Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Heidenheim - 13. dubna 2024   15:30

Ukončeno
Bochum
90' K. Schlotterbeck (Stöger)
1:1
(0:0)
Heidenheim
81' K. Schlotterbeck (vl.) 
Bochum
Sestavy:
Riemann – Passlack (82. Oermann), Mašović, K. Schlotterbeck, Bernardo – Bero (72. Daschner), Losilla (C), Stöger, Osterhage (83. Paciência) – P. Hofmann (72. Broschinski), Asano (83. Wittek).
Náhradníci:
Luthe – Förster, Loosli, Orděc.
Rozhodčí
Ittrich – Thielert, Gorniak
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
Heidenheim
Sestavy:
K. Müller – Traoré, Mainka (C), Gimber, Föhrenbach – Dinkçi (89. Theuerkauf), Schöppner, Maloney, Sessa (71. Pieringer), Beste (89. Busch) – Kleindienst (90+5. Thomalla).
Náhradníci:
Eicher – Kühlwetter, Pick, Schimmer, Siersleben.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Kvůli výhře Mohuče nad Hoffenheimem se patnácté Bochumi smrskl náskok na baráž na jediný bod. Heidenheim je počtvrté v řadě neporažen a dál mu patří bezpečná desátá příčka.
Týden po ztraceném zápase v Kolíně absolvovala Bochum další napínavý duel, ve kterém se rozhodovalo až na úplném konci. Po neuznaných gólech Besteho a Asana se do hlavní role pasoval Keven Schlotterbeck. Domácí stoper si nejprve vstřelil nešikovný vlastenec a o deset minut později ho sám odčinil gólovou hlavičkou ze Stögerova rohového kopu. Celkově byla Bochum lepším týmem. Její největší slabinou byla neplodnost v zakončení. Z 24 pokusů šlo hned 19 mimo bránu.
90+5'
Konec zápasu.
90+5'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846:
ze hřiště odchází Tim Kleindienst, přichází Denis Thomalla.
90+4'
Díky Bernardovi měl Wittek hafo prostoru na uskutečnění centru z rohu vápna. Paciência z něj zakončil vedle levé tyče a to už vypadá na remízový konec tohoto dramatu.
90+3'
Maloney si pomohl vysvobozujícím odkopem potom, co obrana Heidenheimu za minutu dvanáct překazila spolupráci mezi Daschnerem a Wittekem.
90+2'
Maximilian Wittek vracel míč z hranice vápna o pár metrů dozadu. Daschner si věřil na střelu z dálky, ale Müllerova branka mu byla malá.
90'
Bochum právě vstřelila branku!
KEVEN SCHLOTTERBECK druhým gólem v zápase vyrovnává na 1:1! Šestadvacetiletý stoper dokonale odčinil vlastní gól, když prudkou hlavičkou zužitkoval excelentně kopnutý roh Kevina Stögera. Müller se míč snažil vyrazit, ale ve výsledku ho jen nedostatečně ztečoval dovnitř brány.
89'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846:
ze hřiště odchází Jan-Niklas Beste, přichází Marnon Busch.
89'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846:
ze hřiště odchází Eren Dinkçi, přichází Norman Theuerkauf.
88'
Gonçalo Paciência po vybojovaném rohovém kopu ještě burcuje zakřiknutý kotel Bochumi k výraznější podpoře.
87'
Patrick Ittrich se sklání nad ležícím Dinkçim, jenž se po kolizi s Bernardem drží za levé koleno. Těžko hodnotit, na kolik je to jen šetření času.
86'
Další ztracené sekundy pro domácí mužstvo. Nezkompletovaný centr na Paciênciu vystřídal hlouběji v poli faul.
85'
Bochum nemá moc času na zmobilizování sil. Ukvapené řešení Witteka mělo za následek jen odkop od branky Kevina Müllera.
83'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Patrick Osterhage, přichází Gonçalo Paciência.
83'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Maximilian Wittek.
82'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Felix Passlack, přichází Tim Oermann.
81'
Heidenheim právě vstřelil branku!
Eren Dinkçi roztáhl hru do strany, kde mu z pozice pravého beka poskytl podporu Traoré. Jeho centr proletěl nad Schöppnerem a nepřipravený KEVEN SCHLOTTERBECK si velmi nešikovným způsobem srazil míč do vlastní brány.
80'
Besteho centr se stal snadnou kořistí pro domácí obranu. Protiútok Passlacka a Broschinského překazil Müller vynikajícím výběhem až k rohu vápna.
79'
Domácí udrželi míč ve hře po zablokovaném pokusu Asana. Losilla celou akci uzavřel ranou z dobrých třiceti metrů nad břevno.
77'
Bochumi nemůže případná remíza stačit. V souvislosti s aktuálním vedením Mohuče nad Hoffenheihem má v live tabulce náskok jediného bodu na barážové 16. místo.
75'
Držení míče: 62 % – 38 %.
74'
Kleindienst musel přidržet míč, než mu do vápna přiběhli dva spoluhráči. Schlotterbeck následný centr odvrátil k Traorému a zároveň se postaral o zablokování střely.
73'
