Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Mönchengladbach - 1. října 2022   18:30

Werder
5' Füllkrug (R. Schmid) • 8' Ducksch  • 13' Füllkrug (Ducksch) • 37' Binsibajní(vl.)  • 73' Weiser (Füllkrug)
5:1
(4:0)
Mönchengladbach
63' Thuram  (Stindl)
Werder
Pavlenka – Stark, Veljković, Friedl (C) (85. Schmidt) – Weiser, Groß (77. Bittencourt), R. Schmid (72. Stage), Grujev (77. Rapp), Jung – Füllkrug, Ducksch (72. Burke).
Zetterer – Agu, Buchanan, Dinkci.
Jöllenbeck – Weickenmeier, Pelgrim
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Sommer – Scally (77. Lainer), Friedrich, Elvedi, Binsibajní (88. Netz) – Weigl, Koné (88. Reitz) – J. Hofmann, Kramer (83. Ngoumou), Stindl (C) (77. Herrmann) – Thuram.
Sippel – Jantschke, Noß, Pléa.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 9:9. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:8.
Brémy se v bundesligové tabulce posunuly na osmé místo. Mönchengladbach se z pohárových pozic propadl na devátou příčku.
Ačkoliv by se několik důvodů našlo, tak Matthias Jöllenbeck ani ve druhé půli nenastavil žádné minuty navíc. Nebyl k tomu žádný důvod, protože Brémy od 13. minuty vedly 3:0 a vysoký náskok si užívaly až do konce. Mönchengladbach šel do kabiny s čtyřgólovým mankem. Po změně stran už byl aktivnější, ale když už Thuram dokázal snížit, tak Weisder odpověděl posledním gólem na 5:1. Skóre klidně mohlo být vyšší, nicméně Sommer i Pavlenka předvedli vícero těžkých zákroků.
90'
90'
Nejvyšší rychlost dnes vyvinul Joseph Scally. Naměřeno mu bylo 34,7 km/h. Druhý Binsibajní měl o více než dva km/h méně.
89'
Nathan Ngoumou byl jeden na jednoho s Burkem. Na křídle si míč předkopl do autu a v něm nebezpečně naboural do reklamního mantinelu.
88'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Rocco Reitz.
88'
ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Luca Netz.
87'
Na hřiště se podíval zdravotnický personál Brém. Zapotřebí je zkontrolovat hlavu sedícího Niklase Starka.
86'
Hofmannův roh byl odvrácen před vápno. Rána z voleje sedla Herrmannovi a Pavlenka se musel rychle stěhovat ke své levé tyči.
85'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Marco Friedl, přichází Niklas Schmidt.
84'
Jonas Hofmann měl napravo čerstvého Lainera. Ještě blíže k vápnu doběhl Ngoumou a zajistil svým barvám rohový kop.
83'
ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Nathan Ngoumou.
81'
Oba týmy už polevily. Werder si přihrává na vlastní polovině. Thuram a další se nesnaží o žádný smrtící napadání.
79'
Nehraje se kvůli drobnému zranění Kramera. Bolestivé chvilky mu způsobil důrazný Nicolai Rapp.
78'
Jens Stage čekal před bránou na centr Burkea. Muži v černém tentokrát splnili svůj úkol a nenechali Sommera ve štychu.
77'
ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Nicolai Rapp.
77'
ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Leonardo Bittencourt.
77'
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Patrick Herrmann.
77'
ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Stefan Lainer.
76'
Burke sklepl horizontální přihrávku kousíček před sebe. K voleji napřáhl Füllkrug, ale Sommer ho chytil úskokem k pravé tyči.
75'
Ačkoliv se Mönchengladbach masivně zvedl, tak všechny neduhy v defenzivě nevyřešil. Žádné drama to v poslední čtvrthodině nebude.
73'
Werder právě vstřelil branku!
Burke prodloužil Pavlenkův výkop k pokutovému území. Další náhradník Stage zprava objevil Füllkruga, jenž si vstoje počkal na přiběhnutí MITCHELLA WEISERA a ten rovnou z voleje skóroval na 5:1.
72'
ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Jens Stage.
