Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Schalke - 19. února 2023   15:30

0:0
(0:0)
Union Berlin
Rönnow – Doekhi, Knoche, Baumgartl – Trimmel (C), Lajdúní (66. Seguin), Khedira, Haberer (81. Thorsby), Gießelmann (81. Roussillon) – Michel (58. S. Becker), Behrens (66. Siebatcheu).
Grill – Leweling, Jaeckel, Juranović.
Reichel – Kempkes, Bandurski
An der Alten Försterei, Berlín
Schalke
Fährmann – Brunner (90+1. Aydin), Jošida (C), Jenz, Uronen (36. Ouwejan) – Král, Krauss – Drexler, Zalazar (78. Terodde), Bülter – Frey (78. Karaman).
Schwolow – Matriciani, Greiml, Balanta.

To je ode mne pro dnešní den vše. Přeji pěkný zbytek neděle.
První nedělní zápas Bundesligy se vstřelené branky nedočkal. Blíže ke vstřelení gólu byli domácí, ale Doekhi ani Siebatcheu v koncovce neuspěli. Schalke si díky kompaktní obraně připisuje čtvrtou bezbrankovou remízu v řadě.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:19.
90+6'
90+6'
Rohový kop nepřetavili domácí v branku. Ralf Fährmann bude odkopávat.
90+5'
Union se přesunul na útočnou polovinu. K zakončení se domácím ale dostat nedaří. Organizovaná defenzíva Schalke odolává.
90+4'
Překopávání míče z jedné strany na druhou vystihuje závěr dnešního zápasu.
90+3'
Nepovedený centr Paual Seguina letěl do zámezí. Odkop od brány provede Ralf Fährmann.
90+2'
Nákop hostů za obranu končí v moci Rönnowa. Union bude moct zaútočit.
90+1'
Po necelých třech minutách je kulatý předmět znova uveden do pohybu.
90+1'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Mehmet-Can Aydin.
90'
Loket Alexe Krále zasáhl do obličeje Brunnera. O faul se v tomto souboji jednat nemohlo.
89'
Hra je opět přerušena, jelikož na trávníku zůstává ležet Cédric Brunner. Hlavní arbitr bude muset toto ošetření zohlednit v nastavení.
88'
Centr Roussillona na zadní tyč vybídl k vysokému výskoku hned několik spoluhráčů. Ani jeden z nich ale na míč nedosáhl.
87'
Simon Terodde udržel míč na zádech a připravil balón k zakončení Drexlerovi. Jeho střela na dlouhou nohu trefila pouze před ním stojícího obránce.
86'
Simon Terodde skončil na zemi po kontaktu s Doekhim. Reichel píská faul.
85'
Nákop Frederika Rönnowa nedokázal prodloužit Jordan Siebatcheu. Thorsby stihl míč udržet ve hře, a následně získal autové vhazování.
83'
Schalke se podařilo nahrnout na útočnou polovinu, ke střele ale nedošlo.
82'
První branku zápasu měl na kopačce Jordan Siebatcheu! Prudký centr z pravé strany mířil přesně mezi brankáře a obránce. Jordan Siebatcheu z bezprostřední blízkosti přestřelil!
81'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Morten Thorsby,
ze hřiště odchází Niko Gießelmann, přichází Jérôme Roussillon.
80'
Marius Bülter se uvolnil po levé straně a následným centrem zasáhl ruku jednoho z hráčů Unionu. Hlavní rozhodčí Reichel správně posoudil tento zákrok jako dovolený. Pokutový kop se nařizovat nebude.
78'
ze hřiště odchází Rodrigo Zalazar, přichází Simon Terodde,
ze hřiště odchází Michael Frey, přichází Kenan Karaman.
77'
Jeden z hráčů Unionu trefil sovu přihrávkou rozhodčího. Vzhledem k postavení domácích ve vápně Schalke je tato skutečnost velmi nešťastná.
76'
Becker opět poslal míč před bránu, kde se natahoval Jordan Siebatcheu. Nakonec z této akce bude rohový kop.
74'
Sheraldo Becker uplatnil svou rychlost a pláchl po levé straně. Jeho přihrávka před bránu skončila v moci Fährmanna.
73'
Dominick Drexler servíroval míč z pravé strany. Teč jednoho z obránců zamezila střele hostům.
72'
Centr Gießelmanna končí po odrazu od jednoho z útočících hráčů v rukavicích Fährmanna.
71'
Po faulu na Beckera bude Union kopat standardku z levé strany.
70'
Unionu se podařilo po rohovém kopu Schalke odkopnout míč dopředu, kde se mohla vyvinout situace dva na dva. Zkušeně si ovšem počínal Drexler, a domácí tak k brejku nepustil.
69'
Timo Baumgartl hlavou uklidil míč do zámezí. Z autového vhazování nedaleko šestnáctky vytěžili hosté rohový kop.
67'
Čerstvý Jordan Siebatcheu mohl hned po svém příchodu udeřit! Špatný první dotyk ve vápně soupeře mu ovšem neumožnil stát se domácím hrdinou.
66'
ze hřiště odchází Ajsa Lajdúní, přichází Paul Seguin,
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Jordan Siebatcheu.
65'
Michael Frey se dostal před Knocheho a z ostrého úhlu vypálil. Střela sice nemířila mezi tři tyče, přesto Rönnow míč rukavicemi srazil na roh.
64'
Hra je na nějakou chvíli přerušena. Na trávníku zůstal Tom Krauss.
62'
Michael Frey hledal zpětnou přihrávkou Krále, jehož pokus zblokovala obrana Unionu.
61'
Sheraldo Becker vyslal zleva prudký přízemní centr na Behrense. Behrens byl včas dostoupen obránci a k zakončení se nakonec nedostal.
60'
Christopher Trimmel stihl zkřížit střelu Freye. Schalke bude zahrávat svůj dnešní druhý rohový kop.
58'
ze hřiště odchází Sven Michel, přichází Sheraldo Becker.
57'
Pokutovým územím domácích prolétly dva centry v krátkém sledu. Oba nebezpečné passy skončily na zadní tyči, kde se vždy jeden z hráčů Schalke snažil vrátit míč zpět před bránu. Zakončení z těchto akcí ale nevzešlo.
55'
Niko Gießelmann je po došlápnutí na nárt protihráče třetím trestaným hráčem dnešního klání.
54'