Osterhageho těsné bránění zahnalo sprintujícího Erena Dinkçiho až ke koncové čáře. Hostující fotbalista si nevynutil faul a sám vycestoval s balonem do autu.
72'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Matúš Bero, přichází Lukas Daschner.
72'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Moritz Broschinski.
71'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846:
ze hřiště odchází Kevin Sessa, přichází Marvin Pieringer.
70'
Lossilla využil trošky prostoru ve vápně k přehození míče na pravou nohu, ovšem nevýrazná střela zapadla do nachystaných rukavic Müllera.
69'
Riemann likvidoval hrozící brejk výběhem před vápno. Byla z toho nepříjemná srážka s Bestem, který byl do gólmana postrčen Passlackem.
68'
Stögerův trestňák byl nepatrně přizvednut, takže se po průletu míče nad břevnem všechno chystá k rohovému kopu.
67'
Zápas začíná být dost nervózní. Teď si marně stěžovali hosté kvůli nařízené standardní situaci za podkopnutí Stögera.
63'
A tohle je tuplovaná smůla pro Asana! Nejlepší střelec Bochumi se po Passlackově autu nachomýtl u vypadeného balónu a ten se mu povedlo neomylně uklidit do levého dolního rohu brány. Stejně jako v případě Besteho trefy však gól nebyl uznán, a to kvůli Losillově útočnému faulu na Mainku.
61'
Müllerova zeď srazila Stögerův přímý kop k Asanovi. Ten se pohotově zhotovil k voleji a míč se před cestou do zámezí otřel o břevno!
60'
Tim Kleindienst se zodpovědně vracel do obrany. Osterhageho průnik však ukončil s pomocí faulu a za ten opět padla žlutá karta.
59'
Asano zkusil štěstí z delší vzdálenosti. Müllera přízemní střelou neznervózněl, míč letěl několik metrů vedle brány.
58'
Za zbytečnou hádku s hlavním rozhodčím vyfasoval žlutou kartu slovenský záložník Matúš Bero. Je to pro něj už šesté napomínání v sezóně.
57'
Napadající Hoffman přinutil k chybě Mainku a z křídla neprodleně přihrál do šance Asanovi. Japoncovo zakončení se otřelo o Maloneyho a Müller tečovaný balón duchapřítomně vykopl.
56'
Tim Kleindienst spáchal útočný faul na Schlotterbecka, když se snažil dostat k příchozímu centru z levého křídla.
55'
Stöger zase nevytvořil žádnou šanci. Traoré zkontroloval propadlý míč před Berem a ujme se vhazování.
54'
Asano si navedl míč na střed. Do střely zpoza vápna mu skočil Mainka a odklonil ji vedle Müllerovy levé tyče. Bude z toho roh.
53'
Müller šel pod tlakem do riskantní rozehrávky. Jeho parťák byl okamžitě atakován a Heidenheim může být rád za aut Traorého.
52'
Anthony Losilla spatřil žlutou kartu za přejetí Föhrenbachova kotníku.
51'
Dinkçi se po ztrátě Asana zase potýkal s re-presinkemm. Bochum je zpátky v držení míče a pokračuje v obléhání velkého vápna.
50'
Berova přihrávka šla moc blízko k Müllerovi, takže třiatřicetiletý gólman snadno získal míč před Hofmannem.
49'
Passlack házel aut i z druhé strany. Míč letěl před bližší tyčku a tam se odrazil za zadní čáru. Podle sudích se tak stalo od hráče v modrém, takže je nařízena rozehrávka Kevina Müllera.
48'
Dlouhý aut Passlacka byl odvrácen proti noze Asana a ten poslal pohotovou ránu do vlastního spoluhráče Mašoviće.
47'
Berovi se nepovedlo přihrát z levého konce pokutového území. Domácí pak zatlačili na Dinkçiho a ztracený míč získali zpět prostřednictvím vhazování.
46'
Začal druhý poločas.
Bochum měla k dispozici územní převahu podpořenou o množství standardních situací. Kromě Stögerovy střely do boční sítě ale nebyla nebezpečná a s blížící se pauzou se začaly hromadit zajímavé situace i Müllera. Heidenheim dvě šance neproměnil. Ve třetím případě už skóroval, ale Bestemu byl gól odebrán kvůli hře rukou.
45+1'
První poločas skončil.
45'
Bernardo fauloval ve vzdušném souboji Traorého. Na žluté karty je to 2:0 pro Bochum.
43'
Heidenheim využil otevřeného středu k rychlému protiútoku Dinkçiho. Jan-Niklas Beste z něj dokonce skóroval, ale gól mu byl odebrán, neboť se před svým half-volejem dotkl míče rukou.
41'
Hosté vystrkují růžky. Rychlou souhrou se prokombinovali do vápna a Riemann byl v centru dění poté, co na něj letěla střela z levé strany.
40'
Kleindienst byl adresátem centru z pravé strany, ale hlavička provedená pár centimetrů nad zemí Riemanna moc ohrozit nemohla.
39'
Passlackův centr byl sražen směrem od branky, ke které měl původně letět. Losilla a Schlotterbeck začínají nanovo z vlastní poloviny.
38'
Beste přenesl hru přes celou šířku k Traorému. Ten přenechal centr Schöppnera, jenže u Riemanna vše jednoduše řešil Schlotterbeck.