72'
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Oliver Burke.
71'
Kramerovi se zavřela cesta za přihrávkou Thurama a domácí doprovodili míč za koncovou čáru. Bude se střídat.
70'
Hofmannův roh letěl na první tyč. Trochu prostoru měl Kramer, ale stačilo mu to jen na zablokovanou střelu.
69'
Rámí Binsibajní cpal míč po zemi do předbrankového prostoru. Stál tam Friedl a vystačil si s odkopem do zámezí.
68'
Po vysunutí od Koného si Marcus Thuram dovolil drzou patičku na Hofmanna, jenž zasáhl pouze tyč poloprázdné branky. Pro těsný Thuramův ofsajd by se skóre stejně neměnilo.
67'
Lars Stindl rýsoval další kolmici. Místo za obránci si hledal Hofmann, nicméně míč k němu tentokrát nedorazil.
66'
Binsibajní postřehl velkou mezeru mezi stopery. Nabíhal si mezi ně Kramer, jenže v době přihrávky už byl v odmávaném ofsajdu.
65'
Stindl si vzal Kramerovu přihrávku a okamžitě se rovnal na střelu, kterou Veljković znehodnotil tečí na Pavlenku.
63'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Jiří Pavlenka ztrácí čisté konto! Lars Stindl ustál souboj s Großem a nádhernou kolmicí uvolnil MARCUSE THURAMA. Ten udělal vybíhajícímu Pavlenkovi kličku na levou nohu a pak už komfortně vystřelil na prázdnou bránu.
61'
Nepřesná přihrávka do strany na Schmida znamenal aut Binsibajního, který hned vzápětí řešil Weiserův presink.
60'
Friedrich špatně přečetl trajektorii domácího centru z pravé strany. Po hlavičce Mitchella Weisera už byl Sommer překonán a zachránila ho až tyč.
59'
Ducksch se chopil standardní situace. Elvedi odhlavičkoval letící nákop zpátky do klidnějších vod.
57'
Füllkrug s Duckschem velmi snadno překonali zadní řadu Borussie. První zmíněný šel za hattrickem, jenže mu balon sjel na vnější nárt a střela odletěla úplně mimo tři tyče.
56'
Füllkrug posouval rychle vhozený aut na úplný hrot. Před Duckschem si pro míč došel Sommer.
54'
S jasným vedením jsou Brémy trochu pasivní. Hosté jsou snaživější a znát je to i díky aktivnějšímu presinku.
53'
Grujev šlápl na nohu Weigla, který těsně předním upadl. Bulhar mohl těžko uhýbat, proto Jöllenbeck tento zákrok nijak neřešil.
52'
Koné přihrál na osu Stindlovi a pokračujícím náběhem si řekl o narážečku. Stindl to ale bral na sebe a zasáhl jen uprostřed branky stojícího Pavlenku.
51'
Až moc si teď věřil Marvin Ducksch. Střela z dálky byla vesměs zbytečná. Sommer zůstal v úplném klidu.
50'
Rámí Binsibajní střílel bez potřebné stability a zleva nasměroval balon nad břevno Pavlenkovy brány.
49'
Julian Weigl narýsoval úchvatnou přihrávku na Thurama. Pavlenka velkou šanci ustál, protože Francouz vystřelil vedle jeho pravé tyče.
48'
Ambiciózní narážečku mezi Stindlem a Thuramem domácí obránci vystihli.
47'
I přes ostudný výkon v první půli nechal Farke na hřišti všech jedenáct členů základní sestavy. Žádné změny neprovedl ani Ole Werner.
46'
Žluté karty: 0 – 1.
Mönchengladbach od samotného úvodu hořel v obraně a do konce třinácté minuty už disponoval třígólovým mankem. Dvěma zásahy se do role nejlepšího střelce Bundesligy posunul Füllkrug. Jednou se prosadil Marvin Ducksch a gól na 4:0 si hosté dali vyloženě sami z nohy Binsibajního. A mohlo být ještě hůř, kdyby Sommer několik dalších šancí nezhatil. Postupem času byl více ve hře i Pavlenka. Dosud nejhvězdnější okamžik měl po střele Stindla.
