Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Wolfsburg - 28. ledna 2023   15:30

Werder
24' Füllkrug  • 77' Füllkrug (Weiser)
2:1
(1:0)
Wolfsburg
90' Paredes
Werder
Pavlenka – Pieper, Stark, Friedl (C) – Groß – Weiser, Stage (80. Veljković), Schmidt (62. Grujev), Jung (71. Buchanan) – Füllkrug, Ducksch (71. Dinkci).
Zetterer – Chiarodia, Burke, Salifou, Mbom.
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Wolfsburg
Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio (69. Lacroix) – Wimmer (82. Paredes), Svanberg, Arnold (C), Gerhardt (46. Guilavogui), J. Kamiński (46. Marmúš) – Wind (82. Waldschmidt).
Pervan – Fischer, Franjić, M. Philipp.

Fotbalisté Werderu ukončili sérii čtyř porážek v řadě a navíc proti svému rivalovi ze severu. Wolfsburg toho příliš mnoho nepředvedl a dvěma góly ho navíc poslal do kolen Niclas Füllkrug. Kevin Paredes sice dokázal snížit, to už ale bylo příliš pozdě. Konečný výsledek utkání. Werder Brémy 2 WfL Wolfsburg 1.
90+8'
90+6'
Mitchell Weiser byl teď faulován v blízkosti rohového praporku a poté se strhla velká strkanice. Mitchell Weiser a Mickey van de Ven viděli žlutou kartu. Konec?
90+4'
Josuha Guilavogui se ocitl ve vlastním pokutovém území pod tlakem a navíc byl úplně poslední, situaci ale zvládl vyřešit a rozehrál směrem k postranní čáře. Stav 2:1.
90+2'
Marco Friedl byl nyní potrestán a viděl žlutou kartu.
90'
Wolfsburg právě vstřelil branku! KEVIN PAREDES se po rohovém kopu VfL nádherně opřel do odvráceného míče a jeho pohotová přízemní střela zapadla ke vzdálenější pravé tyči – 2:1!
89'
Eren Dinkci si naběhl na vzdálenější levé tyči na krásný přetažený centr z pravého křídla, jenže byl v příliš ostrém úhlu a jeho následné zakončení skončilo mimo.
86'
Niko Kovač není s dosavadním průběhem zápasu pochopitelně vůbec spokojený a viděl žlutou kartu.
84'
Wolfsburg rozjel pěknou kombinační akci a přišla prudká přízemní rána zpoza šestnáctky, nádherně se do ní ale položil Christian Groß a obětavě ji zablokoval. Stále 2:0.
82'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
82'
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Kevin Paredes.
80'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Miloš Veljković.
77'
Werder právě vstřelil branku! Mitchell Weiser poslal u pravé tyče nádherně míč pod sebe a NICLAS FÜLLKRUG poté z blízkosti propálil vše, co mu stálo v cestě! Jeho druhý gól v zápase. Brémy vedou 2:0. Asistence: Mitchell Weiser.
75'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát něco málo přes patnáct minut a Werder se snažil něco vymyslet na levém křídle, jenže následný centr skončil v zámezí.
71'
Ještě před střídáním na straně Werderu domácí rozehráli rohový kop a agilní Niclas Füllkrug hlavičkoval těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
71'
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Eren Dinkci.
71'
ze hřiště odchází Anthony Jung, přichází Lee Buchanan.
70'
Ilja Grujev poslal míč na levém křídle chytře pod sebe a už to vypadalo na střelu zpoza šestnáctky ze druhé volny, jenže Josuha Guilavogui míč odvrátil na roh.
69'
ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Maxence Lacroix.
67'
Bote Baku byl hráčem, který ostře dohrál Mitchella Weisera a dodatečně viděl od rozhodčího žlutou kartu.
66'
Mitchell Weiser podnikl rychlý protiútok a posílal míč z pravého křídla do šestnáctky, Wolfsburg ale míč odvrátil a dokázal se ubránit. Domácí hráči stále vedou 1:0.
65'
Střídající Omar Marmúš se chtěl uvolnit na levé straně šestnáctky a hodit si míč doprava na střelu, jenže trojnásobná přesila pro něj byla příliš velkým soustem.
64'
Bote Baku se pomazlil s míčem na pravé straně vápna a místo střely se rozhodl pro centr na vzdálenější levou tyč, který fotbalisté Werderu Brémy snadno odvrátili.
63'
Josuha Guilavogui byl nepříjemně dohrán ve středovém kruhu a Anthony Jung mohl být rád, že od hlavního rozhodčího neviděl žlutou kartu. Také neprotestoval.
62'
ze hřiště odchází Niklas Schmidt, přichází Ilja Grujev.
60'
Wolfsburg se snaží se zápasem něco udělat, jenže Omar Marmúš nyní na levém křídle nemohl pokračovat akci, protože se ocitl s míčem v zámezí. Opět další odkop.
56'
Niclas Füllkrug si chtěl vzápětí pokrýt na pravé straně šestnáctky míč po vysokém pasu za obranu, jenže Paulo Otávio ho zezadu čistě odzbrojil a vybojoval odkop.
53'
Maximilian Arnold teď rozehrál na ose hřiště standardní situaci a rozhodl se pro přímou střelu na bránu, která na přední pravé tyči zamířila do náruče Jiřího Pavlenky.
52'
Wolfsburg vybojoval na levé straně hřiště rohový kop a následný centr mířil do ohně, Werder ale nebezpečnou situaci přečkal, protože míč odvrátil Marvin Ducksch.
51'
Marvin Ducksch se na ose hřiště unáhlil se střelou ze střední vzdálenosti a následně se svým spoluhráčům omluvil, protože jeho střela zamířila vysoko nad bránu.
50'
Samozřejmě myšleno po poločasové přestávce. Šanci měl Wolfsburg hned z kraje zápasu, jenže ji nedokázal proměnit a v polovině prvního poločasu za to byl pak potrestán. Avizovanou penaltu proměnil Niclas Füllkrug.
49'
Wolfsburg stáhl o poločase ke dvojitému střídání, když na hřiště přišli Omar Marmúš a Josuha Guilavogui. Hosté jsou mnohem aktivnější, ale zatím neměli šanci.
48'
Jens Stage odvedl na levé straně šestnáctky skvělou práci, když čistě zastavil jednoho z hráčů Wolfsburgu a ještě navíc vybojoval odkop od brány Werderu Brémy.
46'
ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Josuha Guilavogui.
46'
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Omar Marmúš.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Wolfsburg v úvodu zápasu nevyužil šanci a doplatil na to, protože v polovině prvního poločasu zahrál rukou v pokutovém území hostů Yannick Gerhardt a následnou penaltu bezpečně proměnil Niclas Füllkrug. Skóre po prvním poločase. Werder Brémy 1 VfL Wolfsburg 0.
45+3'
45+2'
Patrick Wimmer rozehrál na pravém křídle standardní situaci a posílal pěkný centr do kapsy, Marvin Ducksch byl ale pozorný a míč dobře odvrátil na rohový kop.
45'
Běží poslední minuta prvního poločasu, nad jehož rámec se určitě bude nastavovat o něco více, než obvykle, kvůli zkoumání ruky v pokutovém území Wolfsburgu.
41'
Werder pak rozehrál na pravém křídle další standardní situaci, po které došlo na zakončení, Koen Casteels byl ale pozorný a po dalším zákroku míč vyrazil. Stále 1:0.
39'
Niklas Stark sice fauloval, žlutou kartu ale dostal za zbytečné protesty. Hodně, hodně zbytečná žlutá karta.
38'
Niklas Schmidt se dostal k hlavičce po centru z pravé strany a míč šel do protipohybu brankáře, Koen Casteels ovšem vytáhl fantastický zákrok!
36'
Werder Brémy vybojoval v blízkosti pravé tyče rohový kop a po následném centru hlavičkoval vedle levého horního rohu brány Amos Pieper. Další šance Brém.
34'
Jonas Wind se nyní mohl postarat o nádherný vyrovnávací gól na 1:1, když si na levé straně šestnáctky naběhl na vysoký míč a jeho lob z úhlu skončil na břevnu! Werder má i štěstí.
33'
Jens Stage poslal míč na levém křídle pěkně pod sebe a na vzdálenější straně šestnáctky pálil ze druhé vlny bez přípravy hodně nepřesně Mitchell Weiser. Pouze odkop.
31'
Jonas Wind dorazil míč u pravé tyče do brány po hlavičce Patricka Wimmera a nádherném pasu za obranu od Botea Bakua, pískal se ovšem ofsajd!
27'
Wolfsburg dnes inkasoval teprve druhý gól během posledních sedmi zápasů. Brémy bojují o záchranu, v polovině prvního poločasu již ale zaskočily favorita.
24'
Werder právě vstřelil branku! NICLAS FÜLLKRUG se těsně před míčem zastavil a přízemní střelou zamířil k pravé tyči! Koen Casteels si vybral opačnou stranu a Werder překvapivě vede.
22'
Yannick Gerhardt zahrál v pokutovém území rukou a po přezkoumání videa bude Werder kopat penaltu! Hosté mají obrovskou šanci.
20'
Jens Stage si naběhl za obranu na krásný kolmý pas a na levé straně šestnáctky vypálil z úhlu, Koen Casteels byl ale připraven a míč vyrazil!
19'
Mattias Svanberg chtěl na pravém křídle vysunout jednoho ze svých spoluhráčů kolmou přihrávkou do šestnáctky, jenže byla příliš dlouhá. Odkop od brány.
18'
Patrick Wimmer nevěděl, co má na pravém křídle s míčem dělat, a nakonec se rozhodl pro centr za obranu, který měl opačnou faleš a minul vzdálenější levou tyč.
17'
Niklas Schmidt se s tím nemazlil a na ose hřiště vypálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl ale hodně nepřesný a o pořádný kus minul pravý horní roh brány.
16'
Anthony Jung se nyní snažil na levém křídle dvakrát nacentrovat do šestnáctky, ve druhém případě už byl úspěšný, jeho přízemní centr byl ale hosty odvrácen.
15'
Ze zápasu uběhlo téměř úvodních patnáct minut a zatím je to velice vyrovnaný zápas. Statistika držení míče je až na jedno procento pro domácí stejné. Zatím bez branek.
13'
Wolfsburg poté přešel do protiútoku a na levé straně šestnáctky vymyslel pěknou akci, po které málem skóroval do prázdné brány, Werder ale situaci přečkal.
12'
Werder začíná být směrem dopředu hodně nebezpečný a navíc hodně často nepříjemně napadá rozehrávku hostujícího týmu. Wolfsburg má nyní velké problémy.
11'
Jens Stage dostal pěknou přihrávku doleva, kde byl úplně volný, a do šestnáctky poslal nebezpečný centr, který dokázali fotbalisté Wolfsburgu nadvakrát odvrátit.
10'
Fotbalisté Werderu měli k dispozici standardní situaci a Amos Pieper hlavičkoval po pěkném centru vedle pravého horního rohu brány, pískal se ale ofsajd.
9'
Niclas Füllkrug zpracovával za středovým kruhem dlouhou kolmou přihrávku a zezadu byl přidržen za dres. Hlavní rozhodčí si toho všiml a odpískal faul.
8'
Mitchell Weiser se ocitl na pravé straně vlastní poloviny hřiště u postranní čáry pod tlakem a daroval hostům autové vhazování. Dobře ho napadal Paulo Otávio.
7'
Koen Casteels se ocitl pod tlakem a musel rozehrávat do strany, vybral si ovšem přesně stranu, kde byl napadán. Dobře to ovšem dopadlo a hosté rozehráli.
6'
Fotbalisté obou týmů po úvodních dvou šancích svádí souboj o míč ve středu hrací plochy a zatím sledujeme velice vyrovnané utkání. Favoritem je VfL Wolfsburg.
3'
Werder na nic nečekal a na levém křídle rozjel rychlou kombinační akci, na jejímž konci byl pěkný centr a hlavička, která zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
1'
Patrick Wimmer mohl bleskově poslat Wolfsburg do vedení, když na pravé straně šestnáctky vypálil z úhlu a Jiří Pavlenka míč vyrazil na rohový kop! Míč mu sice prošel mezi nohama, ale ne do brány. Skvělý začátek ze strany hostů.
1'
Werder právě obstaral výkop zápasu a hned na jeho začátku pro Vás máme dobrou zprávu. Žádné střetnutí mezi oběma týmy v Brémách neskončilo bez gólu 0:0.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Stark, Friedl (C) – Groß – Weiser, Stage, Schmidt, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Veljković, Buchanan, Chiarodia, Burke, Salifou, Grujev, Mbom, Dinkci.
Trenér: Ole Werner