37'
Mašović se odběhl podívat na útočný výlet. Kousek za půlící čarou ho však zazdil dlouhým pasem na Müllera.
36'
Tim Kleindienst sklepával Besteho nákop pouze do míst, které měl pod kontrolou zkušený gólman Bochumi.
35'
Místo gólu si Bochum připisuje první žlutý trest. Věnován je krajnímu obránci Passlackovi, a to za taktický faul na rozběhnutého Sessu.
34'
Nápor domácích fotbalistů se stupňuje. Heidenheim je pasivní a začíná si koledovat o gólový malér.
33'
Z odvráceného autu Bochumi vzešla první šance. Druhý balón stopil Stöger a zpoza vápna ho poslal kolem levé tyče do vnější sítě. Část stadionu slavila gól, ve skutečnosti to byl jen optický klam.
32'
Kevin Sessa nenechal projít do vápna Osterhageho. Heidenheim odkopnutý míč rychle ztratil, konkrétně si jej nestihl užít Kleindienst.
31'
Na rychlý a přesný výkop Riemanna na Asana byla defenziva hostů připravena. Mrštný Japonec nikam neutekl.
30'
Držení míče: 63 % – 37 %.
28'
Stögerův nákop Asano prodloužil k malému vápnu. Nejvýše vysunutý byl v tu chvíli Bernardo, jenže z těžkého úhlu přes Müllera míč k bližší tyčce nepropašoval.
27'
Traoré si pod střídmě zaplněným sektorem hostujících fanoušků nekomplikoval život a dostal se z tlaku odkopem na půlku, kde si jeden z jeho kolegů počínal nedovoleně.
26'
Passlackův centr byl moc krátký na to, aby o něj dva číhající útočníci v pokutovém území vůbec mohli zabojovat.
25'
Mainka s Gimberem si navzájem překáželi a z Besteho centru na zadní tyč udělali mimořádně nepřesné zakončení hlavou.
24'
Bero si počínal dost neopatrně v konfrontaci dvou devatenáctek. Za sestřel Föhrenbacha získali hosté standardku z levého křídla.
23'
Celá jedenáctka Heidenheimu drží kompaktní blok na vlastní polovině. Domácí se ji snaží vylákat, do kolotoče přihrávek je zapojen i gólman.
21'
Stöger je v úvodu zápasu velmi zaneprázdněn kopáním standardek. Profit z nich je zatím nulový, sérii soubojů o vypadený míč teď utnul další faul Bochumi.
20'
Na konci dvacáté minuty registrujeme první propagační střelu na branku. Byl to Dinkçi, který křížným pokusem protáhl Rieamanna.
19'
Domácí presink zase způsobil kostrbatou rozehrávku Heidenheimu. Tomu ve finále pomohl odpískaný faul Bernarda na Schöppnera.
18'
Bochum na jedné straně ubránila roh a po rychlém přechodu se snažila dostat do šance u Müllera. Klíčová kooperace mezi Asanem a obsazeným Hofmannem však neklapla.
17'
Z jednoduchého posunu na pravé straně vytěžili hosté rohový kop. Opět ho bude zahrávat Beste.
16'
Heidenheimu se nedostává moc času na přípravnou fázi. Napadající Hofmann urazil míč zpátky do zámezí.
15'
Heidenheimu nebyla umožněna rozehrávka potom, co akci Bochumi stopnul signalizovaný ofsajd.
14'
Stöger sehrál standardku ve spolupráci s Osterhagem. Dalekonosná střela po zemi však letěla daleko od Müllerova pracoviště.
13'
Benedikt Gimber fauloval, když riskantně vystartoval proti Losillovi. Stöger si opět vyzkouší realizaci standardní situace.
12'
Matúš Bero neustál další důraznější souboj o nakopnutý balón a míč znovu skončil u hráčů Heidenheimu.
11'
Patrick Mainka u zadní čáry strčil do zad Asana. Patrick Ittrich faul neviděl a hra se vrátila ke středové čáře.
10'
Z propagační střely z dálky hosté vytěžili maximum v podobě rohového kopu. Beste ho levačkou kroutil do malého vápna, ale Riemann si s nepřipravenou hlavičkou starosti dělat nemusel.
9'
Jan-Niklas Beste neodcentroval přes Passlacka. Kýžené ovoce hostům nepřinesl ani aut házený k pokutovému území.
8'
Asano obdržel do vápna přesnou diagonálu z hloubi pole, ale pod vlivem Traorého bránění nedokázal nasměrovat první střelecký pokus do prostoru Müllerovy branky.
7'
Stöger neposadil míč na hlavy svých spoluhráčů. Passlack potom předvedl další akci po levé straně, ale Hofmann jeho těžkou přihrávku nezpracoval.
6'
A do třetice standardka pro domácí tým. Dinkçi si při dobíhání míče u postranní čáry neodpustil faul na Bera.
5'
Vedle vápna faulovaný Asano získal pro Bochum první standardku, která byla kvůli sraženému centru proměněna v rohový kop.
4'
Kevin Müller si šel pro neadresný balon ze středu hřiště. Jeden z obránců mu ho ukradl, ale pro Heidenheim to žádný vážnější problém nepředstavovalo.
2'
Zahajovací výkop měli hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Bochum je v tmavě modrém.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