45'
45'
Groß ukázal záda všem hostujícím fotbalistům. Sommer duchapřítomně vyběhl před vápno a balón před domácím záložníkem odkopl.
44'
Z nařízené standardky Werder nic nevytěžil. Postupně zacouval až k Pavlenkovi. Borussia minimálně napadá.
42'
Joe Scally těžil ze své rychlosti. Zprava servíroval míč na Stindla, jenž pohotově zakončoval k horní tyči. Pavlenka vytáhl senzační reflexivní zákrok.
41'
Stindl v rychlém protiútoku hledal Thurama. Francouz byl zády brance a z otočky trefil jenom Pavlenku. Nejspíše to bylo i s ofsajdem.
39'
Aby toho nebylo málo, tak Borussia zapisuje první žlutou kartu. Pozor na další zákroky si bude dávat záložník Kouadio Koné.
37'
Tak tohle je vrchol zmaru pro defenzivu Borussie! Scallyho slabý odkop sebral Friedl. Od toho dostal přihrávku Marvin Ducksch a rychle centroval. Z pohledu Werderu to na šanci nevypadalo, nicméně RÁMÍ BINSIBAJNÍ si nešikovným volejem srazil míč do vlastní brány.
36'
I tato standardka byla rozehrána do kombinace. Weiser zhruba z pětadvaceti metrů vysoko přestřelil.
35'
Jung z jedničky roztáhl hru na Grujeva. Ten přízemním centrem hledal Ducksche a ukořistil další roh.
34'
Marvin Ducksch rozehrál roh na krátko. Centroval až Schmid, ale na Veljkoviće to bylo přehnaně dlouhé.
33'
Weiser centroval do míst, kde neměl žádné spoluhráče. Stopeři Mönchengladbachu zaspali a Scally musel hrát na roh.
32'
S vidinou protiútoku se Jung pokoušel oloupit o balon Hoffmana. Podle názoru Jöllenbecka fauloval.
31'
Stark se jako obránce staral o presink. Hosté si už poněkolikáté pomohli malou domů na Yanna Sommera.
30'
Držení míče: 46 % – 54 %.
29'
Levý kraj obrany Borussie doslova zmizel. Mitchell Weiser měl moře prostoru na centr, z něhož nepokrytý Ducksch hlavičkoval vedle bližší tyče.
28'
Pavlenka si trochu zahrával s ohněm. Jeho rozehrávka mohla skončit fiaskem, kdyby se od soupeře odrazila zpátky k brance.
27'
Weiserův krásný oblouček na hrot. Ducksch snadno proběhl mezi oběma stopery a Sommer měl kliku, že střele hlavou chyběla razance.
25'
Na zádech zůstává ležet Matthias Jöllenbeck, jenž absolvoval tvrdý souboj s Füllkrugem. Matthias Jöllenbeck přerušil hru.
24'
Od Jungovy neproměněné šance na 4:0 se karta nepatrně obrátila. Borussia začíná tlačit, byť teď musela odevzdat míč kvůli faulu Stindla.
23'
Friedrichův nákop se Binsibajní snažil vybojovat pro Thurama. Proti byl Friedl, jenž vsadil na vysvobozující odkop do autu.
22'
Niklas Stark nezvládl zpracovat přihrávku Pavlenky. Hosté získali aut vedle vápna, jenomže sami pak zacouvali na půlku.
21'
Groß skončil na zemi kvůli faulu Kramera. Domácí rozehráli dozadu a začínají od nohou Pavlenky.
20'
Scally byl v běžeckém souboji důraznější než Friedl. Posunul se až před Pavlenku, který kvalitně zmenšil střelecký úhel a pokus z pravé strany v rozkleku vyrazil.
19'
Stindl vracel balon do šestnáctky, kde domácí obrana nebyla stoprocentně zkonsolidovaná. Kramer to vpádu zkoušel do Pavlenkova protipohybu, leč bránu netrefil.
18'
Hofmann vytvořil trmu vrmu v pokutovém území. Kramer střílel do Veljkoviće.