Schalke po faulu na Drexlera bude mít k dispozici přímý kop nedaleko autové čáry.
53'
Kevin Behrens podklouzl s míčem ve vápně. V pádu stihl ještě balón přihrát spoluhráči, kterého stihl včas odzbrojit Alex Král.
52'
Jošida servíroval vysokým centrem míč před bránu Unionu. Brankář Frederik Rönnow si sjednal pořádek a dokázal míč chytit přímo ze vzduchu.
50'
Rozběhnutý Dominick Drexler neměl nárok zachytit příliš prudkou přihrávku. Kulatý předmět tak končí u kopaček Rönnowa.
48'
Přílišná agrese ve snaze získat míč se projevila u Lajdúního. Sudí Reichel píská přestupek.
47'
Centr z levé strany na úvod druhé půle propadl v pokutovém území hostů. Nejdříve Král a poté Jenz odkopli balón pryč z pokutového území.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl o poločasové přestávce po změně.
46'
Tentokrát uvedli míč do pohybu domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
První poločas mezi celky z opačných konců tabulky branku nepřinesl. Nejblíže k tomu měl Danilho Doekhi, ovšem Ralf Fährmann předvedl fantastický zákrok. Stav utkání 0:0.
45+2'
45+2'
Sven Michel se rozhodl vypálit z velké dálky. Jeden obránců jeho pokus srazil.
45+1'
Sven Michel sice podklouzl, ale i přesto stihl posunout dopředu. Maja Jošida vystihl Michelovu myšlenku a míč přihrál pod kontrolu brankáři.
44'
Union kombinuje na pravé straně ve třech hráčích, zatímco ostatní vyčkávají na centr ve vápně.
43'
Opět je hra přerušena. Tentokrát je viníkem Michael Frey, který poslal k zemi Lajdúního. Hlavní arbitr řeší tento prohřešek slovní domluvou.
42'
Pár centimetrů chybělo aby průniková přihrávka domácích prošla přes defenzívu Schalke. Union pokračuje v držení míče.
41'
Jošida po kontaktu s Habererem skončil na zemi. Nic neuniklo zraku Reichela.
39'
Střela Khediry doprostřed brány skončila pouze v náruči Fährmanna.
37'
Přímý kop z pravé strany na zadní tyč našel na Krále. Jeho hlavička byla ale nepřesná.
36'
ze hřiště odchází Jere Uronen, přichází Thomas Ouwejan.
36'
Z důvodu zranění nebude Jere Uronen schopen pokračovat ve hře. Trenér Reis musí sáhnout po prvním střídání.
35'
Schalke po faulu na Freye bude zahrávat standardní situaci.
34'
Nebezpečný centr Krále mířil přesně před bránu Unionu. Domácí obrana dokázala centr odhlavičkovat pryč.
32'
Kevin Behrens nešťastně zasáhl protihráče v souboji loktem. Rozhodčí Reichel vytahuje žlutý kartónek.
31'
Schalke má dobře rozebrané hráče Unionu při rozehrávce. Brankář Frederik Rönnow proto řeší rozehrávku dalekým odkopem. Vysoký Kevin Behrens, na kterého tyto nákopy směřují, zatím nedokázal využít těchto nákopů ve výhodu.
30'
Michael Frey nepovedenou patičkou přišel o míč. Rychlý protiútok domácích ztroskotal na průnikové přihrávce.
28'
Christopher Trimmel vysokým centrem našel před bránou dobře připraveného Fährmanna.
27'
Série nepřesností neumožnila ani jednomu celku dostat se do brankové příležitosti.
25'
Sven Michel bude po krátkém ošetření schopen ve hře pokračovat.
24'
Hra je přerušena. Na hrací ploše se svíjí v bolestech Sven Michel.
23'
Centr ze standardní situace se odrazil ke kopačkám Doekhiho, který neváhal a ihned napřáhl. Střelu pod břevno skvělým zákrokem vyškrábl Fährmann.
22'
Moritz Jenz byl v souboji s Lajdúním příliš pozdě. Za ostrý zákrok vidí patřičně žlutou kartu.
20'
Standardní situaci z levé strany zahrával Zalazar na zadní tyč. Frederik Rönnow centr lapil do svých rukavic bez sebemenších problémů.
19'
Na dvakrát se hostům podařilo odvrátit oba centry Berlíňanů. Následně fauloval Doekhi.
18'
Union bude zahrávat rohový kop.
17'
Alex Král hledal ve vápně prudkou kolmicí Bültera. Tato přihrávka byla ale příliš dlouhá. Frederik Rönnow neměl těžkou práci.
16'
Šestnáctkou Unionu prolétl centr z pravé strany. Nikdo z hostů se ale v tento moment nenacházel na správném místě.
15'
Daleký odkop provedl Frederik Rönnow. Kevin Behrens balón pouze prodloužil za sebe, kde nebyl nikdo jiný než Ralf Fährmann.
13'
Sven Michel postupoval s balónem směrem k bráně. Řešení této situace mu ale trvalo příliš dlouho, a tak o míč následně přišel.
12'
Danilho Doekhi čechral míč do pokutové území. Kapitán Jošida nekompromisně odkopl kulatý předmět z nebezpečných prostorů.
11'
Centr od rohového praporku přistál na hlavu Alexe Krále. Hlavičku českého záložníka zblokoval Kevin Behrens.
10'
Několik odrazů ve středu hřiště vyřešil obránce hostů nákopem dopředu. Rozběhnutý Zalazar využil otevřenější obrany a získal pro hosty první rohový kop zápasu.
8'
Na trávníku zůstal ležet Moritz Jenz. Rozhodčí Reichel přerušuje hru.
7'
Michael Frey vybojoval míč pro svůj tým. Schalke bude mít možnost pokračovat s balónem na svých kopačkách.
6'
Sven Michel poslal vysoký míč před bránu. Christopher Trimmel se dostal k hlavičce, ovšem jeho zakončení ze záklonu nemělo potřebnou razanci. Fährmann si připisuje první zákrok zápasu.
4'
Alex Král centroval míč do vápna na Mariuse Bültera. Jediný útočící hráč ve vápně si ale balón zpracovat nedokázal.
3'
Domácí podle očekávání jsou od začátku zápasu více na míči. Schalke se už dopustilo prvních faulů.
2'
Union Berlín nastoupil dnes ve standardních červených dresech. Schalke zvolilo sadu modrou.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté.
1'

