Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Darmstadt - 31. března 2024   19:30

Bochum
29' P. Hofmann (Stöger) • 48' P. Hofmann (K. Schlotterbeck)
2:2
(1:0)
Darmstadt
62' Skarke  (Justvan) • 76' Vilhelmsson  (Justvan)
Bochum
Riemann – Passlack (72. Gamboa), Mašović, Schlotterbeck, da Silva – Losilla /C/, Stöger, Osterhage (83. Daschner) – Asano (83. Orděc), Hofmann (72. Broschinski), Antwi-Adjei (83. Bero).
Luthe – Wittek, Loosli, Förster.
Jablonski – Thielert, Koslowski
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
25 200 diváků
Darmstadt
Schuhen /C/ – Müller, Klarer, Isherwood (63. Seydel), Karić – Manu (46. Holtmann), Justvan (90. Riedel), Gjasula, Honsak (63. Polter) – Vilhelmsson, Skarke (73. Bader).
Brunst – Zimmermann, Maglica, Kempe.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 9:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:16.
Fotbalisté Bochumi neudrželi dvoubrankové vedení po dorážce a hlavičce Philippa Hofmanna a překvapivě doma ztratili body s posledním Darmstadtem. Čekání obou soupeřů na vítězství se v bundeslize protáhlo na pět, respektive už dvacet zápasů.
90+4'
90+4'
Dnešní utkání sleduje 25 200 diváků.
90+3'
Na opakovaný roh naskakoval Orděc, míč se ze skrumáže odráží za čáru a kope se od brány Darmstadtu.
90+2'
Bochum mohla rozhodnout! Losilla sklepl míč Daschnerovi, který tváří v tvář trefuje jen Schuhenovy nohy, tečovaná dorážka Broschinského letí těsně vedle.
90+2'
Po Holtmannově faulu na Schlotterbecka získává krátký roh Bochum.
90'
Schlotterbeck stáhl za dres Poltera, další standardku získává Darmstadt.
90'
Střídání v týmu SV Darmstadt 98:
ze hřiště odchází Julian Justvan, přichází Clemens Riedel.
89'
Zakončoval opět Gjasula, tentokrát však albánský záložník hlavičkou z 12 metrů přestřelil domácí bránu.
89'
Hřiště teď patří hostům, kteří vybojovali další rohový kop.
87'
Stöger našel skvělou přihrávkou pod sebe v ideální pozici Losillu, který však pálí jen do domácího brankáře Riemanna.
85'
Klaus Gjasula (Darmstadt) se pátou žlutou kartou vyřadil pro další ligový zápas.
83'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Ivan Orděc,
ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Matúš Bero,
ze hřiště odchází Patrick Osterhage, přichází Lukas Daschner.
83'
Tento centr se stáčel ven z brány a dopadl před Badera, který halfvolejem o metr přestřelil.
83'
Justvanův roh odhlavičkoval Da Silva, hosté si zopakují standardku pro změnu z levé strany.
82'
Polterovu průnikovku na Justvana tečoval Losilla na další roh hostů z Hesenska.
81'
Justvan nachází rohovým kopem na penaltové značce Klause Gjasulu, který byl úplně volný, jenže hlavičkuje přímo do Riemannovy náruče.
79'
Po nejistém zpracování vysvobodil posledního muže bochumské sestavy Bernarda da Silvu útočný faul Poltera.
78'
Nakopávaný míč má ve své moci Riemann a vykopává míč k půlící čáře, domácí budou vhazovat.
76'
Darmstadt právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno a Manuel Riemann nemá čisté svědomí! Tvrdou ránu OSCARA VILHELMSSONA z úhlu po další přesné Justvanově uličce si domácí brankář sám srazil do sítě.
75'
Pátý rohový kop Bochum nevyužila, Stöger si totiž s míčem zaběhl mimo hrací plochu.
74'
Antwi-Adjei založil akci, přes Broschinského se dostal do obrovské šance i díky uklouznutí hostujícího brankáře Asano, jenže z úhlu nedokázal trefit odkrytou bránu.
73'
ze hřiště odchází Tim Skarke, přichází Matthias Bader.
72'
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Moritz Broschinski,
ze hřiště odchází Felix Passlack, přichází Cristian Gamboa.
72'
Bochum se z rohu neprosadila, míč mají hosté.
71'
Před Antwim-Adjeiem vypíchl míč Klarer na rohový kop.
70'
Na půlící čáře je ošetřován jediný dnešní úspěšný střelec Hofmann.
68'
Domácí měli k dispozici krátký roh, po několika odrazech střihl pěkné nůžky Takuma Asano, ke své smůle ovšem mířil přímo do Schuhenovy náruče.
67'
Do odraženého míče po dlouhém autu Antwiho-Adjeie se opřel Passlack, neprostřelil však hradbu těl.
65'
Domácí se snaží otupit nadšení posledního celku bundesligy kombinací na vlastní polovině.
63'
ze hřiště odchází Thomas Isherwood, přichází Aaron Seydel,
ze hřiště odchází Mathias Honsak, přichází Sebastian Polter.
62'
Nedáš-dostaneš a hosté dramatizují průběh zápasu. TIM SKARKE ai narazil s Julianem Justvanem, převzal jeho ideální přihrávku do běhu, míč si ladně zasekl a prostřelil po zemi domácího brankáře .
61'
V obrovské šanci se zjevil po náběhu na kolmici Antwi-Adjei, z úhlu však trefil jen hruď brankáře Schuhena.
59'
Na Müllerův centr naskočil Vilhelmsson, hlavičkoval však daleko vedle domácí svatyně.
56'
Po hrubce Osterhageho si to namířil na domácí bránu Honsak a sólo přes půl hřiště zakončil prudkou ranou z plného běhu těsně vedle.
55'
Rozhodčí krátce řešil s VARem případnou penaltu pro domácí po zákroku na Stögera, ovšem nakonec se jen kope od brány.
54'
Stögerův trestný kop v předklonu prodlužoval hlavou Hofmann, ovšem naslepo jen k fotbalistům v bílých dresech.
53'
Anthony Losilla (Bochum) vzápětí vidí také žlutou kartu za šlapák na Honsaka.