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio – Wimmer, Svanberg, Arnold (C), Gerhardt, J. Kamiński – Wind.
Náhradníci: Pervan – Fischer, Lacroix, Guilavogui, Franjić, Paredes, Waldschmidt, M. Philipp, Marmúš.
Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Daniel Siebert. Asistenti: Jan Seidel, Rafael Foltyn. Čtvrtý rozhodčí: Florian Heft. VAR: Gunter Perl. AVAR: Markus Schuller.
VfL Wolfsburg

Fotbalisté hostujícího Wolfsburgu vlétli do nového roku neskutečným způsobem, když během úvodních dvou ligových zápasů neinkasovali ani gól a oba své soupeře převálcovali. Freiburg schytal na půdě hostů debakl 6:0, zatímco Hertha poté doma inkasovala pouze o jednu branku méně. VfL táhne s pěti góly záložník Ridle Baku.
Werder Brémy

Zatímco Wolfsburg střílí góly jako na běžícím páse, Brémám se restart soutěže vůbec nepovedl, když prohrály dvakrát za sebou a v úvodním ligovém zápase v novém roce navíc schytaly debakl, když v Kolíně prohráli 7:1. Werder je aktuálně mimo sestupové pásmo, dělí ho od něj ale pět bodů, což není příliš.
Wolfsburg vlétl do nového roku senzačním způsobem a Werder Brémy čeká hodně náročný zápas. Domácí usilují o záchranu a od sestupových vod je dělí pět bodů, zatímco Wolfsburg má v plánu účast v Evropě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.