17'
Marcus Thuram byl u praporku zdvojen. Rohový kop je asi maximum, co mohl v dané situaci vytěžit.
16'
Farke by měl rychle něco změnit. Nebýt Sommera a jeho zákroku, byla by ztráta jeho týmu už čtyřgólová. Švýcarský gólman zlikvidoval Jungovu šanci z rohu malého vápna.
13'
Hosté jsou zralí na ručník, na konci třinácté minuty si nechali dát už třetí gól. Teď to byla jejich zbytečná minela. Binsibajní po nákopu Pavlenky hlavičkoval směrem k vlastní brance. Míč si doběhl Duksch, kličkou vyškolil Friedricha a předložil stoprocentní šanci NICLASI FÜLLGRUGOVI, na kterého nezbyl už žádný další obránce.
11'
Friedl se postaral o centr Binsibajního. Je to vůbec první návštěva Mönchengladbach v okolí Jiřího Pavlenky.
10'
Vypadalo to na jasný ofsajd Ducksche. V samostatném brejku ale mohl pokračovat až do nepovedené koncovky. Nepodařilo se mu obstřelit Sommera.
8'
Borussia si ještě nezaútočila a už prohrává o dva góly! Teď se nechala vzadu rozebrat do posledního šroubku několika přihrávkami na jeden dotek. Za obranou vyplaval Schmid. Sommer riskantním způsobem vyrazil míč jen na MARVINA DUCKSCHE a tomu nedělalo problém zakončit do prázdné brány.
7'
Rohovému kopu se hosté ubránili. Jung vystřelil z jedné pouze do předním stojícího Kramera.
5'
Skvostný start Brém! NICKLAS FÜLLKRUG setřásl Scallyho a měl volnou cestu za centrem Schmida, který pohodlně přesměroval za Sommera. Pro útočníka Werderu je to už šestý gól v sezoně.
4'
Binsibajní vyhlavičkoval Füllkrugův načechraný centr na rohový kop. V život ho uvedl Ducksch, nicméně z malého vápna odkopl balon Thuram.
3'
Farkeho jedenáctka začíná pasivně. Drží se v bloku a už několikrát odevzdala míč zpátky na kopačky Werderu.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v zelenobílých dresech. Borussia oblékla černou sadu se zelenými detaily.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Stark, Veljković, Friedl (C) – Weiser, Groß, R. Schmid, Grujev, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Agu, Bittencourt, Buchanan, Burke, Dinkci, Rapp, Schmidt, Stage.
Trenér: Ole Werner

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Scally, Friedrich, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann, Kramer, Stindl (C) – Thuram.
Náhradníci: Sippel – Herrmann, Jantschke, Lainer, Netz, Ngoumou, Noß, Pléa, Reitz.
Trenér: Daniel Farke

Rozhodčí: Jöllenbeck – Weickenmeier, Pelgrim.
Vzájemné zápasy 21/22

22.05.2021 Brémy – Mönchengladbach 2:4
19.01.2021 Mönchengladbach – Brémy 1:0.
Borussia Mönchengladbach

V Severnímm Porýní-Vestfálsku panuje se startem sezony spokojenost. Borussia prohrála během prvních sedmi kol jen s Mohučí a usadila se na šestém místě, kde ztrácí pouhé tři body na druhý Dortmund. Před čtrnácti dny Mönchengladbach deklasoval 3:0 Lipsko. Jednou asistencí na gól Hofmanna se na tom podílel Marcus Thuram, jenž má dohromady tři góly a dvě nahrávky.
Werder Brémy

Navrátilec do německé elitní soutěže zaujal v prvních kolech bilancí dvou výher, dvou remíz a jediné porážky s Brémami. Období před reprezentační pauzou už tak povedené nebylo. Werder doma prohrál 0:1 s Augsburgem a poté remizoval 1:1 na hřišti trápícího se Leverkusenu. Do osmého kola jdou Brémy z desátého místa tabulky. Ve svém středu mají druhého nejlepšího střelce ligy. Niclas Füllkrug má na kontě už pět gólů.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmého kola německé Bundesligy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Werderem Brémy a Mönchengladbachem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.