1. FC Union Berlín: Rönnow – Doekhi, Knoche, Baumgartl – Trimmel (C), Lajdúní, Khedira, Haberer, Gießelmann – Michel, Behrens.
Náhradníci: Grill – Leweling, Seguin, Jaeckel, Thorsby, S. Becker, Juranović, Siebatcheu, Roussillon.
Trenér: U. Fischer

FC Schalke 04: Fährmann – Brunner, Jošida (C), Jenz, Uronen – Král, Krauss – Drexler, Zalazar, Bülter – Frey.
Náhradníci: Schwolow – Matriciani, Ouwejan, Terodde, Karaman, Aydin, Greiml, Balanta.
Trenér: T. Reis

Rozhodčí: Reichel – Kempkes, Bandurski.
FC Schalke 04

Schalke neprožívá zrovna vydařenou sezónu. Z dvaceti zápasů se podařilo týmu z Gelsenkirchenu vybojovat pouze 2 výhry a 6 remíz. 12 uhraných bodů znamená pro Schalke poslední 18. místo.

Svěřenci Thomase Reise se postupně začínají v posledních zápasech výsledkově zvedat. Tři bezbrankové remízy v řadě přidaly na bodové konto pár cenných příspěvků. Na opuštění sestupových pozic to ale zdaleka nestačí.

Schalke vstřelilo ve dvaceti zápasech pouze 14 branek, což je nejméně z celé soutěže. Tři přesné zásahy si shodně připsali Marius Bulter a Simon Terodde.
1. FC Union Berlín

Union Berlín od začátku sezóny bojuje o samotné čelo tabulky. Před MS postihla Union malá výsledková krize, ligové přestávky však využili Berlíňané na maximum a momentálně drží šňůru 5 ligových výher v řadě. Nastřádaných 42 bodů stačí Unionu na druhé místo. Od vedoucího Bayernu je dělí pouhý jeden bod.

Ve čtvrtečním zápase Evropské ligy se celek z Berlína představil na půdě Ajaxu. I přesto že hosté Ajax přestříleli, skončil zápas smírně 0:0.

Nejlepším týmovým kanonýrem je díky sedmi brankám Sheraldo Becker. Na svou další trefu čeká již 6 ligových zápasů. Naposled se trefil ve 14. kole proti Augsburgu.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. V tomto textovém přenosu se společně zaměříme na německou Bundesligu, a to na duel mezi Unionem Berlín a Schalke.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.