53'
Christoph Klarer (Darmstadt) dostává žlutou kartu za útočný faul.
52'
Hraje se stále na polovině Darmstadtu, který se nemůže chytit po druhém obdrženém gólu.
48'
Bochum právě vstřelila branku!
Holtmann udržel míč u postranní čáry, čímž odvedl pro Darmstadt medvědí službu. Zpracoval ho totiž pro Kevena Schlotterbecka, jehož ideální centr usměrnil hlavou o zem k zadní tyči opět PHILIPP HOFMANN.
46'
ze hřiště odchází Braydon Manu, přichází Gerrit Holtmann.
46'
V záchranářském souboji trvalo za hustého lijáku fotbalistů Bochumi dlouho, než své střelecké pokusy dokázali umístit mezi tyče. Povedlo se hned po prvním rohu zápasu, kdy vlastní hlavičku dorazil do sítě Hofmann. Hosté měli kromě neuznaného gólu z úvodu utkání také slušnou příležitost po rohu, jenže tu nevyužili.
Statistiky první půle:
Držení míče 64% – 36%, střely na bránu 2:0, střely mimo 6:1, rohy 2:1, ofsajdy 0:1, fauly 5:6.
45+2'
45+2'
Hosté drží míč, jenže místo snahy vyrovnat gólem do šatny ho Isherwood vraví malou domů Schuhenovi.
44'
Vůbec první roh Darmstadtu vracel ještě z opačné strany Karić, brankáři Riemannovi míč vypadl z rukou a Klarerova dorážka z vrcholu malého vápna se otřela o boční síť.
43'
Zajímavý přímý kop rozehrával po faulu na Vilhelmssona hostující Justvan, dobíhající Osterhage kroucený míč hrudí srazil na roh.
42'
Honsakovu akci po levém křídle přerušil Schlotterbeck a po rychle vhozeném autu utíká záložníkovi Darmstadtu míč za čáru.
39'
Ani jedno zranění nebude vážné, oba hráči pokračují po krátkém přerušení v zápase.
38'
V bolesti se svíjejí na trávníku Bernardo da Silva i Tim Skarke, kterého v jiném souboji o pár vteřin později trefil kolenem do břicha Schlotterbeck.
37'
Sledujeme trochu hluchou pasáž, kdy se míč na těžkém terénu pohybuje střídavě od vápna k vápnu.
34'
Karić vystihl špičkou kopačky zpětnou přihrávku Antwiho-Adjeie do šestnáctky z levého křídla.
33'
Z druhého rohu Bochumi našel Stöger Passlacka, který ranou z voleje netrefil zařízení.
32'
Klarer zakřižoval Antwiho-Adjeie, jenže si nepočínal správně a míč zbytečně odevzdal domácím na roh.
29'
PHILIPP HOFMANN se po rohu Kevina Stögera protlačil ve skrumáži na malém vápně k hlavičce, kterou trefil jen nohy brankáře Schuhena, ale sám dokázal vzápětí dorazit míč do sítě.
29'
Stöger přiťukl po průniku pravým křídlem pod sebe Losillovi, jehož střela byla sražena na první roh zápasu.
27'
Všudypřítomný Christopher Antwi-Adjei tentokrát zakončil přes obránce sám, točená střela ze střední vzdálenosti však směřuje vysoko nad.
25'
Asano sklepl míč po rychlé kombinaci pod sebe Stögerovi, jemuž vletěl na mokrém trávníku skluzem pod nohy Müller a k velké nelibosti domácích to rozhodčí neposoudil jako faul. Kope se od Schuhenovy brány.
23'
Nejlepší domácí střelec Takuma Asano si připravil přihrávku Antwiho-Adjeie před pokutovým obloukem a druhým dotykem střílí vedle darmstadtské brány.
22'
Na Osterhageho bochánek na malé vápno nabíhal Losilla a pomohl si přitom v rozporu s pravidly rukama proti Isherwoodovi.
21'
Během vteřiny byli faulováni Antwi-Adjei a Stöger, oba sedí na trávníku a vyčítavě hledí na rozhodčího Jablonského, který stále nemá pro hosty karty.
20'
Polovysoký centr Antwiho-Adjeie se snažil špičkou kopačky tečovat Hofmann, nepovedlo se a míč končí u brankáře Schuhena.
19'
Ani třetí bochumský pokus nesměřuje do brány. Samostatnou akci zakončil křížnou střelou zpoza velkého vápna vedle pravé tyče Patrick Osterhage.
18'
Bolestivě byl trefen míčem do obličeje Hofmann, rychle se však oklepal.
16'
Bochumský Felix Passlack z úhlu pálil přes bránícího Kariće šajtlí jen do boční sítě.
15'
Skarke si všiml vysunutého postavení brankáře Riemanna, přes půl hřiště ho ale nepřesným zakončením nenachytal.
13'
Christoph Klarer prudce strčil u postranní čáry rozběhnutého Antwiho-Adjeie, který se zastavil až o protivně blikající reklamní poutač.
11'
Na dlouhý aut Antwiho-Adjeie si naskočil Losilla, ale od jeho temena se míč odráží vysoko nad břevno.
10'
Trestný kop z 23 metrů rozehráli Vestfálci do strany a Mašović tvrdou ranou po zemi kolem zdi těsně minul.
9'
Antwi-Adjei byl zatahán za dres Klarerem a zajímavou standardku rozehrají domácí.
8'
Skarkeho rána z voleje nízko nad trávníkem se odráží od chráničů jednoho z bránících hráčů Bochumi.
8'
Erhan Mašović (Bochum) si za další faul v podobě šlapáku na Skarkeho už vysloužil žlutou kartu.
7'
Po rozehrávce si však naopak pomohl nedovoleně rukama Vilhelmsson.
6'
Po sérii soubojů uprostřed hřiště je pískán faul bochumskému Mašovićovi.
4'
VAR rychle potvrzuje verdikt ze hřiště, ofsajd byl celkem jasný.
3'
Skarke sice rozvlnil síť po přihrávce Oskara Vilhelmssona, jenže ten přebíral už předfinální příhru v ofsajdu a praporek pomezního rychle zkazil hostům radost.
2'
Riemannův dlouhý nákop nezachytil na křídle uzdravený Antwi-Adjei a vhazovat budou hosté.
1'
V Bochumi doprovází zápas hustý liják, neuplynula ani minuta hry a hráči už jsou promáčení, že by mohli dresy ždímat.
1'
V tmavomodrých barvách hraje Bochum, bílé dresy oblékli dnes fotbalisté Darmstadtu.

VfL Bochum: Riemann – Passlack, Mašović, Schlotterbeck, da Silva – Losilla, Stöger, Osterhage – Asano, Hofmann, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Luthe – Gamboa, Orděc, Wittek, Loosli, Förster, Daschner, Bero, Broschinski.
Trenér: Letsch

SV Darmstadt 98: Schuhen – Müller, Klarer, Isherwood, Karić – Manu, Justvan, Gjasula, Honsak – Vilhelmsson, Skarke.
Náhradníci: Brunst – Zimmermann, Maglica, Bader, Riedel, Kempe, Holtmann, Seydel, Polter.
Trenér: Lieberknecht

Rozhodčí: Jablonski – Thielert, Koslowski.
Na podzim Bochum zvítězila v Hesensku 2:1 dvěma góly Takumy Asana, za domácí mezitím vyrovnával Nürnberger. Potvrdila tak, že se jí proti Darmstadtu daří, předtím v osmi druholigových vzájemných zápasech čtyřikrát zvítězila a jen jednou, v tom posledním na jaře 2021, nebodovala.
SV Darmstadt 98
Osm kol před koncem ztrácí nováček z Hesenska na záchranu 12 bodů a velikonoční zápas je tak pro něj prakticky poslední šancí udržet ještě nepatrnou jiskřičku naděje. Obě letošní bundesligové výhry získal Darmstadt v 6. a 7. kole, od té doby za 19 ligových utkání připsal jen šest bodů za remízy. Minule doma podlehl obhájci titulu Bayernu 2:5. Přesto se zdá být pozice trenéra Torstena Lieberknechta celkem pevná a dnes ho čeká 100. zápas na lavičce Darmstadtu, který loni přivedl do nejvyšší soutěže.
Pro žluté karty nemůže hrát Franjić, na marodce jsou Mehlem, Maglica a Nürnberger.

Střelci: 7 – Skarke, 3 – Kempe, Mehlem.
VfL Bochum
Po senzačním vítězství nad Bayernem Mnichov, kterému oplatili podzimní výprask 0:7, fotbalisté z Vestfálska naopak čtyřikrát za sebou prohráli a nacházejí se na poslední příčce, která ještě zaručuje záchranu. Na šestnáctou Mohuč mají i po bolestné porážce 0:2 z minulého kola šestibodový náskok.
V třízápasovém trestu za vyloučení je Kwarteng, se zdravotními potížemi se potýká slovenský reprezentační záložník Matúš Bero a začne jen na lavičce.

Střelci: 7 – Asano, 5 – Stöger, 3 – Paciência, Schlotterbeck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.