VfL Bochum: Riemann – Passlack, Mašović, K. Schlotterbeck, Bernardo – Bero, Losilla (C), Stöger, Osterhage – P. Hofmann, Asano.
Náhradníci: Luthe – Broschinski, Daschner, Förster, Loosli, Oermann, Orděc, Paciência, Wittek.
Trenér: Heiko Butscher

1.FC Heidenheim 1846: K. Müller – Traoré, Mainka (C), Gimber, Föhrenbach – Dinkçi, Schöppner, Maloney, Sessa, Beste – Kleindienst.
Náhradníci: Eicher – Busch, Kühlwetter, Pick, Pieringer, Schimmer, Siersleben, Theuerkauf, Thomalla.
Trenér: Frank Schmidt

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak.
1. vzájemný zápas

26.11.2023 (12. kolo)
Heidenheim – Bochum 0:0.
VfL Bochum

V domácím táboře přes týden nevládla dobrá nálada. Bochum v minulém kole absolvovala záchranářské měření sil s Kolínem a po gólu Passlacka měla na dosah tři body, které by ji výrazně přiblížily k záchraně. V úplném závěru zápasu však dvakrát inkasoval a v důsledku prohry 1:2 zůstal na patnáctém místě se zanedbatelným náskokem tří bodů na barážovou 16. příčku, kterou momentálně okupuje Mohuč. Nedlouho po zápase zároveň došlo k odvolání trenéra Thomase Letsche, jehož místo převzal Heiko Butscher. Ofenzivní produkce letos stojí na Japonci Asanovi (6+1) a Rakušanovi Stögerovi (5+7).
1.FC Heidenheim 1846

Pro hosty nejspíše bude mít současná sezóna šťastný konec. S bilancí osmi výher, devíti remíz a jedenácti porážek figurují na desátém místě a díky náskoku jedenácti bodů na přímý sestup se ve zbylých šesti duelech mohou cítit v bezpečí. V předchozích třech kolech se ze skromného klubu z Bádenska-Württemberska stal postrach favoritů. Po remíze s Mönchengladbachech uhrál plichtu s třetím Stuttgartem a minulý týden senzačně zdolal Bayern Mnichov 3:2, když do 50. minuty prohrával 0:2. Největším ofenzivním klenotem Heidenheimu je jedenáctigólový Tim Kleindienst.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devětadvacátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bochumí a Heidenheimem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud