč dopředu, ale nákopem za obranu spoluhráče nenašel.
12'
Domácí vysunuli presink na polovinu soupeře, ale míč dlouho neudrželi. Obránci v zelených dresech si poradili kombinačně.
11'
Hostující brankář Sippel se musel znovu zapojit do rozehrávky Borussie. Jeho nákop směřoval na levou stranu, kde kralovala obrana Unionu.
10'
Alassane Pléa dostal přihrávku na levou stranu, potáhl míč podél postranní čáry, ale jeho centr levou nohou zablokoval první obránce.
9'
Marvin Friedrich dostal přihrávku na levou stranu, potáhl míč vpřed po křídle, ale nedokázal přesně oslovit někoho v zeleném dresu Borussie.
8'
Domácí Union zahodil první obrovskou šanci dnešního souboje! K odraženému míči se ve vápně dostal Janik Haberer, ale jeho ránu zablokoval obránce!
7'
Danilho Doekhi poslal nákop na levou stranu, jenže jeho pobídka levačkou směřovala jen do míst, kde kralovala defenziva Borussie.
6'
Domácí Union se dostal po levém křídle do blízkosti velkého vápna, jenže centr levou nohou skončil v rukavicích brankáře.
4'
Do rozehrávky domácího celku se zapojil také brankář Frederik Rönnow. Jeho nákop směřoval na pravou stranu, kde zasáhla obrana.
3'
Julian Ryerson odcentroval z pravé strany do pokutového území, jenže k jeho pobídce se nikdo v červenobílém dresu nedostal.
2'
Stopeři hostujícího celku kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Naopak defenziva domácího Unionu drží pevný blok.
1'
Borussia obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se vydali vpřed, ale nákop skončil u obránců Unionu.
1'

1. FC Union Berlín: Rönnow – Doekhi, Knoche, Leite – Ryerson, Schäfer, Khedira, Haberer, Puchacz – S. Becker, Siebatcheu.
Náhradníci: Grill – Baumgartl, Behrens, Haraguči, Leweling, Michel, Seguin, Thorsby, Trimmel.

Borussia Mönchengladbach: Sippel – Scally, Friedrich, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Kramer – Ngoumou, Stindl, Pléa – Thuram.
Náhradníci: Olschowsky – Borges Sanches, Fraulo, Herrmann, Jantschke, Noß, Netz, Müsel, Reitz.
1. FC Union Berlín

Celek z hlavního města je zatím velkým překvapením! Union má po jedenácti kolech na kontě dvacet tři bodů a patří mu druhá pozice za vedoucím Bayernem. V případě vítězství se však Union může posunout do čela Bundesligy. Letos navíc inkasoval jen osm branek. Naposledy prohrál Union 1:2 na půdě Bochumi. Ve čtvrtek ale v Evropské lize přehrál 1:0 Bragu a zlepšil své šance na postup do jarní fáze.
Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach je z posledních let zvyklá na boje o příčky zaručující účast v pohárové Evropě. Letos zatím Borussia Mönchengladbach odehrála jedenáct zápasů a získala v nich šestnáct bodů. S tímto ziskem patří Borussie desátá pozice. Na pohárové příčky ale ztrácí jen tři body. Poslední dva duely ale Borussia prohrála. Naposledy padla 1:3 s Frankfurtem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.